Фиброаденом- да се оперираме ли?

  • 194 231
  • 739
# 315
Близнашки е приятел на баща ми, живее в блок срещу нас Grinning Той също ме е преглеждал още отдавна, в далечната 2004та, откогато датира моят проблем. Той е заведащ хирургията там, ако не се лъжа. Специализира в Германия безкръвни и коремна хирургия мисля. Много мил и внимателен човек. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред.
Виж целия пост
# 316
Здравей скъпа! Фиброаденомите имат това ужасно свойство да нарастват много бързо. Заради това в била и неотложна интервенцията. Как протече операцията, под пълна упойка ли беше, имайки предвид големината? Къде горе долу се е намирало образуванието? Държат те още там, тъй като искат да следят раната, щом е голям разреза, а и дренаж има, трябва задължително наблюдение. Дойчева ли те преглежда? Знаеш ли имато на хирурга? Пак ти казвам, не се тревожи,всички въпроси задай тук, всички ще отговаряме на драго сърце. Бързо да се възстановяваш, че имаме по-важни задачи с тебе
Само една поправчица към написаното по-горе:
Фиброаденомите се характеризират с бавен растеж,като ако нарастват не достигат големи размери.
Има обаче и друга диагноза която е Ювенилен фиброаденом - когато се касае за такъв - той се характеризира с бърз растеж и може да достигне големи размери.
Не бива да се слагат под общ знаменател - фиброаденом и Ювенилен фиброаденом защото двете са напълно различни неща.
Това е корекцията от мен.Бързо възстановяване.
Виж целия пост
# 317
Мерси за поправката Hug Peace
Виж целия пост
# 318
Здравейте!
Ходили ли сте на сцинтиграфия или PET/CT преди операцията си за отстраняване на бучка в гърдата ?
Виж целия пост
# 319
Здравейте!
Записвам се и аз тук. Преди две седмици бях на профилкатичен преглед при док. Гемеджиев и ми откри ФА. Беше категоричен, че не трябва да се притеснявам, да го следим и ако се уголемява чак тогава да го махнем. Размерите са 10,5х3,6мм.
Голямо четене на информация и форуми падна, по едно време доста се ошашках. А и съм фамилно обременена..

Мисля да отида на второ мнение, но се чудя при кой newsm78 Четох добри отзиви за доц. Гаврилов, Перчева, доц. Александрова...
Виж целия пост
# 320
Nezabravka, сцинтиграфията е сериозно изследване, което не смятам, че е особено удачно, тъй като в организма се вливат радионуклиди. Сцинтиграфията се прави профилактично при вече оперирани хора, с цел търсене на евентуални метастази. По-добре направо операция с незабавна хистология.  Peace
NaZu , при който от тримата да отидеш, може и при Стоименов, няма да сбъркаш. Доказани специалисти са. Успех !
Виж целия пост
# 321
Здравейте!
Ходили ли сте на сцинтиграфия или PET/CT преди операцията си за отстраняване на бучка в гърдата ?
Здравей!
PET/CT - томографията дава следната диагностична информация за:
глюкозен метаболизъм
биохимия на аминокиселините
плътност на рецепторите
синтез на невротрансмитери и др.
Положителните качества на Пет/Ст - намаляване на лъчевото натоварване на пациента,използване на радиофармацевтици с малка активност,ранна диагностика на рака и други проблеми.
Няма никакъв проблем да си направиш такова изследване - радиофармацевтиците които се използват са безопасни.Изследването ще даде доста информация,за състоянието ти.
В България обаче за Пет/Скен - апаратите са два - София и Варна,като предстои да бъдат закупени още за Пловдив,Плевен,Стара Загора и мисля още два за други градове,но не знам за момента кои ще са - причината е,че подобен апарат се изисква да има на около 1-1 500 000 население.
Стандартна сцинтиграфия - може да си направиш също в градовете където има такъв апарат - тези апарати са повече.
Между другото видях,че си от Пловдив - там Нуклеарно Медицинско изследване - сцинтиграфия по твоя въпрос може да направиш в клиниката по лъчетерапия и нуклеарна медицина на Университетска болница Пловдив,не знам дали онкодиспансера има апарат за Нуклеарна медицина,но по принцип имат(университетските болници,онкодиспансерите и др болници)
Виж целия пост
# 322
Здравейте!
Записвам се и аз тук. Преди две седмици бях на профилкатичен преглед при док. Гемеджиев и ми откри ФА. Беше категоричен, че не трябва да се притеснявам, да го следим и ако се уголемява чак тогава да го махнем. Размерите са 10,5х3,6мм.
Голямо четене на информация и форуми падна, по едно време доста се ошашках. А и съм фамилно обременена..

Мисля да отида на второ мнение, но се чудя при кой newsm78 Четох добри отзиви за доц. Гаврилов, Перчева, доц. Александрова...


Принципно поведението при фиброаденом е такова - наблюдение на определен период от време и оперативно премахване - веднага след откриването му или при достигане на определени размери.Какво да бъде поведението се преценява от съответният/те специалисти при които пациента е ходил.В интернет пише много неща,но не се шашкай от написаното - вярвай на лекарите.Второ мнение може да поискаш от всеки специалист - има тема Мамолози София - там са обсъдени - тук също и в по-горната тема - за Борбата и духовното оцеляване,там също има обсъждани специалисти.Аз също мога да кажа няколко имена - хората работещи в тази сфера в София не са много  и са утвърдени.В други градове също има утвърдени имена,но като цяло специалистите в тази сфера не достигат както и в много други.
Стискам ти палци всичко да е наред!
Виж целия пост
# 323
Благодаря ви за подкрепата!
docsi, кажи и твоите имена Simple Smile
Виж целия пост
# 324
Благодаря ви за подкрепата!
docsi, кажи и твоите имена Simple Smile
В имената които бих казал - се включват и вече споменати по-горе специалисти:
Добавям още:
Д-р Свещаров
Д-р Стоименов
Д-р Спиридонов
Д-р Лора Дойчева,Нина Дилова,Лъчезар Кайдъмов,Миглен Цанов,Д-р Марков
И още други има - специалисти има - избираш някой и отиваш - няма как да спомена имената на всички,защото все ще пропусна някого неволно  Hug
Специалисти мога да дам и за други градове освен за София,но в случая говорим за София.
Виж целия пост
# 325
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 326
На мен лично Свещаров НИЩО не ми каза. Прегледа ме на ехограф, мълчеше. Видя ми мамографските снимки -Нищо. Каза само,че трябва да се оперирам и да отида след 6 месеца. А аз това си го знаех и без да ходя при него...
Виж целия пост
# 327
с две ръце съм за д-р Стоименов,много учтив,внимателен и компетентен човек.
Виж целия пост
# 328
с две ръце съм за д-р Стоименов,много учтив,внимателен и компетентен човек.
Mдааа, той е един от любимците тук в тази тема! Много хора го обичаме! Hug
Д-р Стоименов и д-р Перчева са образци за отношение към пациента, професионализъм и компетентност. Peace
Виж целия пост
# 329
мен Стоименов  при втори преглед като ме видя че съм насметена и задавам много въпроси ме изпрати на хирург И  то точно на определени от него имена за които настояваше  , казах , че ще посетя друг хирург избран от мен а той каза за неговото име  че е печелбар и че най добрия е посочения от него в 5- та градска - усъмних се  ... и реших да потърся и мнението на Перчева - тя каза ,че няма нищо сериозно и да бъда спокойна и че въобще не съм за операция . Много ми бе симпатичен Стоименов , но след този случай разбрах , че и той гледа собствен интерес - вероятно  Бялата мафия и партия с доктори да прехвърлят пациенти е обзела и него -  съжалявам че го казвам , но съм адски разочарована и объркана - не зная на кого да вярвам вече - останаха ли истински лекари ?

п.п.  това е мое мнение , никои не обвързвам с него - просто споделям факт -  АЗ СЪЩО МНОГО ВЯРВАХ НА СТОИМЕНОВ  - мил и любезен , но останах разочарована ...... явно парите  навсякъде играят водеща роля и застават на първо място дори пред Хипократовата клетва .
п.п.п-  посетих и ГРЪДЕН хирург след случая от  ВМА - той каза , че образованието може да се махне , но съвсем не е спешно - за мое спокойствие ако желая .
... с уважение към д-р  Стоименов , но АЗ  на него повече не мога да се доверя - всеки лекар греши - така е , но факта , че настояваше за точно определени негови колеги хирурзи ми дава почва да си мисля друго . Всичко добро !

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия