Токуда Болница - София - 9 тема

  • 48 046
  • 707
# 75
Здравейте!

Аз също раждах в Токуда януари месец и редовно влизам в темата Simple Smile.

При мен също се получи ужасното главоболие след секцио. Казаха ми, че в 10% от случаите така се получава. Вливат физ. разтвор и парацетамол, но ефекта е краткотраен. Пиех много течности и солпадеин. Най-много ми помогна кафето. Който получи такова главоболие да кара посетителите да му носят кафе.  Peace Знам, че не е много полезно за кърменето, но специално аз не можех да стана от леглото и да си погледна бебето и нямах много голям избор.
Виж целия пост
# 76
 Hug
запис и се връщам да ви чета
Виж целия пост
# 77
marinels, честито бебе и от мен! стискам палци всичко с бъбрека да е наред и да забравиш лошите мисли много бързо!   bouquet
другата седмица на мен ми предстои сваляне на серклаж. искам да питам ако има мами, които са минали през това, какво е усещането и евентуалните последствия? например, да очаквам ли кървене? чувала съм, че обикновено след свалянето на конците следва бързо раждане. до колко е вярно това? при мен серклажът не беше заради скъсена маточна шийка, а заради отворен външен канал на входа на матката (травма от първото ми раждане). според вас при това положение какъв е вероятния сценарии?
Виж целия пост
# 78
ами раждане може да тръгне от обикновена манупулация във влагалището - затова се избягва туширане или преглед с вагинален ехограф  Peace

свалянето на конеца не е болезнено, при мен го свалиха - като бях в твоите семици, защото раждането беше тръгнало  Peace
Виж целия пост
# 79
А какво е серклаж и за какво се прави по принцип  Embarassed
Виж целия пост
# 80
 Heart Eyes  запис
Виж целия пост
# 81
Запис  Wink
Виж целия пост
# 82
Здравейте момичета  Hug .Аз днес бях на запис на тонове и понеже зададох повечко въпроси на д-р Илиев, той ми предложи да посетя и отворените врати.Каза, че той ще говори.Аз и без това се чудех и като разбрах, че ще е той, направо се записах, предполагам ще е полезно.Ако решите, записватено става по телефона.
Ще бъде на 30.03 от 14.30ч. в аула-та на 9-тия етаж.
Виж целия пост
# 83
setony,БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА!

ще взема да се запиша и аз. Никога не съм ходила на такова мероприятие и изпитвах съмнения доколко е полезно, но пък дано е полезно. Peace
Виж целия пост
# 84
А какво е серклаж и за какво се прави по принцип  Embarassed

шийката на матката се пробожда с конец и се връзва - като кесийка - да не изпадне бебето - прави се при скъсена или изтъняваща шийка;

при мен - в следствие на конизация - в началото шийката ми беше като на нормална жена (конизацията беше с лазер), но в следствие миналото третиране и други усложнения (инфекции и т.н.) ...започна прогресивно да изтънява от над 4 см - във 2 месец - падна до 2 см в 4 месец ....

при мен серклажът беше по спешност и след обичайното време, с много рискове .... но благодарение на екипа от моя милост и добрия лекар - доведохме до хубав край .... няма да обяснявам за всичките други перипети през това време  Hug

обикновено- интервенции в областта - като аборти, конизация и т.н. могат до доведат до изменения в тъканите и слабост на шийката - при мен тъканта не беше мека, беше си твърда, но инфекциите си казаха думата ...а лекарите, които ме поеха в началото - не им бяха обърнали внимание .... ooooh! ooooh!

дано не се налага на никого  Hug
Виж целия пост
# 85
Здравейте на всички бивши и настоящи родилки,
Може да ви прекъсвам раздумката, но имам спешен въпрос:
Какво ще ти бъде възстановено при раждане, ако имаш допълнително здравно осигуряване - примерно чрез Дженерали или Доверие?
Някой допълнително здравно осигурен възстановил ли е разходите си и чрез какъв документ.
Доколкото съм информирана всичко в Токуда минава чрез дарение, за да се спестят данъци и такси!
Има ли някакъв начин фонда да ти покрие разходите?
Предварително благодаря за отговора.
Поздрави
М
Виж целия пост
# 86
ами ди колкото знам се оправи този проблем  newsm78

издава се фактура и на нейна база, фондът покрива разходите

на мен ми бе покрито всичко, без нео-пакета, защото той не е мой разход, а на бебето, а при раждането то не е осигурено допълнително;
след това включих и него към осигуряването и всички последващи разходи - по прегледи и т.н. бяха покривани

вече друг е въпросът - по договор - какво покрива съответния фонд, има такива, които не покриват раждане
Виж целия пост
# 87
Алена, а във фактурата "дарение" ли пише?
Щото ако е така, никой фонд няма да иска да го покрие...
Виж целия пост
# 88
не не, до колкото си спомням имаше срещи на фондовете и болницата и са се разбрали как да действат

мисля, че някой тук или в другата тема за проблема - писа за развитието  newsm78 и как се действа

фактурата не съм я виждала, но предмета на сделката не е дарение  newsm78

marioanab, може да се обади на координаторите на фондовете и да попита - ще е най-прясната информация
Виж целия пост
# 89
В миналата тема една мама беше писала, че основанието е "раждане по клинична пътека...", аз не съм питала, защото не съм с фонд, но ако кажат нещо по въпроса на отворените врати, ще пиша...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия