Израел-52

  • 38 587
  • 739
# 360
Илка, и на мен ми беше много тежко през първите месеци, защото хем няма време да си приготвям специални храни, хем заради коликите почти нищо не смеех да ям. Ядях само препечени филийки с масло в общи линии...

Мимкисче, добри новини  Hug Освен да казваш за подозирана алергия, може да пробваш и с това да ги помолиш за разсрочка и да не слагат по няколко накуп, за които е възможно


Елинда, и аз любопитствам за количката  Flutter Ние сме с Чико Кортина, ок. 1600 шекела струваше (вкл. кошче за кола), недостатъкът и е, че бебето е обърнато навън. За Макларън много лоши неща ми казаха, иначе са супер леки.

Аз си мечтаех за това: http://www.greenchange.co.il/video/opnyym-shm-gm-glt-tynoqot
Бях чела, че струва 1800 евро  Rolling Eyes Но и няма къде да го паркирам  Mr. Green

За колата мнението ни се припокрива едно към едно с вашето  Peace Ние затова не купуваме - само за съботите не си заслужава  Confused


Виж целия пост
# 361
Мента, влюбих се в тази количка  Heart Eyes
само дето в БГ няма условия като за нея  Crossing Arms
Виж целия пост
# 362
     
Цитат
мимкис, радвам се, че Давид е по-добре. Между другото как му викате на галено?  Как се справяш с диетата? И аз пак съм на диета.   Направо се чувствам ужасно. Като сложш това, че почти не ям месо, и като изключим всички млечни и яйца и риба и ... ами карам си на ориз с айсберг или печени картофи 
Не му казваме името на галено, засега е на бебешки прякори или цялото име, като го соча в огледалото например Grinning Иначе вероятно си чувала, че съкратената форма на името в Израел е Дуду, но не ми допада на мен да му го съкращавам така Peace За диетата нямам думи имам чувството, че нищо не ям Confused Ориз и картофи всеки ден, но различна рецепта Mr. Green Киноа също хапвам и се опитвам да вкарвам нови храни, но не става засега. Вчера хапнах малко леща и резултата се видя веднага Sick По принцип, често ако има алергия към млечен протеин се предполага,че и семейство бобови може да не му понесат и така излезе Sad
      Тали, вие кога правихте тестове на Вик за алергията към хумус,фул и т.н.? Не се сещам, мисля,че си писала, но нямам спомен Embarassed
      Навсякъде повтарях, постоянно, че има вероятност да е алергичен, но според сестрата в Типат Халав, това не било противопоказание, още повече, че не е доказано към какво #Cussing out #2gunfire
     Ако не се съобразят най-накрая с това ще откажа да го ваксинират Crossing Arms
Виж целия пост
# 363
   Елинда, по твоите въпроси все забравям да пиша Blush С малкия излязохме на следващия ден след като ни изписаха, трябваше в болницата да го видят пак, защото бяхме само един ден след раждането, не два както е по принцип Peace
     Количката ни е куче марка-1000 шекела струва, но е лека,лесно се сгъва и разгъва( с една ръка) и е стабилна. Не винаги скъпите и прехвалени колички са най-доброто. Всичко си зависи от индивидуалните изисквания Peace Ето я нашата от Шилав е купена.
Виж целия пост
# 364
Мимкис, теста за G6PD на Вик е правен в болницата, когато се роди. Той се прави задължително за предрасположените по произход. Ние (като идващи от Източна Европа) не сме такива, но мед. сестрата от Типат Халав ме посъветва да го изискам за всеки случай. И добре че!
Виж целия пост
# 365
Тали, Вик е алергичен към хумус ли?  Shocked

Мимкис, на Давид тук му викат Даво. Иначе го знаем Дуду (Фишер Wink), на Ида й е любимец, но повече си пада по Малкали. За бобовите и на мен ми казаха да не ги ям и даже този шабат пропуснах хумуса, все присягахда си намажа и все се спирах. Имам сега една пълна купа в хладилника и само примлясквам.  Naughty А боб и леща толкова обичам, но не съм яла от преди да родя, че ги избягвах до сега заради коликите. Абе този път кърменето хич не ми е толкова лесно, колкото с Ида. С нея си ядях всичко, и някак си тя по-лесно се наместваше в удобна поза.Тоя малкия все нещо или на него не му е удобно или на мене. Само легнали успяваме да се намеситм както трябва.  ooooh!
Виж целия пост
# 366
Тали, а на Меди напраиха ли или само на Вик? Наистина, добре, че ви е казала сестрата  Peace

На Йойо не му направиха. Но не съм си мислила, че мога да поискам, казаха ни (в курса за раждане), че сме в група без риск...  Confused

А тази алергия не е за хумус, доколкото знам е само към фул (бакла) от храните?

Мимкис, как 1 ден?  Shocked Изписаха те на следващия ден?


---
Тхината не се възприема добре от малчо, ще пробвам да я смеся със силан някой път, може да му хареса така  Thinking

Мъничко червеничко, всичко наред ли е с вас?

Да те попитам - на малкото червеничко даваш ли му нещо за справяне със зъбоникнене?
Виж целия пост
# 367
Да, алергията е само към фул, но той така или иначе не понася дори и миризмата на хумус и нафул и на тхина и на фалафел... въобще не се проявява като истински цабар  Laughing. Меди яде всичко това. На нея също и правихме теста, беше отрицателен. Виктор е гвули (на границата) и може да го израсте. Беше на три, когато му правих повторен тест и не го беше израснал.
Всъщност това не е алергия, а глюкозо 6 фосфатен дефицит. Сфарадимите са рискова група, а ашкеназите не. Но семейството на моят мъж са сфарадим, корените им са в Испания, в Толедо.
Виж целия пост
# 368
Тали, това е много интересно. Ще се разтърся из гугъл да прочета повечко. Моите корени са сефарадски - от Испания, а на мъжа ми - ашкеназки - от Германия.

разтърсих се. чичо Гугъл казал, че този дефицит се изразява само при мъжете, жените могат да са носители, но не страдат от това. реакцияможе да предизвика както бакла, така инякои лекарства.

Цитат
Тази ензимна аномалия се среща често в населението около Средиземно море. Предимно сред италианци, гърци и араби. Аномалията варира в различни степени в тези групи. Тя засяга и райони в Африка и Америка. Това се дължи на факта, че в тези географски райони съществува малария. Хората с понижена активност на ензима имат по-нисък риск да се разболеят от малария, понеже маларийният плазмодий не може да живее в еритроцитите на носителите на този молекулен дефект. Вероятно това е елемент на генетична еволюция за тези географски райони.



хахаха, още една причина сефарадите да се подиграват на ашкеназите  hahaha
Виж целия пост
# 369
Цитат
]Мимкис, как 1 ден?  Shocked Изписаха те на следващия ден?
    Смята се, че съм била 2 дни, защото в петък ме приеха, но чакаха да тръгне по естествен начин до събота на обяд, малчо се роди привечер в събота, а на другия ден по същото време ни изписаха. Ако имаше нужда да остана аз още един ден, трябваше да доплатим "скромната" сума от 5000 шекела Peace Аз се чувствах добре, а лекарите казаха, че бебо е ок и може и него да го изпишат, ако не го бяха пуснали него щях и аз да остана Peace
     Тали, при нас има също сефарадска жилка, но много далечна newsm78 А за други алергии правили ли сте тестове?
Виж целия пост
# 370
Елинда,Ментуш  Hug , добре сме и всичко е наред, Барух а Шем!Вкьщи сме си и излизаме само до супера. То с този дьжд и не може за повече.  Заровила сьм се в инфо за хомеопатията и взе вече да ми излиза от ушите...Wink
Нали започнахме сега едно лечение на алергията на малкия, та искам да сьм в час-да знам какво става и да следя за симптоми. Вече му се появиха на бузките сьщите характерни обриви(но много по-малки), а това било признак за успешно  лечение.Чета сега "Хомеопатия - практически наръчник" на Питьр Чапел  и направо сьм изумена от нещата, които пише там.Според Световната здравна организациЯ, хомеопатията е втората най-разпространена лечебна система на планетата. На първо място е традиционната китайска медицина, на трето билколечението и едва на четвърто – модерната медицина. Като се има предвид, че другите системи съществуват от хиляди години,а хомеопатията само от 200, тази статистика е направо забележителна.
Както и да е, да не ви занимавам повече с това...
Виж целия пост
# 371
Аз ще се вьрна малко назад, за да отговоря на Елинда - и нас, като Ментови, ни изписаха 2 дни след раждането.А пьрвото ни излизане беше на 4-тия ден, за да ходим на мерки и теглилки в Типат Халав.
За количките - като повечето майки тук в Израел се облизвах след МУЦИ, ама цената и хич не е "муци "...4500 шекела и нагоре! Това си е направо цена на лека кола.
Пьрвата ни количка беше на Доктор Бейби Ранер Спорт http://www.google.co.il/imgres?imgurl=http://www.paotot.co.il/ne … p;um=1&itbs=1
.8,5 кг,Струваше 900 шекела всичко на всичко и свьрши огромна работа.Изключително маневрена.Без сал кал. Купихме го отделно за 200 шекела от Шилав.Единствен минус на количката, при това голям - че бебето е обьрнато навьн и не ме виждаше...Но бьрзо се научи Wink
Няколко месеца преди пьрвата годинка взехме втората количка- на Макларьн Воло. На промоция - 400 шекела! 4,5 кг. Ментуш, правилно си чула за тази марка, Случвали са се няколкократни инциденти с колички на тази фирма в Щатите- наранявания и даже одрязване на прьстчета на малки бебета.Ужасно.Ше льо нида!Сега вече ги продават сьс специални накрайници, които покриват опасните части. Изрично се интересувах защото си е  страшничко. И това е фирма номер 1 в САЩ за детски колички! Какво да говорим за всички други неизвестни марки направени в Китай..  Rolling Eyes
---
Ментуш, тхината, и аз и малчо я ядем  вьрху банан Simple Smile  Heart Eyes По друг начин нещо не ни вьрви.  Белиш банана, слагаш една льжичка и хапваш! И после пак така ...много вкусно.  Heart Eyes Направо дьм се пристрастила.Може би ако се намачка банана ще стане цял специалитет...но не сьм пробвала
А за 100-те тояги питах мьжо, но и той не знае подобен  израз на иврит
---
Мимкис, много се радвам че резултатите са наред!  Hug
----
Мисля, че днес е операцията на дьщеричката на Цвети. Дано всичко да е минало добре! Praynig Някой говорил ли е с нея? Звьнях и няколко пьти, но телефона и все изключен
Виж целия пост
# 372
Ох пак сьм аз...извинявам се  Embarassed
Ментуш, нищо не давам за зьбките. Rolling Eyes  Най-много една студена ябьлка да гризка и това е.
Илка, интересни работи си написала! Wink
Виж целия пост
# 373
Мъж ми каза, че девойката която ме учи да ям масло да става да го вади от хладилника да омекне  Joy
Червеничко, зачислявам те вкъщи  Crazy
Много са ми интересни снимките на тези колички и разказите ви за алергиите и за всичко   Blush
Аз си ви чета, просто съм скапана от умора вече та главата ми не работи  Tired
Виж целия пост
# 374
 Joy Joy Joy
ХАААААААААААХАХА!!! За тебе винаги Борянка! Heart Eyes
А може ли от време на време да пращам мьжо?  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия