СЕПТЕМВРИ 34

  • 28 920
  • 730
# 270
vanina123, дано бързо овладеете инфекцията и да не се задълбочава  Hug
Mirinda, то направо като романтичен уикенд ми прозвуча  Simple Smile та чак и основно чистене и готвене, офръчна булка бе.... Hug 
ar4ita, аз напоследък съм много еднообразна в готвенето и както казвам на бате ще убие кулинарния ми талант - все едно и също иска. Та значи - пилешка супа, печени чушки, пълнени с извара и печени на фурната в доматен сос, кюфтета с най-различни сосове, печено месо, което после ядем с различни салати. Много ми е любимо картофи със заквасена сметана и кашкавал на фурната - бързо и супер вкусно. Тази седмица готвих и боб с пушени гърди. Много често правя задушени зеленчуци всякакви. А за тази седмица имам поръчка пиле с грах. Друго.....не се сещам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 271
 petenceto_20 защо не се обадиш не педи, ако много се притесняваш?
vanina123 бързо да минава...иначе направо тежката артилерия с тоя суметролим....За червеното гърло много ефикасен е компреса с яйцата...облекчава болката, а и минава гърлото...
Smile'S и аз правих боб ама с пушен джолан тая седмица...А тия картофи със заквасената сметака как ги правиш, че аз правя едни като Кришка с готварска и няколко вида сирена..ама и твоята рецепта звучи добре...
Виж целия пост
# 272
EmiR, картофите - обелени и нарязани на едри кубчета /понякога слагам и други зеленчуци ако ми е на сърце/ варя почти до готовност в подсолена вода. Включвам фурната на макс да се затопля. Още топли изцеждам от водата, разбърквам със заквасената сметана /килограм, колограм и половина зеленчуци с 1 кофичка 400 гр./, добавям половината от настъргания кашкавал. Количеството кашкавал е според колко имам, но 150 - 200 гр. мисля е добре. Изсипвам сместа в тавичка, поръсвам с останалия кашкавал. Ако ми се стори сухо, добавям -3 суп.лъжици от водата в която са вряли зеленчуците. Слагам във фурната, намалявам на около 180 градуса и пека около 30-тина минути да се позачерви кашкавала. Ако ти се стори постно може да добавиш парченца масло, но за мен така е екстра. Това е  Simple Smile
Виж целия пост
# 273
Smile'S екстра звучи...ще се пробват  Grinning
Виж целия пост
# 274
Емир, а от къде тоя опушен джолан, че аз като бях в България все мечтаех за такова нещо но никъде не успях да намеря?  Grinning Иначе тези дни майка ми все неща с пушен джолан готви и съм много доволна  Blush
Днес една приятелка ми каза, че чака бебе в края на април, много се радвам за тях  Simple Smile Те имат момиченце с 4 месеца по-голямо от Ана Мария и двете девойки доста често си играят заедно. Аз всъщност от няколко седмици бях забелязвала коремчето й, но си чаках тя да казва  Simple Smile
Виж целия пост
# 275
pocahontas80 на бате техните ходиха до Сърбия и от там донесоха...
Леко бременеене на приятелката ти...
Виж целия пост
# 276
Значи наистина в Бг няма пушен джолан  Sad
Виж целия пост
# 277
Сумертолина не беше ли антибиотичен сироп? newsm78 За червено гърло Ангин хилс или  Тонзилотрен/ хомеопатични са, при нас помагат/, давай Инфлуцид, Калциев и вит. Ц да речем и бързо оздравяване Hug
Ядки не давам и не смятам. Пробвах Лора преди месец с едно парченце орех, изкарах си акъла, задави се, а тя няма проблеми с дъвкатнето, всико дъвче, че и големи парчета. На какта май чак към 3 год дадох ядки.
pocahontas80 : тя тази приятелка април ще ражда пък не и личи? newsm78 Лека й бременност Wink
Зоя пък я заболя ухо сега, аман с тези нейните уши! ooooh!
Виж целия пост
# 278

tsveta сънувах те..ама чаках да мине обяд...беше в нас с децата и яде пилешка супа... newsm78 ..ей така ни в клин, ни в ръкав...незам какво значи... Laughing

Ми ще дойдем Mr. Green само ни покани.
Аз преди малко се прибрах от дески рожден ден, ама ходих без деца. Много добре ми дойде
Виж целия пост
# 279
Сумертолина не беше ли антибиотичен сироп? newsm78 За червено гърло Ангин хилс или  
pocahontas80 : тя тази приятелка април ще ражда пък не и личи? newsm78 Лека й бременност Wink
Суметролима е от "семейството" на Бисептола, антибиотик е  Peace
Не й личи много защото е останала с доста килограми след първата й бременност, аз затова реших да не питам дали е бременна или не, да не се излагам  Blush
Виж целия пост
# 280
Мерси за отговорите. Незнам дали е антибиотично, но не успях да набутам по никакъв начин....провах със малко сок, с много сок, с лимонада с какво ли не но не успях. Утре сутрин сме на консултация при наща си лекарка и ще видим тя какво ще каже  Peace
Виж целия пост
# 281
Антибиотици, сиропи, хапчета ратворени във вода и подобни давам само със спринцовка. Да не е директно в гърлото, за да не се задави, ами към бузата и така изтисквам спринцовката.
Виж целия пост
# 282
Антибиотици, сиропи, хапчета ратворени във вода и подобни давам само със спринцовка. Да не е директно в гърлото, за да не се задави, ами към бузата и така изтисквам спринцовката.
И аз така давам. Колкото и да се противи все пак успявам някак да ги пробутам.

Петенцето_20, нищо чудно да е реакция към олиото щом досега не си я мазала с него. Ако вече си въвела безпроблемно яйцето (жълтък и белтък), не би трябвало да се изрине от него.

За готвенето - напоследък съм в застой. Аз съм на периоди, понякога готвя всеки ден по 2-3 различни манджи, а понякога цяла седмица подбутваме едно и също ядене. Най-често готвя мусака, кюфтета по чирпански, с доматен сос, кюфтета гювеч, месо с картофи на фурна в различни варианти, супа топчета, славянски гювеч, пиле с ориз.

Ние пак направихме едни ски, ама днес беше страшен студ. Термометърът показваше -10 Crazy Сега съм като слънчасала, шантава работа.
Виж целия пост
# 283
Добро утро мацки!

Аз пък знам, че суметролима не е антибиотик, а химеотерапевтик...и един вид се води една крачка преди антибиотика...
Соник как се правят кюфтета гювеч?
Виж целия пост
# 284
Добро утро!
Не мога да ви изчета,за неделя доста сте пописали....
За пръв път не помня от кога Дани е спал непробудно от 9 снощи до 8,30! GrinningИ аз си се наспах Sunglasses
И аз това щях да те питам,Соник..
Някой купувал ли е сирене Боженци?
А каква кайма купувате и давате ли на децата от нея?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия