Пролетно слънце грее, АВГУСТинче навън лудее...-тема №26

  • 28 130
  • 732
# 210
Румик,мерси  Hug Трейси,и ти мерси  Laughing
Bojkova, welcome

Има ли фенки на Take That наоколо? Никога не съм ходила на ничии концерт-не си падам по подобни мероприятия.Но ако ТТ направят в БГ,определено ще присъствам  Wink
Виж целия пост
# 211
  Здравейте,мами,
  как сте?Аз се радвам на последните си дни спокойствие без малката хала. Mr. Green
  Без количка излизам рядко,защото тя все още е на фаза да върви,където тя реши,а не където трябва.А и след 50 м решава,че иска да я нося,а вече си е 12 кг.
  Дани,вече съм значително по-добре,да не кажа,че само седмица след операцията все едно не съм оперирана.Явно се възстановявам много бързо след подобни интервенции,пу-пу.И след раждането беше така.Можеш да ме питам всичко,което ти е интересно на ЛС да не разводнявам темата тук,че е доста странична тема  Mr. Green Ако искаш и на скайпа niki7655. Hug
  Никол я къпя права във ваната с душа.Понякога плаче,но в коритото ми е супер неудобно.
  Днес ни преброиха.То аз по по интернет се бях преброила и по-добре,че да ми влизат разни чужди хора в къщата не си е  работа.
  Ами засега толкова от нас.Лека и спокойна вечер на всички!
Виж целия пост
# 212
Ето ме и мен.  Не мога да не се похваля, че евентуално ще имаме баба- гостенка за 2-3 седмици. Вече си представям как излизаме с половинката на ресторантче, на нощно заведение някъде ... Охх, размечтах сеее...

Мъниците дето имат от тези бебешки колела, карат ли ги? Ние днес взехме на Мимче едно, ама тя не пожела дори да седне в него.  Sad Дано утре си смени мнението, щото с дядо й както не ни се удава автомобилостроенето 3 часа гледахме схемата и го сглобявахме, а тя така да ни неглижира труда.

А да ви кажа моята кокона какъв номер ми сви онази вечер. Отидохме да се приготвяме за баня, но видях, че сме забравили мечето, с което спи, и я пратих да си го вземе. Лаптопа междувременно е бил на холната масичка, защото знам, че отиваме в другата стая и е в безопасност. Тя отиде, донесе мечето доста бързичко, и започнахме нормалните процедури. Като я приспах и отидох на компа, какво да видя- целият монитор надраскан с химикалка. #Crazy Нашата явно пътьом е ударила един подпис и е дошла. Изчисти се де, но останаха драскотини. То вината си е моя, да не съм го оставила там, ама тогава ми се дорева почти.

Бубе, това с крачето и на мен ми се стори много сладичко, представих си го.
Ганушка, много весело това с "пъдне"-то.  Simple Smile
Мариелка, пак ли болничък Алекс? Дано се оправя бързо сладкиша. Много е побъркващо така, каква серия го е хванала, дано е за последно вече.  Hug Hug
Бърборанка, браво на Анди! Колко ще останете там, явно ще има много изненади.  Grinning
Виж целия пост
# 213
Ехааа,Госпожице Кобрети,насладете се хубаво на отворилата се възможност да поергенувате с половинката.Представям си как ти се иска... thumbsup
А за колелото-Марти го разхождам в къщи с него,още не сме излизали навън,но му е кеф горе-долу.Само че нашето смотано колело е странно изкривено на една страна и трябва някак да му регулирам седалката,защото само се изхлузва на една страна.Китайска му работа  ooooh! #Cussing out
Виж целия пост
# 214
Здравейте момичета!

Как сте? Надявам се по- добре от нас! Алекс отново е с бронхит и сме на ръба да влезем отново в болница.  smile3514 Засега ни спасява това, че имаме вкъщи инхалатор, но нещо не се подобрява. Носа му никога не е бил толкова задръстен, с гъсти, зелени  Sick секрети( извинявам се за образното описание), гърдите му свирят, от вчера поддържа все 38C температура.  Sad Хубавото е, че е жизнен, играе си, щурее. Днес пак ходихме да го слушат и увеличихме инхалациите до неделя, да видим какво ще стане.
 Сега варя чая, за който Хариелка беше писала- с дюлите. Оказа се, че то била много стара бабешка рецепта, аз не знаех. Майка ми така ни е лекувала и каза, че много помагал. Довечера ще му направим и компреси на гърдите......абе изобщо ще опитаме всякакви методи на лечение, само и само да се оправи по- бързо.
 И за капак на всичко- понеже ни е трети бронхит откакто е роден се водим като първи стадий на астма. Изписаха ни едни прахчета по Здравна каса, ноооо......прахчетата били спрени от внос.  ooooh! #2gunfire Изобщо положението е.....нямам думи.
   И да не си помислите, че това е всичко- от снощи и аз пак съм с хрема и яко ме цепи главата. Tired ooooh!


 Извинявам се, че напоследък често ми се случва да се оплаквам, но на моменти ми идва в повече и имам нужда да споделя, така поне малко разминава напрежението.   bouquet


Г-це Кобрети, супер, че ще имате гости. Много е хубаво да можеш да оставиш мъничето за малко и да отдъхнеш.  А за лаптопа- аз все това казвам- на теб сигурно ти се реве, обаче Мимчето съм я признала.  Hug

За колелото- и ние като Фликс основно из къщи се развозваме, излизали сме не повече от 3-4 пъти с него, но на Алекс му харесва определено.  Peace


Това е засега от мен! Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 215
Мариелка, на една приятелка сина(на 2 години) така прави 3 бронхита и казаха начална фаза на астма и му изписаха Сингулер, но тя понеже е рентгенов лаборант и работи в болница докторите там много се чудиха как така преценяват че е астма без никакви изследвания, намери координати на някаква докторка в София, доколкото разбрах влиза детето за една седмица и му правят много изследвания за да се разбере има ли или няма. Ако те интересува мога да взема координати. Дано бързо да се оправяте с Алексчо. Hug
Виж целия пост
# 216
Гануше, точно тези са прахчетата, които ни изписаха и на нас. Peace Но както казах нямало внос в момента.  Tired
Ще съм ти благодарна ако вземеш координатите.  Hug По принцип в нашия случай е напълно възможно да става въпрос за астма или ако не, то отсега се вижда, че слабото му място са белите дробове. Казвам, че е възможно, защото сестра ми е с астма, в семейството на мъжа ми има болни от нея, а аз като малка съм карала много бронхопневмонии и дори и сега почти всяка настинка ми завършва с бронхит.
 Въпреки това и аз съм на мнение че е малко крайно така да се поставя диагноза и със сигурност ще го заведем при специалист.
Виж целия пост
# 217
Мариелка, едно голямо гуш от мен. Hug Hug Представям си какво ти е на душичката...Не знам какво да ти кажа.Може да пробваш и да му мажеш гърба и гърдите до половината с Пулмекс бебе.Много е ефикасно.Аз го ползвам за Валентин.Дано ви се размине болницата. Peace


Да ви кажа купих си антибиотика - Дурацеф.Обаче - снощи пих едно хапче и цяла нощ ми е лошо.Сутринта пак така.А почнаха и пъпки да ми избиват тук-там. И за капак Валентин сутринта с разтройство от тоя АБ.И го спрях.Даже го върнах на аптеката.Ами няма да пия АБ за тия стафилококи.Ще взема да пробвам с хомеопатията да видим дали ще ги изчистим. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 218
Здравейте момичета! Мерси още веднъж за всички хубави поздрави.  Hug   Hug
 
Ех, Мариелче, миличкият сладък Алекс, защо така  Cry Какви са тези прахчета, да изпращаме, ако ги има при нас? Сега питах Коста, хроничният бронхит бил равен на астма. И не се правели допълнит. изследвания. Колко често е при него? Ох, хайде да се оправя времето вече, повече на слънце и да не се разболяват така често дечицата.  Sad

Фликсче, аз харесвам Тейк Дат и в частност този луд, луд водолей Роби Уилямс  Laughing  Камбека им тук се посрещна с голям фурор и много често идват в Германия. А за концерт на живо, определено емоцията си струва и остава незабравима. Моят опит е хартд ( кака ти на времето ходи на Металика като идваха Пловдив ха–ха.   superuu    Joy    Joy 

За къпането и ние сме във ваната от доста време. Пълня я донякъде и продължавам с душа. Еванджи се кефи, цамбурка и дори се търка тук–там и не иска да излиза.
За играчките, има си любими. Най–вече, тези за нареждане обича, дървени и всякакви. Повечето стоят в кошарата, за да не ми се мотаят навсякъде и тя сама си иска да я слагам вътре, за да си играе с куклите например.  Simple Smile Храни ги и ги чифтосва по двойки да се целуват, като мляска вместо тях.  Joy  Ох, смея се аз, но само ме ядосва напоследък това дете. Вчера и днес какво ѝ става, не спи следобед. А вали и не става за разходка. В Гърция свикна да спи по 3, 4 часа навън, но там и времето позволяваше. Отказва ми и яденето пак. Само щуротии прави, вчера полвин лимон като го заръбала, хапна доста кора, докато ѝ го взема.

Ха–ха Кобрети, това Миме бързо действа.  Grinning  Удобно място за рисуване си е намерила.  hahaha    Как ще ги опазваме тези техники, не знам.
 
Сега е решила да тренира тичайки около масата ( или, за да ми се завие свят   #Crazy,,  не че не ми е замаяно и без това. До скоро!   


       
Виж целия пост
# 219
Привет, привет! Simple Smile Ние утре ще си прекратим преждевременно почивката, тъй като в неделя трябва да съм в София. Стискайте ми много силно палци (по-силно от предния път  Naughty  Mr. Green), защото е за нещо голямо.  Whistling

Хубава вечер от нас с Андичка!  Hug
Виж целия пост
# 220
Айде Бърборанке, късмет! bg
Виж целия пост
# 221
Здравейте, мамчета!

Да се похваля удържахме и Венцислава е здрава  Party Хари, много благодаря и за резептата за чая  Hug

Бърборанке, успех!
Рене, на Венци са и интересни същите игри, плюс дърпането на камионче с въженце
Мариелка, милото дете, дано се размине. Пробвай всякакви бабини лекове, които намериш - дано помогнат. Дано имате сили и двамата да се справите.
Кобрети, Мимчето маркира територия  Wink
Къпем се под душа с джапанки.

И да питам нещо. Налагало ли ви се е да се почувствате неудобно заради децата? По-рано обсъждахме нещо подобно, спомням си забележка в банката, че детето плаче. Питам, защото на мен доста често ми се случва да ми правят забележки - не можело да се влиза с количка, не било удобно да се ходи с дете, не било незнам си какво .... А най-зле става на интервютата за работа. Наслушах се на изявления от сорта: "Ти с тия две деца не знам как ще си"  Shocked

И последно. Преди няколко дни забелязах, че Венци стъпва навътре с едното краче. Не е много, вижда се само като съм на пода на нивото на крачетата, иначе не се забелязва. Не знам да се тревожа ли, да изчакам ли консултация с педи или направо да запиша час за ортопед или пък да почакам ....

Лека на всички!
Виж целия пост
# 222
Мариелка силни прегръдки и от нас  Hug дано да се справите със болеста бързо и повече да не ви повтаря.А Сингулера и Вики го е пила,само,че на хапчета,понеже беше по-голяма.Ако все още не ви е изписан по здравна каса,с рецепта,можете да си поискате хапчета,ако е възможно разбира се, и да му ги стриваш на Алексче.А и една приятелка обиколи миналата седмица Бургас и Варна-никъде ги няма тези прахчета и си купили хапчета Peace
Янче  newsm17 newsm10 и на краката даже Mr. Green ама да се похвалиш после,стига си била потайна Wink
Дени   Hug ще питам,когато ми дойде на дневен ред Mr. Green
Рени и на мен ми се е случвало да се чувствам неудобно заради николай,понеже по някога подивява и започва да крещи като луд Mr. GreenНо никой не ми е правил забелешка досега,но пък  и аз не съм го водила никъде,освен на площатката и по кафетата Wink Wink
Рене много сте хубави с Анджи на снимката,а тортата е направо ....мммммм Laughing
Хахахха и лимонче си хапвате...прави ли физиономии после Grinning
Славенче явно не ти понася този АБ,хубаво е,че си успяла да го върнеш,ама как така ти го взеха отворен newsm78И наистина пробвай с хомеопатия,даже пиши на Пепеджинс да те посъветва нещо HugА Валката защо е с разстройство,още ли го кърмиш newsm78

Кобрети ама и бърза е била май,знае ,че ако я хванеш ииии..... Joy
За къпането все още ползвам коритото и така ще е още доста дълго време,че тя Вики допреди да се роди Нико се къпеше в коритото,кеф им е там  Mr. Green.Само,че вече  не се къпем всеки ден,а през ден го слагам в легена и само го поливам с водичка Peace
Виж целия пост
# 223
Хелоу! Аз отдавна не съм писала, че време не остава за четене, ама то пък тук толкова оредяли редиците, че не ми отне много време да прочета какво сте написали. Wink

Ние бяхме на консултация днес, малката си расте, а ние остаряваме Simple Smile и така. Говорихме с докторката за органик храните и т.н., тя ми каза, че на детето мога вече да и давам 2% мляко, не пълномаслено, защото расте добре - но остави на мен да си преценя. Добре е да я заведем на очен лекар сега, а на 2 години на стоматолог. Савана голям рев му удари, не даваше да я премерят, да я прегледа, ужас. Накрая докторката ме накара да я гушна и тя да я преглежда, разтвори й памперса да я погледне и малката се напика в/у дънките ми. Цирк. Доки ми обясни, че тоя рев и не даване да й се прави нищо е напълно характерен за тази възраст, на 2 години било по-добре, тогава ни е следващата консултация.

Рене - много, много сте хубави с Еванджи!  Hug

Мариелче - дано Алексче се оправя, миличкия, прегръщам ви и двамата!  Hug

Джема - браво на теб, страхотно е, че си могла да корегираш нещо, което не си харесвала или ти е било комплекс! Hug Бързо възстановяване ти пожелавам!

Рени - много се радвам, че сте се излекували  Hug, аз така 2 седмици бях болна в началото на годината, оправих се само с хомеопатия и народни методи, а и една колежка също излекувах Simple Smile. Не ми се случвало някой да ми прави забележка за детето, тук много не смеят така да коментират. А това за интервютата ме съсипа  Shocked, тук не питат нито за семейно положение, нито за възраст Simple Smile Сега се сетих за един ентусиаст, който ме интервюира преди години в Бг, инженерна фирма, след 2 седмици ми беше РД и той ми се обади да ми го честити... Joy Joy, ами така е, като ми пише рожденната дата на резюмето... учтив човека...ние бяхме на ски, мъжът ми направо направо щеше да падне от лифта като разбра кой се обажда Joy Joy Joy. След една седмица същият този ми се обади да ми предложи позицията, аз отказах, че м/у временно си бяхме получили визите за Канада и по-добре, че нещо свалки надушвах, а работата беше свързана с много командировки със същият този индивид.

Ганушке - Дария е страшна! Simple Smile Hug

Фликс - take that ги помня от ученическите ми години, не знам дали бих отишла на концерт, обаче.

Трейси - мернах ти снимките с късата коса, по-добре ти е с дълга коса.  Peace Ако се притесняваш за изтощаването на косата, подстригвай я редовно по-малко и се посъветвай професионално какво да правиш и какви продукти да ползваш.

Лиде - тия Уитабикс, голямо търсене му ударих, още есента като бяхме говорили. Мернах ги някъде, после забравих къде Simple Smile, миналата седмица случайно ги намерих и купих. Ти с мляко ли ги предлагаш с какво? Савана и сухи ги яде.

За къпането - във ваната под чучура или в душ кабината с подвижния душ. Имам такава постелка вътре да не се хлъзга. Много обича тя да се полива.

Хайде, оставям ви, че чакам гости! До скоро и със здраве!   bouquet
Виж целия пост
# 224
Хайде и аз, да не ме забравите  Mr. Green
Първо за нас, пък после ще видим какво помня и какво не  Laughing
Макс миналата седмица имаше конюктивит и аз капах капки, но не сериозно. В сряда ми се обадиха да ходя да си го вземам спешно, 4е немогат да го пазят от другите деца и се наложи мъжо да го гледа вкъщи в 4етвъртак и сега сме си двамцата в нас и се гледаме.Кофти, 4е той мили4кия подивява и иска с други деца, но ще остискаме, какво да се прави. Забелязах от в4ера, 4е по4ва да се глези като големите де4ица  hahaha Примерно ляга на земята и по4ва да рита с кра4ета и да ми прави физиономии или да си кара фулмастрите по пода като коли4ка и да бръм4и с уста и разни ей такива, където много ми е забавен ве4е ми е пораснало мом4енцето  Joy  Heart Eyes Но и хи4 не слуша. Днес бихме ръ4и4ката, която хвърля вси4ко по земята  Naughty Иска да яде сам - оставям го и яде по 5ч, ама нищо, но като му писне и се изнерви, 4е нещо неможе да направи като хората и по4ва да хвърля по земята и храна и лъжици, вилици, вода...каквото намери и аз бърша като ненормална, но щом може да се глези, зна4и може и да се държи като голямо дете, така 4е малко трябва да го стегна, 4е съвсем ми се е ка4ил на главата  Naughty Да видим дали ще го нау4а да не мята всичко по земята Crossing Arms Друго интересно - минах 4 писмени изпита (на еидн ме скъсаха, та пак.. ) и 5 практи4ески тази седмица и съм доволна от себе си   Party Голямо търсене правя на обувки за Макс, та поръ4вам онлайн и връщам като не ми харесат или не станат, но все някои ще оцеля  Mr. Green  Та от тия онлайн плащания и данните на картата са ми откраднали и сега до вторник съм без карта  Crossing Arms  Но...здраве да е  Peace
славен4е - аз мисля, 4е от АБ е нормално да се полу4и разтройство, нали затова се пият + пробиотици  Peace
Мариелка - много ми е мъ4но за вас  Cry Толкова се измъ4ихте и двамата с тия болести  Hug Много силно стискам палци да се разминете колкото се може по-бързо и леко тоя път и да ви е за последно  Praynig  Hug
Рени- вие 4ак и 4ехли4ки слагате за баня, ех 4е хубаво  Joy  Hug Аз 4увствам неприязън направо по магазините като по4не да крещи и да реве и да се огъва, но на интервю нямат право да те питат за сексуални наклоности, семейно положение или деца  Naughty
Рене - много сте хубави Hug
Румка -  Hug
фликс - аз още си те 4акам да знаеш  Hug
Джемма- радвам се, 4е бързо се възстановяваш и да ти кажа, 4е и аз съм 'за' корекциите, но не безразборните разбира се, ами тия които са в рамките на колкото се може по-естественото  Hug
г-ца Кобрети - моного да се забавлявате с тати като ви дойде подкреплението  Hug Нашата баба и тя напира пак да идва, 4е и на мъжо братов4едката да вземела тоя път ....  Whistling  ooooh!  Crossing Arms  Naughty Ще я видим тая работа  Mr. Green На мъжо най-добрият приятел сега ще идва първи, а за тях ще видим кога  Joy
Амбишъс -   Hug ще ме скъсаш от смях тоя път ти  hahaha  Joy  Hug Как не ги троши Саванка тия уитабикси  newsm78 Слагам в моята сто годишна микровълнова прясно мляко за 1,20 мин и слагам 2 уитабикса и сме готови със закуската  Mr. Green А днес яде пък друго, ето това:
http://www.amazon.co.uk/dp/B003Y7PHOA/ref=asc_df_B003Y7PHOA20093 … veASIN=B003Y7PHOA
Сложих и малко уитабикс да уплътни консистенцията, но следващият път ще пробвам само това да му дам. Намерих и хубава кинуа и му направих със сирене и масло, но не беше о4арован, та и това ще прдължа да настоявам да яде за закуска, а ето какво много му хареса днес за следобедно гризкане:
http://www.amazon.co.uk/dp/B003YH04BQ/ref=asc_df_B003YH04BQ20093 … veASIN=B003YH04BQ
А защо 2% млякото, тук ни карат да даваме само пълномаслено  newsm78
смайли - незнам дали 4етеш, нещо не си писала скоро, ама да ти кажа моето диваненце сега се нау4и само портокали да яде и днес му купих 2 пакета с мандарини и не ги иска  ooooh! Иска като ги види цели, но като ги опита плюе и хвърля  ooooh! Сега ще му ги давам докато се нау4и и тях да яде, а инъ4е са супер сладки и изобщо не ми е ясно, защо не му харесват новите храни на моето 4ове4е  newsm78 Трябва да опитвам и опитвам...
Бубе - много смешно ми стана с къпането ви  hahaha  Hug
Поли - и вашите истории снежни са страхотни, ние догодина сигурно ще ги преживеем, 4е тук нали с всяка изминала година все пове4е снежни дни има и сигурно до 3-4 год ще стане норална зима  Joy  Mr. Green


За къпането - и ние сме в корито, но аз нали слагам омекотител за вода и затова, но имаме и стол4е за ваната и една гумена постелка съм му вела, да видим кога ще стигнем до тях  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия