Предучилищна - набор 2004, тема 3

  • 35 256
  • 725
# 255
Мишел, ако можем с нещо да помогнем - само кажи  Hug


.....и не мисля, че трябва да има GSM , но се опитват да ме убедят че цял ден на училище не е като цял ден на градината и ако станело нещо .....

Аз съм обещала, че ще получи мобилен тел. на 7-я си РДен, Тъкмо ще има два - три месеца да свикне да работи с него.  Не си представям да я оставя без връзка с мен, ще ходи и на занималня, по цял ден ще е в училище и ще ни е взаимно по - спокойно, ако знаем, че можем да се чуем по всяко време /е, извън учебните часове, разбира се/.
Виж целия пост
# 256
Между другото покрай темата за мобилните телефони се сетих, че скоро обсъждахме същата на един детски РД с родителите. Имаше две по-големи дечица и родителите им споделиха, че само в първи клас едното е загубило 7 телефона, а другото 8 или 9 (не помня точно) Simple Smile
Виж целия пост
# 257
Освен това се краде.
Виж целия пост
# 258

Да, вероятно част от бройката е "загубена".
Виж целия пост
# 259
Между другото покрай темата за мобилните телефони се сетих, че скоро обсъждахме същата на един детски РД с родителите. Имаше две по-големи дечица и родителите им споделиха, че само в първи клас едното е загубило 7 телефона, а другото 8 или 9 (не помня точно) Simple Smile

В смисъл... има родители, които са готови да купят 7 телефона на детето си, след като е загубило повече от 1 ?!
Виж целия пост
# 260
Между другото покрай темата за мобилните телефони се сетих, че скоро обсъждахме същата на един детски РД с родителите. Имаше две по-големи дечица и родителите им споделиха, че само в първи клас едното е загубило 7 телефона, а другото 8 или 9 (не помня точно) Simple Smile

В смисъл... има родители, които са готови да купят 7 телефона на детето си, след като е загубило повече от 1 ?!

Ами... Нали идеята на телефона беше да има връзка с детето за всеки случай, ако нещо се случи, за да е поспокоен родителят  newsm78 Щото ако не е тази идеята, и един е много, но ако това е целта - какво правиш като го загуби, променяш концепцията?
Виж целия пост
# 261
Определено има някакъв проблем... най-малкото адски неправилен пример е да купиш след втория загубен. Един път се случва, но 6 или 8?!!! Отделно, трябва да имаш пари да ги купиш тези телефони...
Виж целия пост
# 262
Аз съм твърдо против на тази възраст да се дава скъп телефон с много екстри. Запазила съм моя стар апарат, който ползвах повече от 5 години, с него ще бъде в началото.
Виж целия пост
# 263
Малко е прекалена родителската параноя и мобилните телефони. На другото ми дете като му откраднаха телефона от чантата преди време после изобщо не го пращах на у-ще с телефон. Да, получи нов. А първият си го беше спечелил от една томбола и беше много горд.
По същото време на други деца им изчезнаха портмонета, още телефони. Но никой от управата това не го интересуваше.
Вече не е толкова отнесен и си ходи с телефон обаче.
Всъщност тел. много ги разсейват в у-ще, все ще се намери някой да си разцъква нещо под чина през часа, а през междучасията все в тях са им очите.  Crazy
Виж целия пост
# 264
7-8 телефона  Shocked , това ама изобщо не е нормално, че то детето утре ще почне да му изчезват и други неща и родителите какво ще направят, продължават да купуват, ами ако взема наркотици примерно. После кой ни е виновен на нас, че децата ни били еди си какви.
Добре момичета, едно време нашите родители как са се свързвали с нас, аз също съм ходила на занималня, но както и да е, да не задълбавам темата. Аз на малката съм й обещала, че ако слуша в училище и има добри,даже отлични оценки ще й купя телефон за следващия рожден ден, т.е. за 8-мата й годишнина. Като ходих на практика в едно училище преди 5 години, един второкласник в час по математика си беше извадил телефона и вместо да смята на ум, смяташе с калкулатора и естествено първи вдигна ръка да отговори на задачата. А представяте ли си госпожата само отиде и каза, прибери телефона, сега имаме гости,като си заминат ще го извадиш пак  #Crazy ужас - онемях. Та така за телефоните,твърдо реших в първи клас да няма телефон,дори и с цената на това другите да й се подиграват.
Вие избрахте ли си вече училище, кога ще ви е първата родителска среща? Извинете ме за въпросите,но аз още от сега се вълнувам,пък за август-септември направо незнам.
Виж целия пост
# 265
Цитат
госпожата само отиде и каза, прибери телефона, сега имаме гости,като си заминат ще го извадиш пак   ужас - онемях.
  Praynig Praynig Praynig Praynig

Не ми се говори. И това училище е базово, щом там има практика. е... какво да очаквам, не зная. В подготвителния на сина ми госпожата им е казала да не си носят телефоните, но родителите им дават и няма как. Та, синът ми ми разказа как един път в час детето се обадило на майка си, понеже му направили забележка, че говори, да иде да го вземе, че не му се стои тука, дето му се карат.... За какво говорим.
Виж целия пост
# 266
Цитат
госпожата само отиде и каза, прибери телефона, сега имаме гости,като си заминат ще го извадиш пак   ужас - онемях.
  Praynig Praynig Praynig Praynig

Не ми се говори. И това училище е базово, щом там има практика. е... какво да очаквам, не зная. В подготвителния на сина ми госпожата им е казала да не си носят телефоните, но родителите им дават и няма как. Та, синът ми ми разказа как един път в час детето се обадило на майка си, понеже му направили забележка, че говори, да иде да го вземе, че не му се стои тука, дето му се карат.... За какво говорим.

герганди, лошото е че често тези майки след това всъщност правят забележки и се обясняват с учителите за такива случки. Абе, каквото и да си говорим, всичко тръгва и свършва у дома.
Виж целия пост
# 267
SZA, абсолютно! Аз затова никога не бих обвинила учителката. Още повече, че учителката моли родителите да не им дават телефоните, защото много ги разсейват и т.н., обаче засега не съм видяла някой да се съгласи и да не го дава на детето.
Виж целия пост
# 268
В подготвителния на сина ми госпожата им е казала да не си носят телефоните, но родителите им дават и няма как.
  Ами да , каквото и да си говорим всичко започва и свършва у дома, но все пак ако госпожата им вземе телефоните и им ги дава само в междучасието,няма ли да е по-добре, значи все пак и на учителката й се губи авторитета и означава, че неможе да обуздае учениците, но пък и родителите се намесват тук, защото пък после ще вдигат скандали защо така е станало и се въртим в едни омагьосан кръг и се обвиняваме взаимно.Аз винаги съм казвала, че не ме е вълнувало какво правят другите родители с децата си, искам моето да си е добричко и примерно, а не разюздано, но напоследък от както са в 4-та група и се мислят всичките наборчета за много вървежни и тя почна да се отговаря. Незнам, дано като отиде в училище да й се клъцнат крилцата - там нали ще са най-малките.
Виж целия пост
# 269
Да се включа в дискусията с телефоните - по мои наблюдения от приятели, децата получват масово телефон, когато тръгнат на училище, особено тези, които остават и на занималня. Имам 3 познати със скорощни първолаци - децата им не са си губили телефоните, държат си ги в някакви чантички или на врата в калъфче, но и трите са момичета, което е от значение. А не мисля, че е необходимо, но все пак много зависи от госпожата - ако мога да разчитам, че тя ще ми се обади, ако се налага или че аз мога да й се обадя, ако закъснявам като го прибирам, или по някакъв друг повод - тогава не е важно детето да има телефон,  но ако е малко по-незаинтересована, тогава трябва да имам връзка с детето си.

Случвало ми се е да звъня на госпожата в градината, защото като се приберем осъзнавам, че Мишо е без очила и я моля да види дали са в стаята (не си ги е сложил след като е станал от сън) или ги е забравил във физкултурния салон, или в кабинета по музика или каквото там са имали. Естествено, може да почака до другия ден, но знам, че госпожата няма нищо против да провери и да ги прибере като ги намери.

... Та така за телефоните,твърдо реших в първи клас да няма телефон,дори и с цената на това другите да й се подиграват....
Ето това е цена, която няма да платя! Моят син е много чувствителен, преживява всичко много дълбоко и може да не иска да ходи на училище, ако се получи така, че да му се подиграват за нещо. Което не значи, че винаги трябва да е с масата, но не съм готова да си играя с нервната му система за безобидни неща, като някакъв мобилен телефон. Вече, ако започне да ги губи, ако се отнася несериозно, ако го изважда в час да ми се обажда или да се занимава с него - тогава го прибирам, но това е като наказателна мярка и докато не докаже, че мога да му имам доверие - няма да го получи обратно.

Мисля, че вече учителите свикнаха с факта, че децата са с телефони, всъщност това никому не пречи ако има ясни правила кога могат да се използват. Естествено, недопустимо е да смятат на калкулатора не телефона, или да звънят в час, или да си играят на игри под чина /това се вижда от катедрата, ако госпожата не реагира - значи се прави на разсеяна/ и т.н., но те са деца и ще го правят, госпожата е тази, която трябва да определи правилата, и да изисква да се спазват  Naughty Не пречи да са написани на лист и закачени на табло или раздадени на родителите в началото на годината - кога и как могат да се използват телефони в училище  Peace
Иначе родителските реакции няма да ги коментирам, че навлизам в една тема, в която не искам да задълбавам  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия