Исторически романи

  • 91 298
  • 471
# 120
И аз да се присъединя към вас, като любител на исторически романи.
От българските автори най-любм ми е Цончо Родев, особено Черният конник, Наричаха ме Желязната ръка, Човекът без сянка. Харесвам на Антон Дончев - Сказание за Хан Аспарух, княз Слав и жрецът Терес и разбира се Време разделно. Фани Попова-Мутафова и Вера Мутафчиева са авторки на чудесни български исторически романи. Златният век на Андрей Гуляшки също е интересно поднесена историята на цар Симеон. Слав Хр Караславов  - И се възвисиха Асеневци... разказва за братята Асен и Петър и за царуването на Калоян.

Ето тук има заглавията от поредицата Български исторически романи, която се е издавала до 1990г. Част от тях съм ги чела и са интересно разказани периоди от нашата история.

Предречено от Пагане е роман на Вера Мутафчиева.

От чуждите Хенрих Сенкевич, Гор Видал, сега от по-новите Филипа Грегори, от която съм чела само Бялата кралица, но много ми хареса. Тримата Мускетари и другите части от поредицата, а също и Кралица Марго също са от любимите ми исторически романи.

Последните ми прочетени книги са 1 и 2 част на Български хроники на Стефан Цанев. Беше ми интересно да видя нашата история през неговият поглед. Сега издирвам 3 и 4, но не мога нещо да ги засека в библиотеката.
Виж целия пост
# 121
А, каква хубава тема! Сега ви откривам!  Simple Smile

Мога да препоръчам "Папесата" на Дона Крос, както и "Господарката на Рим" на Кейт Куин, която не е точно историческа, но отразява епохата и вероятно има и доза истина в доста от събитията.

Да попитам някакви отзиви за "Атинянката Таис" на Иван Ефремов? Стои ми на таблета от доста време, в момента съм на малко по-различна вълна, но като си довърша настоящата книжка май нея ще подхвана!
Виж целия пост
# 122
Много харесвам исторически романи,чела съм всичко което съм намерила на Фани Попова-Мутафова,Вера Мутафчиева и Антон Дончев.Хареса ми много поредицата на Морис Дрюон за Прокълнатите крале.
Цепина на Атанас Борисов и Левски на Яна Язова са други книги които на мен много ми харесаха.

"Атинианката Таис" на Иван Ефремов ми е любима книга,чела съм я най-малко 5 пъти.Имам книгата и отделно я имам и в електронен вариант.@steraki  ако харесваш книги за древна Гърция,тяхната религия и философия и начин на живот.Ако искаш да видиш завоеванията на Александър Македонски през погледа на една жена - книгата ще ти хареса!

Още нищо не съм чела на Филипа Грегори но имам няколко нейни книги в четеца....
Виж целия пост
# 123

"Атинианката Таис" на Иван Ефремов ми е любима книга,чела съм я най-малко 5 пъти.Имам книгата и отделно я имам и в електронен вариант.@steraki  ако харесваш книги за древна Гърция,тяхната религия и философия и начин на живот.Ако искаш да видиш завоеванията на Александър Македонски през погледа на една жена - книгата ще ти хареса!


О, чудесно, Древният свят ми е изключително интересен! Сега виждам, че и никнеймът ти е Таис.. дали е случайно Wink
Значи я слагам на първо място в списъка за четене! Благодаря за препоръката, Tais.   bouquet
Виж целия пост
# 124
Случайно на някой да му се намира Вълци в ел.вариант???
Виж целия пост
# 125

"Атинианката Таис" на Иван Ефремов ми е любима книга,чела съм я най-малко 5 пъти.Имам книгата и отделно я имам и в електронен вариант.@steraki  ако харесваш книги за древна Гърция,тяхната религия и философия и начин на живот.Ако искаш да видиш завоеванията на Александър Македонски през погледа на една жена - книгата ще ти хареса!


О, чудесно, Древният свят ми е изключително интересен! Сега виждам, че и никнеймът ти е Таис.. дали е случайно Wink
Значи я слагам на първо място в списъка за четене! Благодаря за препоръката, Tais.  
bouquet

Надявам се да ти хареса Simple Smile
Виж целия пост
# 126
Случайно на някой да му се намира Вълци в ел.вариант???

Ако ти върши работа на английски, имам и "Вълци" и "Доведете труповете".
Виж целия пост
# 127
Много ти благодаря, но не съм сигурна в английския си.
Поздрави
Виж целия пост
# 128
Приключих с четирилогията на Фани Мутафова и съм очарована, прекрасна, вълнуваща и най- важното българска! Препоръчвам я на всички, които все още не са я подхванали и не са се докоснали до прекрасните романи на Фани Мутафова. Четирилогията съдържа: " Солунският чудотворец", " Дъщерята на Калояна", " Йоан Асен II", " Последният асеновец".

Малко говорим за български исторически книги, ще се радвам, ако ми препоръчате нещо подобно и на други наши автори.


Завиждам на всички, които за пръв път ще прочетат книгите. Страхотни са!
Имам ги и с меки и твърди корици, четени, четени...отварят се сами на любимите ми пасажи  Grinning
Виж целия пост
# 129
Despina, огромно благодаря за Цончо Родев и книгите, които сподели като заглавия. Не знам как съм ги пропуснала досега, но за 2 дни прочетох и трите "Черният конник", "Човекът без сянка" и "Наричаха ме желязната ръка" без да мога да се откъсна от страниците!  bouquet
Не съм чела още една от книгите  Embarassed "Златния век" на Андрей Гуляшкин. (имам спомен само за филма) . Това е пропуск, който ще поправя в близките дни също.  Peace
Виж целия пост
# 130
Здравейте. Аз пък съм луда фенка на английската история и момента чета книгите на Филипа Грегъри. Накой има ли други нейни освен тези в Читанката, защото се оказа, че темата за Тюдорите е цяла поредица, а в сайта са само 4 книги.
Виж целия пост
# 131
За феновете - The White Princess на английски може да се свали от тук  Simple Smile

Виж целия пост
# 132
 smile3525
Виж целия пост
# 133
Elida, много се радвам, че са ти харесали. Аз ги имам от години и от време на време си ги препрочитам. Харесвам всичките книги на Цончо Родев и бях изненадана преди дни в библиотеката, като открих, че има негова книга, която не съм чела.
Книгата се казва Пиратът и е издадена 1994г. Не намерих изображение на корицата в нета, но е в типично негов стил и е много интересна. За времето на Светослав Тертер.
Виж целия пост
# 134
Деспина, особено ме заинтригува с романите на Цончо Родев  Hug
Определено ще прочета нещо от него ... благодаря, че сподели!   bouquet
А и в Читанка е пълно, така че само време да има човек.  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия