Ендометриозата - това което лекарите незнаят- Група за взаимопомощ

  • 120 109
  • 733
# 615
Да, съгласна съм, че риск от рецидив винаги има.Но и зависи къде е локализирана ЕМ.Само с пункция ще махнеш киста.Но дотам.
Виж целия пост
# 616
Да, съгласна съм, че риск от рецидив винаги има.Но и зависи къде е локализирана ЕМ.Само с пункция ще махнеш киста.Но дотам.

Според моите разбирания с пункцията се маха само съдържимото вътре в кистата, но обвивката си седи.. А с лапарото се маха и самата обвивка и тъканта до която се е докосвала кистата и евентуално е "предала" вредни клетки.
Така виждам аз нещата, не знам дали съм права.  newsm78
Виж целия пост
# 617
Според моите разбирания с пункцията се маха само съдържимото вътре в кистата, но обвивката си седи.. А с лапарото се маха и самата обвивка и тъканта до която се е докосвала кистата и евентуално е "предала" вредни клетки.
Така виждам аз нещата, не знам дали съм права.  newsm78
Именно  Peace
Виж целия пост
# 618
А значи, пункцията може да е ефективна, но само ако няма други ендометриозни миниатурюрни разсейки извън кистата, образно казано? А то това май не може да се каже предварително Sad
Има ли някой, който не е получил рецедив след пункция от вас?
Притеснява ме, че дори и да попитам някой лекар в клиника Щерев за пункция, ще ми кажат, че е ефикасна, за да не ме изтърват като пациент. А ако питам някъде, където не правят пункции, може да ми кажат, че пункцията не помага. Направо вече не знам на кой лекар мога да се доверя.
Виж целия пост
# 619
саб-ф аз бях отишла за операция там ,но решиха пункция. Пункцията не винаги е решение,зависи къде и каква е кистата. На мен можеха да ми вземат 3 пъти повече пари за операция (плащам си в брой от джоба), но не го направиха.
Виж целия пост
# 620
Здравейте , момичета! Относно ендометриозните кисти и въпроса как да се процедира с тях- пункция или лапароскопия за премахването им?! От моя 5 годишен опит с клиниките за репродуктивни проблеми и в борбата с ендометриозата (кисти от 2003г. до сега)- при пункцията се изтегля  съдържанието на енд. киста, при лапароскопията се премахва изцяло, но нито една  от двете манипалации, не ти гарантира , че няма да се появи пак следваща киста. Зависи от степента на ендометриозата и последващото "лечение".
Виж целия пост
# 621
...
Пробвала ли с хомеопатията на д-р Михайлов, не е лошо да си запишеш една лична консултация да ти определи схема. Казвам ти това, защото  при моя приятелка с голяма ендометриозна киста имаше успех и всичко изчезна. Самата аз мисля, да потърся д-р Михайлов за съвет.
....
Boll, какво става с прегледа при д-р Михайлов и аз възнамерявам да стигна до там за преглед , но все не успявам, първо се съобразявам с програмата ми в клиниката.  Не мога да се справя с кафявото течение , което е в лутеална фаза?
Виж целия пост
# 622
Здравейте,
Пак се включвам с малко хипотези - относно влиянието на Rh/резус фактора.
Според предлаганата хипотеза в този сайт
http://rhnegativeregistry.com/an-introduction-to-my-theory.html

има 3 вида резус фактор - плюс, минус и един комбиниран .... и влиянието на  genetic marker HLA-B27 за чести инфекции и автоимунни заболявания (!) - това привлече вниманието ми към тази хипотеза и можем да я тестваме заедно.
Т.е. въпрос към вас момичета - някой от вашите родители дали е отрицателен Rh/резус факто, ако вие самата сте положителен?
Виж целия пост
# 623
Попаднах на това покрай диетите според кръвна група/резус фактор, за които някоя от вас момичета спомена, а и ще заинтересува и хората, занимаващи се с диетология професионално/научно.
Виж целия пост
# 624
Lady_Joy, този genetic marker HLA-B27 как по-точно се установява?
Виж целия пост
# 625
Здравейте, момичета. Попаднах в тази тема търсейки информация за връзката между джинджифила и естрогените. И тъй като аз пия много чай от джинджифил, но в същото време имам и проблеми със забременяването, се притесних дали по някакъв начин не ми влияе негативно. Тук прочетох, че джинджифилът регулира нивата на естрогените, но дали е възможно да понижи естрадиола? Имате ли някаква информация? Или наблюдение?
Виж целия пост
# 626
BettyBoop, от  прочетено в нета зная, че джинджифилът задно с други добавки от някои се ползва като алтернатива на тамоксифена /лекарство за блокиране на естрогените и намаляване на риска от рецидиви на рак малечните жлези/. Не се споменава в какви количества се консумира, предполагам в минимални. Този корен е толкова лют и не може да се изяде много от него.  Не вярвам и от чай естрогенът да се повлияе значително. Не съм се задълбочавала по тази тема, за мен всяка естрогенопонижаваща храна е съюзник в борбата с/у ЕМ. Ако обече при теб плоблемът е в недостига на естрогени, то би следвало да търсиш обратните храни-богати на фитоестрогени/ изофлавони:соя, зеле,хмел...
Виж целия пост
# 627
http://agronovinite.com/opasen-herbicid-otkrit-v-telata-na-balgari/

Опасният хербицид глифозат, познат и с търговското наименование “Roundup”, е открит у един на всеки десет българи. Те са дали доброволно проби от урина за участие в тестове, проведени от Екологично сдружение „За Земята“ и „Приятели на Земята“. Изследванията са направени в 18 европейски държави, а резултатите показват, че близо половината от тях са положителни. В Полша, Германия и Великобритания 70% от пробите са положителни, а в Малта те достигат 90%. Всички тествани живеят в големите градове и никой от тях преди пробите не е имал контакт с продукти, съдържащи глифозат. Някои от тях са месоядни, а други са вегетарианци.

Хербицидът може да наруши функциите на човешкaта ендокринна система.
Виж целия пост
# 628
Край на ендометриозата
в-к Лечител
     Промени в начина на живот могат да помогнат за предотвратяването на коварното заболяване

     Ендометриозата, водеща до безброй болезнени месечни цикли, може би се причинява от често употребяван слънцезащитен химикал, според нови факти от Америка.
     Учените отдавна подозират, че химическите токсини могат да са причината за ендометриозата, която може да доведе до безплодие и депресия, но сега за първи път едно изследване се фокусира върху химикалите в слънцезащитните средства – най-вече от съставки като бензофенон (ВP), които имат широка употреба в множество различни продукти за лична хигиена за защита на кожата и косата от ултравиолетовите лъчи на слънцето.
     Малки количества ВР могат да проникнат през кожата и да бъдат усвоени в кръвта, където те имитират действието на естрогена. Тъй като ендометриозата е заболяване, зависимо от естрогена, химикалите от типа на бензофеноните могат потенциално да играят роля за развитието му.

     Ендометриозата е гинекологично заболяване, при което клетките в лигавицата на матката биват пренесени на друго място в тялото. Тя

засяга около 10% от жените в репродуктивна възраст,
причинявайки симптоми като болезнена, обилна и нередовна менструация, проблеми с червата и пикочния мехур, умора, безсъние и депресия. Някои жени обаче нямат никакви симптоми.
     Ендометриалните наслагвания най-често се откриват върху яйчниците, фалопиевите тръби и перитонеума, както и на други места, дори и рядко върху очите. Клетките след това се държат по начина, по който те се държат в матката – кървят по време на менструация – причинявайки възпаление и често формират фиброзни сраствания, така че органите се срастват един с друг. Възпалението и срастванията в репродуктивните органи, особено във фалопиевите тръби, могат да доведат до безплодие.
     Никой не знае какво точно предизвиква ендометриозата, нито как тя се лекува, така че стремежът на конвенционалната медицина е успокояването на болката, забавяне развитието на болестта и елиминирането на безплодието, когато го има. Обаче обичайно предписваните лечения – болкоуспокояващи, хормонални лекарства и операция – водят до високи проценти на повтаряемост и до значителни рискове за здравето. Хормонът агонист, който освобождава гонадотропин например, е едно от най-популярните лекарства за болестта и то може да причини „псевдоменопауза“ с горещи вълни, атрофия на вагината, промяна в настроението и остеопороза.

     Побеждаване на ендометриозата
     Освен избягването на потенциално вредните химикали, данните показват, че редица други промени в начина на живот също могат да помогнат под формата на някои обещаващи лечения с природни средства.
     • Намалете кофеина. Може да има връзка между приема на кофеин и ендометриозата и безплодието. Жените, които консумират повече от 5 г кофеин на месец (около 1,5 чаши кафе на ден), са с почти два пъти по-висок риск да развият ендометриоза и да останат безплодни в резултат на това.
     • Избягвайте алкохола. В едно изследване рискът от ендометриоза бе наполовина по-висок при жените, които си позволяваха каквото и да било количество алкохол в сравнение с трезвеничките.
     • Яжте повече плодове и зеленчуци. Изследване на повече от 1000 жени в Северна Италия показа, че при онези с нисък прием на пресни плодове и зелени зеленчуци рискът от ендометриоза е значително по-висок, а при тези, които ядат много говеждо и червено месо, вероятността вече да страдат от заболяването е голяма.
     • Бъдете активни. Нивата на физическа активност, изглежда, са свързани с риска от ендометриоза. В едно изследване жените с честа, високо интензивна физическа активност били изложени на 76 процента по-нисък риск да заболеят от болестта от тези, при които липсвала такава интензивна физическа активност.
     • Повишете антиоксидантите. Страдащите от ендометриоза, изглежда, приемат по-малко антиоксиданти (витамини А, С и Е, цинк и мед), отколкото здравите жени. Така че приемането на повече от тези хранителни вещества – било то с храната или като хранителни добавки, би следвало да помогне. Така че при жени с болки в таза, вероятно причинени от ендометриоза, вземането на витамини Е (800 мг/ден) и С (1000 мг/ден) в продължение на два месеца води до снижаване на болката в около 40 процента от случаите. Обратно, нито една от жените, вземали плацебо, не заявяват облекчение на болката. (Бел. ред. Антиоксидантните витамини А, С и Е може да си набавите чрез Витатабс ABCDE, а цинк – чрез Цинкосан.)
     • Увеличете приема си на омега-3 мазнини. Животински и лабораторни изследвания показват, че омега-3 мазнините могат да помогнат, като снижат възпалението, макар че остава да видим дали хранителните добавки биха били полезни за жените в реалния живот. Обаче дневна доза от омега-3 – 1080 мг EPA (ейкозапентенова киселина) и 720 мг DHA (докозахекзенова киселина) плюс 1,5 мг витамин Е, облекчават симптомите на дисменореята (болезнена менструация), която може да е свързана с ендометрозата. (Бел. ред. EPA и DHA плюс витамин Е са съставките на Епамар стронг.)
     • Опитайте акупунктура. Това добре известно лечение на болката е безопасно и ефикасно за свързаната с ендометриозата болка в таза при младите жени на възраст от 13 до 22 години.
     • Помислете за вземането на куркумин. Извличан от популярната индийска билка куркума, куркуминът има свойства, които може да са полезни за страдащите от ендометриоза. (Бел. ред. Куркуминът е в основата на продукта Фортесан.)

     Превод от английски Стела МИЛЕВА

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=2&b=374
Виж целия пост
# 629
 ooooh! Не искам да споря, но тази статия ми се струва само пълнеж...

Благодаря ти lady_Joy за нея, но аз като тръгна по точките какво трябва да правим и се оказва, че ми остават последните 2 точки само, другите ги правя, а ЕМ не изчезва, нито се предотвратява повторната й поява.. (макар че за акупунктура пише, че е само за болката) Или просто на мен такива неща не ми влияят..  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия