Подсъзнанието може всичко 34 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 78 743
  • 714
# 285
Момичета, благодаря ви за прекрасните истории, свързани с Дядо Коледа! Въпросът е наистина труден- Пепеляшка, справила си се чудесно!  Hug
Abies, не бих се притеснявала на твое място. Писанието е на човек, не особено грамотен - той говори за егрегори, обаче аз пък не бих подхранвала неговия егрегор с тревогите си.  Peace Всяко нещо, което ни кара да се чувстваме виновни по каквато и да е причина, ни отдалечава от истинстото ни Аз и от Висшата ни Същност. От Бога - също.  Heart Eyes

Намирам за прекрасно, че има един празник, преди който толкова много хора по света мислят как да зарадват близките си - а и далечните. Толкова много хубави неща се случват тогава - и благотворителността е по-силна. Не разрешавам на никого да ми помрачава прекрасното настроение!

Благодаря ви, че ви има, момичета и момчета!
Прекрасна седмица и весело посрещане на Новата година. Олеле - малко тръпки ме побиват... още една година си отива и друга започва...

Правите ли си списък с обещания за новата година? Отчети? Равносметки? Планове?   bouquet
Виж целия пост
# 286
 Честито Рождество Христово!
 
 Днес хората действително са забравили какво всъщност празнуваме на Коледа.От много хора се възприема просто като повод да се събере семейството,да се хапне доволно,да се порадваме на красивата украса и да се зарадваме един друг,и най-вече децата,с подаръци.Няма лошо,нали е празник,нека има празнично настроение и атмосфера.А и традициите си имат своя символичен смисъл,например Коледната звезда,подаръците като проява на щедрост и израз на обич и т.н... Но действително често не се замисляме,че празнуваме всъщнос Христовото Рождество.На децата им се обяснява за Дядо Коледа,но не и за Иисус Христос.
 Преди няколко дни споделих с приятели,че през последните две години наистина имам Коледно настроение,усещам Коледния дух... И те си мислят,че говоря за елхата,подаръците,храната.. Но не,аз просто се замислих какво празнуваме и усетих причината,Рождеството Христово,като празник вътре в себе си,едно зараждане на нещо светло вътре в себе си.. Не че не купих подарък за дъщеря си,не че не се радвам на украсата и не си хапнах до насита боб и пита с голямо удоволствие.  Laughing Но пък умишлено пих малко вино,не искам да се опиянявам,а да си усещам празника...
 Но това сравнение между Дядо Коледа и Сатаната изобщо не ми харесва!Дядо Коледа си е светла личност,нали това е всъщност Св.Никола.Инъче празника си е комерсиализиран,но то с
всичко е така вече... И си мисля,специално за децата... Може би трябва писмата им до Дядо Коледа например да са малко по-различни.И вместо само списък с играчки,да се пише благодарнос към Дядо Коледа за всичко хубаво през годината,желанията да започнат с нематериални неща и желания за другите хора и после да са играчките. Simple Smile И да има обещания от рода на: Ще съм добър;ще помагам на другите;ще уча;ще слушам мама и татко. Simple Smile И ако се направи някаква благотворителност заедно с детето,чудесно(мисля,че simplyaven беше писала,че са правили дарения заедно с детето си,може и други от вас,не се сещам.. )!Не трябва да отнемаме Дядо Коледа от децата и себе си,но да не забравяме най-важното,което трябва да расте в нас, Доброта и Любов!
 Извинявайте,ако е станало дълго и досадно.Знам,че това са извести неща,които може би и вие си мислите,но ей така спонтанно си излях част от мислите в главата. Simple Smile
 Преди Коледа аз направих освобождаването от негативните мисли и емоции,за което simplyaven беше писала.Написах всичко,от което искам да се освободя на лист и накрая нещо от рода на,че ги изгарям в огъня,освобождавам се оттях,за да отворя място на Доброто,Чистото и Светлото.. Нещо в този дух.И изгорих листа,по-точно листите,не беше един.По принцип от известно време се бях захванала с емоционална чистка,но карах бавничко.В деня на пълнолунието реших да се възползвам от последния подходящ момент и да отхвърля всичко наведнъж.  Laughing Честно казано,отначало си мислех,че нямам резултати,но сега ми се струва,че просто трябва време,че в момента тече процесът на освобождаване от негативното...
 Написах и приветствие към Коледния дух.Но не както си е описано в ритуала,а по мой си начин.Написах ,за какво съм благодарна от изтичащата година и написах желания,като обръщението ми беше към Коледния дух(аз го възприемам като силната вълшебна енергия покрай Коледа.. ) и към Бог или Божественото присъствие във Вселената(на който както му харесва Simple Smile ).За втори път пиша желания,а благодарности за първи.Чудесно се почувствах. Simple Smile
 
 Искам да ви кажа,че притчите и стиховете,които споделяте са чудесни!Копирам си ги в един текстов документ. Simple Smile Благодаря ви!
 Лека нощ!  Hug
Виж целия пост
# 287
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИчКИ!

Нека тези светли празници
положат началото на
една година, в която здравето, щастието и
успеха са Ваши постоянни спътници,
а радостта от тях – необозрима.
Виж целия пост
# 288
ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ.
Желая ви дни изпълнени с радост и прекрасни мисли. Нека здравето, щастието и късмета бъдат вечни ваши спътници. Здраве и щастие на семействата ви. Нека тази година е пълна с добрини.
Благодаря ви. Вие всички сте прекрасни вестители на нещо по- добро.
Виж целия пост
# 289
Благодаря ви за отговорите към мен! Да поясня кое  предизвика в мен тревожност. Наистина коментарът на този човек е пресилен, както и други негови писания и по принцип не го уважавам. Но идеята, че "Дядо Коледа" е станал един огромен егрегор, по който целия свят е луднал, независимо каква религия изповядва, че всички пилеят като обезумели пари, че всичко се прави по един показен и кичозен начин, че всичко е в полза на коледната индустрия, на която всички слугуваме... всичко това е истина. И че забравяме за рождеството на Христос. Замислих се, че ние наистина не чакаме Рождество Христово, а чакаме Дядо Коледа. Не Свети Никола, защото Никулден е на 6-ти декември. Ние чакаме онзи кичозния Дядо Коледа от рекламите и украсяваме къщите си по онзи кичозния начин, изкопувайки тоновете китайски продукти, произведени специално за да ни опразнят джобовете. Да, българите имаме и някакви останки от нашите си традиции, като постната вечеря на Бъдни вечер, която успях да втъркам за пръв път от доста години. И само това. На църква и тази година не успях да отида, въпреки че исках. Бяхме твърде изморени от кичозната страна на нещата. Твърде комерсиални са станали всички празници. Тази година бях принудена под натиска на италианското училище да "празнувам" Хелоин, защото всички празнуват, защото има тема в тъпия учебник, защото след това разказват и се записва в досието им как са празнували... Същото е и с Коледа - длъжен си, защото така се прави в съвременното общество - пошло, кичозно, комерсиално... Замислих се, че светостта и чистотата на празника отдавна са отстъпили пред блясъка и натиска на масите. Това ме притесни, разстрои и засрами, че и аз съм част от това.
Виж целия пост
# 290
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!!!

Желая ви много любов и реализация на най-смелите ви мечти!!!
Виж целия пост
# 291
Abies , защо толкова емоционално го вземаш и то навътре. Празникът е този, който всеки си го празнува сам за себе си и в душите си. Защо се притесняваш за "световната конспирация" по отношение на Коледата, ако ти сама за себе си го направиш така , както Ти го искаш. Не можеш сама да промениш света. В противен случай само ще си развалиш празника.Отдавна не гледам кой какво прави . Правя това, което на мене ми е приятно и ми доставя удоволствие-със смирение и тиха радост да посрещам Коледата. А нали знаеш , че и датата е спорна/Със смяната на календарите/?Така, че  нека Празникът е в душите ни! Най-прекрасното е невидимо за  очите  ни!
Виж целия пост
# 292
Благодаря ви за отговорите към мен! Да поясня кое  предизвика в мен тревожност. Наистина коментарът на този човек е пресилен, както и други негови писания и по принцип не го уважавам. Но идеята, че "Дядо Коледа" е станал един огромен егрегор, по който целия свят е луднал, независимо каква религия изповядва, че всички пилеят като обезумели пари, че всичко се прави по един показен и кичозен начин, че всичко е в полза на коледната индустрия, на която всички слугуваме... всичко това е истина. И че забравяме за рождеството на Христос. Замислих се, че ние наистина не чакаме Рождество Христово, а чакаме Дядо Коледа.
Кои сме тези "ние"?Аз не мисля така,а изборът на другите не мога да контролирам.
Виж целия пост
# 293
Момичета, не съм влизала няколко дни във форума, така, че искам сега да ви честитя Коледа!

Нека Коледния дух ви съпътства през цялата година!
Нека Коледните ангели,  украсяват живота ви!




Връщам се да ви чета.
Виж целия пост
# 294
Честита Коледа, момичета. За няколко дни сте изписали много материал, едва насмогнах да го изчета. Искам да споделя, какво направих аз на 24.12. Запозната съм с много от техниките и ритуалите във форума и съм изпълнявала голяма част от тях, но на Бъдни вечер, преди да седнем на масата ми дойде някак отвътре да напиша писмо на Дядо Коледа....от мен. Аз съм от онези пораснали деца, които се умиляват пред вида на добрия старец и много обичам коледни филми, дори на моменти забравям здравия разум  Embarassed и се надявам като децата, Дядо Коледа да ми изпълни желанията. Та за писмото, написах, какво би ми се иска да се случи от нематериалния свят и какво материално желая, след това отидох в банята, хванах листа от долния десен ъгъл и го изгорих ( май така се пращаха писма до Ангелите) и веднага ме обвзе чувство на спокойствие, все едно дадох поръчка, която няма как да не бъде изпълнена, просто е въпрос на време. Не знам дали постъпих правилно, но се подадох на инстинкта си.
Сбъдване на всички желания и пожелания!!!
Виж целия пост
# 295
Едно време не съм вярвала в Дядо Мраз/Коледа. Не знам защо, но май никога не са ме лъгали, че има наистина такъв човек. Вкъщи знаех, че родителите купуват подаръците, а в работата на майка ми разпознах един неин колега преоблечен, вероятно съм била 4 годишна тогава. Но не се разочаровах, точно защото никой не ми е казвал че има такъв добър старец - истински. Приемах го като персонаж от приказките, както знаех, че няма Червена шапчица, така и за него.
Сега децата ми знаят, че има добър дядо, който живее в Лапландия с джуджетата и прави подаръци на всички деца по света. Всъщност наистина има такъв човек там, е не оставя той подаръците под нашата елха, но това са подробности. Но когато на Коледа видях грейналите им очи и радостта, че "Дядо Коледа е бил тук снощи и ни е оставил подаръци" нещо в мен светна много силно. За секунда повярвах в чудото и аз.  Embarassed
Иначе съвсем прагматично съм им обяснила, че самият дядо Коледа не може да обиколи всички къщи и празненства, за това има помощници. (В градината имаха двама, два поредни дни - различни актьори и трябваше предварително да им кажа нещо, което да задоволи любопитството им защо е различен всеки път). Предполагам скоро ще се наложи да им разкажа и останалата част от "истината", че всички ние сме добрият дух, а не е само един. Но ако всяка година им давам по частица от истината, мисля че всъщност няма да има генерален разговор, който да ги разочарова, а даже напротив. Сигурна съм, че ще се зарадват много, че и те самите могат да бъдат "Дядо Коледа".
Виж целия пост
# 296
Честита Коледа на всички!!! Hug
Виж целия пост
# 297
Честита Коледа, мили приятели! Hug Нека светлината на този празник грее в душите ни и озарява пътя ни! Нека щастието и любовта завинаги се настанят в сърцата ни и единствените сълзи, които светят във очите ни са сълзите на благодарност и радост от сбъднатите ни мечти!
Виж целия пост
# 298
Момичета, да почерпя - имаме годишнина от сватбата днес.  smile3525


Честит празник и на тези, които днес имат имен ден - както и на тези, които имат именици!
Много здраве, любов и късмет на всички пожелавам!!!   bouquet newsm51 newsm51 newsm51
Виж целия пост
# 299
Честита Коледа! На всички добри хора в тази тема и техните любими същества желая здраве, щастие, любов, късмет, поне за сто години напред!
Аз от скоро следя темата, но наистина е много интересна. Предполагам трябва време, за да се навлезе по-сериозно в нея, но пък за никъде не бързам.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия