За празника на мама АПРИЛчето ще врътне акробатика голяма! - Тема 18

  • 32 377
  • 720
# 450
Вече си имам момченце в стаята при мен.Днес тати го видя за първи път, кака и баба също. Абеее.кукла.

Вярвам, че вече се чувстваш напълно щастлива с малкия до теб. Как мина срещата му с каката - надявам се са си допаднали?!  Wink Нека само поводи за щастие ви носи мъника и хайде да се гушкате скоро у дома.  Hug
Струва ми се, че ми падна тапата.

Май правилно си се ориентирала с приготвянето на багажа, малкия дано почака още малко ама друго си е да метнеш само чантата и да тръгнеш към болницата, друго е да го мислиш в последния момент. На мен тапата не ми е падала предния път вкъщи, предполагам , че когато са ми спукали водите е станало, та незнам дали ще я разпозная  newsm78 ако вземе да изтече (като чета обаче че е към шепа слузеста течност трудно май ще я игнорирам  Crazy). Замислих се колко различно протича всяко раждане - аз бях с контракции и разкритие, но нито ми беше паднала тапата нито води бяха изтекли... да видим как ще е този път.  Party Незнам защо, ама и аз придобих усещането , че бебевалежа се задава и към нашата тема, уж не ме е страх и не се притеснявам особено, ама май предния път бях по-спокойна макар и по-неподготвена.  Thinking Сигурно от дискомфорта който силно се увеличи от началото на 7я месец и притесненията , че може да се роди малчо прекалено рано.
Купила съм си днес локум и тия дни ще пробвам сладкиша на Биг мама - мъжа ми днес като ме заведе в магазина и като видя що сладости натрупах в количката се хвана за главата, като му казах че ще правя и кекса пък съвсем се ошашка какво чудо се опитвам да си залепя на дупето  Laughing - карай , прежалила съм се.  Whistling Ама колко съм станала пущинлива тоя месец - преди това не бях, повече няма да ходя с него, ще го пращам със списък, че то така  къде ще му излезе края (днес нещата от списъка бяха само 1/3 от всички покупки  ooooh!).
Ще си взимам утре да пробвам препоръчано лекарство хомеопатично като сироп за киселините - ще докладвам като го тествам. Казва се Иберогаст - някой с впечатления от него, струва ли си 7лв?! Реших да пробвам нещо хомеопатично поне, че само газираната вода ми помага, пък с тоя въглероден диоксид как натъпках малкия не е истина... Иначе и аз почнах Арниката , ама нещо не съм достатъчно редовна  Blush
Комплектите за бебешка количка - аз ползвах тънко дунапренено матраче облечено с хасе, без никаква възглавница обаче (така и не разбирам каква й е идеята при малко бебе, то даже не можеш да го задържиш с главичка върху нея), сега за коша на количката си имам едно , което си е вървяло с коша , но пък то не може да се пере (май има някакви кокосови вложки вътре). За мен по-добър е варианта с дунапрена, защото лесно се пере и съхне , пък тия матраци... хич и не знам как се поддържат ако се напишкат.  newsm78
Днес купихме и шалте двулицево за обиколник на кошарката и съм го разкроила да го шие свекърва ми, да видим дали ще стане на нейната машина, то при нас друго за подготовка не остана и реших да изчистя и тази подробност. ще пусна снимки да видите идеята реализирана.  Peace
Ауу , пак дълго стана... хайде по леглата  Mr. Green
Виж целия пост
# 451
Добро утро, момичета-кокичета и коремчета!

От няколко дни насам съм като пружинка, отворя ли си очите, ставам, все едно кой знае каква работа ме чака, а всъщност сядам на дивана, защото от домашната работа получавам контракции и се пазя. Моя мъж ми вика Принцесата на бебетата и хвърчи с парцала, миличкия, само че на мен така ми е скучно, като не мога нищо да правя.

Някоя от вас, решила да ражда в Шейново има ли? Аз май и този месец изпуснах отворените врати, следващия месец май направо ще ходя по предназначение Wink

Някой питаше за къпането - акушерката ще каже най-добре. На мен лично ми е странно съвсем мънички бебенца да се къпят с козметика. ДА го облееш, ок, ама шампоани и лосиони от първия ден...Ама знам ли как ще си променя мнението Simple Smile

Прекрасен ден на всички, аз пак ще съм по парковете като вчера, беше разкошно!
Виж целия пост
# 452
Ставам сутринта и веднага се лепвам за компа да проверя дали нямаме ново бебе... Анда да се разпише как е  baby_neutral

Маминка66, много се радвам за вас, че вече сте заедно с мъника.

Чувствам се адски дебела. Снощи ми хрумна мисълта, че каро родя, ще смъкна корема, ама бедрата ще си останат....уф, не ми се мисли пак диети, гимнастики, масажи... тъкмо отслабнах предния път - и хайде пак!
Виж целия пост
# 453
Добро утро и от нас ...

и аз се събудих рано рано ... по-лошото е че не можах да си заспа пак ... както си правех досега Simple Smile

Вчера беше много приятно по-улиците ... днес мисля пак целия следобед така...

Малко нищо общо с темата, но брат ми (19г кандидат студент и абитуриент) е тук за изпит ... междувремнно обаче вчера купихме и костюм и риза Simple Smile а майка ми и баща ми се бяха панирали, че "датите им свършват" Simple Smile и човека ще остане без дрехи Wink 
... ама и аз намерих кога да раждам - месец преди абитуриентската на брата Wink ... хихихихи и сега майка иска до края на месеца да приготви брат ми, че после с мене да се занимава Simple Smile

А и нещо, което мен искрено ме развесели... според магазините в Шумен и Велико Търново, тенденциите за младежки (абитуриентски) костюми тази година е да са с изключително тесни и скосяващи се надолу панталони ... Simple Smile а брат ми като се види в това и полудява Simple Smile
По-интересното е, че са твърдели че след като такива са тенденциите ... единствения вариант е да му се шие по поръчка .. пак немислимо за непримиримо теле (зодия телец ... типичен...).
Като чух това от майка ми.. викам ... чакай... не може в цяла София да няма един костюм с прав панталон.... но не ... нямало да има .. то тенденциите.. колекциите ... пфуууу... как се палят тези хора не е истина...
А вчера влизме в първия магазин, питаме, обличаме, харесваме се и купуваме и хоп ... вече имаме костюм Simple Smile Майка ми щеше да се разплаче от вълнение и облекчение Wink

Та с това се забавлявах вчера Simple Smile
А днес брато е сам на изпит.. предните пъти се влачих с него до Нов Български и висях в кафето ... но днес пропуснах ... че имаме среща с мацка преди изпита Simple Smile
Да видим как ще се справи сам (за1ви път) из софийските улици Simple Smile дано си е запомнил маршрутите Simple Smile

Ох ... май се поулях ама ... нещо разнообразно да ми се случи Simple Smile

Хайде дописане.. че вече сме гладни .... Simple Smile
Виж целия пост
# 454
и сега сещам нещо на бебешка тема Simple Smile
Майка ми е решила да смени избора ма козметика - от Себамед минаваме на Саносан ... да я разубеждавам ли ...
(аз понеже оставих тези неща от списъка на нея, за да се ангажира и позабавлява с неща които са долу горе в нейния професионален обсег ...)
Виж целия пост
# 455
Dobro utro,mam4eta!

Parvata ni ve4er zaedno mina dobre - prez 3 4asa mandja i malko luleene..Ama kak da go ostavi6 da carka, to du6a pod naem nosi, deto vikat babite.
Ustanovih, 4e mi e mnogo gnuslivi4ak. Dokato ne mu se smeni naakanija pampers, ne se uspokojava. Kokona.
A ina4e kaka mu se radva6e, ama ne smee da go gu6ne, toj e kato porcelan krehak. Gu6naha se de i snimki imame, ama njama kak da pokaja. A i az sam ot horata, deto ne obi4at da si pokazvat mucunkite publi4no - i vav facebook  njama snimki.

Hubav vi po4iven den! I celivki!

A za latinicata se izvinjavam, no ne moga da prevklij4a ne6o!
Виж целия пост
# 456
Мами, здравейте,
Исках само да питам като сме осигурени и отиваме да раждаме с направление,какво плащаме- горницата над това,което се поема от държавата по направлението ли,или въобще си плащаме обявените от болницата цени, пък направлението...не влиза в сметките...?То колко ли поема държавата..

Инфото за коликите е супер, мерси много, записах си.

И аз се чувствам дебелка, но си се харесвам, сигурно тумбака един ден ще ми липсва, както и мърдането вътре.С голяма гордост си го нося,де.

Приятни мигове с малките съкровища вкъщи!

Аз вече се ориентирах към лекар и остава само да се срещнем и уговорим.Скоро и аз ще стягам чантите и айде, когато дойде..Чакам с нетърпение..Simple Smile

Хубава неделя от мен!

Виж целия пост
# 457
 luiza_chikone, не разбирам защо трябва да доплащаш нещо? Направлението поема всично стандартно...
Ако ще раждаш с избор на екип/доктор, то за това си има цена и е обявена.
Ако ще искаш упойка, мисля че също това се уговаря (и плаща) предварително, мисля че пак си го има в ценоразпис. Иначе по направление (по каса) ти вървят обезболяващи... но не и упойка.

Но това са мои впечатления - дано не бъркам... сигурна съм че ще се включат и по-сигурни мамчета ... Simple Smile

Но за болницата, към която съм се насочила, знам че две приятелки родиха там без да им се искат пари... при това са доволни и от престоя като цяло ...
Виж целия пост
# 458
Добро утро и от мен,колкото повече наближава момента,толкова по зле спя.... Sad,а аз обичам да спя...
тази сутрин почна с акробатиката още в 6 и досега не се е спрял,само аз ли имам такова лудо бебе,а после доки,защо не наддавало,ами как да стане,като не се спира...
За раждането не се плаща нищо,ако раждаш нормално или секцио по мед.причини,плащаш си за избор на екип само...
Виж целия пост
# 459
Добро утро, фурнички Simple Smile
Как е положението? Контролирате ли температурата?

Анда да се отчета!

По повод цените - за Шейново специално ценоразписът е даден на сайта и отдолу пише, че ако не си здравно осигурен заплащаш всичко по тарифа плюс цената по здравна пътека. За другите болници предполагам е по същия начин. Естествено това е за екстрите.

Съни, има отворени врати за Шейново на 23ти, не си изпуснала момента, може да се организираме Simple Smile

Моите бедра също са добре оформени  Crazy но още никой не се е престрашил да ми каже, че съм дебела  Laughing дори свекърът ми каза, че съм в спортна форма  hahaha ще трябва да го черпя хахаха

ММ като чу, че малката е с пъпна връв около врата, каза да я уговарям да я махне и че щял да и купи нещо розово, ако слуша ( нали досега не смееше и все унисекс купувахме)  Joy

Маминка, браво на малкия лакомник, а пък за памперса и аз бих църкала, ако ми е мръсно и мокро особено докато ям, то се разваля удоволствието от папкането хахаха
Виж целия пост
# 460
Отчитам се Simple Smile
Тази сутрин няма повече кръв, бебето мърда, макар и да не са яки шутове като вчера,
контракции йок, други признаци йок.
В сряда съм на контролен преглед без друго, мисля тогава да кажа за тапата. Чета по Dr. Sears, че трябва да се обадя на лекаря в случай на прясна, ярка или голяма по количество кръв - нищо от това нямам. Падането на тапата било знак за prelabour, тоест тялото се гласи да ражда, също както се отпускат разни сухожилия в таза и пр. Колко време ще се гласи... ами деветият месец бил за това.

Аз пък си глася музика, която да си слушам на МР3-ката в болницата, хехехе Simple Smile
И мисля да си взема някакви лакомства, че храната е у-жас-на. Ако сега не се поглезя, кога?
Жалко само, че стомахът ми е станал свръхчувствителен и повръщам от най-малкото нещо.
Виж целия пост
# 461
Анда, все така положително и занапред. Гласете си се още няколко седмици, докато измислиш плейлистата и менюто  hahaha
 Hug   bouquet
Виж целия пост
# 462
Много съм "за" да се видим в Шейново на 23, тогава тъкмо влизам в 9 месец Simple Smile Да не взема да остана там хихи.

Глася с една приятелка списък за най-необходимите неща за бебето в началото и днеска ще се развихря. Свръх енергична съм, само да не бяха контракциите, цялата къща щеше да светне.

Сега ще им светнат само на продавачките очите Simple Smile))
Виж целия пост
# 463
Добро утро ,мами :Lil:
тази нощ и аз нещо не се наспах ,но към края ще е още по зле така ,че няма да се оплаквам  Wink.
Анда ,още малко да си почака Бебо,но и да се роди няма да е проблем,не се тревожи. Wink
Аз до сега все си мислих ,че ще родя по рано ,нали все с болки съм ,но вече почнах да си мисля от тези хапове дето не спирах да пия ,да не се преносим NeWS78,вече нищо не пия от седмица .
времето е супер ,но ще си го гледам от къщи ,добре че ММ е почивка и ще се разходят с детето ,че и тя покрай мен милата цяла зима беше в къщи  Sick,само да се роди бебо ,ще се скъсаме от разходки .
Ох нашия , бебе валеж ще почне след 20 март,то не останало бе :о:,ох много се вълнувам ,ей най накрая и нашият ред ще дойде ,хората родиха и забравиха  :е:.Пожелавам ви един прекрасен слънчев ден на всички. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 464
Здравейте, момичета,
днес пак рано, рано се събудих, но като закусихме със Савата пак се мушнахме в леглото.
Maminka66 мнго осе радвам, че малкото мъжле си е при теб вече. Сега бързо, бъзро ще напреднете с папкането и порастването.  newsm44

ani_d и аз мерси за инфото, запазвам си всичко във файл "колики".
Поздрави и хубав ден на всички съотборнички от темата smile3535
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия