Гука, смее се, расте като гъбка декемврийското дете № 4

  • 26 924
  • 754
# 630
Днес бяхме на лекар. Тежим 6 кг и 700 грама и сме високи 61 см. за 3 седмици сме качили 1 кг и 500 грама и сме станали по високи с 3 см.

вие имате ли проблеми с главичката на бебето? нашият доктор каза да спим само на лявата защото главата му от дясната страна е малко по плоска от много спане на дясната страна...

пъпчето ни пуска едни жълти корички..някой да е имал този проблем?

Биха ни ваксини 2 в крачетата против: Дифтерия, Коклюш, Тетанос, Полиомиелит и инфекция против пневмония и минингит..и инфлуенза тип B(Бе)(Хиб)
сега на 4 месеца на 6 и после чак на 12 месеца ще слагаме и тнт
Виж целия пост
# 631



Виж целия пост
# 632
rossy-pm, ние се храним, изключително на кърма, по 6-7 пъти на ден, като изцяло зависи от бебка. Моето момиченце също си удвои теглото и за месец качва по 1-1.1кг. Нашия педиатър не намери нищо притеснително в това.
Относно главичката: беба си я държи стабилно, но никак не обича позата "по корем". Когато попитах ортопеда за това, той ми каза, че и неговото бебе не обича да стои по корем и в това няма нищо притеснително.
Относно яслите: моето дете до 2 години мисля да го гледа мама, като ще й прехвърля моето майчинство, т.к. тя все още не е пенсионер...да ми е жива и здрава и тя и татко. Но за детска градина съм 100% "за". Засега смятаме да посещава държавна.
Още нещо - чух, че сме на прага на нова грипна епидемия, като грипът протича с много висока температура. Дано успеем да опазим децата си и нас, разбира се.
И не на последно място: ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!ЗДРАВА, РУМЕНА, ЗАСМЯНА!
Виж целия пост
# 633
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Румени бузки на мъниците и топло време да ги разхождаме на въздух.

Каката ни е от 1 седмица отново на градина, още 2ри - 3ти ден си дойде със сополи. При нея почти ги пресякохме, но от снощи и на малкия му е пълен носа  Confused Сега звънях на педиатърката му да я питам на етап хрема трябва ли да правя нещо. Знам, че при толкова малки бебета болестите се развиват мълниеностно за часове, а не дни. Той още няма Т и затова няма да включваме лекарства. Каза да аспирирам с помпа и ако сополките станат зелени да слагам антибиотични капки. Ох, аман от болести.... и тази нова грипна епидемия.... не можем да си отдъхнем!

За кърменето - Гошето е 100% на кърма, но и вече 100% от шише. Хапва поне по 8-9 пъти. Той няма сила да изпие по-голямо количество наведнъж и затова се хранихме доскоро на 2 часа, а сега има криза на растежа и след 1-то хранене прави пауза час и си дояжда "дозата". Една приятелка ми даде нейната Медела суинг да я пробвам. Мислех, ако ми хареса да си купя, но не забелязвам разлика в млеконадоя м/у нея и моята Медела Мини  Електрик.
Бебо вече е 4600гр., но височина не съм мерила. Дневната дажба доскоро беше 520-530мл и сега от няколко дена рязко скочи на около 660гр. Затова изцяло кърмещите майки се чудят защо не им достига кърма в някой момент, пък то скока е доста сериозен и трябва време да се нагодим.

и въпрос към мъжките майки - Вече почти забелих да се показва цялата главичка на пишока, но ми изглежда много силно разделена на две. Нормално ли е да е така? После ще се приберат ли двете половинки повече?
Виж целия пост
# 634
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!БЪДЕТЕ, БЕЛИ, РУМЕНИ И ЗАСМЕНИ С БЕЛИ ЗЪБКИ И ЧЕРВЕНИ БУЗКИ!!!

Добра, много неприятно това със сополките, дано бързо да минават.И аз вчера слушах за новата вълна на грипната епидемия!Дано да не ни повтаря, че каката много тежко го преболедува.

Монкас, при вас как се казват ваксините?Или по-точно на кои производители използват?

И ние сме само на кърма, понякога суче по-често, по някога не!Но започна да ака на около 4ри дни, дали пък не и стига кърмата newsm78
Виж целия пост
# 635
Честита Баба Марта

Видяхте ли логото на Google, че е мартеничка?

За яслите, аз съм за. Мисля Сияна да я пратя, когато наближи да става на 2 години, т.е. към октомври 2012г. Баткото го пуснах, когато беше на 1.5 г. Не съм имала никакви проблеми с адаптацията, нито с болестите. Той и в яслата и в градината беше най- малко отсъстващото дете.( просто не ми боледуваше)
Сега мисля пак в същите ясла и градина да запиша и Сиси. Макар че свекърва ми ще се пенсионира тази година и ще може тя да гледа бебка, смятам че сред деца ще и бъде по интересно. А пък бабата ще я ползваме при нужда.

7/8, на Сияна също и бяха предписали капки за нос Коларгол, до 3-ят ден нямаше видим резултат, ама после изведнъж и секна хремата и на 6 ден вече беше чиста.

Виж целия пост
# 636
Добро утро!
Честита баба Марта! Пожелавам на вас и бебоците ви да сте здрави, бели и червени, румени засмени! Дано болестите ни подминават!
Галя1982, наистина се разминахме само с това вдигане на температурата, но аз не съм спала цяла нощ да ставам да пипам бебка как е. Дадох и Панадол. Да чукна сутринта ми е весела и дано надвечер да не вдигне пак. При вас как е положението? Дано да сте ги понесли по-леко от нас тези гадне ваксини  Hug И като си помисля още колко приема предстоят лошо ми става  Sad
Виж целия пост
# 637
!Но започна да ака на около 4ри дни, дали пък не и стига кърмата newsm78

Мари, не се вкарвай във филми. Ако е гладна ще плаче и ще ти виси на гърдата постоянно. Ако закъснея да подам шишето на Гошко, даже с 1 секунда, надава такъв пронизителен писък, че се чува по всички етажи  Crazy Вресва истерично, спира, за да ме погледне какво точно се мотам и следва втори писък, от който чак губи дъх и се закашля.

За яслите съм против. Не е добре да се дава непроговорило детенце. Как ще разберете кой какво му прави там. Ако финансово нямате възможност, тогава не е тема на разговор. Но ако можете да си гледате детенцето направете го поне до 2 годинки.
За градината съм твърдо ЗА. В тази възраст имат огромна нужда да са с връстници. Дъщеря ми рязко дръпна интелектуално откакто е на градина, а и ние много случихме на група и персонал. Повече няма какво да желая!!! Да не говорим, че от реални 22 деца (а по списък 28) идват не повече от 10, понякога 5-6. То си е по-добре и от частна градина. Скромна малка група, учителката има време за всички.
Виж целия пост
# 638
 

Бъдете живи и здрави, бели и червени, румени, засмени!!!  Hug

И Ади е със запушено носле и със сополки. Предполагам че каката й го лена, вчера се прибра подсмърчаща от ДГ. Смесих физиологичен разтвор с няколко капки сребърна вода и капя в нослето. Дано го пресечем.
Виж целия пост
# 639
Честита баба Марта на всички, на бебоците и вашите семейства, дано тя донесе така желаното здраве на нас и на другите болнички дечица, а на здравите да не се разболяват!

Добра, главичката на Вальо е също така разделена на две, днес ще сме при нашата педиатърка и ще я питам, само да не забравя че вече май трябва да си записвам въпросите.

Dana_2010, няма за какво да се извиняваш, благодаря за съвета, днес сме на преглед пак и ще видим.

Поли, за сополките и аз навремето забелязвах с каката че капките трябва да се ползват поне 4 дена и да кажем ако се спрат на 5-6 ден тогава се вижда ефекта, не говоря само за Коларгола. Дано стане и този път така, че сополите все така си текат и няма подобрение. Снощи толкова е плакал милият, само здраве, нищо друго не искам!
Виж целия пост
# 640
Честита Баба Марта, момичета!!
Да сме здрави ние и мъниците ни и да идва бързо пролетта, за да се срещаме по раззеленените градинки!!

Виж целия пост
# 641
здравейте Simple Smile

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА Simple Smile ДА СМЕ РУМЕНИ , ЗАСМЕНИ, ВЕСЕЛИ И ЗДРАВИ

Виж целия пост
# 642
Честита баба Марта на всички,бъдете живи и здрави всички

mari:)Не се притеснявай че не ака често,и ние бяхме така и сега се оправи отсамо себе си,може би е от израстването,сега акаме на ден по 3-4 пъти а преди по 2-3 дена няма нищо Hug
Виж целия пост
# 643
Честита Баба Марта! И честити месечинки на Lady N, Helene 8118,  Мама Aia , elli_g , nadejda5047,  silviavt ... и на нас Simple Smile  party041 baloni
Виж целия пост
# 644
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА И ОТ МЕН !!!  ето нещо интересно за днешния ден

http://www.magicaura.com/Maje-varjete-martenica-i-nad-leviya-lakat-art1176.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия