Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 11

  • 37 714
  • 756
# 345
Здравейте.Имам въпрос,който много ме притеснява.От около 1 месец усещам боцкания някъде вътре във влагалището,които не са съпроводени с болка,просто са неприятни.Споделих с моя доктор,но той не ми каза нищо конкретно,каза само да почивам повече.Много ме е страх да не се получи разкритие  Sad Много ще се радвам някоя от вас да може да помогне.Благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 346
Аз не мога да помогна, дори идея нямам за какво става дума, но щом лекаря те е посъветвал да почиваш почивай. Пожелавам ти безпроблемна бременност и здраво бебе. Сискам ти палци.
Виж целия пост
# 347
Здравейте, когато отида на първа женска консултация први ли се вагинален преглед или ако искат да ми правят да не им давам?
Виж целия пост
# 348
Преглед не са ми правили, но мен в началото ме гледаха с вагинален ехограф...
Виж целия пост
# 349
Здравейте, когато отида на първа женска консултация први ли се вагинален преглед или ако искат да ми правят да не им давам?
ще те гледат с вагинален ехограф/ултразвук...стига вече с тия глупости да не давам, да не ми стане нещо. Докторите не са чак такива шарлатани, поне повечето от тях и ако имаше реална опастност от аборт щяха сами да отказват тоя преглед
Виж целия пост
# 350
И мен са ме гледали и с вагинален и с обикновен, но преглед също не са ми правили. Преглеждаха ме в 4 месец   Shocked и е ужасно, поне мен много ме болеше, но няма да коментирам дали въобще трябваше да го правят
Виж целия пост
# 351
Правиха ми и вагинален преглед, взеха ми материал за микробиология, първите два пъти ме преглеждаха с вагинален ехограф.

Наистина ли някой вярва, че вагинален ехограф може да предизвика аборт?
А тогава при един полов акт какво би се случило?
Виж целия пост
# 352
  При пъвият ми прлеглед ме гледаха с вагинален ехограф. Направиха ми преглед и ми пуснаха микробиологиия и цитонамазка. Нямах нито болка или някакви последствия.
 Спокойно, всичко ще мине нормално. Peace
Виж целия пост
# 353
Нормално е до към края на 3-ти месец да се гледа с вагинален ехограф,разбира се зависи от лекаря и от апаратурата с която разполага.
На мен лично вагинален ПРЕГЛЕД след забременяване не са ми правили.
Виж целия пост
# 354
На мен пък ми дадоха право на избор. А и бебето беше достатъчно голямо, че да се види на коремен.
Виж целия пост
# 355
На мен пък ми дадоха право на избор. А и бебето беше достатъчно голямо, че да се види на коремен.
да, когато бременността е в по-напреднал стадии... но нека девойките, които като мен тогава не са наясно да знаят, че в по-ранене етап(нещо от рода на 9-10 седмица си спомням) не може да се види на коремен ехограф нищо и да не ви изплашат (като мен)...една изключително груба лекарка в Шейново ми направи един изключително неприятен преглед(коремно) и при все,че преди това 3 различни др. лекарки ми бяха установили бременност тя каза:"Не виждам нищо, не съм сигурна,че си бременна ...я за всеки случай едни хапченца да пиеш" Shocked Twisted Evil
Виж целия пост
# 356
Не знам какво точно значи за лекарите "нищо не може да се види", но при мен в 5 г.с. лекар, който не беше гинеколог, видя с коремен ехограф увеличената матка и "точицата" в нея, дори и аз можах да я видя. Каза ми, че има "голяма вероятност" да съм бременна.
Но на ЖК първите два пъти ме преглеждаше с вагинален ехограф.
Виж целия пост
# 357
Здравейте, когато отида на първа женска консултация први ли се вагинален преглед или ако искат да ми правят да не им давам?
Не само на първи!Всеки път д-ра ме преглеждаше вагинално и през 2м. ми пускаше микробиология! С вагинален ехо ме гледаха в началото,за да видят,чуят пулс!
 Hug
Виж целия пост
# 358
Не знам какво точно значи за лекарите "нищо не може да се види", но при мен в 5 г.с. лекар, който не беше гинеколог, видя с коремен ехограф увеличената матка и "точицата" в нея, дори и аз можах да я видя. Каза ми, че има "голяма вероятност" да съм бременна.
Но на ЖК първите два пъти ме преглеждаше с вагинален ехограф.
ами аз казвам какъв е моят опит- и то от Шейново, от уж много добрата д-р Ковачева (или както там се казваше)....чувала съм и др. път ,че на коремен ехограф не се вижда дълго време, а и ти сама си казала, че са ти казали, че има голяма вероятност.....т.е. за мен това не би означавало:"да, със сигурност си"...аз не бих искала да съм в очакване няколко седмици (и то след последният ми спонтанен абост), особенно като се има предвид, че никак не вярвам в идеята,че се прави аборт от преглед Wink
Виж целия пост
# 359
gundie, аз не споря, а се чудя просто. Явно зависи и от лекаря, и от ехографа, и от анатомията на жената. Peace

Онзи лекар вероятно се е изразил по този начин, защото първо, не беше гинеколог, второ, не бях отишла при него за това, а само споменах, че имам положителен тест и закъснение и той пожела да ме погледне. Не знам дали гинеколог може да потвърди със сигурност бременност в 5 г.с., но при мен лично в 9 г.с. нещата се виждаха доста добре. Т.е. бременност се установява, а как ще протече нататък, е друг въпрос.
Но пак казвам, че са възможни всякакви случаи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия