СЕПТЕМВРИ 34

  • 28 920
  • 730
# 465
Бебешондел ми всякакви имуностимуланти... WinkАз пиех цитросепт, когато бях болна, правех си и гаргара...Не успях да заразя Ангел...Лимони+мед, ако нямаш Т затопли караката в топла вода и сол...Ако те боли гърлото - компресче  Wink Друго не се сещам - яка дрога в началото, не се оставяй... newsm78 А и дори да се стигне то АБ, не го мисли...има и съвместими с кърменето...Аугментина, който го изписват най-редовно е съвместим...
kema_s ха добре дошла...Какви хапченца даваш?
anita29 баси...а той не си ли е казал, че не му е добре? Кати на морето с Т38 /верно, че беше слънчасала + вирус ама.../ беше като дроб и непрекъснато мрънкаше, че и е зле...
Надина мдаа това със стаята и при нас се случва...но пък Ангел не е от най-досаните...ходи тропа и после решава, че ще ме обсебва мен на спокойствие и така  Laughing
Дописвам  за кашлица - тавипек съвместим е с кърменето...аз като родих Ангел бая кашлях и доста време го пих...педката само каза, че понеже е лавандула, може да се промени вкуса на млякото, но Ангел си цокаше - дори и да се е променил, не му повлия...
Виж целия пост
# 466
Бебешондел, пих сока от 3 лимона + мед + малко вода - гърлото мина веднага. Лук + мед - сокът, за кашлица.
Чудя се ако пия от лекарствата на детето (което също изкара нещо- за 12 часа поддържа 39 Т и й мина без други екстри) дали ще уморя главоболие, болки в синусите и ушите?

Анита29, 40 Т, ъххх. Да се оправя бързо. 
Виж целия пост
# 467
Пих, пих, и лимон с мед и терафлу.....  Tired Сега си правя компрес с яйце ако не ми помогне ще се гръмна  ooooh! Утре ще си купя и цитрусепт  Sad
Виж целия пост
# 468
Ако нямаш Т , загрей се...масаж на краката с каквото имаш - пумлекса е слаб, амаш хималая или силна ракия...също става Wink
Niki1 да ти минава и на теб...незнам за детските лекарсва - логично би трябвало в определени дози да помагат, ама щом те болят   ушите... инфекцията си е  сериозна  newsm78
Виж целия пост
# 469
Още на обяд е усетил,че не му е добре и го е заболяла главата.Но не казал на учителката,защото го било страх да не го заведат на лекар.Много го е страх от лекари CrazyА и аз като го взех не му личеше да е зле.Само ми каза,че му е много студено.И като се прибрахме му премерих температурата и показа 40.1º. ooooh!Сега я свалих.Дано през нощта не вдигне пак. Praynig
Виж целия пост
# 470
Привет и от нас Simple Smile
Kema_S добре дошла  Stop
anita29 скорошно оздравяване.Дано не е гадния грип.
Миналия ден се обадиха от яслата,че Андреа плачела и отидох да я взема по обяд.Още сме в периода за адаптация,имаме само 3 посещения,които минаха почти отлично.Та като я взех ,след обяд беше вече с 39 температура и червено гърло,и запушен нос.Педиатъра каза да изчакам с антибиотика и бяхме 3 дни на нурофен и осцилококцинум.Видимо е добре,от два дена няма температура,но тази вечер след банята забелязах по тялото й много много ситни пъпки.Силно концентрирани на ходилата,на дланите,по корема.И си мисля,че може и шарка да сме хванали.Ужас!утре ще я водя на лекар пак да си каже мнението.Някой от вас карал ли е рубеолата?Ако е това дано минава леко при толкова малките деца.
А за лягането и ставането...около 9 я къпем,до 10 е заспала и обикновено 7.30 - 8.00 е станала.После към 13.00 заспива до към 16.00.И естествено вечер е нетърпма.Нервничи,сърди се за всичко,не иска нищо...
Лека вечер на всички от мен,отивам да гледам Слави Simple Smile
Виж целия пост
# 471
Ехо, привет!
Ние отново сме на линия, Алекс се оправи с малко бабини илачи и много обикновени бисвити+солети  Peace Днес си беше на ясла, като го е взимал Илия лелите са казали, че цял ден си е бил весел, играл си е, спал си е и така. Доволно.
Мая (ти ли питаше, че загубих вече връзката  Embarassed), откакто почна яслата 3 пъти е отсъствал за по няколко дни. Няма начин, то в това болно време... Надявам се по-натам като се стабилизира времето да позакрепне малко.
kema_s, добре дошла! Дай повече подпобности за себе си  Hug
Виж целия пост
# 472
Mama_Na_Andrea, от близки майки чувам, че из софийските ясли/градини върви скарлатина в момента, но не знам точно къде се появяват обривите. Иначе високата температура и обрив след няколко дни наистина може да е шарка. Дано се разминете де Hug
Бебешондел, от свекър ми знам, че кашлица е хубаво една лъжица мед в пакетче ванилия вътре - веднага пресича. Peace Майка ми кашляше доста зле преди известно време, като го пи това се оправи за няма и ден.
Анита, дано бързо му мине на Алекс.

При нас има известен напредък с детегледачката - харесахме една жена, идва вече няколко дни и засега Никола я приема добре (пу-пу, че не смея да се похваля още). Още не съм ги оставяла за дълго сами, че ми се ще да стане постепенно адаптацията.
Виж целия пост
# 473
Добро утро,
днес кафенцето ще е от мен.


Алекс не е вдигал повече температура.Каквоо беше това чудо,незнам. Thinking
Виж целия пост
# 474
Добро утро мацки!
Анита еми браво...дано не вдига повече...
Бебешондел как си...
Mama_Na_Andrea айде днес пиши какво е казал доктора...и да минава бързо...
Виж целия пост
# 475
Добро утро.
След компреса малко е по-добре гърлото, нооооо Явор е с температура, баща ми също.  Confused Тея също ми е топличка и за нея най-ме е страх да не прихване, че почти нищо не може да пие  Confused На Явор сложихме свещичка ефералган (пробвах нурофен да дам но го изплю цялото). Дадохме му и цитусет в млякото.
Проблем в момента ми е че Явор не дава да му меря температурата и се замислям да купя такъв моментен, вие с какви мерите? Нашия електронния като го види само и започва да се дере  Tired
Виж целия пост
# 476
Добро утро!
Аз влязох сутринта набързо, но не сервирах кафе Embarassed!
Анита, дано да се оправи малкия много бързо!
Мама на Андрея, дано и да излезе шарка, да я изкара леко малката! Praynig
Бебешондел, и аз препоръчвам, лимон с мед, за кашлица и черна ряпа с мед, мисля Надина беше казвала също!
Валери също има леки сополки и малко подкашля, но този път отивам първо при хомеопата ни, че и мен ме боли леко гърло, сутринта на гладно, преди кафето лапнах лъжичка мед, веднага омекна. Аз съм си слагала и сода на гърлото, също много помага. Днес не се сетих, но ако не мине и това ще приложа!

Редактирам си - сега видях Бебешондел, че си писала. Дано да ви се размине! Валери търпи термометъра само докато гледа любимата си телевизия! Мисля, че хомеопатия може да се прилага от най-малките кърмачета!
Виж целия пост
# 477
Бебешондел, дано ви размине, че 2 малки болни деца е ужас ooooh!
Анита, може да е този вирус, който кара 1 ден с много висока Т, а на другия ден нищо newsm78
ние днес пак ще помааме гащи. Дано дребния само не заспи навън, защото вчера ми прецака всички планове. Имам да чистя, което не ми е приоритет Blush но филма ще си догледам каквото ще да става Crossing Arms
Виж целия пост
# 478
Благодаря на всички за топлото посрещане  Hug
Бебешондел, като не слуша мъжо и не пие каквото трябва, когато трябва, сега да носи маска или го пращай командировка при някоя баба. Не можеш да рискуваш да заразите това мъниче... Поздравявам те за кърменето, много е гот. А да ти кажа, аз докато я кърмех никакви лекарства не съм пила - само парацетамол, нищо друго! Така, че старите бабини рецепти и вечния чай с мед и лимон, а той помага и за кърмата Wink
EmiR, мисля че се казваха Дентокинд или нещо подобно, нямам шишенцето пред мен, хомеопатични са и я успокояват за момента
Виж целия пост
# 479
Хай мили мои...

Аз вече съм на черешата, Бобъра отказа да заспи на обяд и сега реве до мен, дърпа ме за ръката и удря компа, иска в стаята на Коко, ама там е взел на прицел телевизора му и само цък-цък-цък-цък копчето....Крив е безумно, зъбите яко го мъчат, хакнах му едно хапче и намазах с гел венеца, не виждам ефект обаче....Аууу до вечерта ще се хвърля под влака сигурно....

Пак болни  Naughty Бързо оправяне на всички малки и големи  Hug

kema_s   Hug не знам дали вече казах Добре дошла!

Снощи бях на женско камерно парти с девойки от другата отчетна! Супер готино, разтоварващо, па макар и за кратко...

Бебешондел на Тея защо не даваш също осцило или енгистол по половин хапченце 2-3 пъти на ден....

Цвета надявам се, че си се отдала на приятното занимание, а не на домакинстването...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия