Истанбул 3

  • 149 588
  • 724
# 615
Тази прогноза ми харесва :

А тази - не толкова, но й вярвам повече :

Гледам 7,8,9 и 10 април.

PS.   pina, и аз за детето се притеснявам. Голямо чудене пада!!! Ех, Истанбул, ех!
PS1. Ауууу, по твоята прогноза само дъжд, дъжд и пак дъжд!  Cry
Виж целия пост
# 616
Погледнах в уедър.ком, че там най- им вярвам и го дават 4 дена дъжд, по 12 градуса. Ако съм аз - хич не ми пука, щото имам гумени ботуши и 2 перфектни дъждобрана - не от тези, дето са като найлонови торбички, ами стабилни! Но вие, с детето, какви паркове в дъжда  Thinking  Лошото е, че ще е и студено. Едно е да вали дъжд на 25 градуса, друго е на 12 градуса.
Виж целия пост
# 617
Момичета, мисля да отложим пътуването с една седмица поради дъждовната прогноза.
Не ми се рискува с малко дете.
 
За мое огромно съжаление хотелът, който бяхме резервирали няма свободни места за идната седмица.
Вече свикнах с мисълта за района, затова ми се иска да отседнем там (в Султанахмет).
Може ли някой да ми препоръча проверен хотел/апартамент за около 50-60 евро нощувка в двойна стая.
Виж целия пост
# 618
Много разумно решение !
Понякога едно лошо време  може да те остави с коренно различно впечатление от дадено място.
Истанбул си заслужава да се изживее пълноценно.
Виж целия пост
# 619
Записвам се защото се очертава на 6,7 и 8 май да съм в Истанбул. Връщам се да чета Simple Smile
Много ме притеснява факта че не говоря английски и не знам как бих се разбирала с турците.Поназнайвам руски, дали би ми свършил работа?
Виж целия пост
# 620
Кашпичка , така като ме гледаш  Flutter дали говоря друг език освен български?!  Embarassed  Оправям се чудесно.
Виж целия пост
# 621
Пина, на български ли комуникирате? Знам че доста българи живеят там.
Виж целия пост
# 622
zwarte tulp ние сме в този хотел http://www.booking.com/hotel/tr/dedem.html?tab=1&error_url=% … year_month=2011-4. Вече сме го ползвали веднъж. Може би има какво да се желае от него, но нас ни устройва перфектно. Даже в момента са намалили цената с 5Е, спрямо тази, която съм резервирала и се изкушавам дали да не откажа едната резервация и да направя нова Joy. За съжаление ние няма как да си отложим пътуването и ще се радваме на дъждовния уикенд Joy.
Виж целия пост
# 623
Пина, на български ли комуникирате? Знам че доста българи живеят там.

По- скоро не, това може да се случи на Капалъ чарши, където търговците са доста подготвени, а се намират и от българските изселници. На други места няма как на български. Но, ако знаеш 100 думи на английски, а толкова всеки знае, защото в българския език са нвалезли много повече дори, и 100 думи на руски, после и 100 думи на турски - мегдан си е мегдан, тоалетна- тувалет, кебаб си е кебаб, балък има ли някой да не знае, че е риба, чекмеджето си е чекмедже и така нататък. Така се оправям. Като включиш и жестомимичен превод  Simple Smile
Виж целия пост
# 624
Но, ако знаеш 100 думи на английски, а толкова всеки знае, защото в българския език са нвалезли много повече дори, и 100 думи на руски, после и 100 думи на турски
Е, не плаши жената така, какви ти 100 думи на турски  Laughing
В крайна сметка, има два фундаментални въпроса - "Кач пара?" и "Тувалет нерде?", другото са подробности  Mr. Green
Виж целия пост
# 625
Доне, те са повече от 100, ако тръгнем да ги броим тези, дето ги знаем, ама може и да не знаем, че ги знаем. То тефтер, то ламба, то кибрит... , суджук, бюрек и дюнер, сюргюна да не го включваме - разбрахме  Simple Smile, левента и факира може и да минат.
Виж целия пост
# 626
Първия въпрос знам какво значи, обаче "Тувалет нерде?" ?
Мисля че като отида веднъж, после вече нама да имам притеснения.
Виж целия пост
# 627
Тувалет е туалет- тоалет. Нерде - не си ли чувала Нерде Ямбол, нерде Стамбул? Къде е Ямбол, къде е Истанбул? Демек - къде е тоалетната  Simple Smile

Сега се усещам, че сравнението Ямбол с Истанбул не е случайно, не е заради римата.
Виж целия пост
# 628
Сега се усещам, че сравнението Ямбол с Истанбул не е случайно, не е заради римата.
Пине, за какво е според теб? Според мен е заради близостта на едния до другия град.
Виж целия пост
# 629
АААааа, вярно!
Усетих се ама късно Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия