За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 864
  • 4 781
# 510
...Извиниха ми се , че са ме разтревожили  Rolling Eyes и ме предупредиха да не звъня повече - линиите са безкрайно претоварени и са необходими на властите.
...


Боже...
Виж целия пост
# 511
Самурайка , четейки те ми се прииска да те познавам лично и да си ми сред приятелите! Hug Поздравявам те и те те пргръщам!
                            Аз пък не искам да познавам някой, който може да си прекарва уикенда спокойно (а и елегантно избягва темата докато е на гости), докато част от държавата му бедства. Все пак поздрави и... дръжте се   bouquet!

Не е никак грубо, мен ми звучи съвсем нормално. Аз не мога да си представя, да има катастрофа с такъв размер тук в България ,със стотици мъртви и хиляди в неизвестност а аз просто да изляза на разходка с приятели да се порадвам на хубавото време  Thinking
Виж целия пост
# 512
Охладителната система и в трети АЕЦ е излязла от строя, помпа отказва да работи. Токай, на юг от Фукушима. Според Kyodo, японска информационна агенция.
Степента в Онагава е 1.
600 000 души са евакуирани от отцепените области около реакторите.
 Praynig

Дано се запази самообладание, възхитена съм и аз  bouquet.
Виж целия пост
# 513
Ама те пръчките и те трябва да се охлаждат. Нещо, което не се случва. В противен случай реакцията продължава и те започват да се топят, реакторът прегрява и сърцевината му също се топи.
Нали сега прогнозират нови земетресения те в тези зони където са централите ли са?
Да си повторя въпроса.

Никой не може да каже или да прогнозира какво ще се случи. Някои казват, че може и вулкани да изригнат дори след месец в следствие на такова земетресение (нали един изригна вече вчера). Така че, да гадаем в момента е излишно.

Освен това на 19-ти март се очаква луната да е най-близо до земята. Мен това повече ме тревожи.
Бяха написани областите, за които се прогнозира ама не мога да намеря статията.
Виж целия пост
# 514
Обявили са 70 % вероятност за трус около 7 в близките 3 дни.
Ндявам се прогнозите да са грешни и да започнат само значително затихващи трусове!
Виж целия пост
# 515
...В момента казаха, че в двата реактора се опитват да допълват вода, защото тя се изпарява непрекъснато.
                                Не ми се мисли къде ще падне  Confused. Цял свят сега се моли за Япония - да се размине 'само' с щетите до момента.
Виж целия пост
# 516

Извинявам се за офф топика, но някак не мога да се стърпя след прочетеното.

Току що прочетох едно интервю на Захари Карабашлиев с някои много точни попадения в него относно вродения ни песимизъм.
Цитирам един пасаж само:

"- Кое е най-странното ви преживяване от последното ви пребиваване в България?

- Истински случай: пристигам в София, началото на декември е, но е топъл, почти пролетен ден, лек бриз, над Витоша облаците са розово-пурпурни, красота! Влизам в такси, казвам “Добър ден. Как е?”.

Шофьорът брадясал, кожено яке, хвърля фаса си през прозореца, изплюва се след фаса, обръща се бавно към мен със свиреп поглед и изрича: “Ад.”

Интервюто тук: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=814665
Виж целия пост
# 517

Извинявам се за офф топика, но някак не мога да се стърпя след прочетеното.

Току що прочетох едно интервю на Захари Карабашлиев с някои много точни попадения в него относно вродения ни песимизъм.
Цитирам един пасаж само:

"- Кое е най-странното ви преживяване от последното ви пребиваване в България?

- Истински случай: пристигам в София, началото на декември е, но е топъл, почти пролетен ден, лек бриз, над Витоша облаците са розово-пурпурни, красота! Влизам в такси, казвам “Добър ден. Как е?”.

Шофьорът брадясал, кожено яке, хвърля фаса си през прозореца, изплюва се след фаса, обръща се бавно към мен със свиреп поглед и изрича: “Ад.”

Интервюто тук: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=814665
Ами за шофьора може и да е било ад .
Да се организират всенародни веселия ли в момента .
Да не се интересуваме и да си гледаме нашия живот ,който не е застрашен от радиация .Е,някой го могат и аз им се възхищавам .
Виж целия пост
# 518
Охладителната система и в трети АЕЦ е излязла от строя, помпа отказва да работи. Токай, на юг от Фукушима. Според Kyodo, японска информационна агенция.
Степента в Онагава е 1.
600 000 души са евакуирани от отцепените области около реакторите.
 Praynig

Дано се запази самообладание, възхитена съм и аз  bouquet.

Да, казват, че 2 генератора са отказали там, но засега третият стигал да поддържа и първите 2 охладителни системи.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 519

Извинявам се за офф топика, но някак не мога да се стърпя след прочетеното.

Току що прочетох едно интервю на Захари Карабашлиев с някои много точни попадения в него относно вродения ни песимизъм.
Цитирам един пасаж само:

"- Кое е най-странното ви преживяване от последното ви пребиваване в България?

- Истински случай: пристигам в София, началото на декември е, но е топъл, почти пролетен ден, лек бриз, над Витоша облаците са розово-пурпурни, красота! Влизам в такси, казвам “Добър ден. Как е?”.

Шофьорът брадясал, кожено яке, хвърля фаса си през прозореца, изплюва се след фаса, обръща се бавно към мен със свиреп поглед и изрича: “Ад.”

Интервюто тук: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=814665
Авторът на интервюто все пак живее в Калифорния и е напълно логично да си зяпа розови облачета,докато шофора на таксито трябва да зарежда бензин на 3 лева... така,че да не съпоставяме несъпоставими неща ...пък и темата е за друго.
 Чета непрекъснато темата и се надявам да завърши благополучно всичко за японците,макар и да са ми чужди техните реакции по отношение на трагедията,която ги сполетя. Praynig
Виж целия пост
# 520
навсякъде , където чета ,  хората се оплакват , че коментарите на ''експертите'' не са достатъчно компетентни ,  и телевизиите все целят да всеят повечко страх

според мен , щом реакторите издържаха два-три дена вече , ще издържи , докато се охлади

небостъргачи при земетресението от 9-та степен - само се люшкат , но не падат
Виж целия пост
# 521
Охладителните системи на японска АЕЦ спряха
13.03.2011 18:24  Охладителните системи на втория реактор на японската атомна централа "Токай", намираща се в префектурата Ибараки, спряха, предаде агенция Киодо, след като опустошителните земетресение и цунами, разтърсили североизточната част на страната, повредиха редица японски атомни централи. Случаят обаче не е първият път, в който атомната електрическа централа, намираща се на близо 120 км. северно от столицата Токио, се поврежда. Подобен инцидент се случи и през 1999. /Ройтерс
Виж целия пост
# 522
Самурайка , четейки те ми се прииска да те познавам лично и да си ми сред приятелите! Hug Поздравявам те и те те пргръщам!
                            Аз пък не искам да познавам някой, който може да си прекарва уикенда спокойно (а и елегантно избягва темата докато е на гости), докато част от държавата му бедства. Все пак поздрави и... дръжте се   bouquet!

Не е никак грубо, мен ми звучи съвсем нормално. Аз не мога да си представя, да има катастрофа с такъв размер тук в България ,със стотици мъртви и хиляди в неизвестност а аз просто да изляза на разходка с приятели да се порадвам на хубавото време  Thinking
И какво по-точно би направила в тази ситуация?  Thinking

А, коментара за "елегантното ибягване от темата" е просто безумен. Като, че ли Самурайка е длъжна на половината форумско общество, да дава изявления от мястото на събитието на кръгъл час.  Stop
Виж целия пост
# 523
Мда, далеч по-интелигентно и нормално щеше да е samuraika да отмени плануваното и цял уикенд да седи пред компютъра и да ни информира и да се прави на професор по ядрена физика, каквито очевидно са половината списващи в темата. Момичето каза, че утре ще дарят средства за пострадалите райони, а нито една от възмутените дами дори не попита можем ли и ние тук да направим същото.  



Виж целия пост
# 524
Момичето каза, че утре ще дарят средства за пострадалите райони, а нито една от възмутените дами дори не попита можем ли и ние тук да направим същото.  

 Нека останем реалисти. Япония е богата държава с многомилионно население. Не виждам как някой оттук би могъл да помогне,нито пък мисля,че са опряли до нашите окаяни 10 лева. А и не ми се нрави идеята да се вменява някаква вина на хората,които не са попитали дали могат да направят същото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия