Зъбче, зъбче, я се покажи и СЕПТЕМВРИйското детенце вече не мъчи!

  • 21 652
  • 737
# 300
Гале, какво по-точно имаш предвид за срещата? Аз по принцип съм много ЗА smile3521 Но е добре да се знае мястото, и цената, за колко време ще е-ден-два? За да може всяко семейство да си планира както времето, така и разходите! И ако може да е на удобно за всички място, може би някъде в централна БГ, за да не излезе така, че някои да пътуват 5-6часа, а други 1час    car003 Е, естествено, че не може всичко да се натъкми с точност, но все пак да се опитаме Mr. Green  Пък, ако ще е юни месец може и на море да се срещнем Sunglasses  grinning039

Снощи докато си хапвахме портокал, дадох на Елито да си близне...мале като и хареса Laughing ще ми засмуче ръката, че и натиска с нейните ръчички моите и не ми дава да се дръпна hahaha а като успея, мръкнане, каране...много смешна hahaha Ама и аз предпочитам ябълките и местните плодове и зеленчуци като за начало  Peace Има време да си хапва от всичко! Баткото чак на 3 години прояде портокали с кеф. А това лято като кажеше не искам, не обичам и аз му прилагах номера: Е, как бе, мамо, ти като беше малък толкова много обичаше това...и той милия веднага почва да яде  Joy И така това лято се скъсахме от ябълки, ягоди, праскови, кайсии, дини(особено), пъпеши, сливи, грозде...всичко!
Виж целия пост
# 301
Аз също съм на мнение че цитрусите не са за толкова малко бебче
ние сме ги предвидили чак за края на лятото когато ще сме годинка +

ох това захранване си е цяло изкуство.. Crazy Crazy
Виж целия пост
# 302
Честити месечинки на всички порастващи бебоци:)))
Днес дадох на Дианка първото й морковче:0 След като 5 дни давах картоф, реших да сменя.Дадох и 2 лъжички, а на нея като й хареса и зее за още.Дадох и след това млякото и последва един рев ooooh! 15 мин рева и заспа не яде Ам.Явно си искаше морковите:))))
Идеята за национална среща е супер, надявам се да можем да дойдем.Лично не познавам никоя мама от форума и ми е много интересно да се запознаем на живо:))В тази връзка има ли мами от Овча купел, София? Много ще се радвам да побутаме заедно колички.
Приятен ден на всички Hug
Виж целия пост
# 303
Привет,мили дами!  bouquet  bouquet Hug Hug
Как сте?Как са мъниците?Не съм писала от толкова много време, smile3555че сега като видях че има и нова тема  #Crazy,която между другото е супер и направо  Embarassed.Попрочетох както се казва на вентилатор,набързичко  Heart Eyes
Сега гледам,че сте на тема захранване,та за цитруси и аз съм за по-късното им даване.Някой цитруси доколкото знам могат дори да предизвикат колики отново.Аз се надявам сега като идем на ДК да ни кажат,че можем да си похапваме плодови пюренца или поне някакви сокчета,защото лелеееее колко яде моята рошла #Crazy да вземем да затиснем малко  newsm03.Просто точно на 3 часа breastfeeding се яде и дума не може да става за закъснение.Дори продължаваме с нощното хранене.Понякога веднъж,друг два пъти за нощта. При вас как е?
Виж целия пост
# 304
Рая че си яде на 3 часа- яде, ами защо и майка и трябва да яде на 3 часа newsm78 #Crazy

Честита месечинка на Дарето и на всички родени на 24  bouquet да сте здравички, да папкате, да акате(че ми е болна тема) и да радвате много мама и тати Heart Eyes
Виж целия пост
# 305
Фъстъчка благодаря това не го знаех, но все пак повече бебоци ядат бананова каша за захранване   newsm78 странно... като цяло ще внимавам   bouquet
Виж целия пост
# 306
Включвам се по повод националната среща!Гале рано е още,половин година има,не се знае какво ще се случи  Peace!Иначе според мен,анкетата трябваше да е кой месец да е срещата(според мен юни най добре).Да се изясни,да се иде напримен с една или 2 нощувки например петък,събота и неделя(половинките не са свободни като нас,не всички могат да взимат отпуски  Peace )!И вече накрая да се оточни бройката,и тези които ще се съберем да измислим удачно място и изгодно за всички(най-трудната част  Peace ).Но пак казвам,струва ми се рано,може би към април е по добре да се мисли.Това е само лично мнение  Peace !Иначе ако се случииииии,много ще се раадвам  Mr. Green,горко на бебоците ви  Mr. Green !
Виж целия пост
# 307
Здравейте и от нас!
И аз съм ЗА националан среща. Има и предложение за мястото   Mr. Green. Сега сериозно мисля, че Габровски Балкан - Узана е горедолу в центъра на Бг и може да е там.
Гала, честита ви месечинка! Малката Дари да е много палава  и здрава Heart Eyes.
Лита и аз мисля, че доста пришпорваш нещата със захранването. Въведи няколко зеленчука, после няколко плода, после каши. Аз лично бих изчакала за жълтък до 8-9 мес, като се почва от трошички, докато се стигне ди 1/4 на ядене.
Палмирка, докато детето е болно НЕ се дава никаква нова храна Naughty. Това се препоръчва от всички педиатри. А относно цитрусите - давам ги след 1,6 г. Бананът Не е цитрусов плод.

Хубав ден на всички и повече слънце! Hug
Виж целия пост
# 308
За срещата идеята е много готина. Малко рано ми се вижда от сега, да поизчакаме март месец поне да стане и тогава да запазваме. Аз като че ли съм по за май месец,защото на някой места,които са по в централна България - Пловдив, Ст. Загора и др. юни е много горещо понякога.А някой писа,че сега отива в Хисаря и мидойде на ум дали не е добра идея Хисаря? Горе-долу е в средата, а там има много хотелчета и басейнчета и си спокойно и готино.
Виж целия пост
# 309
За срещата идеята е много готина. Малко рано ми се вижда от сега, да поизчакаме март месец поне да стане и тогава да запазваме. Аз като че ли съм по за май месец,защото на някой места,които са по в централна България - Пловдив, Ст. Загора и др. юни е много горещо понякога.А някой писа,че сега отива в Хисаря и мидойде на ум дали не е добра идея Хисаря? Горе-долу е в средата, а там има много хотелчета и басейнчета и си спокойно и готино.
За Хисар съм  Peace
Виж целия пост
# 310
Фъстъчка благодаря това не го знаех, но все пак повече бебоци ядат бананова каша за захранване   newsm78 странно... като цяло ще внимавам   bouquet
Бананът не е цитрусов плод за разлика от мандарината.
Освен това в банановата каша се предполага, че е обработен и пречистен, а в сурово състояние съдържа хистамин, затова до колкото знам се препоръчва след 8-ми месец чак.
Ето една статия за хранителните продукти и кои са алергени, както и кога е препоръчително да се въвеждат те. Надявам се да е полезна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=265
За срещата принципно съм - за, но ми е рано да поема конкретен ангажимент.
Виж целия пост
# 311
вижте,мисля че не сте ме разбрали.
значи,аз няма да резервирам сега нищо ,НО се обзалагам,че от сега до март /април месец все още ще се дискутира бройка/пари/ място/време/т.н.
това беше и причината да ви питам не " кой ще дойде - давайте парите  " ,а" ИСКАТЕ ЛИ СРЕЩА"

и така ,както има много време,така залисани в захранване ще мине и февруари и март,че и април.
а ако още от сега се замислим и говорим с половинките и те да го имат предвид е друго. да не говоря ,че може да се разберем всяка година на тази дата да се прави национална среща( както ние например  -от 10 години се знае,че уикенда около 20 юни се отива на палатки на яз.Васил Коларов и всеки си прави сметка.)
другото ,което ми идва като идея е ,че може и септември да се събираме и да си правим един общ рожден ден  newsm78.
иначе като идея мислех да е за събота и неделя( една нощувка), в центъра на България.  Peace
гласувах за май,защото юни може да са на море повечето.
но щом е рано махам анкетата,обаче аз не се наемам в последния момент да организирам.обичам на спокойствие да се измислят всички детайли, а не на тагадък.
Виж целия пост
# 312
Ulia, много полезна статия! Благодаря, че я сподели, защото открих една своя грешка при захранването на каката, която определено е била сериозна.

Понеже бяхме наясно, че е алергично обременена, аз и готвех, и дори да успявах да и осигуря разнообразие от домашни месо и зеленчуци, то на всичко бутах морков.  И ето, на 2 годинки като направихме тестовете за алергия се оказа алергична към морков. Може да е било именно такова пренасищане с продукта от моето желание уж да е по-полезна храната.

Сега ще внимавам и няма да слагам морков на всички супи и яденета Simple Smile

Гала
, честита ви месечинка!!!

Виж целия пост
# 313
Ulia
много интересна статия  Peace
значи ще отложа жълтъка и ще продължавам със зеленчуковите и плод Peaceови пюрета

 Hug Hug Hug
благодарско
Виж целия пост
# 314
Гале, не махай анкетата. Нека да стане ясно кой иска и кой не/или не може/ среща. Ясно че е рано отсега да се каже супер категорично, но ако се почне от сега да се организираме има достатъчно време да се уточнят "подробностите" като място и време. Аз например предпочитам да е юни  или септември месец. Със сигурност моя мъж ще е ангажиран и двата месеца и ще съм сама с децата, за това ми се ще да не пътувам повече от 2-2 и половина часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия