Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 13)

  • 38 151
  • 743
# 120
аз имам една позната-лекар! тази година роди,дълго чакано дете! но тя пък слага всички ваксини,дори и някои не от задължителните като ротарикса! като лекар и майка явно не вярва,че са вредни ли или? защо е според вас?
Защото това са учили. И някой лекари упорити отказват да прочетат каквато и да е друга информация извън учебниците, по които им е преподавано и извън лекциите, които са им четени.
По същата логика все още много педиатри предлагат ранното захранване - от 40 ден, въпреки препоръките на СЗО за изключително кърмене до 6 мес и захранване след това.
Да, но има и много лекари, които не ваксинират децата си.
Виж целия пост
# 121
предполагам! но не позмавам много,да не кажа хич,но просто познавам въпросната и обсъждахме и коментирахме един ден,защото и аз в началото преди да родя слушах колко ваксини има и бях решила някои да слагам,ама още никоя не съм де!то ми стигат задалжителните!но май и тях ще огранича!
Виж целия пост
# 122
Едно е да си свидетел,че познат лекар слага ваксини на собственото си дете,сьвсем друго е да ти каже,че го прави.
Аз винаги казвам,че децата ми са с ваксини,за да не влизам в излишни дискусии,кьдето не трябва.

Чудя се как така изнудват здравноосигурена родилка да плаща за раждане.
Ако законьт стои зад вас,не виждам и нужда да се обжалва подобно нахалство.Просто игнорирайте писмата и обажданията или пьк ги копирайте и ги пратете на МЗ или до здравната каса.
Виж целия пост
# 123
Селма,на вас няма ли и Синфлорикс да слагат?
    По принцип го има в имунизационния календар,но и на мен нещо не ми е симпатичен.... Confused
    10-валентна,пневмококова.....Пъ, от де да знам....Заразата,ако реши да дойде,може да дойде от някой пневмокок номер 11,който не е включен във ваксината.....А в този момент имунитета на детето ще е по-слаб точно заради купищата сложени ваксини....И какво тогава?

  На една позната дъщеря й така влезе в белодробната болница скоро след слагането на ваксината Пнеумо.Тази последната не е задължителна,но просто ти го давам,като пример,колко защитават ваксините.
Виж целия пост
# 124
D&D&D, кой ти се обади от болницата, или от касата? Едната пътека няма нищо общо с другата, от касата не могат да откажат да я изплатят. Но щом вече сте си вкъщи, въобще не им обръщайте внимание. Щом като си здравноосигурена, не могат да те накарат да плащаш каквото и да било. Дали пътеката на бебето ще се изплати на болницата, това въобще не е твоя работа, това са отношения между болницата и касата. А дали могат да те съдят, да, възможно е, особено като знам колко им е мозъка на някои хора от новото ръководство, но най-много да платиш фактическите разходи по бебето, след съдебно-счетоводна експертиза.
И аз си мислех, че бившия шеф на мъжа ми няма да го съди, защото мъжът ми е правия, ама делото е вече на окръжен съд, но знам, че пак ще го спечелим.
Виж целия пост
# 125
. Днес обаче ми се обадиха, че адвокатките на двете институции са се разбрали и все пак трябва да плаим.

Кой ви се обади, от коя институция?
Най-вероятно е от болницата, защото касата няма да им изплати пътеката... Ми не им вдигайте телефона - получили сте отговор от ЗК, болницата е говорила със ЗК и са ви изписали - договорът между вас и болницата е приключил. Да се оправят ония, дето са се присетили нещо късно.
Виж целия пост
# 126
аз имам една позната-лекар! тази година роди,дълго чакано дете! но тя пък слага всички ваксини,дори и някои не от задължителните като ротарикса! като лекар и майка явно не вярва,че са вредни ли или? защо е според вас?
Защото това са учили. И някой лекари упорити отказват да прочетат каквато и да е друга информация извън учебниците, по които им е преподавано и извън лекциите, които са им четени.
По същата логика все още много педиатри предлагат ранното захранване - от 40 ден, въпреки препоръките на СЗО за изключително кърмене до 6 мес и захранване след това.
Да, но има и много лекари, които не ваксинират децата си.

  Лекарското съсловие е като една голяма секта с промити мозъци...,естествено има и изключения.  Не виждам по кой начин може да им се промени мисленето!
Виж целия пост
# 127
От болницата се обадиха, ние ще отидем в понеделник при адвокатката да чуем какво има да ни каже. Писах във въпросите към НЗОК, още чакам отговор, но май не се ангажират с този тип дилеми, защото и те не са на ясно. Иначе когато мъжа ми се обади точно от РЗОК, потвърдиха пред педиатърката, че пари не дължим, иначе нямаше да ни пуснат. Явно не могат да се примирят и си искат 100 лв. Досега, всички са си плащали поисканата сума, даже и не знаят коя пътека са плащали. Педиатърката, знае много добре дали на предишните пациенти са и превели парите по пътеката, според мен това си е практика да си взимат от две места пари. Искаме и до РЗОК да отидем да питам на 4 очи и да разберем коя адвокатка е казала, че трябва да платим и защо се разминава с лекарката Николова, която лично по телефона потвърди че нямат право да ни искат пари. Ако не намерим решение, ще искаме да ни покажат закона който гласи че сме длъжни да си плащаме клиничната пътека, при положение, че имаме право да отказваме процедури. Не знам какво друго можем да направим.
Виж целия пост
# 128
Няма как да ви се обадят от касата.... естествено.
Ти си здравно осигурен пациент и болницата си взима парите за теб от ЗК. Клиничната пътека е извършена от страна на болницата, вие сте отказали две от задължителните терапевтични процедури (ваксините), които определят дали дадена пътека е завършена или не. Но това е проблем на болницата, не ваш. Те дават - вие не взимате всичко - но касата им плаща, защото от тяхна страна всичко е наред. Трябва да има към досието ти приложен документ, че отказвате ваксини. А пък ако няма, как ще докажат, че не са извършени ваксинации!?

Ако беше наистина така - да се плащат тези 110 лв за клиничната пътека на детето - то щеше да е практика във всички болници. Просто някои тарикати директори са си въвели "вътрешен" правилник и изнудват хората за пари.

Наистина им поискайте законова аргументация за тяхното искане и за "договорката" между двете адвокатки.
Искайте и писмено обяснение за исканите 200 лв, при положение, че пътеката е точно 110. Идиоти!!
Виж целия пост
# 129
  A защо не си вземете ваксините за вкъщи,пък ги правете каквото си искате после  Mr. Green Глупава шега,ама тези наистина са много нагли,първо са напред с 2 "скъпи" ваксини,пък на всичкото отгоре и пари ви търсят   #2gunfire  Мисля ,че стават прекалено нагли вече.
  Току що гледах филма Скритата истина за ваксините,този филм трябва да го гледа всяка майка ,ПРЕДИ ДА РОДИ
Виж целия пост
# 130
Аз не бих платила нищо. Да се жалват където намерят.. и се отива на съд, ако са толкова нагли и решат, че могат да спечелят. Първо бяха 400 лв, после 200, а пътеката за детето е 110... А най-гнусното е, че изобщо повдигат въпрос за пари, след като са принудили родилката, и то в процеса на раждане, да се съгласи да и сложат окситоцин, след като тя има противопоказания за него и е протестирала. Усложненията при раждането са продукт на лекарска игрешка и тя е доказуема.
Виж целия пост
# 131
От болницата се обадиха, ние ще отидем в понеделник при адвокатката да чуем какво има да ни каже. Писах във въпросите към НЗОК, още чакам отговор, но май не се ангажират с този тип дилеми, защото и те не са на ясно. Иначе когато мъжа ми се обади точно от РЗОК, потвърдиха пред педиатърката, че пари не дължим, иначе нямаше да ни пуснат. Явно не могат да се примирят и си искат 100 лв. Досега, всички са си плащали поисканата сума, даже и не знаят коя пътека са плащали. Педиатърката, знае много добре дали на предишните пациенти са и превели парите по пътеката, според мен това си е практика да си взимат от две места пари. Искаме и до РЗОК да отидем да питам на 4 очи и да разберем коя адвокатка е казала, че трябва да платим и защо се разминава с лекарката Николова, която лично по телефона потвърди че нямат право да ни искат пари. Ако не намерим решение, ще искаме да ни покажат закона който гласи че сме длъжни да си плащаме клиничната пътека, при положение, че имаме право да отказваме процедури. Не знам какво друго можем да направим.
Моля, моля, как така лично по телефона ще ти звъннат за да те викат да платиш каквито и да е пари??? Всичко се прави писмено, за всяко действие трябва да имаш документ!
Не зная цялата ти история, но един съвет: преди да отидеш на среща с техен юрисконсулт (не са адвокати!!!) си направи лична консултация с адвокат дали дължиш нещо на тази болница! Бебето колко време е стояло в там и защо искат пари?
Виж целия пост
# 132
В Индия е спряна ваксината срещу рак на шията на матката след смьртни случаи.
Апелира се кьм цял свят за стоп на човешкия експеримент.

http://www.zentrum-der-gesundheit.de/pdf/impfungen-gebaermutterh … estoppt-ia_01.pdf

Ако някой още не е чел за Фабиан и паричната система,ето го.Изберете сами езика.
http://www.relfe.com/plus_5_.html
  http://www.weeklyblitz.net/669/india-suspends-use-of-hpv-gardasil-vaccines
Изглежда, че ваксината Gardasil HPV, произведена от Merck, е в светлината на прожекторите през тази седмица, като новината излива в това, че Индийския съвет за медицински изследвания (ICMR) реши да прекрати незабавно  ваксинация за момичета програма за контрол на рака. Действието бе взето след като 4 момичета починали и 120 бяха ранени след като са получили ваксината.

  Превода е от гугъл!
Виж целия пост
# 133
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009010500040000501

Не помня точно кьде,но имаше сьздаден екип,инстанция,кьм която може пациент да се обьрне при проблем с корупцията в болницата.Мисля,че е отдел в МЗ.
Виж целия пост
# 134




Наистина им поискайте законова аргументация за тяхното искане и за "договорката" между двете адвокатки.
Искайте и писмено обяснение за исканите 200 лв, при положение, че пътеката е точно 110. Идиоти!!
Много разумна идея!
Не бързайте с адвокат, просто следващият път, когато се обадят, им поискайте писмено известие. След това им кажете, 4е записвате разговора и ако те имат желание, може да си говорите така по този на4ин. Едва ли ще ви се обадят пове4е да ви изнудват,знаейки това, а и 4е не са в правото си да искат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия