За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 752
  • 4 781
# 1 200
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?
Виж целия пост
# 1 201
TanyaMG, нали разбра кой е генералният директор на международната агенция за атомна енергия?
Според мен си гледала прекалено много филми за Батман.
При атомните централи е малко по-различно.
Специалисти са заминали за Япония. Японците информират непрекъснато международната агенция за атомна енергия.

Iliana__ , 50 души са останали. В момента едва ли някой би искал да работи в тази централа. Радиацията е много висока и трябва да се справят с минимум хора. 50 души не е никак малко според мен. Въпросът е, че понякога каквото и да се направи е грешно или почти нищо не може да се направи.
Виж целия пост
# 1 202
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?

Явно няма друг избор.
Относно спускането на експертите със защитини облекла - не ми се вярва, предполагам ,че са по-скоро теоретици.
Виж целия пост
# 1 203
Абе, как ще пуснеш ядрен физик от самолет при реактора ,все едно да пуснеш пръв военния стратег в боя.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3682331
B & C 50 не са ли от два дни  newsm78 ,има нова евакуация.
Виж целия пост
# 1 204
http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-12307698

В Live- рубриката на ВВС от 3.20 пише, че персоналът на Фукушима се евакуира, поради пик в радиацията.
http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82225_cid_14913636,00.html
Май наистина дори и тези 50 служители са изведени.

Това със спускането на чуждестранни специалисти със защитни облекла на мястото на инцидента ...  #Crazy
Виж целия пост
# 1 205
Не само французите, а всички чужденци е хубаво да напуснат Япония.
Самите японци се опитват да напуснат Япония.
Положението е много сериозно и нещата стават все по сложни.
В темата пишете непрекъснато, че се правели спекулации и ни показвахте разни писания на специалисти, които ни обясняват колко невинно и безопасно е всичко това, което се случва в Япония, но за съжаление нещата не са толкова прости и истината е някъде по средата.

Видяхте ли снимките от централата? Как ви се виждат?

 
Виж целия пост
# 1 206
Аз признавам си не съм чела цялата тема, защото късно я открих. Разбира се, че е сериозно положението и малко ме учудва някой да е твърдял, че всичко е невинно и безопасно.
За съжаление няма как толкова милиона хора да напуснат държавата, но на мен също ми се струва разумно тези, които имат възможност да го сторят.
Моля се за всички там .
Виж целия пост
# 1 207
Искате да кажете,че това е началото на края ли?Вече никой няма на мястото? Cry
Сега стоим, чакаме и се молим. Praynig
Виж целия пост
# 1 208
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?

Явно няма друг избор.

Естествено, че се съобразяват с дозата радиация, с която са облъчени, и като наближи дадена стойност, ги извеждат. Вие какво очаквате, в енергетиката да работят камикадзета ли?
Виж целия пост
# 1 209
Никой не твърдял ,че положението е наивно и безопасно ,но има ирония към притесненията ни .
Мен пък ме учудва как може да се твърди хем ,че японците не подавали точна информация понеже не знаели какво точно става ,хем да не се паникьоксвали излишно хората там специалистите били най-подготвени и си вършили работата.
Това е просто взаимоизключващо се.
Персонала е евакуиран ,сега какво нещата се оставят в ръцете на Бог ли ?

Явно няма друг избор.

Естествено, че се съобразяват с дозата радиация, с която са облъчени, и като наближи дадена стойност, ги извеждат. Вие какво очаквате, в енергетиката да работят камикадзета ли?

Нищо не искам да кажа ,просто питам от тук нататък какво става?
Виж целия пост
# 1 210
как да няма никой? нали 50 души са останали? или това е стара информация Thinking освен Дойче Веле някой друг твърди ли го?

това е последно от ВВС - преди 3 минутки:
0623: Workers at the Fukushima plant have returned after being evacuated, CNN is quoting Tokyo Electric Power Company as saying.

Всички експерти от цял свят говорят различни неща - от " нещата са почти под котнрол" до " ситуацията е супер критична" или " втори Чернобил е абсурд да се случи"...........така че , да - истината е НЯКЪДЕ там, но никой не е достатъчно експерт за такова ИЗКЛЮЧИТЕЛНО събитие ....за съжаление Sad
Виж целия пост
# 1 211
http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82225_cid_14913636,00.html
Тук пише ,че и последните 50 работници са евакуирани. По СНН не казват ли нищо?
Как наливат вода в реактора ?
Виж целия пост
# 1 212
BBC- #
0623: Workers at the Fukushima plant have returned after being evacuated, CNN is quoting Tokyo Electric Power Company as saying.
Виж целия пост
# 1 213
BBC- #
0623: Workers at the Fukushima plant have returned after being evacuated, CNN is quoting Tokyo Electric Power Company as saying.
Върнати са ,значи .
Виж целия пост
# 1 214
Това явно е абсолютно неотиграван и непредвиден сценарий и смятам, че няма точна и вярна информация в момента. Така, както не вярвам на инфото за тотален ужас, втори Чернобил и тн, така и не вярвам, че нещата са под контрол Confused
От всичко най - много се притеснявам за хората там, както и всички де, но смятам, че им се струпа повече, отколкото на който и да било народ в последните сигурно 50-на и повече години. И ако само за да не се всява паника, народа се държи в невидение, историята един ден ще го заклейми, но ще е късно. За това се моля, всичко извън Япония да е преувеличено и нещата да не са толкова зле, колкото се опитват да ги изкарат. Никой народ не го заслужава Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия