Предучилищна - набор 2005

  • 38 097
  • 740
# 435
Да се запиша и аз в темата:)

ПО темата с раниците - ние вече имаме една раница, подарена ни за училище на Уинкс, с твърд гръб, и много хубава изглежда, но едва ли ще минем само с нея:) Със сигурност малката сама ще иска да си избере раницата, задължително е да е с твърд гръб, и удобни дебели презрамки, нямам идея от цени, все още не съм гледала...

Не мисля обаче, че децата 5 години поред ще искат да носят една и съща раница, дори да е здрава. Няма ли да им  се струват доста детски /като се имат предвид картинките по тях/ като 10 годишни госпожици например:) Моето дете нарича чантите от преди година - две за бебешки и си харесва такива наистина за по - големи момиченца...
Виж целия пост
# 436
небесна привет Wink дъщеря ми се е вбебенила покрай брат си Simple Smile всичко бебешко на нея и се струва супер. в 3 клас децата са си още деца и съм убедена, че няма да поиска да си смени чантата, защото и според нея по хубава няма. и ние имаме раница с Уинкс, но тя е по голяма, по висока и според мен не е удобна за дете предучилищна - 1 клас. честно казано мисля в 4 клас да и я предложа ако иска и с нея да ходи на училище Simple Smile не че и сега не я ползваме за излети, балет и прочее. или с две думи и да иска друга няма да получи и е наясно Simple Smile
Виж целия пост
# 437
Ами явно до дете си е как възприемат нещата, всеки сам решава за детето си..

п.п. Предучилищната група ще сме в същата детска градина /09 - то ОДЗ/, а за първи клас, засега твърдо съм се насочила за 125 - то и в 119 - то, за всеки случай:)
Виж целия пост
# 438
migito, само този модел намерих на Ташев - http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=58 Но нищо не пише за анатомичен гръб, а и на снимката не се вижда.. Можеш ли да дадеш и други линкове, защото казваш "серия ученически раници", а аз намирам само този модел с различни акценти за момичета и момчета..

Не съм се изразила правилно с думата серия. Имах в предвид, че имат и ученически раници. Преди месец когато рових бяха доста повече. Гърба е анатомичен, гарантирам, сега видях, че не са го упоменали точно, може да им звъннеш предварително ако се притесняваш. Това което намирам сега е:
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=56
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=55
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=48
Звънни им на телефона или напиши мейл, отговорят почти веднага и обясняват подробно. Явно повечето раници са се изчерпали...

Anaise , в първи клас имат учебник, две тетрадки, учебна тетрадка и сборник, май имаше и предмет с два, това за българския и математиката(във втори клас и двата предмета са с по два сборника). Останалите вървят учебник с учебна тетрадка.Имат два дни с четири часа и останалите с пет. Физическото и рисуването при нас стояха в училище. Не се засягай, изразих мнение и то само по картинката с нещата които са сложени в раницата. Иначе раницата си е много красива.
Виж целия пост
# 439
ама не се засягам Simple Smile само споделям че ние няма да мъкнем всичко в чантата, а само нужното за деня, ако е обемно ще го направя на части и това е. няма и да подвързвам за ужас на някои учители Wink
Виж целия пост
# 440
Не всички учители искат учебниците и тетрадките да са подвързани. Даже често препоръчват да не са (евентуално само с една наелонова подвързия), защото в началото първолаците, които не могат да четат се ориентират по картинките какво трябва да извадят. Освен това луксозните тетрадки са с хубави корици, твърди, и издържат без проблем и без подвързия. Малки са (24л) и се изписват доста бързо. Виждала съм купчинките с тетрадки при нашата учителка - по-скоро по изключение има подвързани. Повечето са само с едно етикетче. А пък и децата искат да си гледат картинките на любимите герои на корицата, които са избирали с толкова желание Peace
Виж целия пост
# 441
И Флора ще кара предучилищна група в детската градина.
Виж целия пост
# 442
Раница още не сме взели, но за предучилищна ще трябва ли  голяма раница изобщо?

Аз съм в чуденка сега, дали ако запиша детето в първото у-ще където го приемат в ПГрупа ще има проблем при евентуално отписване след 10тина дни. Искам да се застраховам понеже в желаното у-ще резултатите излизат по-късно от това, в което със сигурност е приет. Имат ли инф. система в която да проверяват дали детето не е записано вече някъде в ПГ ми е мисълта?
Виж целия пост
# 443
Ние ще купуваме за всички деца папки-чанти.
Виж целия пост
# 444
Не мисля обаче, че децата 5 години поред ще искат да носят една и съща раница, дори да е здрава. Няма ли да им  се струват доста детски /като се имат предвид картинките по тях/ като 10 годишни госпожици например:) Моето дете нарича чантите от преди година - две за бебешки и си харесва такива наистина за по - големи момиченца...

И аз мисля, че са малко децата, които ще искат да ходят с една чанта 3 - 4 години. На моя син всяка година му взимаме раница за градината, защото или вече му е омръзнала и не я харесва или пък картинката не е актуална Laughing. Сегашната, обаче смятам да я ползва и другата година и живот и здраве чак за 1 - ви клас да му купим друга.
Виж целия пост
# 445
ехееее Simple Smile дъщеря ми има 2 раници в които си носи разни неща и ги ползваме вече 3 години. изобщо не се сеща да иска други. в къщи са възпитани да ходят/носят това което имат. то и аз мога да мрънкам за ферари всяка година ама няма Wink
Виж целия пост
# 446
Здравейте и от мен!
Синът ми ще е предучилищна група в детската градина.
Ще се радвам да си обменяме информация.
Виж целия пост
# 447
Цоп и аз в темата Simple Smile
моята девойка също ще е предучилищна, решихме финално да останем в градината, въпреки че ни приеха в 134 соу -предучилищна група... голямо мислене падна но се надявам да съм взела правилното решение..
ще се радвам да обменяме идеи  Hug
Виж целия пост
# 448
момичета защо ви разбирам че вие искате да сложите в една чанта Всички учебници и тетрадки ? за деня са около 3 предмета максимум + рисуване или физическо , или пеене. както казах за физическото се ползва отделен плик/торба  или каквото и да е. иначе чантата става прекомерно тежка !

виждам че има и други добри модели чанти, важното е да се носят правилно, да не изкривяват децата и да им харесват  Hug

По рисуване и по музика също има учебници. Ние с баткото имахме по 5 часа на ден, а веднъж седмично - 6. По математика и/или български някои учители искат да се носят и сборници. Ако физическото е в отделна торба - трябва да сте сигурни, че детето няма да я забрави някъде. Раница с колелца е удобна, ако за времето, в което се ползва, класната стая е на първи етаж. Това е често срещано за първи и много рядко за горните класове. По-тежки са от другите раници. Които и без това се получават достатъчно тежки, с учебниците  Tired И няма начин да се носи правилно от детето, колкото и анатомична да е.
Виж целия пост
# 449
хайде и аз тук  Hug

големият ми син ще е предучилищна от септември... голямо чудене се чудим дали да е в градината или в училището до нас... приет е в предучилищната група в училището - 49-то ОУ... даже ходихме на родителска среща... със смесени чувства съм...  и двата варианта имат и плюсове, и минуси...

сега започвам да чета темата, но като цяло оставам с впечатлението, че повечето ни набори ще си продължат в градината... има ли някой, който ще се прехвърли от градина в училище за предучилищната година?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия