За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 234 027
  • 4 781
# 150
Виж целия пост
# 151
И аз имам приятел там, каза, че е добре и че при него по принцип опасността е от вулкан наблизо, но все пак  Confused
Много ми е тъжно за хората, които преживяват това в момента, ужасно е  Sad
Виж целия пост
# 152
Английският ми никакъв го няма, но ми се струва, че казаха, че не се е взривил реакторът, а охлаждащата система към него. Има известна разлика. Не че това не е опасно, но е по- малкото зло. Казаха, че е рано за прогнози и призовават да се изчака.
Виж целия пост
# 153

страшно е радиажията в радиус 10км е 1000 пъти над допустимото

това къде го чу?
експлозията не е на реактора, по СНН казват, че няма заразяване за сега и може да не се стигне до по-големи бели , ако се справят с охлаждането
Виж целия пост
# 154
От коментарите разбирам, че са се опитвали да охладят реактора и от това се е получил облака с пара. Самият реактор не се е взривил, все още, но има голяма опасност. Сградата около него обаче е определено взривена - показваха кадри преди и в момента.
Виж целия пост
# 155
Положението е сериозно..
Чета ви от вчера и.. ставам все по притеснена..
Дано всичко се размине при тях, защото наистина изглежда като апокалипсис..
Най-вече дано и централите да бъдат оправени, че не ми се мисли...

Сега по новините казаха, че заради земетресенията оста на земята се е изместила с 15 см, което ще доведе до намаляне на денонощието с половин или една микросекунда (дано ен бъркам при представяне на инфото). В новините поне тук в България не споменаха нищичко за взривена АЕЦ.

 Praynig Опитвам се да вярвам, че всичко ще се размине с възможно най-малко щети.
Виж целия пост
# 156
ето тук според мен се разбира добре какво се е случило:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/03/12/1058046_v_iaponska_aec_e_imalo_eksploziia/

Виж целия пост
# 157
.
Виж целия пост
# 158
моля се само да овладеят ситуацията с АЕЦ-а, иначе ще се увеличават страните, които са пряко засегнати от това бедствие и радиацията ще съсипе всичко.
Моля се за японския народ, моля се за всички, които в момента са на японска земя  Praynig
Виж целия пост
# 159
По новините казаха,че само за момент е било 1000,а сега е над 20.
Виж целия пост
# 160
Четох днешния 24 часа. Впечатлих се от организацията на японците - веднага след земетръса, вече е имало полицаи на всякъде, хората са били групирани с по един водач, няма паника, няма нищо. Една българка е писала, че 3-4 минути след земетръса на улицата вече имало прилежно подредени одеала и минерална вода........ Crazy Уникални хора. Моля се да има минимални жертви, да овладеят АЕЦ-а.
Виж целия пост
# 161
Не мога да си обясня с какъв акъл японците строят АЕЦ в толкова земетръсен район. Това си е чисто самоубийство - да посториш ядрена централа в едни от най-земетръсните райони на Земята.

Четох днешния 24 часа. Впечатлих се от организацията на японците - веднага след земетръса, вече е имало полицаи на всякъде, хората са били групирани с по един водач, няма паника, няма нищо. Една българка е писала, че 3-4 минути след земетръса на улицата вече имало прилежно подредени одеала и минерална вода........ Crazy Уникални хора. Моля се да има минимални жертви, да овладеят АЕЦ-а.

Няма нужда да ги превъзнасяте чак толкова много. Уникални са защото всяка седмица там ги тресат земетресения и си знаят урока като "Отче наш" Освен това с построяването на тези АЕЦ само доказват че нещо не са много умни.
Виж целия пост
# 162
По немските новини казаха, че най-лошото вече е започнало - стигнало се е до ?ядрено топене? /не знам дали точно така се превежда Kernschmelz/ и няма начин за овладяване на ситуацията от тук нататък.  Sad Говореха за около 17 часа време още. Вече има изтичане на радиоактивност. Sad Разчита се основно на вятъра, който засега вее към океана. Евакуира се в радиус от 20 км.

Ужас абсолютен! Нямам думи  Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 163
По немските новини казаха, че най-лошото вече е започнало - стигнало се е до ?ядрено топене? /не знам дали точно така се превежда Kernschmelz/ и няма начин за овладяване на ситуацията от тук нататък.  Sad Говореха за около 17 часа време още. Вече има изтичане на радиоактивност. Sad Разчита се основно на вятъра да отвее евентуалния облак към океана.

Ужас абсолютен! Нямам думи  Cry Cry Cry

Ма..а му
Виж целия пост
# 164
Не мога да си обясня с какъв акъл японците строят АЕЦ в толкова земетръсен район. Това си е чисто самоубийство - да посториш ядрена централа в едни от най-земетръсните райони на Земята.


        Ти по-добре си задай въпроса, с какъв ъкъл българите ще строим АЕЦ Белене.
        
        Това, което се случва в Япония в момента е наистина кошмарно.
         Дано да не се окаже истина, че ни остава само да се молим. Praynig
        
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия