Пролетно слънце грее, АВГУСТинче навън лудее...-тема №26

  • 28 130
  • 732
# 180
Добър вечер.  Hug

Хич ме няма в писането, мирно и тихо си ви чета, ама мързела е по-голям от всичко  Laughing

Нямаме сигурно определен пол все още, предположения не исках да чувам. Тоя път не ми пука грам и съм търпелива, ако трябва и до август да не го знам  Laughing

Чакам с нетърпение новото бременно коремче да се появи.

Трейси, страхотни снимки... сефте  smile3534

Хари, браво на голямото момиче Simple Smile
Фликс, и в юлската тема се обсъждат АД и суха кожа, та ето какво препоръча една мама
Цитат
като помощно средство в борбата с атопичните обриви ви предлагам след като изкъпете децата с каквото там си ползвате да им напълните коритото/легена с отвара от овесени трици и да ги оставите да се поплацикат в нея /затоплете я до температурата за къпане/.  Тази отвара има страхотно въздействие върху атопични кожи и е напълно безвредна. Олекчава и варицелните пъпки.

Хубава нощ на всички!   bouquet

P.S. Не знам споделих ли.. ако се повтарям - голяма работа Laughing Преслава се отби.  bowuu  
Виж целия пост
# 181
здравейте мамки
фликсче,мисля,че това не е ''атопичен дерматит'' а по скоро от рода на ''уртикария'',поне според това което си описала,АД е с пъпки пълни с вода,но все пак отидете на кожен да ви види Peace
рене честит рожден ден,здраве,щастие и много любов Hug
Виж целия пост
# 182
Трейси, наистина страхотни снимки ....СЕФТЕ...  smile3521 smile3521

Тези овесени трици за много неща помагат, та нищо чудно и за атопичен дерматит да имат благоприятно въздействие. Аз ги взимам за друго и досега по-як лек от тях не бях намирала.

Буболече, ха честито ви отбиване!  Grinning Е няма как - кака ще е вече Преслава, трябва да се откаже от бебешките навици...   love001

Аз все искам, а забравям да ви питам: Как къпете децата - още ли във ваничката или под душа? Ние Софи още във ваничката я къпем и тя продължава да й се кефи, даже с пълна сила, голямо плицикане пада ...   bath1
Виж целия пост
# 183
Преслава от новородено си се къпе под душа  Mr. Green Коритото й е голямо забавление, но пък ме мързи да го пълня всеки път. Откакто пък започна да си стои сама правичка се научи да си играе и с течащата вода и е много смешна. Като кажа "хайде сега да измием дупенцето" се завърта и или вдига краче или се навежда  Joy

Румик, бях останала с впечатлението, че е обратното.. АД е сухата кожа, а уртикария са пъпките с връхче и водичка  newsm78
Виж целия пост
# 184

Румик, бях останала с впечатлението, че е обратното.. АД е сухата кожа, а уртикария са пъпките с връхче и водичка  newsm78[/b][/color]
[/quote]

ми не е обратното тъй като Тони е бил с АД и при него беше червени петна с много ситни и пълни с вода пъпчици,а сега е с ''остра уртикария'' която се изразява в пъпки все едно го е ухапал комар,и след 30мин. изчезват. разбира се не съм лекар и само изказвам мнение от това което ми е минало през главата. Wink
Виж целия пост
# 185
Ясно, просто с такова впечатление съм останала.  Peace
Виж целия пост
# 186
Добър вечер Simple Smile


Рене, честит рожден ден и от мен!  bouquet ( с малко закъснение) Много здраве и усмивки! Много сте хубави на снимките, а Еванджи е един малък сладкиш.  Peace

Фликсче, пуснах ти съобщение във Фейсбук.  Peace

Румик, и аз съм на мнение, че е обратното. Алекс беше с АД и се проявява точно с лишеи и суха кожа.  Peace Но пък може да има и различни проявления.  newsm78

Гануше, имаме напредък с ходенето, но все още не ходи сам. В смисъл вкъщи се пуска когато на него му скимне, предпочита си лазенето. Гледаме да го стимулираме с разни игри, но пък той понякога от това се изнервя. Не знам вече да се притеснявам ли или не. От една страна го виждам, че е супер стабилен, седи си прав, вижда се, че го е страх, обаче пък толкова време да не се отпусне.  newsm78 Вкъщи само ми се карат, че си мисля глупости.  Embarassed Другата седмица сме на консултация и пак ще питам педиатърката.
 И Алекс напоследък ми прави разни номерца със спането, може би е поредния период.  Hug

Джема, и аз ти желая бързо възстановяване и да си доволна от крайния резултат! Peace

Хариелка, къпем се в един голям леген под душа.  Peace

Рени, дано се преборите с вирусите. Много е сладка малката помощничка.  Peace

Трейси, страхотна валентинка сте спретнали с Дани за тати.  Peace



Която и да е новата ни бременна мама и пожелавам лека и безпроблемна бременност. Simple Smile М/у другото и аз си мисля, че е Янчето от Видин.   Mr. Green


Лека и спокойна нощ на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 187
Като току що минали през уртикария да кажа - тя е като пъпки нажулени от коприва. И се местят. Изчезват, излизат....И по лицето и по ръцете. Затова се казва копривна треска. Само за инфо влизам.
Според мен е по скоро като екземички. Лидето много знае по въпроса. Ако искаш и пиши на ЛС. Ние имахме нещо подобно по сгъвките, но минават. Лидето ми каза, че може да е от контакт с котка тогава.
Лек и слънчев ден от нас   bouquet
Виж целия пост
# 188
Здравейте!

Днес при нас не е толкова топло като вчера, но пак се поразходихме доста. Аз вече няколко пъти излизам с Дария без количката на къси разстояния и се държи добре, хваща ме за ръката и си върви кротко. bowuu Бяхме на консултация и е станала 12.300 кг и 86 см. Нещо много ми се видяха тези кг( за три месеца е качила 1.500 кг), но се надявам да забави растежа следващите месеци. Научила се е да казва "пъдне"(пръдне) и някой като пръцне само това повтаря и като я питаш "Кой пръдна" казва "Ти". Joy hahaha

Мариелка, и според мен няма проблем, щом си стои стабилно Алекс и си личи че го е страх да се пусне, щом се престраши ще видиш как стабилно ще си ходи. Hug

Хари, аз я къпя в коритото, но много ме дразни да ми стои в банята и искам да го разкарам Crazy, затова скоро ще я пробвам под душа, малко ме притеснява да не се хлъзга на мокрите плочки и да пада, но ще пробвам и то ще си покаже.


Нали бяхте обсъждали мюсли за закуска, някой вземал ли е и какъв вид точно, аз като гледах в Кауфланд всички видове бяха с бадеми, лешници, стафиди, което не ми се струва подходящо за тази възраст? newsm78
Виж целия пост
# 189
Гануша - вземи си едни стъпки за баня има дето са като гумени и няма да се хлъзга. Аз моя така си го къпя от както е проходил без да ползваме корито. Такива стъпки съм купувала от магазин Била. Ще си я ползваш само за него и нама да се притесняваш че ще се хлъзга.
Виж целия пост
# 190
dyndla, мерси за идеята, то близко до акъла, но кой да се сети. Blush
Виж целия пост
# 191
Здравейте и от нас Simple Smile

Алекс отново е болен.  #Cussing out Иде ми да се гръмна, вече не знам какво става. Вчера следобяд леко му тръгна носа, а днеска вече е нещо страшно.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Имам съмнение кой му прехвърли вирусите, но станалото станало. Мъка ми е вече, та той допреди една седмица посдмърчаше и давахме лекарства, сега всичко наново. През час дърпаме сополите, капя сребърна вода с клеева тинктура. Даваме му и изопринозин. Не съм звъняла засега на лекарката, но ако до утре е пак така ще го водим.  ooooh!
 Моя приятелка ми каза за някакво хомеопатично лекарство, което се изписва за хрема, синузит и всякакви такива състояния. Било много ефикасно. Мислех да питам дали някой от вас го е давал, обаче му забравих името.  Embarassed Нещо с Ц беше, ама точно какво......  newsm78

 
Научила се е да казва "пъдне"(пръдне) и някой като пръцне само това повтаря и като я питаш "Кой пръдна" казва "Ти". Joy hahaha

Голям образ е Дарито.  Hug

Гануше, браво на Дари, че си ходи без количка. Ние сме излизали няколко пъти така, обаче по някое време на Алекс му писва да го водя и трябва да го гушна. А си тежи вече и ми отмаляват ръцете, особено ако сме далече от къщи. Simple Smile


Влезнах, оплаках ви се, сега освен да ви пожелая хубав ден!   bouquet
Виж целия пост
# 192
Момичета,благодаря за отговорите.Аз - като попрочетох повече - минах на мнението,че не е АД,защото не забелязвам да го сърби,а явно това би трябвало да е силно проявено.В края на месеца сме на консултация и ще поискам от педи направление за дерматолог.

Хари,аз къпя Марти в дълбок леген от доста време насам:
 С корито си е голяма занимавка пълненето.Кеф му е да се плацика,на мен-също.Мисля,че сам ще си покаже кога да го къпя прав директно само с душ.Тогава обезателно ще си взема нещо за пода да не се хлъзга,както Dyndla е написала.

Като кажа "хайде сега да измием дупенцето" се завърта и или вдига краче или се навежда  Joy
Joy Много сладко,миличко и смешно ми стана.  Joy

Мариелка,еее аз докато напиша фермана си,ти каква неприятна новина метна  Cry Голямо благодаря за съобщението във ФБ.Не се вкарвай във филми-сама казваш,че виждаш как Алекс го е страх да се пусне сам.Рано или късно -ще стане. Аз като чаках Марти  да се пусне-ами сега не иска да се хваща.Нямам никакъв шанс да изляза скоро без количка,защото не дава да го държа за ръка и е силно самостоятелен по въпроса къде да ходим,не ми дава никакво право на мнение  Laughing Та ако искам да стигнем някъде,трябва или с количка,или да го нося,а вече доста тежи  Rolling Eyes

Ганушке,а гледай теб Дарито как те слуша и си върви с теб на разходка.Не се оплаквай много за единия час сън на обед-нали сутрин си поспивате до късно.Ама за това да не учите Марти,че засега ми оставя културно време за мама на обед.Няма да се хваля,че ще го съкрати бързо-бързо  Whistling Mr. Green А за пръцкането -  smile3532   smile3560 bouquet
Виж целия пост
# 193
Мариелка, Цитросепт? Rolling Eyes много го хвалят като предпазно средство...

И аз щях да предложа постелка за баня. Преслава вече си седна на гъзето веднъж, но още не сме купили. Купували сме за нашите от Хит.  Peace
Виж целия пост
# 194
Момичета, влизам само още да ви кажа, че се организира благотворително снимане в България за Вики. Който има желание да помогне Simple Smile
Повече информация може да видите на страницата на фейсбук http://www.facebook.com/pages/Da-pomognem-na-Viki/13322603674281 … if_t=fbpage_admin
За София ще бъде уточнено скоро, ще бъде излъчено и по ТВ в петък. Ще ви дам повече информация, ако желаете Simple Smile
Ето и сайта на Вики http://gallery.help-viki.info/, където се продават снимки Simple Smile

Трейси, радвам се, че и ти следиш тази кампания.  Hug Hug Hug Съжалявам, че не съм в София за няколко кадъра на децата ми, но винаги, когато имам възможност помагам на Вики. Ето аз мога да дам малко по-подробна информация за снимките, които ще прави Калина: http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Kalina-me-Snima/113402162062038

P.S. Линка не е директно достъпен, трябва да се копира в браузъра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия