ФЕВРУАРСКИ мами трепетно броят, колко дни до бебчо вече ги делят-тема 24

  • 25 404
  • 737
# 270
Искам и аз рецептата,моляяяяя! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 271
Ей, за какви сдухвания чета аз тука. Я без такива. Аз даже още лятото мисля да ходя с бебка на среща на автомобилния клуб, в който членувам.
yan4etooo палци да смъкнеш кръвното и пак да сте си 2 в 1 до когато трябва.
anilevI аз се оплаках на докторката, че последните две три вечери само докато си легна и почва всичко около корема да ме боли и тя ме метна на магарето. Нищо не усетих, но заключението беше 2-3 см. разкритие.
Вчера имах контракции безболезнени до към 23 часа. После до 3 сутрнта към две-три и от там като откъртих се събудих в 7 без никакви болки.
Днес от време на време усещам, че ми се стяга крема за 2-3 сек., но само ако съм го натиснала прекалено много в дюшека. За това спя леко по диагонл и си подпирам тялото отзад, за да не се обръщам по гръб.
Нашата спалня ще е под прозореца, а леглото до нея, но ще е на стена и то външна. Но и ние имаме и външна и вътрешна изолация.
Забравих да се похваля - днс мъжо донесе спалнята и леглото на бебата, но бебешкото легло не му давам да го сглобява още. Чак след 7-ми февруари. Да не дърпаме дявола за опашката.
Изчетох Ви.  newsm44
Виж целия пост
# 272
Здравейте коремчета,
аз не съм от редовните пишещи, но пък ви чета редовно. Много ми е трудно да ви смогвам на темпото, затова и не се включквам в коментарите по текущите теми, но пък съм съпричастна към всичките ви радости и проблеми  Joy
И аз съм в чуденка относно избора на дата за секцио. Лекарката ми дава зор да си избирам дата в последната седмица на януари, а пък аз съм се запънала, че е рано. На всичките ми ехографии до момента, термина ми излиза с 5-6 дена по-късен от първоначално изчисления и с тези 10 дни, които искат аванс при секциото то се получява половин месец.... много ми се струва  newsm78 За сега нямам никакви оплаквания, корема ми е още високо горе, тоновете на детето са добри, така че ще рискувам и ще пасувам до когато мога. Мисля че решението ще си дойде от само себе си... Надявам се  Cry Аз съм толкова нерешителна... едни памперси не мога да избера цял месец, какво остава да взема такова съдбовно решение, като да отсека от сега една дата за раждането ....... Направо ще се побъркам  #Crazy
Стига съм ви досаждала ... за сега.....  Grinning, надявам се, сега като съм си по вкъщи да успявам да се включвам редовно в обсъжданите теми
Виж целия пост
# 273
О забравих да кажа на Else че връзката която е дала е много хубава и полезна.  bouquet Hug Мерси

Моля Simple Smile Радвам се, че информацията е полезна за толкова много от вас  Hug

Искам да ви представя зелено човече, която е Ла Лече Лига помощник за кърмене и заедно с мен и Клото ще отговаря на въпросите, които имате за кърменето Simple Smile Ще се радвам, да добавите и нейното име на първата страничка когато пускате нова тема   bouquet Hug
Виж целия пост
# 274
Момичета, благодаря за хубавите думи за тортата. Много е лесна, но е малко връткава. Може да се направи така като на снимките, на хапки (по-голямата играчка, но и по-ефектна) а може и да се разрежат блатовете да станат общо 4 и да се направи стандартно. Правила съм я в няколко варианта. Ще копна тук рецептата:

"СМЕТАНОВА ТОРТА "РОШЛА"
За блатовете:

•   4 яйца,
•   2 ч.ч. захар / от 250 мл/,
•   3 ч.ч. брашно,
•   400 гр. сметана, /може и кисело мляко/
•   2 ч.л.сода или бакпулвер
•   ванилия,
•   3,5 с.л. какао
За крема:
•   1,5 кг заквасена сметана, / 3 големи кофички+една малка/
•   1 ч.ч. захар
  
За глазурата:
•   100 гр.краве масло,
•   2 с.л. какао,
•   3 с.л. пресно мляко, /или кисело, или сметана/
•   3 с.л.захар

Приготвяне:
тесто:
От яйцата, сметаната /или киселото мляко/, брашното, захарта и содата/угасена с лимонов сок или оцет/ се забърква тесто. Дели се на две части и в едната се добавя какаото. Пекат се два блата – бял и кафяв.Тестото не е много гъсто, излива се в тава, намазана с мазнина и поръсена с брашно. Блатовете се пекат при 180 град около 25 мин. Блатовете се оставят да изстинат. Начупват се на малки парчета, горе-долу като пъдпъдъчи яйца, т.е. на хапки.
Всяко парченце се топи в разбърканата със захар сметана и се подрежда в чиния във форма  на  торта.

Приготвя се глазурата:
В съд слагаме на огъня маслото, млякото, захарта и какаото, нагряваме и разбъркваме до пълното разтваряне на захарта. Охлаждаме и покриваме тортата, като поливаме с лъжица или направо със съда. Пъхаме в хладилника.

Моите коментарии:
За да не печете два блата, вземете по-голяма тава и изсипете в едната половина бялото тесто, в другата кафявото. Става като Ин и Янг.   Тортата е голяма, спокойно може да се направи от половината продукти. Много лека, бърза, вкусна и приятна тортичка. Ако я направите вечерта, на другия ден ще имате готово чудесно сладкишче."

Само да кажа, че това не са мои коментари. Рецептата съм я взимала от тук, от една мацка със златни ръце - labrex.

Виж целия пост
# 275
На мен сигурно ще ми направят такава торта,но не защото аз искам.Едни приятели имат цех за торти и за всеки повод ни правят и вече от торти  Sick
Божеее горката снахичка,аз ако бях щях да поискам развод честно ви казвам,то в семейството няма да е само тя.
yan4etooo, бързо да се оправяш,че имаш още време докато излезе бебо.
Виж целия пост
# 276
Здравейте на всички! Много ми е приятно и ще се радвам да бъда полезна Peace
Виж целия пост
# 277
леле, то стана лавина за рецептата  Blush

за бебешките торти - за всеки месец и аз не съм правила и не мисля да правя торти, просто най-близките (баба, дядовци, леля) ще видят бебето на изписването и съответно ще се съберем вкъщи за малко, та се чудя да ги почерпя нещо и торта ми се вижда най-подходящо с нещо за пийване за половин-един час.
Виж целия пост
# 278
Здравейте на всички! Много ми е приятно и ще се радвам, ако мога да бъда полезна Peace

ЗЕЛЕНКО, ТИ ДА НЕ СИ С БЕБЕ КАЛИН?
Виж целия пост
# 279
Привет, беба, аз съм си - познах те веднага  Hug
Виж целия пост
# 280
Здравейте майчета Simple Smile

ЛоЛи Честит рожден ден! bouquet

dayzi83 добре дошла при нас! Hug

Момичета направих ново албумче за срещите ни и качих единствената снимка, която направих  Blush , но споко Anji_86 направи повече и ще я помоля тя да ги качи  Flutter
Виж целия пост
# 281
копнах рецептата  Hug Мерси мария Simple Smile

Еспиноза дано не съм лош пророк и даже незнам как ще изтрая до 21ви за прегледа ама мен днес си ме боли доста

главичката на 7.01 беше 10мм отговаряше на 38 седмица и 5 дни- после как да не съм на тръни,бебо голям че и с голяма глава

Спомням си като раждах че главата излезе що годе бързо ама рамената бяха зор Whistling...моя е с широки рамена мъж Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 282
Момичета направих ново албумче за срещите ни и качих единствената снимка, която направих  Blush , но споко Anji_86 направи повече и ще я помоля тя да ги качи  Flutter
Заключих албума, да става за гледане само с паролата.
Надявам се нямаш, нищо против.

Опс нещо не става. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 283
Заключих албума, да става за гледане само с паролата.
Надявам се нямаш, нищо против.[/quote]
Аз, ако помоля за паролата, дали ще може и аз да видя ?  newsm17
Виж целия пост
# 284
Привет, беба, аз съм си - познах те веднага  Hug

Здрастиии  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия