СЕПТЕМВРИ - тема 33 - Коледна

  • 25 799
  • 737
# 315
Сакън! Не ги споменавайте, че току виж са долетели! ooooh!

Мая: до дете си е, не е до кърмене Wink Има много фактори, от моя опит съдя следното.Голямото е гледано от повече хора за по- малко, повече оставяно и водено при маси хора, много е контактно, комуникативно и лесно приспособимо. Малкото е повече с мен, всъщност основно и само с мен, оставяно до сега най-много 5-6 пъти за по час-два и ето все ми е за крачола, реве от всички даже от бабите и дядовците. Също си е и до характер и куп още неща Wink И двете са си кърмени дълго...
Виж целия пост
# 316
На тази възраст млякото си остава сериозна храна.

Kaжи го на лелята, която гледа детето. Дава му шунка и кремвирши. Да не съм чела аз толкова много за млякото.
Сутрин като стане гледам да й дам 200 гр минимум, кърма + кисело, вечер преди супата пак мляко колкото може.
Докато си в темата - ако спра нощните кърмения това би ли довело до повече сън без будения за малката (и следователно за мен) или така си мисля.

Ние сменихме високия стол за хранене. Тя отказваше да седи на него. Сега имаме столче за хранене, което се слага на обикновен стол и седи и яде на него, докато майка й пее "зайченцето бяло" и е сложила куп книги или животни за хранене пред нея. Номерът проработи  Laughing
Виж целия пост
# 317
Ето, знаех си, с тези статии само се обърках още повече, никъде не казват как да отбиваш, а защо да не отбиваш.
Но така или инъче започвам да го разсейвам първо, преди да му предложа да суче и да се опитвам да го приспивам, без да го кърмя. Днес и двата пъти през деня заспа без. Но като заспи и се събужда много бързо и много плаче ако не го кърмя. Явно не е готов, просто ще започвам да го подготвям, та да зная че правя нещо.
Много е десоциализиран, почвам да се притеснявам чак, че наистина има роля кърменето затова!

Разсейването и тактиката "не предлагам, не отказвам" често дават добър резултат за "Фаза 1" - намаляне броя кърмения Simple Smile Много майки избират плавно да намалят времето за кърмене и броя кърмения. Важното е да става без стрес - ако детето плаче, стане по-нервно, по-агресивно, ако внезапно почне да се разболява повече от преди (по-слаба имунна система вследствие стреса), може отбиването да му идва твърде бързо и да го травмира. Би било добре в такъв случай темпът да се забави. В идеалния случай по време на и след отбиването и майката, и детето ще са щастливи и доволни индивиди Simple Smile
Кърменето няма как да има роля за десоциализацията - родителите биха могли, но кърменето защо? Ако се хранеше изкуствено и не беше социален тип, шишето ли би било виновно? До дете и до семейна среда е, все пак всички са различни, не е толкова добре да се сравняват за всичко. Едно ще ходи при всеки, друго ще пищи от всички, освен майка си... като може да са деца от една и съща майка дори, въпрос на характер.

Kaжи го на лелята, която гледа детето. Дава му шунка и кремвирши.
Идеална е, нека дойде да ме гледа мен. Много добре мога да живея на шунка, пица и дюнери Mr. Green

Докато си в темата - ако спра нощните кърмения това би ли довело до повече сън без будения за малката (и следователно за мен) или така си мисля.
Не задължително. При някои деца дава резултат, при други - хич никак. Да не стане накрая хем да не суче, хем да не спи Confused Ако се буди заради зъби - може би обмисли алтернативни терапии разни (хомеопатия, ароматерапия или което ти е по сърце), които да облекчават зъбоникненето? При някои деца превъзбуждането и свръхстимулирането денем водят до неспокоен сън нощем - сигурно си чела такива теории. Може би стабилна рутина преди заспиване би била от полза?
Виж целия пост
# 318
Мерси много.
Рутината ни е стабилна от новородена. Къпане, четене на книга, лягане.
За зъбите не се бях замисляла.
Виж целия пост
# 319
Бу я кажи как да го накарам да не се отбива..Днеска се цедих...ПРобвах да кърмя в сънено състояние, предлагам и през деня, той ми се смее, пипа цицата и бяга...ПРез нощта също пробвах, но въобще не засуква, спи си като пич, а като се събуди ми бута гърдата...ПРеди в полусънено състояние си цокаше, но напоследък доста съкрати и времето за цокане в такова състояние...Не мисля, че е стачка, защото наблюденията са ми, че упорито си се отбива...
Виж целия пост
# 320
Koлко бих искала и аз такова постепенно и естествено отбиване Simple Smile
Виж целия пост
# 321
Koлко бих искала и аз такова постепенно и естествено отбиване Simple Smile

И аз така!
А така ми се иска наистина да не е от кърменето тази десоциализация при Валери! Дано да я израстем, защото в никакъв случай няма да го отбия рязко без основателна причина. От днес пробвам тактиката "не предлагам, не отказвам" . Благодаря за съветите на всички!
Виж целия пост
# 322
Бу я кажи как да го накарам да не се отбива..Днеска се цедих...ПРобвах да кърмя в сънено състояние, предлагам и през деня, той ми се смее, пипа цицата и бяга...ПРез нощта също пробвах, но въобще не засуква, спи си като пич, а като се събуди ми бута гърдата...ПРеди в полусънено състояние си цокаше, но напоследък доста съкрати и времето за цокане в такова състояние...Не мисля, че е стачка, защото наблюденията са ми, че упорито си се отбива...
ЕмиР, да ти кажа, на тази възраст може и да се отбие сам Ангел - бебе над годинка, особено ако има стабилни други хранения, може и да ги предпочете пред кърменето... освен да упорстваш да му предлагаш да суче по начин, който не му се натрапва, за да не свързва гърдата и кърменето с негативни емоции (карат ме да правя нещо, което не искам), и да пробваш в различна обстановка, нови обстоятелства... например под душа или някакви такива, неочакавни за него маневри, или да легнеш, той да полегне върху теб (ако не сте правили така - Ръкавичка напоследък само така заспива вечер, по някаква причина й харесва и като дойде време да се предава, вири крачета, прекрачва ме и се проска отгоре ми). Може и през нощта да успееш все пак да го накараш да суче - а личните ми наблюдения са, че дете, което приеме да суче нощем в такъв момент (стачка, например, въпреки че вашето не е), после е по-склонно да суче и денем.


Koлко бих искала и аз такова постепенно и естествено отбиване Simple Smile
То често е такова  Grinning само може да не е на тази възраст.


А така ми се иска наистина да не е от кърменето тази десоциализация при Валери! Дано да я израстем, защото в никакъв случай няма да го отбия рязко без основателна причина. От днес пробвам тактиката "не предлагам, не отказвам" . Благодаря за съветите на всички!
Твърде много кърмени дечица са суперсоциални, така че не бих правила такава връзка  Simple Smile година и три е много малка и крехка възраст човек да прави генерални заключения, така че дай му време  Grinning тепърва ще расте и ще се развива.
Виж целия пост
# 323
На мен, с Божидар, ми се получи перфектното отбиване.
Сега - зор. Не  напъвам да го отбивам, но  ми идва в повече "набезите" му. Пример: сука около 18ч-сука лакомо,качествено и преглъщащо, оригна се, отказа се сам. След 10мин пак ревна, ама реве ли, пак дадох, от същата гърда. Отказа се. След 5мин пак, дадох другата. И след 10мин пак...такъв кръговрат е по цял ден. Рядко успявам да го залъжа с игри  Confused И това е всеки ден, не му е моментно състояние. Яко пристрастен е Simple Smile
Виж целия пост
# 324
И това минава Grinning като знаеш колко бързо растат и как след някое време ще го търсиш да го гушнеш, а той ще бяга, че няма време за теб...
Виж целия пост
# 325
И това минава Grinning като знаеш колко бързо растат и как след някое време ще го търсиш да го гушнеш, а той ще бяга, че няма време за теб...
Дааа, тази мисъл ме крепи. Такъв му е кеф, какъвто не мога и да предположа  Crazy
Виж целия пост
# 326
Добрютро!!!
Виж целия пост
# 327
Утру.
Моето малко чудовище не ми даде да спя цяла нощ Crossing Arms То не беше будене, мрънкане, ужас. Ако не беше болен щях да го утрепя нощенска Crazy Ще се разчистя, поне нещо полезно да направя днес
Виж целия пост
# 328
Добро утро мацки!
Кришка  Hug
Бу мерси...Абе няма да се дам лесно, но определено той е решил да си се отбива...Категорично отказва гърдата, сутринта му предложих Ам със сламка - направо се втресе като го пийна и след това бягаше като опарен от чашата... Знае кое ядене къде седи и застава пред хладилника /обикновено за кисело мляко/ или шкафа /бисквитки и сок/ и докато не му дам каквото иска не мирясва...Може би гледа от сестра си и понеже са целодневно заедно прави това, което и тя прави  newsm78.Имам чувството и че предпочита да дъвче, защото като му дам през деня да цока...той ми хваща зърното и се опитва да го откъсне и го поднася към устата си...дори дава и на сестра му... hahaha Но каквото, такова... Grinning Доволна съм, че и толкова откарахме..Знам, че инасила няма да го накарам да засука...до дете си е...Кати си беше доста по пристрастена...независимо, че там имах доста повече проблеми с кърмата...
Виж целия пост
# 329
Хм... а ако помолиш Кати да се престори, че суче? Дали няма да изревнува и да си поиска неговото си обратно?
Моята иначе кротка и много любвеобилна Ръкавичка зарязва всичко, ако види сестра си седнала в мен, идва, покатерва ни се на главите отгоре и върти дупе, докато не го намести на нейно място...

Или - да се събираш с други кърмещи майки, които да кърмят, да кърмят... Laughing на тази възраст много деца се впечатляват и копират едно от друго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия