Препарати за съдомиялна - 3 част

  • 81 238
  • 738
# 210
Моята сол е на максимум, няма друг начин- това си показа теста, приложен в комплекта с машината, когато я купихме. Предполагам, че таблетките съдържат много сол, което ми докарва проблеми. Но пък в такъв случай и тези с меката вода трябваше да се оплакват от това, а май няма такива.  newsm78
Виж целия пост
# 211
Аз обаче стигам до извода,че всяка машина има предпочитания към определени препарати.С едни работи добре ,а с други се глези Simple Smile
Виж целия пост
# 212
Абе аз не мисля, че е от машината- всички работят на един принцип, а от оптималната комбинация на твърдост на водата, температура и дозировка на препарати- ето тази комбинация е различна при всеки. Пробвах с половин таблетка Грюн грийн, но само веднъж и още нямам твърди впечатления. Ще пробвам още с 1/2 таблетка, а след това и с 2/3 таблетка.
Виж целия пост
# 213
a aз мия с тях повече от година и нямам проблем. Имах побеляване преди 2 години с едни лидълски таблеки. От Гърция ги носех. Но може и те да не са били виновни, а стъклото да е проблем. Не знам. Карам с цяла таблетка , слагам сол и блясък и не пипам, докато съм доволна Thinking
Виж целия пост
# 214
Kaк съм пропуснал такава специална тема Laughing Невъзможно е да не съм писал тук?
Да се запиша с това мнение: Машините са различни, особено старите спрямо по-новите. Имам приятелка, която смени 15 годишната си Канди с нова и не спира да се оплаква. Новата не мие както е свикнала, каквито и таблетки да сложи. Старата миела и без препарат. Вярвам й, защото моята е още по-стара Зероват и мие със всичко Laughing Не мога еди свестен тест да направя Joy Затова препоръчвам да се пробва с различни препарати. Колкото до стъклото - всички съдове се похабяват от миялната. Рано или късно.
Виж целия пост
# 215
За съжаление и при мен така се получи Cry а толкова искам да мия с еко таблетки Sad
Побеляха ми чашите
[/quote]

Аз мия с 1 с.л. сода бикарбонат и 1/4 с.л. лимонена киселина, което е много еко и определено нямам такъв проблем. Купувам сода 100 г. за 35 ст. от Пикадили и пак от там 50 г. лимонена киселина за 65 ст. Содата ми стига поне за седмица, лимонената киселина за 2 седмици някъде. Значи ми излиза не повече 4 лв. на месец!

Вече години пера с домашния си сапун смесен в бутилка от 10 л. с вода, боракс и сода бикарбонат.

Вкъщи никакви химикали не се ползват.

И не мога да се сдържа да кажа че препаратите са си вредни и канцерогенни. Не позволявайте рекламите да ви изпият ума. С моята нова съдомиялна ми подариха две таблетки калгонит. Значи като отворих пакета такава миризма на химия ме лъхна. Сложих ги в едно чекмедже в банята, но ги хвърлих, че от някъде ми замириса на химикал. Жал ми е като си помисля какви неща отиват в природата!
Виж целия пост
# 216
Содата и лимонената киселина в отделението за прах ли ги слагаш?
Виж целия пост
# 217
За съжаление и при мен така се получи Cry а толкова искам да мия с еко таблетки Sad
Побеляха ми чашите

Аз мия с 1 с.л. сода бикарбонат и 1/4 с.л. лимонена киселина, което е много еко и определено нямам такъв проблем. Купувам сода 100 г. за 35 ст. от Пикадили и пак от там 50 г. лимонена киселина за 65 ст. Содата ми стига поне за седмица, лимонената киселина за 2 седмици някъде. Значи ми излиза не повече 4 лв. на месец!

Вече години пера с домашния си сапун смесен в бутилка от 10 л. с вода, боракс и сода бикарбонат.

Вкъщи никакви химикали не се ползват.

И не мога да се сдържа да кажа че препаратите са си вредни и канцерогенни. Не позволявайте рекламите да ви изпият ума. С моята нова съдомиялна ми подариха две таблетки калгонит. Значи като отворих пакета такава миризма на химия ме лъхна. Сложих ги в едно чекмедже в банята, но ги хвърлих, че от някъде ми замириса на химикал. Жал ми е като си помисля какви неща отиват в природата!
[/quoteс

А
Това ме впечатли!
Дедо,моля коментар.Не за друго,а за влиянието на тази смес върху машината.
А сол слагаш ли?
Виж целия пост
# 218
Тин, сипвам содата и лимонената киселина направо долу на подчето, след като мине предварителното плакнене.

W, по англоезичните сайтове пише, че си ползват такава смес от години и нямат проблеми със съдомиялната.

Може да направите Гугъл търсене на тема:
homemade dishwasher powder (не слагайте кавички)

Сол за сега не съм слагала, може в бъдеще да пробвам. Също може да пробвам с оцет вместо лимонена киселина.

За еко препарата който ви съсипал посудата имам коментар, че много уж еко неща се продават, но не е ясно колко са такива. И често пъти струват прескъпо!
Виж целия пост
# 219

Дедо,моля коментар.Не за друго,а за влиянието на тази смес върху машината.
А сол слагаш ли?

Не исках да коментирам, защото адмирирам стремеж към еко-поведение. С две думи, не исках да секвам ентусиазма на този потребител. За съжаление е увлечен в погрешна посока. Познавам теченията, които цитира и според мен те са с псевдосъвети. Защо? - Екоповедението не е в изхвърлянето на препаратите, а в по-малката консумация /на всичко, и на химия, и на енергия/, в рециклирането, в подбора на възобновяеми и безопасни суровини и още десетки принципи.
Нещата, които смесва, кометираше Гес в темата за пералните. Тя е специалист и не ги препоръча за машините. Това са химични продукти. Содата е  натриев хидрогенкарбонат NaHCO3. Произвежда в тежки химични заводи като Девненския /като това е добрия вариант, ако не е донесена от Китай/. Просто казано вода, амоняк и натриев хлорид се смесват и реагират с въглероден диоксид. За производството на лимонената киселина също се използва химия. Освен това тя 100% е от Китай и доставката й убива всичко еко. Изобщо, трудно е да се избегне това. В съставките на таблетките за миялна са и тези продукти. Но ако са обозначени като екологични, значи са спазени определени стандарти. Аз им вярвам, без да съм адвокат на битовата химия. Писал съм много за това. Между другото, ползвам същите таблетки безпроблемно откакто ги открих без да ми е съсипана посудата Laughing
За бюджета? Потребителят смесва по неговите думи 1 лъжица сода=20 грама=7 стотинки с 1/4 лъжица лимонена киселина=5 грама=7 стотинки.  Дотук са 14 стотинки. Ако спази "рецептата" с боракса ще станат над 30 стотинки. Което не е ли по-скъпо от екологичните таблетки? Бих оправдал, ако се пазеше природата, но в случая е смешно.
Препоръчвам всичко, написано в интернет да се обмисля и да не се приема никога с доверие. Това важи и за моите бъртвежи по-горе  bowuu
Виж целия пост
# 220
Дедо 14 ст. х 30 дни = 4,20 лв. Но при мен ползваните количества са по-малки от твоите изчисления. Лимонената киселина може да се замени с оцет, например, и дори лимонов сок, но човек гледа най-бюджетния вариант. Боракс не ползвам. Така или иначе въпросните продукти се намират и на едро в специализирани магазини и са в пъти по-евтини.

За химията, определено съдовете от съдомиялна ползваща стандартни препарати имат налеп и вкус на химикали. Предпочитам да следвам инстинктите си и разбиранията си за това, кое се измива и кое мирише на отрова.

Понякога ходя до Манастира Св. Мина и минавам през мръсните води за пречиствателната станция. Софийските води миришат на смес от битова химия и екскременти.

Мисля, че има голяма разлика между пералня и съдомиялна.

Така или иначе мисля да видя какви са тези еко таблетки! Simple Smile

Виж целия пост
# 221
adiba   пробвай да налееш в отделението за гланц оцет. Правя го от 2г и до сега не съм имала проблеми. Понякога пускам цяла съдомиялна на пълна програма и само с оцет се измиват чудесно Simple Smile))

И с ябълков става и с винен Simple Smile
Виж целия пост
# 222
adiba,
нима съм казал, че не са 4 лева Laughing
Коментарът ми бе, че това също е химия, при това неподходяща.
Бюджетните сметки ги направих за да се види, че препоръките на сайтовете за заместване не са с по-евтин финал. Защо производителите на машини не кажат: слагайте боракс, сода и оцет? Или ползвайте тепавица? По-екологично е , нали?
Наистина ли трябва да тълкувам думите си? Май съм по-стар отколкото си мислех и не е редно да се бъркам тук Thinking
Виж целия пост
# 223
АГгрюн грийн нямат ли прах? Сигурна съм вече, че проблемът ми идва от прекалено мека вода. Но не мога да намаля солта, заради йонообменника,а в работната камера тя става вече прекалено мека и + дълга програма + висока температура (заради тавите и тенджерите) ми докарва тези проблеми. Не искам таблетки, искам само прах, но май няма такъв. newsm78 Нали са комбинирани таблетките на Грюн Грийн- отивам да чета кутията. newsm78

Това със содата и лим. киселина не бих го пробвала. 1 миене с Грюн грийн= 26 ст, така че изобщо не става въпрос за парите. 
Виж целия пост
# 224
Момичета, някоя от вас използвала ли е солта на Метро/Аро която е/, прочетох че е ситна и след полемиката за едра и ситна сол съм в чуденка  дали солта е читава newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия