ОКТОМВРИЙче ни дарява с усмивка пълна с чар - за нас най-хубавия дар!

  • 21 476
  • 741
# 120
Здравейте момичета, благодаря ви за подкрепата.  HugПоложението при нас става все по-сложно. Малкия отказва шишето и само посуква от време на време, ама съвсем малко. Май положението е точно като при НеСъм. Аз не искам да му давам АМ при положение, че изцеждам кърма. Знам, че мъча и себе си и детето, но АМ как ще го пие, нали пак от шишето. Аз си давам сметка, че се измъчваме взаимно, но това е което мога да дам на детето си и затова се боря, поне докато съм си вкъщи, че като тръгна на работа не знам дали ще успея да поддържам лактацията. За последния месец малкия е качил поне 700 грама, значи все пак не гладува.
НеСъм, ако има откъде да си вземеш двойна електрическа помпа, тя е най-ефективна. Аз вчера започнах пак системно да цедя и за 5 цеденета събрах 285 мл, днес съм цедила само два пъти и засега имам 210, дано успея с поддържането на лактацията и малкия да пропие.
За рицинуса, аз го започнах от вчера, но да споделя какво прочетох: не трябва да се пипа с ръка, съхранява се на тъмно, далече от техника, 20 мин преди и след приема не се пие и яде, не се консумират кофеинови, какаови, ментови изделия.
След час ще го водим на лекар, защото наистина нищо почти не яде и вече започнах сериозно да се притеснявам. Confused
Моето раждане беше "естествено", ама завърши с всички екстри вакуум плюс форцепс. Епидурала ми го слагаха един час, поради което трябваше да ми спрат контракциите, в резултат на което после предполагам стигнахме до усложненията. За щастие няма сериозни поражения нито при детенцето, нито при мен.
Виж целия пост
# 121
  bouquet здр момичета.Блазе ви че имате така врем да пишете.Аз  едва успявам да ви следя и от време на време да напиша по нещо.

При бебчо всичко се развива добре-вечер спим по 10тина часа откакто сме на НАН 1 (тк с кърмата не успях да се преборя да я увелича и малко по малко свърши).От две седмици насам е голяма игра с шишето като се храним-чак Борба кой ще го дръша той или аз  hahaha .Зъбки и нас ни мъчат-голямо дъвкане на присчетата,понякога плаче и му чеша небцето с чесалката-мн нежно и се успокоява милия.Залъгалка не ползваме -не ги харесва.

За захранване мисля да започна с зеленчуково пюренце но смесено-морков и картоф-тк той си пие по малко сокче от морков вече.Мисля да захранвам към края на февруари когато ще навършва 5 месеца.

Относно дрешките-в стаята където сме с малкия потдържаме 22-23 градуса денонощно с камина и радиатори (при бебо е радиатор) и не го обличам дебело.Боди с къс ръкав отгоре боди с дълъг ръкав и ританки или върху бодито с къс ръкав слагам гащеризонче с дълъг.Най удобно ми е така вкъщи с бебешки дрешки  baby_neutral и нощем сме така  въпреки че мн често се отвива но пък чувалите не ги търпи-пищи в тях.


за косопада........и аз съм така -мн зле е като във филм на ужасите-космиииии и космиии и тези дни ще се подстригвам поне да си почине корена и да мога да я третирам по добре с ампулие които съм взела

ами това е за сега от мен   bouquet
Виж целия пост
# 122
 Simple Smileзабравих да добавя
родих секцио пожелание но впоследствие и бебо беше с дупето надолу
ние се обращаме и обичаме по корем но от няколко дена иска да става  #Crazy само да види пръст на близо гепва се и се набира до седнало положение без чужда помощ налага се аз да го върна обратно-милия така се кефи а мен пък ме е страх да не се натоварва така.от къде ги вади тези мусколи.... newsm78 при вас така ли е.това го прави от шезлонга където е в полу легнало състояние.
и другото-голям интерс е телевизора и при вашите бебоци ли е така.Хем постоянно се занимавам с него-играем  hahaha говорим си?(който както може  hahaha)пея му и тн
Виж целия пост
# 123
rudka84, и нашето момче много обича телевизора и се опитва да се набира.  Peace

flufffy, щом имаш кърма, по-добре това да му даваш на малкия. АМ в краен случай. Можеш да опиташ с друго шише. А когато е сънен, също ли отказва гърда?
Виж целия пост
# 124
 оооо и ние сме много на "ТИ" с  тв-то  Kissing Heart tv
Връщам се да ви изчета Grinning
Виж целия пост
# 125
Ole,благодаря !Всичко правя без житото(мразя)!Утре ще купя рицинус комунис 5CH (3по5 ли да пия?)
И бирена мая си пия отдавна,витамини и калций!
Виж целия пост
# 126
Rudka, Моя не седи и не се и опитвам но като го сложа в "седнало"  положение в мен много се кефи.
По корем наааай-много 2 мин. и то ако е в супер добро настроение.
Иначе ТВ-то често го привличва Simple Smile

И сега да се оплача - може ли точно моето дете да си смуче палеца! При положение, че толкова харесвам бибите Blush От вчера така хубаво вече си го намества в устата и се цок-цок. Ужасно е! Cry Опитвах доста трикове, номера и използвах различни моменти, но единственото, което постигам е дете, което повръща и плаче Confused . Не ги ще и това! 5 различни вида пробвах... ooooh!
Ужас! И сега лежи в шезлонга и се приспива с пръст в устата Crossing Arms

Аз родих нормално с пукане на водите, мъъънично окситочинче. една коктейлна инжекция, от която само ми се замъгли погледа, но болката си беше там и на финала епизотомийка.
Не ща да си спомням раждането, че няма да се навия на 2-ро Joy

Флъфи, а твоя момък все пак пие ли нещо от шише? Каквото и да е? Защото той ако отказва шишето попринцип, тогава имаш голям проблем! Hug Hug
Виж целия пост
# 127
Аз вече съм казвала че родих секцио. По медицински причини - седалищно предлежание
но в крайна сметка ми направиха спешно секцио защото ми изтекоха водите без време Crazy Crazy Crazy

и понеже ми се иска да имам и второ детенце  се чудя дали отново би станало така #Crazy newsm78
сега съм на 27 г имам време ще изчакам пък дано да не стане така че много ме беше страх -  не за мен а за бебка Praynig

Брасто, и аз като теб по същите причини се наложи докторите да се намесят. Само разликата е, че ние закъсняхме с 1 ден от термина. Както си мислех да си ходя от болницата (приеха ме в патология за наблюдения за 1 ден), така и сутринта той реши, че му е време. Беше голямо бебе, много високо и с дупето напред. За капак и главата му се оказа голяма, така че нямах думата по въпроса. Бам на операционната маса...  Tired

П.П. Ще сподялам още, след като прочета 10те страници, които са се натрупали от снощи. Simple Smile
Виж целия пост
# 128
Не съм,  Hug Дано се оправи малкия сладур.

Пашик, Нико последния месец качи няма и 500 гр.
На консултацията не са ми казали да е проблем.
А като гледам картона на Мила, от 4 до 5 месец дори почти нищо не е качила.

Добре дошла на мамата от Бургас!

Ние бяхме из парка, лелее главата ми измръзна, сега ме болят ушите.
Освен това мислех, че е по-топло и Нико беше много леко облечен и без шапка,
та милия май попремръзна и сега спи яко на топло вкъщи.
Виж целия пост
# 129
   Здравейте и от мен. За бибите Мишелка само такава голяма каучукова от най-евтините засука. Аз пробвах със какви ли не, чак повръщаше от тях, а на тази що годе се залъгва за 3 мин. Аз не я и насилвам де, само в просъница, ако замрънка и тя си я плюе след това.  Сетих се да ви питам, вашите деца дерат ли се. Режа и ноктите непракъснато и все е надрана, ръцете и са все на лицето, особедно вечер става цялата червена и надрана. И наща отказва шишето обикновенно, много рядко се лъже, аз и много рядко и давам де, мисля да и търся сега такова с каучукова биба, може да и хареса. Иначе от Авент, Томи Типи и още едни с формата на гърдата, само на Томи-то се лъже.
  ТВ се зазяпва, но не повече от 2 мин, дори и да е срещу него, макар, че не я оставям.
  Мале как ги даржите тези деца на двайсе и градуса със ританки и панталонче  Shocked Ще се сварят. Аз като видя търлъци и чорапки ми става зле, ако ще 18 градуса да е. Свекървата все и слага, а аз ги махам. Детето винаги е по-голо от мен, дори и нощем. Нека се калява, не и е студено. Ако не беше свекървата и толкова нямаше да я обличам, но тя сега с едни одела я увива, едно чудо... И пак сме много навлечени сравнение с англичанчетата. Те тук на 5 градуса навън шапки не слагат и са боси или по чорапче само, без одяло, ако има одяло, няма чорапки.
Виж целия пост
# 130
Влизам да се запиша, а вие сте изписали цели 9 стр.
Аз днес нямах интернет.
Виж целия пост
# 131
hailie и нашия не иска биба-гади му се само докатому я сложа в устата,но пръстчетата...... те са друго нещо  baby_neutral baby_neutralсладки са му сякаш кърма пускат така ги обича-и ние се борим с това но сягаш ги смуче само като е гладен или като го сърби небцето. Thinking
Виж целия пост
# 132
ех, мами! Simple Smile  ooooh! успях за един следобеден сън на маймунката да изчета всичо най-чинно. Simple Smile

Да добавя по останалите теми:

- за обличането: май ние ще се окажем от най-леко облечените. Вкъщи температурата е 21-22 градуса, като денем той е облечен само с боди с дълъг ръкав и ританки/гащиризонче без ръкави. Нощем спи с цяла пижама (от тези дето се закопчават от горе до долу) и едно ватено одеало. Ако гащиризончето е без крачета слагам малко по-дебели чорапки, но без елеци, терлички, пантофки и т.н. Пък и той, ако прекаля с обличането, надавай вой до небесата. Да не ви казвам как оревава цялата кооперация докато му слагам космонафта за навън (върху домашните дрехи). Шапката му я слагам чак като излезем, че съвсем не търпи....  newsm78

- косопада: при мен сякаш е доста малко, въпреки че и аз стоя 90% от времето с вързана коса (до колкото знам това предизвиква падане на косата). Ще пробвам с кърмата и аз, че трябва да се оползотворят по-старите запаси.

-биберони и шишета: ние уважаваме бибите, колкото и да не ми се искаше да му давам (в началото се чувствах гузно, като го лъжех по този начин). Като видях, че се успокоява, когато е по-нервен (не гладе или подобно) се примирих. Сега понякога сам си я иска, но това не значи че не си изяжда ръцете до лактите. Simple Smile Днес се опита заедно с биберона да натъпче и едното юмруче... Хехехехе, оптимист...  Joy

За шипето и съдържанието: аз му давам само чай от копър на Хип. Имаше период от 10тина дни, когато изпиваше по 220-240 мл за денонощие (плюс стабилното количество кърма). Направо се уплаших в началото как може толкова много да пие, но сам си искаше. Определено беше жаден. От известно време насам спря да пие и само бута биберона навън, но от 2 дена лека-полека си изпива по 30-40 мл чайче за денонощие. Обикновено му давам след ядене да си "оплакне устата" така да се каже. Бяха ми казали така да правя, за да няма млечница и аз тръгнах така. Не винаги съм му давала. Като го видя много сънен и не се и опитвам. Simple Smile Та, ние си цокаме от ц..., и от шипе (пу-пу-пу)... Дано така да продължи.

от вчера насам взе доста да връща храна...  newsm78 Доста се притесних, че връща и преди следващо ядене...  Shocked когато са минали 3 часа. Говорих с лекарката и тя не се притесни много. Каза само да му държа главата по-високо от краката, за да не връща. Не помага особено де.

- ТВ и компютри: вчера се загледа доста в компютъра Simple Smile Имах чувството, че чете и той форума какво ги обсъждаме бебоците.  Laughing Иначе и в тв-то се заглежда.

- за мерките още не мога да кажа, че ни предстои измерване другата седмица, живот и здраве. Иначе на 1 месец качи 1,5 кг и 7 см. На втория месец - пак 1,5 кг и 3 см. Сега го обличам в дрехи за 9 месечни  #Crazy Хората около мен не смеят да му подарят дрехи, че току виж не му станат. Simple Smile

- по отношение на нощния сън!!! Не знам дали е случайно (ще ви кажа при по-обстойни наблюдения) сноши спа от 21.30 до 7 сутринта  Shocked Обикновено се буди към 4-5 за ядене. Бях му сложила от едни супер памперси, които ни ги дадоха да ги пробваме. winalite се казват и се поръчват. Казват, че били антиалергични, антисептични и всичко де що е анти. Та, дали заради тях спа толкова дълго и спокойно, не знам. Ако е наакан (което се случва да стане нощем), хич не търпи и се събужда в рамките на 5-10 мин (след като го чуя да изпразва самосвалчето). Може да пробвате с памперсите, ако те са причина за неспокоен сън. Поне при нас е така. Simple Smile

И последно да се похвалим и ние. Днес, докато правихме физ. зарядката, той се помъчи и се обърна от корем по гръб. Предполагам, че е случайно, защото после пак се мъчи и не успя. НО, важното е че имаме напредък.   Hands Clap

Лелееее, извинявайте за дългото писане, ама имаше да кажа мнение за доста неща....  Blush
Виж целия пост
# 133
Нямате изчитане, тъкмо си мисля ей сега и аз ще пиша и айде още толкова.

Анкетата, родих нормално без никаква помощ, водите ми сами се спукаха в предродилна зала, намесата беше когато една от санитарките се нахвърли отгоре корема, за да излезе по-бързо бебчо.  Mr. Green

Обличам с боди с къс ръкав, отгоре или цяло гащеризонче с ръкави или блузка с ританки. У нас е доста топличко, с камина сме и трудно успявам да опазя вкъщи да е под 23 гр., особено когато мъжо си е вкъщи

ТВ - зазяпва се когато нещо му привлече вниманието. най-вече реклами и музика

Утре трябваше да сме на консултация, ама май ще пропуснем, че с тея вируси не искам и да припарваме до там.

Днес излизахме малко на разходка, такова слънце не беше за изпускане, студенко е да, но в парка беше тихо и приятно.
Виж целия пост
# 134
забравих някои неща да добавя...  Crazy

Някой питаше за ноктите. И аз се опитвам да ги изрежа, но и младежът се драска от време на време. Онзи ден се беше направил на индианец  с една дълга резка под едното око. Опитвам се да ги затъпя с пиличка, след като съм изрязала големите нокти. Не стои много мирен, но докато го занимавам с приказки, успявам да поизпиля малко.

Айде, май това беше.

П.П. Скорошно оздравяване на всички майки и бебоци! Бързо и безпроблемно! Или както казват братята японци: одайджи ни! Simple Smile  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия