Kолко харчите за храна на месец?

  • 94 536
  • 1 774
# 510
Ай малко по-спокойно, а!

Не съм се появила от нищото, следя темата от самото начало.
И пак не мога да разбера как е възможно- Всъщност ако става дума за оцеляване е ок, но здравословното хранене изисква поне 10 пъти по 100 лева.

И не, не ядем много. Но харчим само за храна здраво.
Виж целия пост
# 511
Sourcherry, ми като следиш темата от самото начало какво ще кажеш за менюто, което е публикувала Не се сърди, човече, а това на Краси.мира ? Не са ли здравословни, какво им липсва ? За моето не питам, на мен вече ми обясниха, че баницата не е подходяща храна за 2,5 годишно дете, и че никой себеуважаващ се не яде боб със сланина.
 Rolling Eyes Как не разбираш, като го има написано нееднократно черно на бяло, с примерни менюта, количества храна, цени и т.н. просто смятай  Wink
Виж целия пост
# 512
Ами не го разбирам.
Или няма евтин пазар наоколо, или аз купувам скъпи неща.
Сланина, баница - у нас подобни неща не се ядат.
Баницата обаче не е особено евтина - краве масло, качествени яйца, хубаво сирене.

И да, баницата е подходяща храна за дете на 2 и половина. Не ежедневна, разбира се.

Човечето беше много изчерпателна. Но приблизителните цени, които е публикувала ми се струват нереални.
Виж целия пост
# 513
Ами на мен проблема не ми е месото, обаче интересно как се оправяте със салати и плодове.
Е за последното отиват такива пари, че се успокоявам само с едно- поне да сме здрави и детето рядко боледува  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 514
Ама какво му е на боба, моля ви се? белтъчини, фибри...
А сьомгата, ако си я купиш от магазина, се установи, че не е толкова скъпа.
Пак ли сначале, пак ли неразбрали  Tired

Като речете качествено, все едно качетсвеното яйце струва 10 лв, а вие слагате 8 в парче баница..
Виж целия пост
# 515
Na човече в менюто, олиото е 2.55 за бутилка и половина и количеството е за целия месец.
маслините са 3 лв .. при нас такива цени просто няма.
чесънът е 1 лв , за целият месец.
Тук килограмът му е 11 лв .
Брашното е 6 кг пак за целият месец.
Макатронените изделия или грис бяха около 2 лв.
на мен толкова ми струват едни спагети.
Виж целия пост
# 516
Всъщност и ние не ядем евтини боклуци. Винаги има яйца, мюсли, овесени ядки, мляко задължително квася, кашкавал - по 12 лева, сирене по 7, луканка по-скъпа от 12-15 лв не си позволяваме. Филе има към 7-8 лв килото. Зехтин екстра - 9-10 лв.Салатата сега е по 50 ст, краставици по 1,80-2.
С едно пиле наистина готвя 3 пъти. Като уцеля промоции-охладено по 3,50-3,70 вземам няколко. Същото е и с месото. Има намаления на по 5-7 лева. Кайма само стандарт, но дебна и там намаления и складирам във фризера..

Че колко брашно консумирате ?? Или чесън ? И 11 лева да е, половин кило отива сигурно за два месеца.
Макарони вземам италиански от Била-килограм са 2 лева.
Жалкото е,че сме се превърнали в дребни душици, но.....така е.

Ето вчера в пени имаше айца Л - 6 броя за 60 ст. Взех 10. Веднага баница за закуска-два дни. От време на време пускат и кори намалени в Била-хоп и те във фризера. Ще кажете - стотинки..Е, така е..
Плодове - редовно има един кашон зареден- банани, портокали, ябълки. тази година портокалите си бяха по 1 лев. Бананите са по 2,65.


С една дума-става.... Hug
Виж целия пост
# 517
Разлика има и в яйцата.
Ангелов - 10 яйца са 6 кинта. За баницата ще ти идат 3-4. Като друснеш половин пакет масло +300 грама сирене=?
Лекинко отива към 15-тина лева. За едната баница.


Виж целия пост
# 518
Ее, не ядем яйца от 60 ст, а по 18 от фирмения им магазин. И баницата е с олио и малко масло отгоре. Впрочем и немско масло купувам само.
Виж целия пост
# 519
Ние сме трима, правя баница в елипсовидна касерола с кори 120 гр, сирене 150 гр- тук са такива опаковките!- две яйца и около 50 гр масло/олио. Това всичко прави 4 парчета, които а идеални за вечеря със салата и едното обикновено остава.
Даже по виенски цени не мога да го докарам до 15 лв, ама всеки си знае.
Виж целия пост
# 520
Ами не го разбирам.
Или няма евтин пазар наоколо, или аз купувам скъпи неща.
Сланина, баница - у нас подобни неща не се ядат.
Баницата обаче не е особено евтина - краве масло, качествени яйца, хубаво сирене.

И да, баницата е подходяща храна за дете на 2 и половина. Не ежедневна, разбира се.

Човечето беше много изчерпателна. Но приблизителните цени, които е публикувала ми се струват нереални.


Сланината е домашна и у нас се яде. Баницата също е с качествено сирене от краве мляко, но купено от мандрата - 6лв. килограм, същото и с маслото, киселото и прясното мляко, яйцата домашни - на 20 стотинки. И цени като на Човечето съвсем спокойно се намират, само да знаеш къде да търсиш и да подбираш.
Например - за който прави домашен хлаб, мая си купувам от хлебозавода - 100гр. прясна мая за 40 стотинки, брашно от мелница наблизо излиза 60ст. килограм и е хубаво брашно, не твърдя че е био, но е бяло хубаво брашно.
Твоята работа е странна - казваш, че не разбираш как така храната ни излиза малко пари, пък като ти кажем какво ядем - ами ние у дома такова не ядем. Някак излиза, че искаш да ядеш черен хайвер, ама пак да ти е без пари. Ми като обичаш по - скъпи ястия, ще си плащаш повече това е. Аз и по - напред казах - и бобената чорба е здравословна храна, пък не е скъпа. И ако и боб не ядете у вас, ми няма какво повече да ти кажа.

Колкото за количествата, които е посочила Човечето, ами нормални са - брашно от 6 кг, като правиш хляб домашен - това са 12 хляба, на нас един хляб ни стига за 2 дни и остава малко, значи 24 дни се уплътняват от месеца с това брашно, и като сложим пица, спагети, баница, неща дето не се ядат с хляб - излиза сметката.
Плодове - ами само вечер сме вкъщи и обикновено към 5-6 следобед правим късна следобедна закуска, там се сещаме за плодове - ама по един банан или ябълка, и толкоз, честно казано не ядем плодове особено много. Всяка седмица купувам:  по връзка банани, по 3-4 ябълки, 1-2 портокала или помело /ако е намалено/, киви. И това е не повече от 7-8 лева.

Богиня, по - напред си писала за това, което ти струва адаптираното мляко на детето, детската кухня и т.н.  Що си мислиш, че само изброените от теб варианти са възможни:
- детска кухня и адаптирано мляко
- обща храна и кисело мляко
Ами на моето му готвех отделно, до година и половина, и все още го кърмя, та адаптираното мляко не ми е разход. Ей ти трети много по - евтин вариант  Wink
Виж целия пост
# 521
Ами не вкарвай виенски цени.
Защото във Виена някои неща за по-евтини. За разликата в месечните доходи няма да говоря Laughing.

Заповядай тук да направиш баницата Wink. Ама не с кви да е материали.

Роси, мандра нямаме наблизо. Живея в центъра на София и наоколо има само бутици Crazy.
Домашни продукти няма откъде да набавям. Разчитам на магазинната мрежа, от строго определени вериги, строго определени неща.
Хлябът се прави у дома, купувам от готовите немски миксове.
Боб обичаме - много. Но бобът, който купувам е около 7 лева килото.
Виж целия пост
# 522
Е, освен да се заяждаш, да ни набиваш канчетата и да разводняваш темата друго правиш ли?

Колко да са скъпи тея био яйца ? Аз купувам 6 за 6 лв, в моята вечерна порция баница това прави 2 лв за яйца.

Ни се води, ни се кара му се вика на твоето.

Що ли ми трябваше да кликам пак тука  Crazy
Виж целия пост
# 523
Ми не са биояйца. Яйца от свободни кокошки им казват. Пилета, гледани на открито.
Като селски яйчица били. Вкусни са и определено има разлика от бройлерните.
Виж целия пост
# 524
Роси, мандра нямаме наблизо. Живея в центъра на София и наоколо има само бутици Crazy.
Домашни продукти няма откъде да набавям. Разчитам на магазинната мрежа, от строго определени вериги, строго определени неща.
Хлябът се прави у дома, купувам от готовите немски миксове.
Боб обичаме - много. Но бобът, който купувам е около 7 лева килото.[/b]
Въх, недей така.
Ами картофите които Бойко каза да садим за да има какво да ядем, къде ги садите?
Щото видиш ли, той навремето картофи не купувал ...  Thinking

Аман от икономии и стягане на коланите. Абе у нас човек хем работи, хем трябва все икономии да прави, че и картофи да сади по препоръка на премиера ни ...
Това живот ли е бе хора ...
Ама както казва премиера, ние живеем по-добре от Хърватите и ДОБРЕ СЕ ЖИВЕЕ у нас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия