За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 765
  • 4 781
# 735

http://www.iaea.org/newscenter/news/tsunamiupdate01.html

Проблемът в България идва от Новините. Хората малко се изложиха.  
[/quote]

Особенно БТВ ,имат лошият навик да създават "новини" и нормално много хора им вярват.Още в петък  беше обяснено,че за България опасност от евентуален радиационен облак няма.Ветровете над Балканския полуостров  в момента се движат в посока от запад на изток.
Виж целия пост
# 736
Asinka, ти прочете ли това? Ако не си го прочела е хубаво да го прочетеш!

Немското правителство е издало travel warning за Япония и препоръчва да не се пътува до Токио и северната част на Япония ако не е абсолютно наложително.
Виж целия пост
# 737
Mikan in Tokyo writes: "There is a growing sense that the Japanese government is not telling us the true story. On one end, there is the Japanese media that plays down the nuclear drama and focuses on human drama, and at the other, the foreign media is up-playing the nuclear disaster. In my company I heard at least half the essential staff is being sent to Hong Kong, Singapore or even Sydney. I am preparing to leave Tokyo and/or Japan. So are many of my friends. There is a sense of deserting Tokyo as soon as possible." - тъжни съобщения са това ...
Виж целия пост
# 738
Какво казаха по първа? Изпуснах новините.  Tired
Виж целия пост
# 739
Asinka, ти прочете ли това? Ако не си го прочела е хубаво да го прочетеш!
Немското правителство е издало travel warning за Япония и препоръчва да не се пътува до Токио и северната част на Япония ако не е абсолютно наложително.
отдавна съм го прочела, но не виждам какво общо има с темата тук.
Виж целия пост
# 740
Според МААЕ  няма индикации за разтапяне на ядрен материал в японските АЕЦ - информация на агенция Фокус
Виж целия пост
# 741
Шок: най-малко 60 000 жертви в Япония  http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=817034
Няма какво да си чешем езиците тук. Япония е най-подготвената нация да се справи с земетресение, реално жертвите не са от него, а от цунамито. А, там спасение няма.
На фона на идиотската паника в БГ, евала им на всички в Япония. Ако се подадат на паниката жертвите ще са много повече.
Неминуемо правя паралел с Бг, ако тук има проблем с  АЕЦ, дали операторите ще останат на място, дали ще има доброволци, които да помпат и гасят...Нещо не ми се вярва.

Дано нещата по-бързо се уталожат, дано жертвите са по-малко от цитираното. Praynig

Виж целия пост
# 742
Има новини по CNN World гледайте ги онлайн. Наблягат на човешката драма, но и не прикриват, че има засечена радиация и вероятно е от 2ри реактор и, че в него има частично стопяване "може би", явно не са сигурни от кой реактор е.

http://edition.cnn.com/
Виж целия пост
# 743
Неминуемо правя паралел с Бг, ако тук има проблем с  АЕЦ, дали операторите ще останат на място, дали ще има доброволци, които да помпат и гасят...Нещо не ми се вярва.
ooooh! Sick  #Crazy

Eто такива писания ми идват малко в повече. Да се възхищавате на японците е едно, но да обиждате хора, които изобщо не познавате е съвсем друго нещо.

Преди малко дадоха по немската телевизия един японски специалист, който заяви, че ТЕРСО е подценявал рискът от земетресение и цунами и след това показаха всички издънки на ТЕРСО.
Виж целия пост
# 744
Шок: най-малко 60 000 жертви в Япония  http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=817034
Няма какво да си чешем езиците тук. Япония е най-подготвената нация да се справи с земетресение, реално жертвите не са от него, а от цунамито. А, там спасение няма.
На фона на идиотската паника в БГ, евала им на всички в Япония. Ако се подадат на паниката жертвите ще са много повече.
Неминуемо правя паралел с Бг, ако тук има проблем с  АЕЦ, дали операторите ще останат на място, дали ще има доброволци, които да помпат и гасят...Нещо не ми се вярва.

Дано нещата по-бързо се уталожат, дано жертвите са по-малко от цитираното. Praynig


Оф, мен пък ми писна от подобни идиотски размисли.Като го пишеш се мислиш за много умна сигурно,ама не си.
Абе, хора като толкова ви е срам ,че сте тъпи, паникьосани ,безотговорни и т.н. българи ми не пишете във форума.
Смешни ставате всъщност жалки е по-точната дума.
Виж целия пост
# 745
беше публикувано в 4 и 22 следобяд , наше време ,
според мен означава - или ще му хванат цаката как да го охлаждат , или ще се доразтопи и ще изтече и ще трябва да го заливат с бетон , както чернобил .

къде прочете информация, че 100% има разтопяване, че вече ще се и доразтопи  newsm78
Виж целия пост
# 746
О, извинете...последните 20 страници чета мненията ви, колко японци познавате лично? Колко добре сте запозната с тяхната политика и мерките, които вземат? Обаче се смятате за компетентна да изказвате мнение.

Iliana__ , разбрали сте ме погрешно. Следя медиите на няколко езика, следа отзивите и на Katz превеждащ непрекъснато от японски. Смешна е реакцията у нас - топ новина -масово се изкупува йод в аптеките в Бургас и Варна, на фона на една истинска трагедия. За мен е жалко някой да застане и да обяснява - колко неподготвени или неадекватни са реакциите на "японците". Включително да си позволяма да окачествява народопсихологията им и философията им.
Напълно човешко е да се направи паралел с нашата нация. Не казвам, че специалистите ни са по-неподготвени или по-лоши, не казвам, че сме по- назад, смятам, че сме обаче по-"малко" хора.

П.П. колко и дали съм умна, не сте вие човекът, който ще прецени. Личностните нападки определено не са аргументи в един спор. Още повече от човек, който не ме познава.
Виж целия пост
# 747
Йод се пи масово и след прословутото Ку-Ку предаване, за аварията в централата. Simple Smile
Виж целия пост
# 748
О, извинете...последните 20 страници чета мненията ви, колко японци познавате лично? Колко добре сте запозната с тяхната политика и мерките, които вземат? Обаче се смятате за компетентна да изказвате мнение.
Това нещо не го разбирам  newsm78

За мен е жалко някой да застане и да обяснява - колко неподготвени или неадекватни са реакциите на "японците". Включително да си позволяма да окачествява народопсихологията им и философията им.
Напълно човешко е да се направи паралел с нашата нация. Не казвам, че специалистите ни са по-неподготвени или по-лоши, не казвам, че сме по- назад, смятам, че сме обаче по-"малко" хора.
Да не казваш, че нашите специалисти са по-неподготвени, но написа, че не ти се вярва да останат на работните си места  Crazy Накратко - ще избягат.  ooooh!
И като си тръгнат къде мислиш, че ще отидат?
Виж целия пост
# 749
Йод се пи масово и след прословутото Ку-Ку предаване, за аварията в централата. Simple Smile
Което не е никак положително като оценка за нас. Но не това е важното....Искренно се надявам, новинарите да грешат. Praynig

B & C, вие вярвате ли, че ще останат? Ние имаме безспорно добри специалисти в много области, но дали са "хора" е друг въпрос.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия