Декупажна библиотека, материaли, техники и инструменти

  • 112 623
  • 718
# 525
Ето и моето предложение за декупаж.
http://brilliant-et-deco.blogspot.com/2011/10/blog-post_28.html
Виж целия пост
# 526
       Eто и моето предложение за декупаж  Wink:
http://www.google.bg/search?hl=bg&sugexp=kjrmc&cp=12& … p;sa=N&tab=wi
       Техниките си ги знаете! Laughing
Виж целия пост
# 527
За DIDISTI - за чаши и чинии се използва специално лепило от магазин за Хоби материали. Предмета се изпича във фурната най-често на 150 градуса за половин час. Не се мие в съдомиална машина и не се кисне. Най-добре чиниите да се правят с обратен декупаж, а на чашата да се оставя ръб необработен от който да се пие.От една година имам на детето направена чаша и чиния-едни от първите ми работи и не са мръднали. За да науча как се правят много от техниките прекарах доста време пред компютъра в четене особено на първите теми- всички не съм чела, защото са много. Отначало даже си записвах техниките и материалите. Не съм много добра, но от време на време измайсторявам нещо за пред хора. Миналата година по-това време почнах да чета и се престраших да публикувам в темата едва август месец и още не смея да коментирам произведенията. Дълго време бях гост , но момичетата ме приеха радушно.Благодаря за това. Дано си намериш материали, защото декупажа е болест. Приятна вечер.
Виж целия пост
# 528
Модели за книги - https://picasaweb.google.com/104543303611160378304/KsiazkiNaRozn … 50420162695069954
Може и да е публикуван вече , но не си спомням. А сега вече Лека нощ.
Виж целия пост
# 529
здравейте, Hug
имам нужда от съвет, поръчах си декупажна хартия от 1 сайт, но се оказа че не е това което аз очаквах (да е подобна на оризовата) и сега се чуда как да я използвам Embarassed newsm78
Виж целия пост
# 530
здравейте, Hug
имам нужда от съвет, поръчах си декупажна хартия от 1 сайт, но се оказа че не е това което аз очаквах (да е подобна на оризовата) и сега се чуда как да я използвам Embarassed newsm78
всяка дек.хартия просто се накисва във вода преди да се използва...ако може покажи каква е твоята
Виж целия пост
# 531
KaMu ,мерси много  че ми отговори. от скоро чета за декупажа и това , че се мокри дек.хартията ми е убягнало.това е тази която купих http://ideahobby.bg/product/1249/dekupazhna-hartia-50h70-koledni-motivi.html
Виж целия пост
# 532
KaMu ,мерси много  че ми отговори. от скоро чета за декупажа и това , че се мокри дек.хартията ми е убягнало.това е тази която купих http://ideahobby.bg/product/1249/dekupazhna-hartia-50h70-koledni-motivi.html

виж там в сайта на продавача има и уроци например
http://www.ideahobby.bg/page.php?PageID=13
Цитат
Стъпка 5

 Намокрете подбрания от Вас мотив от Decomania оризова хартия и го подсушете. Нанесете Pentart декупажно лепило и лак върху мястото, където ще апликирате хартията и я поставете.

така се прави и с другата хартия  Naughty
Виж целия пост
# 533
KaMu, благодаря ти още веднъж, ориантирах се воде долу. утре ще пробвам да вида дали ще се получи.
Виж целия пост
# 534
Я сега и аз да попитам, когато правите бутилки с плат, какъв плат използвате? Аз нали съм овца, отрязах една памучна фанелка, ама си вижда, че е плат #Cussing out а като гледам повечето бутилки, декорирани с плат не си личи какво е. Някой, който знае нека се изкаже. Предварително благодаря. До скоро
Виж целия пост
# 535
Пускам ти 3 урока, а майсториците да си кажат тежката дума и да дават съвети, а не да  newsm57!

http://blogs.mail.ru/mail/martyshka65/632517E592382EC.html - тънка памучна или друга тъкан

http://katrai.ru/post154009608/ - с "чорапена техника"  Sick

http://www.liveinternet.ru/users/lussia918/post182366779/ - с бинт/марля, гипс и С200
Успех юначке!   bouquet
Виж целия пост
# 536
Мумитка страхотна си душко и предния път само ти ми отвори очите и сега. Мнооооооооого ти благодаря   bouquet ще си запазя тези уроци. Лошото е, че бутилката вече е оклепана, а салфетката която ползвах беше само 1 и сега ще трябва да замазвам пейзажа Simple Smile)) Имам неква идейка с четка за зъби да пръскам бяла боя и да стане ефекта Сняг, но да видим. Надявам се хората, които не са запознати с нашата техника да не обърнат внимание, на плата хахаха. До скоро
Виж целия пост
# 537
Златиии
Най-добре става ако плата е памучен,например от тениска,потник,Така се втвърдява и става бетон,а и прилепва найІдобре.Пробвала съм и с други материи,но не прилепват така хубаво.Потапяш,ама много хубаво ,да е напоен целия плат и лепиш,притискаш кум предмета,.След като си го залепила.оставиго някъде да не го гледаш.т.е. забрави го чак до другия ден.За да стане като бетон му трябва доста време.
След като засъхне ,тогава оцветяваш..Дано да съм ти обяснила както трябва.
Виж целия пост
# 538
Златиии
Най-добре става ако плата е памучен,например от тениска,потник,
  или хасе стар чаршаф  Joy ... с него съм правила имитация на кожа като го оцветя след като изсъхне добре разбира се  Naughty
Виж целия пост
# 539
Благодаря ви момичета, аз фланелка ползвах, но се разбира ... може би чаршаф ще стане, но все още са ми нови чаршафите хахаха и все цветни не искам да ги развалям Simple Smile
И понеже съм почнала серията с въпросите да продължа  Joy Вчера си купих от аптеката шпатулки за паната, които съм виждала, че правите. Гледах и руските сайтове, направих едно панце и от задната страна залепих 3 шпатулки със силикон за да държат другите, ама се чудя дали самите шпатулки се лепят една за друга с Капчица или стигат 3те отзад  newsm78  и после пак със силикон ли лепя връвчицата на която ще се държи панцето,защото видях неща на Антомчето и там сякаш бяха прихванати с телбод? Я някой знаещ и по врял и кипял от мен да се изкаже Simple Smile
Хубав ден принцеси   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия