Форумски клюки, интриги и сеир

  • 28 279
  • 417
# 60
Значи нвоата обида е да си проста продавачка? Laughing
 Или продавачка бдяща над мусаката си.
Виж целия пост
# 61
В темата "Служебно открита банкова сметка" прехвърчаха няколко дипломи, имаше тупане в гърдите и размяна на остри реплики, докато не се появиха по-знаещи от дипломата по финанси.
Ей от тук някъде започна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=567269.msg18023195#msg18023195

И в същата тема използват за обидна дума "продавачки"  Joy
Виж целия пост
# 62
И в същата тема използват за обидна дума "продавачки"  Joy

истината не е обида  Laughing
Виж целия пост
# 63
Авторката на темата за столчето май ни се обиди, че я взимаме за мезе  Laughing
Виж целия пост
# 64
В темата "Служебно открита банкова сметка" прехвърчаха няколко дипломи, имаше тупане в гърдите и размяна на остри реплики, докато не се появиха по-знаещи от дипломата по финанси.
Ей от тук някъде започна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=567269.msg18023195#msg18023195

Много любопитно се развива темата, благодаря.  Laughing
Само не разбрах, освен че е обидно да си продавачка, финансист символ на "неграмотник" ли става вече?  Mr. Green
Виж целия пост
# 65
Само не разбрах, освен че е обидно да си продавачка, финансист символ на "неграмотник" ли става вече?  Mr. Green
За да напишеш " ослуга" и "едвали" ти трябва поне магистърска степен по финанси.  Mr. Green А да и да използваш Ви и Вие, когато се обръщаш към много хора...
Виж целия пост
# 66
Не виждам с "Ви" и "Вие" какъв е проблемът да се използва като учтива форма и към повече от един човек.
Но като цяло правописът кърти мивки  Laughing
Виж целия пост
# 67
Не виждам с "Ви" и "Вие" какъв е проблемът да се използва като учтива форма и към повече от един човек.
Но като цяло правописът кърти мивки  Laughing

Проблемът е само един - българската граматика, според чиито правила с главна буква се изписва учтивото обръщение към 1 човек, а обръщението към повече хора се изписва с малка буква, независимо дали е учтиво или неучтиво, а и точно пишещата това "вие" "дама" е далеч от учтивостта - речникът й е недопустим за банка, форум или нормално общуване /бих го приела само от някой мургав брат с каруца, подвикващ на кончето си/...
Виж целия пост
# 68
Не знаех това граматично правило. Явно съм проспала този момент в граматиката.
Виж целия пост
# 69
Не знаех това граматично правило. Явно съм проспала този момент в граматиката.

Аз също съм искрено изненадана. Цял живот съм писала "Ви" и "Вие" като форма на уважение с главна буква....  Rolling Eyes
Ето и днешния ден не мина напразно- научих нещо ново. Дано не е грешно  Simple Smile
Виж целия пост
# 70
Ето и днешния ден не мина напразно- научих нещо ново. Дано не е грешно  Simple Smile
Не, не е грешно. Peace
 Правилото за изписване на " Ви" и "Вие" с главна буква важи само при лично писмено обръщение към конкретен човек. Например „за Вас, г-жо Магистърова“, но не - "за Вас, продавачките..." Mr. Green
Виж целия пост
# 71
... Правилото за изписване на " Ви" и "Вие" с главна буква важи само при лично писмено обръщение към конкретен човек. Например „за Вас, г-жо Магистърова“, но не - "за Вас, продавачките..." Mr. Green

Пък дори и да е формулирано като: "за Вас, многоуважаемите продавачки...". Peace
Виж целия пост
# 72
Taka e, за единствено число - Вие (учтива форма), за множествено число - вие.
Виж целия пост
# 73
 Граматиката ли била най-големият сеир в клюкарника  newsm78 Отварям да прочета някоя интрига и клюка,а чета как се пишат учтивите форми  ooooh!
Виж целия пост
# 74
Taka e, за единствено число - Вие (учтива форма), за множествено число - вие.

Ммм да, точно така е!
Изненадана съм, че има хора които не го знаят.
Веднага се засрамете! Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия