С какво почиствате лицето си

  • 58 677
  • 386
# 195
А почистване на лицето при козметик с ултразвук? Как се чувствахте след първия път?

без обезобразяване  Peace
Виж целия пост
# 196
почиствам лицето си вече от много дълго време с едно лосионче от което съм много доволна.На билкова основа е но почиства идеално.На шишенцето пише Билков лосион D+.
Виж целия пост
# 197
Здравейте!Бихте ли ми препоръчали някаква хубава четка за измиване на лицето?Бях си взела една,но се оказа доста твърда и не ми харесваше как ми измива лицето и оставаше доста от продукта по самата четка.Благодаря предварително Wink
Виж целия пост
# 198
Здравейте!Бихте ли ми препоръчали някаква хубава четка за измиване на лицето?Бях си взела една,но се оказа доста твърда и не ми харесваше как ми измива лицето и оставаше доста от продукта по самата четка.Благодаря предварително Wink

Шисейдо има много нежна четка, подходяща и за чувствителна кожа.  Peace
Виж целия пост
# 199
Откъде мога да си я купя и може ли снимка Wink
Виж целия пост
# 200
Откъде мога да си я купя и може ли снимка Wink

Шисейдо се продава в Дъглас, Сефора, БЗ, но нищо не ти пречи да си я купиш от чужд сайт, ако излезе на по-голяма сметка. Четката е много нежна, масажна, за почистване на лице от линията The Skincare.
Виж целия пост
# 201
В Джъмбо продават четки за лице, обикновени, не са никак лоши, не са груби, съвсем евтини - 2лв, 4лв или нещо такова. Може да пробваш, поне ако не ти хареса, не е скъпа. Такова нещо представляват:

http://image.made-in-china.com/2f0j00UvaQbzJGqRok/Face-Brush-FB-0134C-.jpg

Като средната, само че са розови. Закачени са на стената по едно нанадолнище като слизаш за към долния етаж, до тях има всякакви такива неща - гъбички за лице, апликатори за сенки и подобни. Имам предвид това Джъмбо, което е на Мотопистата до Била.
Виж целия пост
# 202
Много ти благодаря Wink
Виж целия пост
# 203
Казват, че за такива цели, много добра работа вършели бебешките четки за коса. От край време се каня, и все забравям.
Виж целия пост
# 204
Aз точно от такива като от Джъмбо не съм доволна.Много груби ми бяха и ми разраниха кожата на лицето,а не съм търкала толкова силно..
Виж целия пост
# 205
Вместо четка, лицето се почиства най-добре с хавлия. Има едни мънички, като джобчета, където си пъхаш ръката. Мокриш лицето, мокриш кърпата, слагаш й гел или там каквото ползваш - и търкаш! На запад това е най-нормалният начин да си измиеш лицето, освен това е хем нежен, хем ефективен. Peace Аз си имам такива за всеки ден, но напоследък не ползвам всеки ден. Препоръчвам newsm10
Виж целия пост
# 206
Вместо четка, лицето се почиства най-добре с хавлия. Има едни мънички, като джобчета, където си пъхаш ръката. Мокриш лицето, мокриш кърпата, слагаш й гел или там каквото ползваш - и търкаш! На запад това е най-нормалният начин да си измиеш лицето, освен това е хем нежен, хем ефективен.
А дали е достатъчно хигиеничен обаче? В такива гъби, ръкавици и тем подобни се развиват много бактерии дори добре да се изпират и изсушават. За тялото да, но за лицето не бих ползвала такова нещо.
Виж целия пост
# 207
Вместо четка, лицето се почиства най-добре с хавлия. Има едни мънички, като джобчета, където си пъхаш ръката. Мокриш лицето, мокриш кърпата, слагаш й гел или там каквото ползваш - и търкаш! На запад това е най-нормалният начин да си измиеш лицето, освен това е хем нежен, хем ефективен.
А дали е достатъчно хигиеничен обаче? В такива гъби, ръкавици и тем подобни се развиват много бактерии дори добре да се изпират и изсушават. За тялото да, но за лицето не бих ползвала такова нещо.
За четките не се ли отнася същото? А те са и по-агресивни. Със сигирност е по-чисто ПОНЕ от възглавницата, на която спиш, освен ако сменяш всеки ден. Simple Smile В смисъл, лицето е изложено на много повече други "нехигиенични" фактори, от които не можеш да го предпазиш, освен ако не живееш в кувиоз. Естествено става дума за твоето лице и ти си знаеш с какво да го миеш, но мен ако питаш, отговорът ми е - да, достатъчно чисто е, щом хавлията е прана с гореща вода, а стерилността е надценявана. Peace Поне при мен действа чудесно и от години съм нямала проблем.
Виж целия пост
# 208
Аз измивам лицето,включително очите с интимен гел-какъвто ползвам в момента,обикновено е на Билка,Лактацид или Себамед Peace Ексфолирам 1-2 пъти седмично,и почиствам основно при козметик веднъж на 2 месеца Peace
Виж целия пост
# 209
Аз по принцип си разпенвам гела в ръцете и след това на лицето, без четка или каквото и да било (но сутрин под душа използвам ексфолиант). Преди време бях чела за муселиновите кърпи и как хубаво ексфолирали, та си взех на Ейвън един крем за почистване с такава кърпа, много добре ми действаше и кърпичката наистина беше много приятна за употреба. За хигиена - на всеки три ползвания я перях в пералнята.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия