За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 740
  • 4 781
# 1 290
Меркел нямаше избор, притиснаха я, но не мисля, че го направи заради избори.

 Joy Joy Joy
Да, да, може би Меркел го е направила от любов към наУката, и техниката и всички, които работят по откриването и разработването на алтернативни енергийни източници.

 ooooh!
Какво искате от жената не мога да разбера  newsm78
Какво трябваше да направи според вас? Жената каза, че сигурността е на първо място и ще бъдат направени проверки.
По-добре така, от колкото после да се черви и да обяснява, че те не знаели, не били сигурни и предполагали.
Виж целия пост
# 1 291
Някакви новини, какво става в Япония?
Виж целия пост
# 1 292
Аz пък съм тотално объркана, приzнавам си. Иzобщо не zнам на кой мога да "вярвам". Камо ли пък "само". Чета и гледам/слушам къде ли не и вярвам на неща, чути/видени/прочетени на повече от едно място поне.
Обаче категорично не мога някакси да вярвам само на немците. Не ми се поддава сега на психоzи и беz това всеки zнае, че не е роzово положението. Простете лаишкия ми поглед, обаче наистина тука си е, ако не паника, то нещо подобно... Като че ли шумът, дето се вдигна, беше в повечко. Ама не zа добро, ами се съzдаде някаква иzнервеност и страх, които никому не са полеzни.
И след като И днес дадоха репортаж как  са иzчерпани таблетките йод, а и гайгеровите броячи по аптеки и магаzини тука, У немско  Tired
Българскте новини ги zаряzах отдавна, там пък нищо не каzват. Ама наистина нищо просто, отврат. Другата крайност, като в някакво zатъмнение ми се струват...

Чета темата от самото начало, zаради това, че в нея пишат потребители, живеещи в раzлични краища на света. С раzличен поглед, zадради раzличното (очевидно) отраzяване на събитияте ежеминутно от раzличните иzточници. Само zаради това я следя...

Но истински се радвам и чакам постовете на Самурайка.
До сега не бях писала нищо към теб, но - Самурайка, имаш късмет да живееш между теzи хора. Светът има много да учи от тях, много.
И искрено благодаря, че намираш време и сили да пишеш тук, въпреки, че доста пъти имаше от какво да се ядосаш напълно с право.
Много ми се иска някак положителните мисли и молбите наистина да могат да помагат   bouquet
Виж целия пост
# 1 293
Прекъсва се охладителната операция с хеликоптерите.

Уж ги дават как излетяха  newsm78
Виж целия пост
# 1 294

Какво искате от жената не мога да разбера  newsm78
Какво трябваше да направи според вас? Жената каза, че сигурността е на първо място и ще бъдат направени проверки.
По-добре така, от колкото после да се черви и да обяснява, че те не знаели, не били сигурни и предполагали.


И аз мисля така. Освен това се каза, че Германия може спокойно още през 2015г да се справи и без АЕЦ. Щом е възможно, по-добре да се ползват алтернативните източници на енергия. Но, както винаги, става въпрос за много пари и монопол на 4 енергийни компании.

Заливането с вода с хиликоптери е преустановено поради висока радиоактивност.  Sad Водата във Фукушима е радиоактивна. Новини по радиото.
Виж целия пост
# 1 295
B & C, просто ми стана смешно твърдението, че не се прави заради изборите - Меркел е политик и причината да предприеме каквото и да било по отношение на енергетиката е изцяло политическа.
С малко повече късмет ЕС ще понатисне Франция да затвори също някой и друг реактор и познай от къде ще преминават доставките на ел. енергия тогава, за да задоволят пазара им?

Иначе е много хубаво, ако постепенно човечеството се пренасочи към "зелена" енергия. И още по-хубаво би било това да тръгне от Германия - държавата има ресурси, партньори и необходимото икономическо състояние, за да си позволи по-задълбочени изследвания и строителство в тази сфера Peace



Самурайка
,  Hug
Виж целия пост
# 1 296
Хайде да не изместваме темата .
Виж целия пост
# 1 297

Абе французите са големи гадове,  на това поприще, те колят, те бесят. Ама да не се самозабравят, че не се знае.
Защо те?
Пропуснали са да ни информират покрай френската литература и история, че са такава сила в енергетиката Crazy

80% от призведената енергия във Франция е от атомни централи. те построиха централата в Румъния, точно след като затворихме нашата.
Виж целия пост
# 1 298

От Дженеръл Мотърс пращат ново обурудване за централата- мощни генератори,които да заменят повредените. Нова екипировка за работниците също се доставя.
"Без новини" е добрата новина.

Дано проработят тези нови генератори!
Виж целия пост
# 1 299

От Дженеръл Мотърс пращат ново обурудване за централата- мощни генератори,които да заменят повредените. Нова екипировка за работниците също се доставя.
"Без новини" е добрата новина.

Дано проработят тези нови генератори!
С тези генератори ще може да се провежда нормалното охлаждане на реакторите ли?
Виж целия пост
# 1 300
има 3 тежки аварии за 30-тина  години работа на 500 ядрени реактора - един в САЩ - Three Mile Island , Чернобил и Фукушима - смятат , че е прекалено много , мислили са , че рискът е 1/10000 ,  а то е под 1/200 .

Авариите са 6, а не 3.
Виж целия пост
# 1 301
Да, прекъсва се.Ситуацията е без промяна - пушек се вдига, вероятно водни пари.

Аз пазарувах за малкия си евакуационен център - няма топли одеала в магазина,много се надявам да са отишли на север - хората там мръзнат, вали сняг, няма отопление.

По въпроса за земетресението - ще се анализира дълго, дълго. Даваха интервю с Новозенландски журналист, отразявал Крайстчърч - каза "там беше ужасно, но тук...тук е отвъд човешките представи".

Със сигурност има и елемент човешка грешка при централите, но и бедствието е огромно. Все пак и Фукушима две и Онагава бяха заляти от цунами,но ...айде да не давам идеи на дявола. И Фукушима 1 ще се анализира, ще бъде нарицателно.

Мисля си - с нас си направиха мащабен експеримент по времето на Чернобил - поне да бяха измервали колко сме поели и как (въздух, храни, дъжд, ползване на радиоактивни материали от района като стомана например...). Би било много полезно да се знае.

Във Фукушима е много тежко на хората - не могат да се евакуират - няма горива, няма храни, няма достатъчно коли да се евакуират, а не могат да вървят пеш... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Да, реакторите са за помпите.

Няма проблеми с Дайни (или Фукушима 2), просто тя е на 11 километра от Дайичи(Ф1). Затова и около нея се евакуират.
Виж целия пост
# 1 302
Официално загиналите са над 4 000  Cry
Виж целия пост
# 1 303
Самурайка  Hug Praynig
Виж целия пост
# 1 304
Меркел нямаше избор, притиснаха я, но не мисля, че го направи заради избори.

 Joy Joy Joy
Да, да, може би Меркел го е направила от любов към наУката, и техниката и всички, които работят по откриването и разработването на алтернативни енергийни източници.

 ooooh!

Какво искате от жената не мога да разбера  newsm78
Какво трябваше да направи според вас? Жената каза, че сигурността е на първо място и ще бъдат направени проверки.
По-добре така, от колкото после да се черви и да обяснява, че те не знаели, не били сигурни и предполагали.

Жената е много умен политик, въпреки че е и физик и е много наясно с всичко, което става в момента. Пари играят тук, а лобито на енергетиците е много силно в сегашното правителство.
Зелените набраха скорост и тя видя, че трябва да поразвее малко бялото знаме, иначе са аут за следващ мандат.
Проблемът в Германия не са толкова достатъчното количество ток, а цената му, като спрат АЕЦите. Но народът сам ще заподскача догодина като си види сметките за тока  hahaha

Самурайка, много се радвам, че приятелите ви са пристигнали здрави и читави!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия