След "1001 нощи" - Приказката прелива в една "Безкрайна песен" - 153 (12)

  • 31 820
  • 749
# 60
Неделя е! И е време за следобедното кафе. Има и чай.  Hug Hug Hug


Точно на следобедното си кафе съм с вас ,Майдриим.Но твоето май е по кйопуклю!Днес ще си позволя две чашки.Благодаря!
Виж целия пост
# 61
Домакинстването явно ще бъде на пресекулки, то се е видяло! Joy С такава компания изпуска ли се следобедното кафе, а и утре всеки ще маха по задачи!
Та за Захидето отдавна не сме си говорили. Нещо много ми се видя отчаяна. Не може да командва с този замах, а и послушният Неджиб го няма. Колкото и да се проклетее, когато беше тъжна и Дилара се гушна до нея погледът и макар и трудно поомекна и се разнежи.
Виж целия пост
# 62
Майдриим,снощи вие коментирахне смъртта на Кара , а аз търсех линка на Трейлъра и вътрешно изобщо не бях съгласна с вас - Кара не може да умре - не е разгърнат образа - И дано си права - Трейлъра да е подвеждащ.........
И лилавия тоалет не е ли достоен за модно Ревю?!
Виж целия пост
# 63
Домакинстването явно ще бъде на пресекулки, то се е видяло! Joy С такава компания изпуска ли се следобедното кафе, а и утре всеки ще маха по задачи!
Та за Захидето отдавна не сме си говорили. Нещо много ми се видя отчаяна. Не може да командва с този замах, а и послушният Неджиб го няма. Колкото и да се проклетее, когато беше тъжна и Дилара се гушна до нея погледът и макар и трудно поомекна и се разнежи.
Да и колкото и уморена да е както каза на снимката на съпруга си показа загриженост за Кевсер и разпита Мелек как Аккованови се държатс нея.
Виж целия пост
# 64
Майдриим,снощи вие коментирахне смъртта на Кара , а аз търсех линка на Трейлъра и вътрешно изобщо не бях съгласна с вас - Кара не може да умре - не е разгърнат образа - И дано си права - Трейлъра да е подвеждащ.........
И лилавия тоалет не е ли достоен за модно Ревю?!


Данайче, това, което каза Яман в трейлъра, а и лекарят не означава ли, че Кара умира? То звучеше еднозначно. Или според теб ще бъде различно представено и е само объркване на зрителя?
Виж целия пост
# 65
Майдриим,снощи вие коментирахне смъртта на Кара , а аз търсех линка на Трейлъра и вътрешно изобщо не бях съгласна с вас - Кара не може да умре - не е разгърнат образа - И дано си права - Трейлъра да е подвеждащ.........
И лилавия тоалет не е ли достоен за модно Ревю?!


Данайче, това, което каза Яман в трейлъра, а и лекарят не означава ли, че Кара умира? То звучеше еднозначно. Или според теб ще бъде различно представено и е само объркване на зрителя?
Беше ,Майдриим! Но се надявам да е подвеждащо както ти сама оценяваш трейлърите.Някак си ми се вижда твърде рано толкова основна фитура да бъде изведена.Кара е ГЛАСА НА ИСТИНАТА, живата съвест!
Или може би така ми се иска да е.......
Виж целия пост
# 66
Кара има/ше/ невероятния усет да разпознава добрите хора. Никога няма да забравя думите му, когато Яман отиде при него и се ядоса, че Ферайе го е излъгала. Беше отчаян и обезверен. И много тъжен, защото същата вечер Неджиб им съобщи, че ще работи при Кадир. Тогава Кара каза две изречения. "Направила го е от мъка и страх. Яман, Ферайе е добър човек. "Той усети тя колко го обича още първия път, когато Яман го повика в Измир, за да ги пази, докато отказваше пред Кадир и Селма женитбата. Искрено им се радва/ше/ и ги подкрепя/ше/, така както е имал нужда самият той, някой  да го подкрепи в миналото.
Виж целия пост
# 67
Кара има/ше/ невероятния усет да разпознава добрите хора. Никога няма да забравя думите му, когато Яман отиде при него и се ядоса, че Ферайе го е излъгала. Беше отчаян и обезверен. И много тъжен, защото същата вечер Неджиб им съобщи, че ще работи при Кадир. Тогава Кара каза две изречения. "Направила го е от мъка и страх. Яман, Ферайе е добър човек. "Той усети тя колко го обича още първия път, когато Яман го повика в Измир, за да ги пази, докато отказваше пред Кадир и Селма женитбата. Искрено им се радва/ше/ и ги подкрепя/ше/, така както е имал нужда самият той, някой  да го подкрепи в миналото.
Не само.......Когато Фери върна пръстена на Яман и му ги наговори всякакви Кара каза: " Това е казала устата й".Все си мисля ,че Кара е необходим на сценария...... bowuu
Виж целия пост
# 68
Майдриим,снощи вие коментирахне смъртта на Кара , а аз търсех линка на Трейлъра и вътрешно изобщо не бях съгласна с вас - Кара не може да умре - не е разгърнат образа - И дано си права - Трейлъра да е подвеждащ.........
И лилавия тоалет не е ли достоен за модно Ревю?!

Данайче,как да не е достоен-толкова красива дреха!
Нещо обаче в цялостната визия на Ферайе ме навежда на мисълта,че това е сценичен тоалет,но може и да греша. Hug
Виж целия пост
# 69
Кара има/ше/ невероятния усет да разпознава добрите хора. Никога няма да забравя думите му, когато Яман отиде при него и се ядоса, че Ферайе го е излъгала. Беше отчаян и обезверен. И много тъжен, защото същата вечер Неджиб им съобщи, че ще работи при Кадир. Тогава Кара каза две изречения. "Направила го е от мъка и страх. Яман, Ферайе е добър човек. "Той усети тя колко го обича още първия път, когато Яман го повика в Измир, за да ги пази, докато отказваше пред Кадир и Селма женитбата. Искрено им се радва/ше/ и ги подкрепя/ше/, така както е имал нужда самият той, някой  да го подкрепи в миналото.
Ето ,за това минало си мисля..Какво се е случило в живота на този човек,коя е била жената,която е защитавал ..
Невероятно е как след ада,през който е преминал,Кара успява да съхрани душата си,да бъде толкова човечен и добър..Мисля си,че е логично той да разбира Ферайе добре,защото вижда,че и с нея се се отнасят несправедливо и жестоко.А усещането за душевно чистите хора ,Кара явно го носи в себе си.
Mydream,чета сега постовете ви и съвсем се обърках-кое е подвеждащо,кое не Laughing Laughing
Снощи Яман не каза ли "Кара си отиде.."?!
Виж целия пост
# 70
Здравейте, момичета!  bouquet

Изчетох с голямо удоволствие коментарите ви за снощния, пореден най-емоционален епизод!
Какви са моите мисли за евентуалната смърт на Кара:
Кара е регулатор на бурните Яман-ови емоции. Той успяваше да го накара да реагира трезво и разумно при многото ситуации в които
Яман беше готов да постъпи необмислено. И сега, след неговата смърт, разбирайки за нещо ново, което Ферайе за сетен път е скрила от него/ако разбере за Топрак, сигурно ще сметна, че само заради детето си Ферайе е с него/, очаквам бурна реакция от Яман, скандал между тях. И причина Ферайе да напусне Урла................
Някак не ми се иска да става така и много се надявам да не съм права!
Виж целия пост
# 71
Момичета, страхотен екип сценаристи сте!Грабвайте самолета и направо в Истанбул да помогнете на турския екип и докарате нещата такаq както на нас ни се иска.Това е в кръга на шегата.
Кара е много интересен образ-будната съвест на малкото еснафско градче.Имат собствено мнение и безпограшна преценка за хората.
И на мен много ми се иска трейлара да е подвеждащ ,но защо тогава Яман се разплака.Всички бяха тъжни.Сигорно ли е това,че докторът е казал,че са се мъчили,но не са успяли да го спасят? Мисля,че прочетах в превода,че е умрял.Остава да се надяваме до следващата събота ,че е станало чудо и той е жив.

.
Виж целия пост
# 72
Здравейте, момичета!  bouquet

Яман беше готов да постъпи необмислено. И сега, след неговата смърт, разбирайки за нещо ново, което Ферайе за сетен път е скрила от него/ако разбере за Топрак, сигурно ще сметна, че само заради детето си Ферайе е с него/, очаквам бурна реакция от Яман, скандал между тях. И причина Ферайе да напусне Урла................
Някак не ми се иска да става така и много се надявам да не съм права!


За съжаление Кара наистина ще си отиде. Ако трейлъра подвеждаше, Яман нямаше да каже:"Кара си отиде!" и да плаче, а щеше да изрече:"Кара си отива...!" т.е. вижда се краят му, въпрос на минути, часове, но...става чудо...Яман прегърна Неджиб така, плачеше на рамото му и каза тъжните думи за загубата на Кара. С такава мъка го изрече, все едно казваше: Отиде си човекът, който ми беше повече от брат, ти и Месут ми останахте, но... него никой не може да го замени!" И все пак изля мъката на Неджиб.
ios, много си права. Ние знаем как реагира Яман и колко пъти Кара предотвратяваше неговите прибързани действия. Наистина, ако тайната стигне до Яман ще има луд скандал, защото и Ферайе живее с него, вижда как той търси детето й, прави какво ли не, за да бъде щастлива, а и излиза, че Хасан е прав за нейните лъжи. Гадничко.
Виж целия пост
# 73
Момичета, страхотен екип сценаристи сте!Грабвайте самолета и направо в Истанбул да помогнете на турския екип и докарате нещата такаq както на нас ни се иска.Това е в кръга на шегата.
Кара е много интересен образ-будната съвест на малкото еснафско градче.Имат собствено мнение и безпограшна преценка за хората.
И на мен много ми се иска трейлара да е подвеждащ ,но защо тогава Яман се разплака.Всички бяха тъжни.Сигорно ли е това,че докторът е казал,че са се мъчили,но не са успяли да го спасят? Мисля,че прочетах в превода,че е умрял.Остава да се надяваме до следващата събота ,че е станало чудо и той е жив.


И аз тръгвайки по логиката на Майдриим за подвеждащия трик на трейлърите и по собственото ми желатие - желаното да е вярно -се надявам Кара да оживее и от удара да е загубил спомен за последните часове и истината за Топрак да остане в тайна........ bowuu
Виж целия пост
# 74
Наде,колажът ти е наистина прекрасен! Hug Hug Hug
На снимката ,която си използвала ,за да създадеш тази красота,Бюлент Инал ми допада.
Много сполучлив контраст червено-черно се е получил!
В унисон с чувствата на героите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия