Израел-52

  • 38 590
  • 739
# 330
Препорьча ни да заместим маслото с тхина (хем вкусотия, хем източник на калции). Маслото запушвало порите.... Thinking
Ама изобщо не обичам тхина  Confused Аз си хапвам Ма(з)ола (их че гнусно звучи) с вкус на масло  Grinning
Виж целия пост
# 331
Това не беше ли маргарин, Борянка?!? Да спираш бьрзо да ядеш такива боклуци.Пьлна химия, която  причинява един куп ужасии ... Sick

Имам вьпрос: някой знае ли как да се справя с бьрзопрорастващите картофи тук? Какво правите, за да ги запазите читави за няколко дни? В чудо сьм се видяла. Crazy Прорастват сякаш за часове. За 3-5 дни вместо картофи си имаш цяла ботаническа градина...
Виж целия пост
# 332
Имам вьпрос: някой знае ли как да се справя с бьрзопрорастващите картофи тук? Какво правите, за да ги запазите читави за няколко дни? В чудо сьм се видяла. Crazy Прорастват сякаш за часове. За 3-5 дни вместо картофи си имаш цяла ботаническа градина...

Предполагам, че ако ги държиш в хладилника на по-хладно няма да прорастват толкова бързо.
Виж целия пост
# 333
Червеничко, аз пуша цигари, понякога пия и алкохол...та един маргарин ли ще ме уплаши  Joy Нямам нерви да чакам маслото да омекне за да си намажа филийка  Tired Пък и след като има толкова алергии към маслото, то дали маслото всъщност е такова  Rolling Eyes Ягоди декември месец, домати, които не се развалят с години, всичките генни плодове и зеленчуци ( срещу наше село има опитно поле)
Обаче червеничко ако ми дойдеш на гости ще ти набера портокали, мандарини, помелит и подправки абсолютно органик (всеки, който дойде е добре дошъл и ще е посрещнат с чисти, девствени плодове)

Лека нощ и да не сънувате кошмари с мен мажеща си филийка с пластмаса  Joy

Забравих за картофите, аз купувам само кафеви и ги държа в мрежичка в една ракитова кошница-нямам проблеми не са ми покълвали...
Виж целия пост
# 334
Бубе, аз купувам само от червените.Може би проблемьт е само при тях, знам ли... Thinking Струва ми се, че на вкус повече приличат на нашенските.
Тигре, а няма ли да замрьзнат в хладилника?

По повод неустоимата ти покана Бубе- от сега започвам да навивам мьжо. Може да ме огрее някога. Но сьс сигурност няма да е скоро. И той учи и сега е в сесия. Ще се радвам много да се запознаем лично.

А и така сьм зажадняла за малко природа...
Живот и здраве като отидем в БГ само по горите ще ходя  Crazy.
Виж целия пост
# 335
Аз оставям маслото зимата извън хладилника през нощта, а лятото  го вадя малко по-рано сутрин...
Не бих могла да го заменя с тхина, въпреки че много ми се иска да ям повече тхина (не обичам, но като знам колко е полезна...).

Картофи купувам бели-жълти, не червени, но пускат и те корени, ако ги забравя.   Laughing Съхранявам ги в хладилника, както и наш Тигър съветва  Simple Smile По принцип, картофите се съхраняват най-добре на тъмно и студено, най-добре в мазе, ама тук мазета няма  Laughing

На мен всичко ми се разваля бързо - най-вече краставици, тиквички, магданоз, копър - едва издържат няколко дни в хладилника. Доматите също не са ми били трайни, както са в България. За това пазарувам от плод и зеленчук на всеки 2 дни...  Rolling Eyes
Лимони сме си набрали от дървото на свекърите... От слънце са станали направо сладки тази година Simple Smile


Мимкис, радвам се за светлинката в тунела  Hug Дръж ни в течение как е малкият  Hug
Виж целия пост
# 336
Тигре, а няма ли да замрьзнат в хладилника?

Досега не са ми се оплакали.  Wink
Все пак - не във фризера! В отделението за плодове и зеленчуци...
Виж целия пост
# 337
здравейте!

Аз дочаках все пак да имам компютър след дълги "терзания"!
Благодаря на всички,които ми отговориха по моите въпроси.Сега да ви разкажа :
Звъня в посолството и там все пак успявам да се свържа с някои,който не говори на запис Simple Smile,зарадвах се ,носамо за няколко секунди - отсреща ми отговаря една девоика на иврит...аз онемявам,мился си че съм сбъркала/не трябваше кли някой на български да ми отговори Thinking/
След малкия щок казвам "добър ден,искам да попитам как да си поновя паспорта", отреща на иврит ми отговаря девойчето,че говорела забележете" иврит,английски и руски"!? #Crazy
Пак се шокирах( мисля си по това време - ама аз се обаждам в бг.послоството не трябва ли някой на бг.да мми отговори?) и в този същия момент започвам да събирам ума си за да запитам същото на руски....е успях разбира се ,но непрестанно търсех думите...ТА ми казаха,че трябвало да отида на място и според възрастта ,на която съм ще ми струва 235 шекел,като срока е забележете 4 месеца.В края на краищата се отказах и реших да пътувам до бг и там на място да го подновя.

Та така ...с посолството ни тук.
На всички болни бебета да се оправят бързичко   bouquet
Виж целия пост
# 338
     Снежи, забравих в патакламата да напиша, че и ние ходихме до посолството, но аз като звънях беше същата работа,много се нервирах, защото тъпия секретар ми струваше около 40 шекела сметка за телефон #Cussing out Мъжа ми се свързал на иврит за 2 мин.,срамота ooooh!
В посолството е лудница за паспорти, аз не се и пробвах, опашките са километрични и започват от рано сутрин,едва успях на малчо документите да заверя Crazy Добре,че на един от персонала там, му се е родило дете преди месец и знае процедурата и ми  обясни подробно и завери документите без да чакаме Whistling Ако си ходиш през май, юни ще се радвам да се видим Hug
       Червеничко, гентамициново е кремчето,използва се и за много суха кожа. Днес пак бяхме на преглед, фисура е все така, но само с едно две мазания едва ли ще мине 4-5 дни каза лекарката и във вторник се пак на проверка, заради продължаващото разстройство,въпреки,че аз ям само ориз,картофи и пилешко ooooh! Слуз все още има Tired За маслото си права,но и аз тхина не мога да ям за закуска Blush, сега закусвам бисквити и черен чай. Вместо тхина ям по една лъжица сусам, заради калция, че сега и витамини не пия да не му влияят Crazy
     Картофите и аз купувам само червени, другите са доста безвкусни и се варят дълго време, държа ги в един шкаф, ниско долу, хладен и тъмен, порастват за седмица много малко Peace
     
Цитат
На мен всичко ми се разваля бързо - най-вече краставици, тиквички, магданоз, копър - едва издържат няколко дни в хладилника. Доматите също не са ми били трайни, както са в България. За това пазарувам от плод и зеленчук на всеки 2 дни... 
И аз така,пазарувам,когато имам възможност, иначе всичко се размива за 2-3 дни, дори чушките Crazy
    Борянка,резултат от изпита?
       Червеничко и ние приемаме гости, поканата е за всички, аз се надявам като се стопли да успеем да се съберем всички някъде в някой парк,междинна територия Grinning
     
     
Виж целия пост
# 339
аз тхина много обичам, има вкус на халва. особено забъркана с малко мед е сууупер  Peace

и една смешка - канени сме на сватба в Израел, питам "много гости ли сте канили?" отговор: "не, 300-350"  #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 340

Благодаря за сьветите за картофите.Ще пробвам всичко.

      аз ям само ориз,картофи и пилешко ooooh!   /quote]

Ох, много е затормозяващо това.... ooooh!Бях си направила даже списьк с нещата, които мога да ям(определено помага!), защото в един момент вече имах чувството че нищо не мога да ям. Спрях доматите и бананите за известен период,защото сьдьржат хистамин и усилват алергичните реакции.

За сусама бях чела, че трябва да се взима смелен, защото иначе минава транзит през храносмилателната система и нищо не остава. А нашите зьби не успяват да го смелят напьлно.
Мимкис, и от твоята  покана ще се вьзползвам с най-голямо удоволствие!  Heart EyesНо да видим кога....Благодаря за което!
А идеята да се посьбереме никак не е лоша...само трябва да измислим кьде и кога.

Илка, и на мене ми се ставаше много смешно като чуех , че това са малки сватби.Но само докато бях в БГ.Като видях тук за какво става дума, разбрах.Скриха ми шапката тези хора. Това сьс сватбите тук си е като проекта на живота. 500-700-1000 човека сватба. Да не говорим за разходите...Голяма истерия. Много е хубаво, но не е за хора сьс слаби сьрца. И определено не е за мен. Да се прави план за свадба след  1 година ми звучи налудничаво. Ние с мьжо за 1 година колко пьти ще се скараме ...охоо Laughing А тук си е нещо нормално. А и при хора от различен произход има и различни хадети/обичаи. Понякога това с подарьците за сватбата и след сватбата няма край...
Виж целия пост
# 341

Снежи, това с посолството, толкова вече не ме изненадва...Толкова сьм разочарована от тях.
От кьде да започнем:от работното им време или от бьрзата им работа.Та да стигнем до най-елементарното:да има кьде да седнеш да чакаш.
Единственото място в Израел, на което се чака отвьн!!! Дори и в най-големия пек! И няма значение, че сьм с бебе и искам да го нахраня!!!  #Cussing out
По едно време на пазача му стана неудобно и ми предложи неговия  стол да седна и да го накьрмя. ooooh!
Положението там може би никога няма да е промени. И няма значение, че БГ е вече в ЕС.
Виж целия пост
# 342
Аз някак си бях шокирана...това трябва да е една институция ,на която /да не се случва на никой/предполагах,че може да се разчита....За момент си представих ,ако имам нужда или проблем и трябва да се обърна към тях няма да мога....то първо не можемда се разберем,а и защо всички българи трябва да говорят руски!?

Мъничко червеничко, това с чакането ме разби тотално... #Crazy

mimkis и на мен маи ми се отрази на сметката този месец   #Cussing out

Пожелавам ви хубав ден!
Виж целия пост
# 343
     И аз , със закъснение, за картофите.  И аз купувам от всичко по малко и -  в хладилника. Магданоза и копъра ги слагам в чашки с вода и ми издържат до седмица.  Веднъж ни бяха дали от едно поле по един кашон картофи и лук, нямаше къде да ги сложа на тъмно,  и те наистина много бързо пуснаха разклонения.  За картофите имам друг въпрос.  Скоро се пробвах да правя картофени кюфтета от белите картофи и сместта ми стана много рядка.  После ми казаха да съм ги правела от червените картофи, че не били толкова воднисти като белите, но още не съм пробвала. Вие какво ще кажете?
    Мимкис, иде ми да го гръмна вашият бивш педиатър!!!
    Мента,  губиш се нещо!
    Илка,  тук не само свадбите са "малки".  И раждането на бебе някои го отбелязват с "малко" парти от 100-200 човека  и после и бар-бат-мицвите  и те не са кой знае колко "големи".  Неща, които аз все още не мога да разбера.  Много ми е интерестно да гледам в петък вечер по 10-ти канал предаването "онат а-хатунот" (не съм много сигурна дали така се произнася).  Като ги гледам какви приготовления са една свадба - наистина си е като "проекта на живота".  И всеки се стреми неговата свадба да е "най".  А и свадбарите всичко оглеждат, обсъждат и пресмятат колко пари са похарчени за събитието.
   Аз напоследък съм се отдала на четене на книжки от рода на "как се отглеждат бебета"  Мами,  на кои ден излязохте за първи път на разходки с вашите бебета?
Виж целия пост
# 344
   Бубе,  и ти изчезна след филийката с маргарина.  Розовите нощи да не си ги подкарала на две смени, че не ти остава време за нас?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия