Февруарки09

  • 42 356
  • 737
# 240
Мога да издам книжка 1001 рецепти с картофи, ориз и спанак. Simple Smile
Ще го запомня....
Винаги като я попитам - какво искаш да папаш? Отговаря - пупа /супа/  Давам една купичка със супа и една филийка хляб.
От два - три месеца не ми дава да я храня, та гребва си точно 3-4-ри лъжички и до там със супата. След това започва мисия да надроби недокоснатата филийка.... казва - баво-о-о-о /браво/ и веднага след това - како/мляко/ мандарините и ябълките, даже не мога да ви ги напиша как ги изговаря  ooooh! това е всеки божи ден. В къщи сладко не съм я виждала да яде, много пъти съм предлагала, но го познава на външен вид и  Sick за яслата не знам  newsm78
Да кажа и за гърнето, в яслата я учат да се обслужва сама и познайте - всеки ден има по един чифт гащи напишкани и то най-вече в къщи. Сваля панталона и сяда на кукото....

И аз получих подарък от милото, въпреки, че всяка година ме пита - какво искаш? аз отговарям: - Нищо не искам точно днес  Naughty Анди получи плюшен Ешко Бешко.
Ели, Миме,  dorabella,Geia  Hug давам ви зелена светлина - казвайте и правете каквото решите, но само днес  Wink
Фокси как сте?
Виж целия пост
# 241
Ламтурник, много готин пост. Даде доста идеи  Peace

Аз не мога да се оплача със злоядо дете (пу,пу), но, естествено, си има предпочитания. Шоколад не яде и никога не е яла, затова няма много ясна представа за вида му и всичко сладко се казва така - от шипков мармалад до прясно мляко с мед и какао. Чипс пък за Дара са едни мюсли от ръжено брашно и малц, който или яде с мляко, или направо си хрупа. Малко гадничко, че лъжа детенце, ама пък е за нейно добро - поне малко да й спестя вредните храни и пристрастяването към тях (че я ме вижте сега мене какъв съм шокохолик Simple Smile ). И ние никога не сме се хранили с детска кухня, но не мисля, че не се храни достатъчно разнообразно. Също като Ламтурника прилагам замразяването във фризер на порции. Сред любимите храни са: баница, кюфте, грах, зелен боб, доматена супа и, естествено, торта (разбирайте бисквитки с кремче). За протокола: 11,4кг. и 89см. (по метъра на стената).

Толо, Миме,, вие пък намерихте кога да се скарате... То не, че е голямата светиня днешния ден, ама все пак денят си е на дамите и мъжете трябва да проявят толерантност. Аз изрично помолих без цветя на 'светлия празник' и получих най-милия подарък на света - картинка с послание, нарисувана от Дара и тати и залепена на хладилника.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 242
Фокси, добре, че бързо ви е минал вируса!! Ще стискаме палчета значи на 23-ти  Praynig
Наде, присъединявам се към начина, по който описваш как се чувстваме след трагедията с Валенцето - миличкото ... Flowers Rose Flowers Rose
Михел също усети, че съм тъжна и доста ме гушка от тогава.
Бетунга, чудесна притча ...
Успях да прочета всичко, дори и поста на Ламтурника - искам биричка и аз, ама в приятната ви компания.Между другото, ще идвам на друга форумска среща в Пловдив /през юни/ и отсега преговарям с половинката докато той се види с неговите съфорумци, аз да видя вас мили пловдивчанки  Hug - то дотогава я камилата, я камиларя, ама нейсе, аз да пробвам
За мерки и теглилки - май Михел е около 91-92 см, над 15 кила, едвам го нося, а с грейките -  Rolling Eyes
За яденето = още сме сутрин основно на попара, понякога пържени филийки или сандвич с кашкавал.
На яслата яде всичко и въпреки това, като го прибирам е ужасно гладен и "ми изяжда ушите". Вечер яде супа - 300 гр. със едно сухарче.
Взимам кухня когато си е в къщи, за по-разнообразно, обича всичко.

Виж целия пост
# 243
Добър вечер, и честит празник на всички мили дами и мамчета тук!

Хич не ми остава време да пиша, но ви чета, когато съм в обедна почива.
Фокси, хубаво е че сте вече по-добре.
за яденето-когато сме болнички хич не ядем, а за съжаление тази зима доста често ни се случва това.Иначе яед от яслата, вечер супичка, а когато не е на ясла му поръчвам кухня или аз му готвя зависи ако не съм на работа.Сутрин не обича много да заусва , особено ако е пил мляко рано сутрин, на обяд яде супа, а след обяд кисело мляко, десртче или кремче някакво, кекс, а вечеря пак няккаво хапване , или от мен(или от бабата вече в повечето случаи) приготвено или от кухнята .,

Не спирам да мисля за РАдето и Валето, много ми е тъжно и незнам какво да пиша..
Виж целия пост
# 244
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МИЛИ МОМИЧЕТА! РАДВАМ СЕ, ЧЕ ВИ ПОЗНАВАМ!   bouquet


(+ 1 Скрит/и) и 7 Гости преглежда(т) тази тема.
Ама много публика на балкона. Трябва май да се замислим за бюфет  Mr. Green
Виж целия пост
# 245
Аз се извинявам, че честичко ви вися на балкона  Embarassed , може да сте ме виждали, но ви чета още от както подозирах, че съм бременна и не знаех мартенски или февруарски термин ще ми определят. После се оказа, че все пак родих през февруари и така....  Blush  Ако решите нещо, в което може да се включат повече мами, пишете в мартенската тема или тук, за да разберем.
 Hug
Виж целия пост
# 246
Елуинг, гостите са нерегистрирани потребители. Явно сме много интересни на една определена група лица, но информация оттук, така или иначе няма да получат.  Simple Smile
Кремчо, всичко друго, ама кафе няма да сервираме.  Naughty
Виж целия пост
# 247
Ламтурник, не бъди негостоприемна, току виж се разкаяли. И без това повечето са свикнали я на кафенца, я на уиски, я нещо друго...
Виж целия пост
# 248
Добро утро!

Вече пиша с прояснена глава. Вчера бях цял ден като парцал. Днес още ми е мотано,но няма нищо общо с вчера. Иначе вчера само Жорето повърна веднъж, но като цяло всичко друго си беше ок. Аз лежах цял ден.Не можех да мръдна от леглото. Всичко ме болеше, всяко едно мускулче ме болеше..
Не че да се хваля, ама за пореден път се убедих какъв златен мъж си имам Heart Eyes Не отиде на работа, защото видя, че не съм добре. Цял ден се оправяше с децата, сменяше памперси, занимаваше ги, приспиваше ги, хранеше ги, ми чинии, чисти, оправя къщата...Чак ми стана съвестно...  Тая сутрин специално ме пита дали съм добре, за да знае дали да ходи на работа... Много съм му благодарна.
Иначе аз днес съм вече почти 100% добре. Само кръста ме боли ужасно, но ще мине..Нещо цигарите и кафето хич не ми вървят.Може би защото вчера изпуших само половин цигара, а и не съм яла нищо от два дни..Корема ми се залепи за гърба Laughing

Чета ви сега и се хиля... Laughing
Гея, уиски,ама не какво да е..нали знаеш Simple Smile
Виж целия пост
# 249
Фокси сега е момента да оставиш цигарите.
Като изключим кръста, всичко друго при тебе си го представих така:
Виж целия пост
# 250
Ламтурник, не бъди негостоприемна, току виж се разкаяли. И без това повечето са свикнали я на кафенца, я на уиски, я нещо друго...
Joy Joy Joy
Вярваш ли си мила?
Нали не ми се сърдите,че от време на време надничам при вас да ви видя как сте?
 foxy81 - и моят мишок не искаше да яде по едно време нищо и знаеш ли как го накарах - извадих чантичката си с гримове /много обича да ги разглежда и да ги чупи/ и докато ги вади и връща обратно съм го нахранила... Rolling Eyes
С най-добри пожелания момичета   bouquet
Виж целия пост
# 251
Ламтурник, не бъди негостоприемна, току виж се разкаяли. И без това повечето са свикнали я на кафенца, я на уиски, я нещо друго...

Абе не всички са така. Преди години бяха казали на една позната:
"Не ям, не пия, не пуша, дрехи не нося. 30 000 лв в пликче и всичко ще е наред."
Това беше, когато ги имаше многото нули.
Виж целия пост
# 252
Здравейте и от мен  Hug
Госта в темата съм аз ,горе долу съм постоянното скрито присъствие  Wink Тази и още една тема от форума ще са интересни още дълго време за някои хора .... Mr. Green
Честит 8 март на патерици!БЪдете здрави!Вчера точно за празника имахме амнайсет шефа в офиса и съответно не можех да влезна и за секунда в нета  Crazy Вечерта се прибрах ,главата ме болеше ужасно и не докоснах компа  ooooh! За празника получих "кетче" -букетче за мама  Heart Eyes
За кукуто-в яслата прави всичко в кукуто ,обаче на домашното му е обявила бойкот  Crossing Arms
Ламтурниче ,твоите постове ги чета с огромно удоволствие  Hug
За яденето-Таня яде всичко ,но най-обича "канка" (луканка,пушено месо,шунка) и "киемче"-кремче .Забелязала съм,че вечер не иска да вечеря готвено ,може би заради яслата-там си омита и двете на обед  Mr. Green
Вержи,радвам се ,че сте добре  Hug
Виж целия пост
# 253
Здравейте и от мен  Hug
Госта в темата съм аз ,горе долу съм постоянното скрито присъствие  Wink

Вени,когато си скрит показва скрит,а не гост
Виж целия пост
# 254
Ламтурни - много ми хареса това именце Grinning
А и готиният пост.
Фокси добре, че се оправихте бързо и да не си се оплакала от Боян Naughty
Ще стискаме всички палци на 23-ти.
Ние на консултацията се установи, че не сме качили и грам 3 месеца и сме 12кг пак, 87 см някъде.И Краси си ядеше хубаво, но и той като много други взе да подбира, не иска никой да го храни, но като му се сложи яденето пред него взима няколко лъжици и другото време е разбъркване и плискане навсякъде.Баба му дава някаква играчка да се занимава и така лапа без да се усети.Утре мисля да го водя на лекарката и да дава бележка, че е здрав и да тръгва от петък на ясла или понеделник.Не мога да реша, щеше да тръгва от 1.03,направихме изследвания още на 17.02,важели 1 месец.После директорката каза не го водете на 1.03,че ще имаме тържество и щял да им го развали и да реве.После само 2.03 и 4 почивни дни няма смисъл,дайте го от от 07.03,той пък се разболя от брат си,беше на антибиотик и още има гъсти сополи понякога,които не текат,но е запушен носа му.
Научи се на един номер от както беше болен и аз му давах хапчета или бонбони за гърло.Сега показва гърлото,скимти жално, че го боли и иска пак бонбони и аз сега му давам едни лукчета с ментол и евкалипт.Много ги обича, може цял ден да ги яде ooooh!
Вече е на моите гозби, до 1.03 беше на кухня.После не го записах с идеята,че ще тръгва на ясла и ще ми дойде много разкарването и до кухнята,но май нашето ядене повече му харесва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия