Декупаж 41-пролетна

  • 66 412
  • 732
# 90
Ели, дано не се разсърдиш....идеята за тази салфетка на тази кратунка видях от теб. Embarassed Много ми хареса и си направих такава за кухнята.
Виж целия пост
# 91
Здравейте и честита нова темичка! Heart Eyes Честит празник на патерици на всички рожденници!  bouquet
От толкова красота ...  свят ми се зави!  bouquet

bushkata - Чудна е щайгата ти! Peace
kris70  - Много красива чиния с рози! Heart Eyes
mimi79777 Heart Eyes Бижутата са се получили много добре!
bonnysofia - Комплекта по Климт е сташно изискан!
val1977 -Толкова нежни момини сълзи- ПРЕКРАСНИ!
zdravkova    - Всичко е красота, но онези теменужки са ми фаворит!  bouquet
Ralica.Doncheva - Бурканчето с чушлетата! newsm74
MIM AR - Прекрасен МК! Чудни обици! БЛАГОДАРЯ!  bouquet

Това от мен, нямах кракле иначе щях да напулам.
http://esteia.snimka.bg/hobby/hobby1.567965.22506348
http://esteia.snimka.bg/hobby/hobby1.567965.22506352
Хубав ден! Heart Eyes
Виж целия пост
# 92
Мумитка, продължавай в същия дух...вдъхновението може да те споходи..
Аз също като теб, влизам, гледам, коментирам, всичко ми пълни душата, идеи дори имам, но..време не ми стига да ги реализирам и..чак ми е неудобно,че все с празни ръце..
Започнала съм купчина неща за Великденските базари...Ще видим до къде ще ги докарам..и кога.. ooooh!
Дидияс какво лекувате грипа?Да чукна на дърво в къщи всички са здрави и..малкия до сега не е пил АБ за 4г и половина..Тази седмица е на ски и.. рано-рано го прибирам..Иначе основно с хомеопатия се лекуваме..всички.. Стискам палци да се оправяте бързо и..скоро да се любуваме и на твоите красиви творения.
Матиа, тоскана ти е дала чудесна идея. По принцип на мен кракле ми е създавало подобен проблем, когато съм слагала с четка в една посока. Какво кракле ползваш?(може да има специални указания от някой от момичетата, които ползват същото назад в темите..
По принцип, каквото и кракле да се ползва най-важно е нанасянето на последния слой (акрилна боя, при еднофазното кракле, или фаза 2 при двуфазното). Трябва да се внимава да се постая в перпендикулярна посока на предишния слой кракле..Най-добре става с тампониране (без да се натиска и като се внимава да не се слага на едно и също място ..) Аз за себе си открих друг един начин на поставяне - с четка, но..по-скоро като "точкуване" когато краклето отдолу не е напълно изсъхнало а е.."лепкаво" все още.. Идеята е да не се правят с едно намазване големи участъци едновременно (поне при мен се получава по-добре, когато правя по-чести мазвания върху по-малка площ..) Надявам се по-напредналите момичета да споделят своя опит.. HugУспех
Всички момичета сте показали прекрасни неща  Hug Hug HugХубав ден ви желая и ползотворна седмица   bouquet
Виж целия пост
# 93
момичета намерих нещо много интересно,не си спомням кой се интересуваше от гипсовите отливки,но по лесно от това здраве му кажете Mr. Green пълните всяка свободна форма форма у дома и после наслаждаваме се на прекрасното изкуство наречено декупаж  Heart Eyes
http://www.liveinternet.ru/users/3282102/post151724862/
Виж целия пост
# 94
wiwian - Така си  е  Hug а и гипса е просто никакви парички, лошото е , че е крехък материал и тънките ръбчета  се натрошават. Но стават страхотни форми. Ето моите първи опити с гипс!
http://esteia.snimka.bg/hobby/ideyiki.567619
Виж целия пост
# 95
wiwian - гипса е просто никакви парички, лошото е , че е крехък материал и тънките ръбчета  се натрошават. Но стават страхотни форми.
Ще ги правим по дебели   Grinning и аз вече използвах едно килце- 80 ст. хахаха у нас е като манифактура - пълниме квото си харесаме...целта ми е яйца за велик ден че ми се виждат скъпички тези които продават..пробвах да напълня като калъп истинско яйце ама накрая и гипса ми беше посгъстил, ама следващия път като купя ще пробвам с по рядък иначе от яйце което се дели на две -по големичко си отлях вече едно което чакам да изсъхне и дооформя с шкурка..като се прибера ще гледам да снимам и покажа какво сме направили до сега...Sineva, ботушчето в какво отлива-аз имам едни пластмасови такива ама дали ще мога да изкарам после отливката се чудя?
Виж целия пост
# 96
KaMu - Моето е също пластмасово, режеш го на две с макетно ножче (вертикално), след това го лепиш с хартиено тиксо и го пълниш с гипса, като стегне си го разлепяш и разделяш! Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 97
wiwian - Така си  е  Hug а и гипса е просто никакви парички, лошото е , че е крехък материал и тънките ръбчета  се натрошават. Но стават страхотни форми. Ето моите първи опити с гипс!
http://esteia.snimka.bg/hobby/ideyiki.567619
Sineva просто невероятно,как не съм сетила досега  ooooh! а има ли някаква тънкост,която прилагаш,за да не се чупят въпросните ръбчета
Виж целия пост
# 98
Мерси за бързия отговор и аз така си мислех ама ми беше жал хахаха имам си ги две още от както бях аз дете но явно ще трябва да прежаля едното ако искам такова, а ако отлея на два пъти и сложа нещо вътре на разстояние от стените- за дебелина, като тука -  http://stranamasterov.ru/node/115795?tid=529  - ще стане и кухо като вазичка и така поне няма да ме е много яд за пластмасовото  Naughty
Виж целия пост
# 99
Sineva, много хитра е идеята с ботушчето. Аз вчера правих също гипсова отливка/утре ще покажа/ но съвета ми е: в сместа се слага и С200 и след като изсъхне съвсем и се пооформи с шкурка пак се минава един път с С200 неразредено разбира се.Става по-здраво. Пробвах и се получи мнооого добре Wink
Виж целия пост
# 100
ето от мен :
http://tini.snimka.bg/hobby/dekupaj.567846.22502913 това са моите сладуранки на един камък
http://tini.snimka.bg/hobby/dekupaj.567846.22507380 една кутийка от сухо мляко за децата
http://tini.snimka.bg/hobby/dekupaj.567846.22507380 картина, която подарих вече на едно детенце
http://tini.snimka.bg/hobby/dekupaj.567846.22507380 проблемната зебра върху камък, заради която се дигна патардия до небесата, Simple Smile))))) да отбележа, че вече е счупена Sad(((((((((((
http://tini.snimka.bg/hobby/dekupaj.567846.22507380 това съшо щеше да е за подарък за това сладко детенце. Тук не е лакирано. До сега лакирах с лак , които се разрежда с разредител. Днес си купих на водна основа и тук дойде проблема, като намазах се скапа всичко, нагърчи се и трябваше да махна снимката. Какво трябваше да направя , може би да наприскам с лак спрей  ли, преди този на водна основа? И този на водна основа  по- бавно съхне сигурно  newsm78
Ако някой може да ми каже и фасаген оцветен мога ли да го напукам с кракле ?
АААА исках и да ви кажа за гипсовите отливки... За да не се втвърдява бързо първо го правите да е гъстичко, после оставяте 2-3 мин да постои и наливате съвсем малко водичка, пак бъркате, така се пресича и по бавно ще се втвърди, мъжо ме научи , той се занимава с такива неща  Grinning
Виж целия пост
# 101
Моля някой да ме светне за тези шарки които се получават с найлончето.Как става,боята трябва да не е изсъхнала ли,как го правят с няколко цвята? и т.н...
Виж целия пост
# 102
Здравейте Simple Smile
Миражче,и азда ти благодаря за новата ни темичка Simple Smile   bouquet
До като успея да прочета ...и хоп 7 ма страничка Simple Smile
Ето и аз да не съм с празни ръце
http://dbalinova.multiply.com/photos/album/148#photo=24  до края
Виж целия пост
# 103
wiwian- и аз като mimi79777  зашкурвам ръбчетата , но ще пробвам да сложа и С200 !:)
KaMu - Пробвай по начина, който си намислила и после показвай!
titinka - Аз пръскам първо с лак за коса да се запечата ( но не обилно ) и после с акрилен. Страхото е станало паното с твоите красиви принцеси!  bouquet
dbalinova - Сладурски бутилки! Heart Eyes
Виж целия пост
# 104
това с гипса е интерсно.

МИМ АР, ето още един линк с найлон.

http://dcpg.ru/mclasses/tar-new-year/

Геновева, спомням си като сподели техниката:)
Коя чиния беше направила по метода,
много ми харса тогава,
даже се чудех кой показа.

Титинка, да фиксация с лак.

Въобще, често се получавам нагърчване, след като уж успешно сме залепили салфетка или принтиран мотив. Особенно ако е лепено с С 200, почти винаги става набръчкване, за съжаление  Confused
Затова ако не се лепи с декупажно лепило, по-добре да се лепи с акрилния лак. Този на Лакпром е чудесен за тази цел. С 200 да се ползва само за грунд, предпочитам аз, но не и да лепя


Лак спрея го ползвам и за стъпка, след краклето, тък-като ако се нанесе лак с четка, става свличане не краклето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия