Юлски деца-Тема 41

  • 36 231
  • 735
# 165
Добро утро и успешта седмица на работещите! Hug
Джилиан, ами честно да ти кажа напоследък и аз се усещам, че не отделям достатъчно внимание на децата. Може би защото имах за цел да ги стимулирам да се занимават сами и напоследък те успевят наистина да се забавляват самички... Може би около час за целия ден - когато съм на работа, а през събота и неделя - повече.
По повод гърнето - нямам идея как ще го свиквам Нико, понеже изобщо не иска да седи... Слагала съм го, но изобщо не разбира за какво е там и почва да търси наоколо нещо да докопа за да си играе.. Мисля активно да действам по въпроса от пролетта. Peace
Виж целия пост
# 166
Ние с гърнето продължаваме да сме много трагични. Отива до него вдига капака да го отвори сяда на него и казва пишка, ака, но като й сваля памперса веднага скача и ако реша да я задържа на него почва да пищи, та за сега ни е абсолютно непотребна вещ.
Маймун извеждам я в парка, но виждам, че не й е достатъчно иска повече време да прекарва с деца, а около нас няма дечица с които може да си играе. Иначе като се събере с дечица много дълго се заиграва.
Джил не мога да преценя по колко време на ден се занимавам с нея, защото както казах напоследък търси непрекъснато вниманието ми. В общи линии и ние правим това което Маймун е изброила: казваме си често през деня думичките които знае, учим по някоя нова, броим на пръстчета до 3 Laughing, рисуваме си разни животни, пишем си имената, разглеждаме книжки, играем на криеница, готвим на печката (Коледния подарък)-слагаме "моковче"и пиле, бъркаме солим, храним мечо, ришим куклата и всевъзможни други измишльотини които ми хрумват да я забавлявам, но виждам, че все пак не е достатъчно, детето си търси контак с връстници, аз не съм й достатъчна.
Виж целия пост
# 167
Рал, има вече доста заведения, ресторанти с детски кътове, но повечето са за малко по-големие деца със спокойни занимания - рисуват, готвят.. От подходящите за по-малки и на мен фаворит ми е Spaggo! Peace Разгледай и тази тема, има много предложения - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223762.270

Джил, до скоро Влади не можех да го задържа на едно място да се занимаваме с нещо, но напоследък все повече - гледаме книжки, повече обича за предмети да говорим и разглеждаме, явно животните са му омръзнали, имаме едно букварчe, там има много.. Опитваме се да редим пъзели, но засега не много успешно, кака му на тази възраст вече редеше по 10-12 части от любимите норвежки на Larsen. Peace Друго - рисуваме, строим, играем си с инструментите му и много с всякакви топчета и топки.. И общо взето това е май като сме сами вкъщи, то не остава всеки ден време, ако излезем и два пъти, и иначе с Юлиана си играе много, гонят се крият се, голяма забава, любов и смях пада, все повече им се радваме.. А да, понякога и той се нарежда на компютъра и иска да прави нещо, пускаме му за няколко минутки peek-a-boo игрите на Fisher price - http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2601&e=gamesByAge& … nfant&site=us Просто натиска един бутон, забавлява се най-много на азбуката с животните, но не поощрявам това занимание и гледам да не е повече от 5-10 мин., това е просто за разнообразие като се чудим какво да правим, а и нали сега всичко имитира от нас и кака си и така се чувства доволен! Simple Smile

Кукумявче, вашето оригиналното early rider ли е? Аз още се чудя кое да е..

За колелото - не забравяйте, че разлика между дечицата ни има и с доста дни, но и напр. Влади проходи доста по-рано, така че всичко това има значение.. Но и аз мисля, че за пролетта повечето ще се справят с такива.

За гърнето не мога да дам съвети, но пробвайте смело.. Влади мога да кажа вече, че е напълно сух, случва се да се напишка вкъщи 1-2 пъти седмично, но в повечето случаи е моя грешка, защото той не винаги казва и го следя общо взето. През нощта не се е напишквал от повече от 2 месеца, макар че се кърмим през нощта, чак сутринта пишка към 8, запсива към 20.30-21 ч. На вън отдавна вече не нося резервни дрехи и даже не му и предлагам да пишка на вън, той си стиска, ако много дълго сме стояли си казва. В колата също нямам проблеми, стиска и чака да стигнем. Много съм доволна от него!
Виж целия пост
# 168
Рал, има вече доста заведения, ресторанти с детски кътове, но повечето са за малко по-големие деца със спокойни занимания - рисуват, готвят.. От подходящите за по-малки и на мен фаворит ми е Spaggo! Peace

Сис аз точно Spaggo имах предвид, като казах, че знам едно подходящо за нашата възраст! затова питах Мила и за тяхното.
Виж целия пост
# 169
Проблема при нас е, че не казва. Като се изпиша в гърнето си казва браво. Акането не мога да го хвана, но всичко е въпрос на навик според мен. Ето от сутринта съм го слагала 3-4 пъти, като имаше резултат. Но си поседява там, понякога сам не иска да стане  Crazy Надявам се до рождения му ден да махнем памперса.  Peace
Виж целия пост
# 170
Здравейте мами  Hug
Ние вчера цял ден скитосвахме. Ива прави изпълнения навсякъде. Отидохме в единия мол ( имаме само 2 в Пловдив). Реших да я оставя за първи път в детски център. Тъкмо се зарадвах, ама ме сюрпризираха - ами сега има много деца - няма кой да я гледа, трябва вие да влезете и да си я гледате. Стана ми много тъпо, ама вече нямаше начин - Ива беше видяла децата и играчките и напираше натам  Rolling Eyes После пък като се засили да се катери по ескалаторите - аз я дърпам, а тя напира. Накрая се просна най-отпред. Аз я вдигам, а тя обратно ляга. Мъжът ми  си върви напред и не се обръща. Сигурно хората са я помислили за някакво разлигавено дете  Rolling Eyes
После пък ходихме в Метро, за да напазарим определени неща, които купуваме от там.
ходихме при месотоИва взе един плик и почна да го разнася. Аз я гоня, суркам я обратно да го връща, тя не иска - стана голям цирк. Хубаво поне че не го нагриза, че да го взимам.  ooooh!  Един път така на касите , докато се усетим взе един кашкавал прегриза опаковката и почна да яде. Даже протягаше ръка към един по-голям кашкавал на други хора.

А за гърнето - онзи ден някой и е счупил любимото гърне. Имаме и друго - обаче като столче. обаче Ива не го харесва и не иска да го ползва. Затова вчера спешно купихме ново - абсолютно същото. Снощи нямахме никакви проблеми. Просто детето си е свикнало и това е.
То и аз си се стискам да си ходя на тоалетна вкъщи  Simple Smile

Интелектуални занимания- пеем песни, особено такива в които участват и определени движения - като Хей ръчички, играем на игри от рода на Варило мишленце кашичка, редим дървен пъзел, изучаваме играчките - посочвам очите на Зайче и нейните очи, като говоря и така с всички  части на тялото. Има едно сервизче за кафе - сипваме си в чашите, после бъркаме с лъжичка и на края пием. Рисуваме - и на магнитната дъска, и с пастели на лист. Учим имена на животни на българси и на английски - с едни играчки на Витек, както и някои обикновени глаголи - drive, make, jump и подобни, на които вече знае значението на български. Четем книжки, като питам къде е цветето, гъбката, зайчето - тя ми ги посочва с пръстче. И други неща, но ще стане много дълго, гледам всеки ден да е различно  Simple Smile
Да ви питам вие пеете ли песнички на други езици - аз й пея на английски Twinkle, twinkle little star , Old McDonald has a farm.  А от българсите обича най-вного Хей ръчички, Мами ми купи днес, Две калинки, Зайченцето бяло. Харесва и руската за Чебурашка - трябва обаче да намеря текста, защото не зная руски и много не ги разбирам опредерени думи   Embarassed

Виж целия пост
# 171
Хмм по въпроса за гърнето не мога да помогна, защото от 2 дни си казва самичка а-а и за акото и за пиш, аз бях много изненадана, защото просто стана изведнъж, първия ден изкарахме с един памперс, който накрая вече от много подмятане беше станал на топчета, но все още сух. Сега пак има напишкано чат-пат, но защото излизаме навън повече. Онзи ден на гости се пробвах да я изпишкам на легенче, после на тоалетна, не ще. После се беше стискала докато се приберем  ooooh!

Интелектуални занимания - ами книжки главно и обяснения кое какво е - тя си умира да разпитва за всяко нещо. Рисуваме на един тефтер, все иска аз да й рисувам неща и после друг ден си ги намира и им се радва. На английски й пея песничките от babytv, което задължително всеки ден се гледа сутрин, а баща й като е в къщи и по-често, той не може да седи на спрян телевизор  ooooh! Все си мисля, че ще научи английски думички без да се усети от това babytv, защото сме хващали филмчета, където много простичко обясняват всяко нещо, а аз гледам с нея и й го казвам на Бг.
Виж целия пост
# 172
 Hug

Джил, всеки ден времето за интелектуални заниямания ни е различно според прогарамата ни за деня, дали сме повече време вкъщи или навън, дали се виждаме с дурги дечица или не. Но общо взето правим всичко изброено от момичетата досега. Нормално е работещите майки да отделяте по-малко време за интелектуални занимания, не чувствай угризения. Предполага се, че хората, които гледат децата ви през деня изземват тези ви функции Peace
Мише и Стелла има подобни дни с почти същите изпълнения ooooh! Всяко дете има периоди на капризи и проявяване на характер по един или друг начи Simple Smile Английски песнички й пускам да слуша, ако ги знам и аз припявам Laughing
Радина, при нас гърнето се поплучи с помоща на свекърва ми лятото и не мога да дам съвет. Жената е детска учителка от 30 години и за пет дни я научи Crazy

Хайде сега аз пак с моите бременлски трепети Blush Имам една комшийка докторка пенсионерка. Още със Стелла ми беше казала, за един метод за определяне на пола на бебето, който "практикували" в болницата дълги дъгони и за 25 години само два сбъркани случая имали Laughing, но поради това че Стелла е инвитро нямаше да даде точен резултат тогава. Сега ми го направи и ми излезе момиче Heart Eyes .....да видим....
За бременелките ни: От годината, в която трябва  да се роди бебето, изваждате вашата година на раждане. Получената разлика делите на три. (моят пример (2011-1982): 3 = 9.6666   След това, отново на годината, в която трябва да се роди бебето изваждате годината на раждане на таткото и получената разлика делите на четири (2011-1978):4=8.25  Сравнявате двете числа, в случая 9.666 и 8.25, което е по-голямо определя пола - на майката момиче, на бащата момче  Peace  На който му се занимава може да сметне за вече роденото си дете  Simple Smile

Виж целия пост
# 173
Преслава е трябвало да е момче, ако съм смятала добре  Rolling Eyes
Второто пак излиза момче... значи да чакам пак мома Grinning

Излъгах.. не съм смятала правилно /и двата пъти делих на 3 Grinning / и Преслава момиче и пак момиче ми се пада Simple Smile
Виж целия пост
# 174
Джиджи и за двамата не ми излиза вярно по този метод  Rolling Eyes
Но вчера попаднах на нещо интересно, което ме съмнява пак да е вярно, но все пак ще ви го пусна http://www.gendermaker.com/ Wink

А отнсно гърнето, когато детето си казва е лесно, иначе си е теория на вероятностите Wink Но няма да остане ненаучен. На брат му памперса го махнах за 3 месеца.

Честит имен ден на всички празнуващи!   bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 175
Radina, Влади не винаги си казва, просто вече си стиска много дълго - по 2-3-4 часа, зависи какво и колко е ял и пил и аз това имам предвид и си го слагам, или му предлагам, като го питам дали иска да пишка и казва ДА и тръгва към тоалетната или неговото МММММ за НЕ и аз му се доверявам.

Джиджи, и при мен и в давта случая излизат момичета.

За заниманията - забравих и аз тези игри-залъгалки, много обича, спомняма си, че ви бях пращала файл с такива преди време.. И заедно с Юлиана играем такива - напр. Балонът се надува; Ходи, ходи баба меца..
Виж целия пост
# 176
Махането на памперса и за нас е голяма мъка.
Спомням си ,че на каката го махнахме съвсем като стана на 1г и 8 мес.Е случваше се да се напишка, даже се е и нааквала1-2 пъти ама стана лесно. Спомням си как се притеснявах тогава и все разпитвах майките по площадките как се справят с това.
Само ,че сега с Гери ми е по-трудно , въобще не иска да седне на гърнето по голо дупе, само облечена сяда с кеф, така че се отказах засега, ще изчакаме още малко.
А за игрите , много обича да разглеждаме и да й чета книжки, като й стане много скучно сама ми носи и се намества до мен. Опитва се да прави движенията на песничката " Хей ръчички, хей ги две"

Виж целия пост
# 177
Привет, малката спи и реших да вляза  Simple Smile
Аз Вая я мажех с Вира сут- едно английско кремче за варицела- много съм доволна, облекчаваше сърбежа определено и помогна за зарастването, нас ни е вече 11-12 ден , днес и в слабинките са с хубава коричка самите пъпчици, явно просто поради запарването там повече време отне.
Честит имен ден на празнуващите днес!
За игрите както писах- куклите сега са любимите играчки, иначе е много музикална на всяка мелодия която чуе пуска всичко и започва да играе с ръчички, любима песничка и е Детство мое, нея и пусках още като бебе и сега веднага я разпознава, другите първо се заслушва и после започва с ръчички. Hug
Ще дочета след малко  Embarassed
А да добавя изкъпах я аз вече Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Преслава пък хич няма търпение да й чета... Ако разказвам точно това, което виждам /примерно, как едно конче вървяло по пътя, стигнало еди къде си.. един батко седял върху него и му говорел еди какво си.../ слуша много съсредоточено, ама зачета ли истинския текст и прелиства  Laughing
Иначе, не знам колко време отделям за образователни игри точно... То ние само това си говорим.. това какъв цвят е, онова какъв е, формата на едно или друго нещо. "Рисуваме", пеем песнички, пляскаме с ръце...
Аааа.. сетих се да ви разкажа снощи как мама не внимаваше в час  Mr. Green Много обича като отваря чекмеджетата на креватчето си /6 общо/ да й ги броя.... Легнала съм аз на спалнята и съм се заблеяла нещо.. И по едно време чувам "ноооо...нооооо..НОООО" на все по-висок глас... и накрая вика "мамАА!" Аз: Какво, маме?
Тя блъска вече по първото чекмедже: НО!!!
Едно, бе мамо, едно! Горкото дете с такава заспала майка   hahaha
Та, така.. всичко се брои и описва.. дрешките в пералнята /показва къде обличаме бодитата и къде чорапи/чорапогащници/панталони /, чиниите, които мия.. абе всичко Simple Smile Rolling Eyes

А мерките... 12,5-13 на домашния кантар с дрехи, 83см с метъра на мама - момиче Simple Smile
Виж целия пост
# 179
И аз не мога да определя точно колко време се занимаваме образователно, защото по цял ден това си правим. Обръщаме го на игра и не се усещам даже, иначе рядко сядаме някъде специално да правим това или онова. С гърнето сме като Влади, с разликата, че често нощем е мокра. Сутрин пишка веднага след сън много, после може и на обяд да се присети чак. Като я питам казва да или не, засега отговаря хубаво, но зависи какво е пила общо взето. През деня като излизаме задължително сме с раница с резервни дрехи вътре и гърне. Почти не се налага да ги ползваме, но ако не взема, по закона на Мърфи ще се напишка още в асансьора пред нас  Laughing. Скоро намерих в раницата долнище на анцуг, окъсяло и е много, отдавна е там явно  Rolling Eyes.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия