За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 831
  • 4 781
# 405
Подкрепям Самурайка по темата за АЕЦ-ите и въобще коментираме държава, толкова отдалечена от нас във всяко отношение, че някои от коментарите са просто смешни ooooh!
Както и да е, не се паникьосвайте от гръмките заглавия в медиите, 90% от тях силно изопачени. Излишно е, аз пък съм убедена, че японците ще увладеят положението и щетите ще са минимални, въпреки, че явно вече ги има ( говоря за АЕите, не за цунамито и земетресенията)
Те медиите и вълните от по 1 метър в Хавай ги изкараха цунами, но по нашето черноморие редовно могат да се видят вълни по 2 метра Peace
Виж целия пост
# 406
Хахаха,хареса ми поста на Самурайката...
Целият свят е вперил поглед в Япония,а на голяма част от японците ежедневието им не се различава по нищо от вчерашното...Уикенд е все пак.
Виж целия пост
# 407
Момичета,искам да ви споделя нещо...
Имаме малко бебче,и сутринтта рано ни звъннаха познати да ни кажат,че над страната щяло да мине радиационен облак и било много опасно за децата ,да не ги изкарваме и т.н,нарочно криели да не паникьосвали хората.Не е ли по-добре ,ако има наистина такова нещо хората да знаят за да се предпазят и да не излизат,сега времето е невероятно и всеки би излезнал на разходка.
Струва ми се ,че не е вярно и ако има нещо такова ...подобно на чернобил няма да мине за 12ч над страната ни ,а ще е с месеци и какво и да правим ако е писано да стане ще стане......
Споделете ,вие чули ли сте нещо по въпроса......
Виж целия пост
# 408
Хахаха,хареса ми поста на Самурайката...
Целият свят е вперил поглед в Япония,а на голяма част от японците ежедневието им не се различава по нищо от вчерашното...Уикенд е все пак.
Симпатията ни е взаимна - и аз съм фен на постовете ти в темата!
Съжалявам, че разочаровам публиката - японците не си скубят косите и издират очите, не ми никне трета ръка и не идва края на света...Отегчително.
Виж целия пост
# 409
За разлика от Япония, в България явно вече има паника.
Виж целия пост
# 410
Момичета,искам да ви споделя нещо...
Имаме малко бебче,и сутринтта рано ни звъннаха познати да ни кажат,че над страната щяло да мине радиационен облак и било много опасно за децата ,да не ги изкарваме и т.н,нарочно криели да не паникьосвали хората.Не е ли по-добре ,ако има наистина такова нещо хората да знаят за да се предпазят и да не излизат,сега времето е невероятно и всеки би излезнал на разходка.
Струва ми се ,че не е вярно и ако има нещо такова ...подобно на чернобил няма да мине за 12ч над страната ни ,а ще е с месеци и какво и да правим ако е писано да стане ще стане......
Споделете ,вие чули ли сте нещо по въпроса......

Това са глупости! Реакторите не са гръмнали за да има радиоактивен облак.
Виж целия пост
# 411
Ми явно и в Германия има паника.  Rolling Eyes
Току що един немски журналист в Токио каза, че всичко там е спокойно, дори прекалено спокойно. Мнението на тукашните специалисти и журналисти е, че японското правителство дава оскъдна и противоречива информация.
Летището в Токио, обаче, е препълнено с туристи, каито искат веднага да напуснат страната.
Самурайка, извинявай, коментарът ми за липсата ти беше единствено от загриженост. Ние не сме там и мненията ни са продиктувани само от новините в различните държави. Радвам се, че сте добре и се надявам да се овладее положението.


Реакторите са изключени, има огромни разлики с Чернобил, няма никаква причина да спрем салатите.


Има разлики, да. Едната е, че във Ф. 1 има 30 пъти повече радиоактивен материал.

Ако досаждам с инфото, ще спра.
Виж целия пост
# 412
Момичета,искам да ви споделя нещо...
Имаме малко бебче,и сутринтта рано ни звъннаха познати да ни кажат,че над страната щяло да мине радиационен облак и било много опасно за децата ,да не ги изкарваме и т.н,нарочно криели да не паникьосвали хората.Не е ли по-добре ,ако има наистина такова нещо хората да знаят за да се предпазят и да не излизат,сега времето е невероятно и всеки би излезнал на разходка.
Струва ми се ,че не е вярно и ако има нещо такова ...подобно на чернобил няма да мине за 12ч над страната ни ,а ще е с месеци и какво и да правим ако е писано да стане ще стане......
Споделете ,вие чули ли сте нещо по въпроса......

 ooooh!Хайде пак - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=569617.0  Stop
Виж целия пост
# 413
Може да си сложите кехлибарените огърлици.

Извинявам се, че повдигам толкова стар цитат, но ми стана любопитно какво прави кехлибарът? Търсих в гугъл, но не можах да намеря нищо за кехлибар при радиация. (Освен, ако Вълкът не се е шегувал, а аз да не съм схванала). Извинявам се, ако въпросът ми е глупав...

Явно съм бил заблуден, виж заблуда номер две, най-долу http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2899&sectio … 21&id=0001401
Мислех, че кехлибарът излъчва слабо йод  Embarassed
Виж целия пост
# 414
За разлика от Япония, в България явно вече има паника.

Просто защото хората в Япония имат доверие на правителството си, за разлика от хората в България. Ние бяхме лъгани и продължаваме да сме лъгани непрекъснато, а държавните ни институции доказаха, че не могат да се оправят при бедствия. Не само, не правят нищо, за да ги предотвратят и цари тотално безхаберие - помните сигурно наводненията и непочистените речни корита по цяла България.

Да не продължавам с неща като това, че непрекъснато в България умират нелепо деца - от ток на въртележките в парка, засмукани от шахта в басейн, удавени в басейн пред погледа на учителите си и да не продължавам.

Та, това е разликата.
Виж целия пост
# 415
Нормално е японците да са мобилизирани и да няма паника, нормално е в други точки на света хората повече да говорят, по малко да работят.

Но е факт, че там има ядрени реактори, оставени почти на милостта на природата, единственото, което правят е да ги обливат с морска вода. Самите японци казаха, че не е е правено такова нещо и не знаят какви ще са последиците.

На мен ми е странен и факта, че си обещал на 10 000 човека живот в тази област, тя най-вероятно преди години е била необитаема или слабо населена, а сега тези хора ги няма. Опитвам се да се успокоя, че тези хора  са загинали като самурай, а не със страх от смъртта, нали така казват, че е японската душа.  Изчезналите до няколко дни ще отидат в тъжната статистика, защото е много малко вероятно всички да са оцелели три дни след трагедията.

За България конкретна опасност не вярвам да има, освен ново вдигане на цените, но за хората в околните страни има опасности. И все пак не се знае как ще завършат ядрените реакции Praynig

Много се радвам, че българите в Япония са добре, дано и всички японски жители да са така. И дано скоро природата да се успокой!
Виж целия пост
# 416
Не, разликата е, че в България всеки може да постъпи най-безотговорно и да се изцепи по форумите "има радиоактивен облак" и дори да не изпита минимално угризение, че със своята фантазия може да навреди на стотина бременни и впечатлителни жени. Тук хората обичат да си създават проблеми.
Виж целия пост
# 417
а изобщо днес в България облачно ли е? Не мога да схвана кой здравомислещ човек ще повярва, че какъвто и да е облак ще дойде оттам дотук за няма и два дни. И че преди това няма да изпищят из фейсбука майки от други държави, стоящи между Бг и Япония....
Виж целия пост
# 418
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Явно ви харесва да сте в паника - ваш избор!
Ще удостоя горното само с няколко изречения и спирам. Нация без никакви природни ресурси и огромно енергийно потребление няма алтернатива - не ги строят с терористична цел тия АЕЦ. Един АЕЦ е ефективен колкото няколко ТЕЦ, които също тровят природата и не са безопасни при трусове. Толкоз.

Имам чувството, че в България хората обичат да са в паника. Не писах, защото е уикенд - бяхме на гости на приятели в Кобе. Беше прекрасен ден, ходихме в парка, имаше много млади семейства. Приятелите, с които бяхме са смесено семейство - жената е българка, бременна в 6 месец. Почти не сме говорили за земетресението. Всичко, което можем да направим е да дарим пари (още утре), да се чуем с близките си и да си вършим работата - както го правят всички тук. На юг от Токио, ако не са новините, никой не би помислил, че се случва нещо извънредно в страната. На незасегната част от Япония й е ясно, че ще са необходими удвоените й усилия за да се възстановят засегнатите райони. Да, трагедията е голяма, пораженията са огромни. От Ивате до Фукушима - линия от 500 километра по тихоокеанското крайбрежие има селища, които вече не съществуват. Много пристанища, фабрики, много обработваема земя вече не съществуват.
Но ще се справим!

 smile3501

ето затова им мислене аплодирам японците. Това е причината, поради която са стигнали толкова далеч във всяко едно отношение. Когато се научим да мислим градивно като тях, тогава и ние ще се оправим  Peace Случилото се е вече факт, какво да направят, да си скубят косите и да изпадат в паника, която само ще им пречи. Мислят напред и как да поправят стореното и забелязвате ли, че говорят в множествено чисто т.е. ВСИЧКИ ЗАЕДНО ще се справят  Peace
Виж целия пост
# 419
а изобщо днес в България облачно ли е? Не мога да схвана кой здравомислещ човек ще повярва, че какъвто и да е облак ще дойде оттам дотук за няма и два дни. И че преди това няма да изпищят из фейсбука майки от други държави, стоящи между Бг и Япония....

вярват, з-то гледат TV Европа, които са такива "специалисти", че прогнозираха радиационен облак да дойде до БГ за 2 дена, АКО избухнат реакторите (това обаче е преминало покрай ушите на някой и той е хукнал да се обажда на роднини и близки, да всяка паника на принципа "лаф да става")  ooooh!

п.с. извинявам се за поредните постове
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия