Децата и цигарите

  • 24 588
  • 192
# 105
Аз пропуших на 16г. и нямаше сила на света, която да ме накара да не го правя.И двамата ми родители са непушачи, веднага усетиха, но това не ми пречеше да се крия и лъжа.Сега вече от позицията на времето и годините разбирам, че всичко е въпрос на собствено решение и преосмисляне.Отказах цигарите преди 8 години без никой да ме е карал.Така че не правете трагедии за децата си-всяко нещо с времето си.
Виж целия пост
# 106
Когато раз береш ,че детето ти пуши вече си закъснял да вземаш мерки. Трябва да подходиш спокойно. Със забрани не се постига нищо.
Виж целия пост
# 107
Когато раз береш ,че детето ти пуши вече си закъснял да вземаш мерки. Трябва да подходиш спокойно. Със забрани не се постига нищо.

Наръчниците "Капаните на Живота" са точно затова! newsm10
Виж целия пост
# 108
Забраните по-скоро предизвикват обратен ефект
Виж целия пост
# 109
Ох, добре че са отворените. smile3507
Не, определено нямах предвид това.
Но аз не съм родила дете с цел да му налагам постоянно ограничения, и да му обяснявам как пушачите са по-долна класа, защото стават само за продавачки....
Виж целия пост
# 110
Да си отбележата темата.
Онзи ден в колата чух статистика кога пропушвали децата и веднага казах на детеро че е закъсняло и са го изпреварили Simple Smile

Толкова ми е опита и се надявам все такъв да е - аз да закачам и да ми се усмихва отсреща непушач, но ми е интересно защото човек не знае какво го чака.
Виж целия пост
# 111
Когато раз береш ,че детето ти пуши вече си закъснял да вземаш мерки. Трябва да подходиш спокойно. Със забрани не се постига нищо.

Наръчниците "Капаните на Живота" са точно затова!
Айде стига агитация! Naughty
Виж целия пост
# 112
Когато раз береш ,че детето ти пуши вече си закъснял да вземаш мерки. Трябва да подходиш спокойно. Със забрани не се постига нищо.

Наръчниците "Капаните на Живота" са точно затова!
Айде стига агитация! Naughty

Мисля, че има голяма разлика между това, кога човек агитира и кога се опитва да помогне...
Виж целия пост
# 113
Струва ми се, че в последно време сред младежите не е много модерно тютюнопушенето-дано не се заблуждавам.
Виж целия пост
# 114
Струва ми се, че в последно време сред младежите не е много модерно тютюнопушенето-дано не се заблуждавам.

Просто си нямаш на идея, колко много се заблуждаваш... Работя с хора и дори имам чувството, че сегашната младеж пуши повече от тази от преди 20 години и причината за това е описана в наръчника.
Виж целия пост
# 115
Моля те, стига с тоя наръчник!
Виж целия пост
# 116
Моля те, стига с тоя наръчник!

Имаше въпроси и само отговорих.
А и нали уж не искате децата ви да започват да пушат?
Нали искате някакво решение на проблема с цигарите?
 newsm78
Виж целия пост
# 117
Не се сърди, няма нищо лошо да го споменеш, ама през пост да четем за този наръчник - става досадно и предизвиква обратен ефект на този, който търсиш! А и не мисля, че наръчниците помагат. Подражанието е много голяма сила сред децата - няма теория, която да се пребори с желанието им да приличат на кой да е техен идол, бил той някоя как/батко или пък някоя "звезда".
Виж целия пост
# 118
Това с наръчник "за добрия родител", който плаща, чете и минава в друга категория качество/полезност за детето ... си е химера Simple Smile

Може би точно с подражанието в ранна възраст се почва... играчка като на,..., паста като на..... цигари като.... и т.н. ...
Виж целия пост
# 119
Струва ми се, че в последно време сред младежите не е много модерно тютюнопушенето-дано не се заблуждавам.
И аз съм на същото мнение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия