Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 19

  • 85 859
  • 755
# 135
Nati, 2см. за 40-50 дни си е наистина раздуване на бъбрека, явно хидронефорзата расте, но това Лилова е трябвало да ти го обясни подробно. Когато хидронефрозата расте тогава вероятността да увреди бъбрека е наистина голяма, защото оказва напрежение върху чашките и паренхима, т.е. притиска ги и те не могат да функционират нормално. Нормалните размери на бъбреците на новородено са 4-4.5 см. За дете на две години размер от 6-7 см. на бъбрека е нормален.
Аз на твое място не бих губила никакво време за следваща консултация, дано не те стряскам, но това което пишеш си е проблем Sad
и аз горе-долу това имах да пиша, но стефиz ме е изпреварила. Sad
Виж целия пост
# 136
Здравейте мами!
Чета Ви много активно особено написаното в тема 18, което е много полезно на всички дечица с подобни проблеми. Аз съм нова тук и искам да споделя своя опит.
Става въпрос за моето слънчице на 1г. и 3м., което беше оперирано на 11.03. от доктор Момчилов в Пирогов, на когото съм искрено благодарна за положения труд и за отношението в критичният момент. Детенце се роди с двойнодренираща система на ЛБ и работещ горен полюс, съответно нефрозирал долен, без паренхим. За мен като абсолютно не запознат с медицински термини човек ми обясни доктора след операцията, че сме имали една "отворена" за навлизане на течности торбичка. Иначе досеа не е правил инфикции не е вдигал необясними температури. Отстраниха нефункциониращата част, в момента детенце се възстановява от операцията. Като цяло дотук всичко мина, а доколко резултата е ок ще се убедя на първата консултация след месец.
 Но аз исках да напиша повече за всички лекари, които посетихме до операцията, защото лично на мене ми беше доста трудно да се ориентирам и реша кой да посетя.
В края на януари поитихме Сетла Маринова, която ни насичи към първоначални изследвания страшно хладнокръвно и набързо обясни как и колко ще "срежат" детето и именно това ме отблъсна от нея. СподелямВи че тя работи с доктор Пандаров като опериращ защото той е неин съпруг - началник Урологична клиника в Пирогов. От там посетихме за мнение доктор Гайдаров в Правителствена болница - страхотен специалист, много мил, даде ни подробна инфо за състоянието ни и той ни насочи към операция. От там отидохме при доктор Буева, която от 15 мин преглед 10 ни се кара защо не сме я посетили по рано, не видя двойнодренираща система, нищо не видя и отново да я посетим след 1мес. за нови 70 лева.
И така най - накрая отидохме при Момчилов който каза само от поглед на ехогравски снимки диагнозата, тя се потвърди и след операцията. Насочи ни за венозна урография при доц. Лилова в Токуда. Изключително бърза реакция от нейна страна - за един ден уреди да постъпим в детско отделиние и да ни направят изследването. Много съм доволна от нея, потвърди се отново диагнозата - двоен дренаж с хидронефроза в долен полюс. Каза със 100% сигурност - това се оперира защото е бомба със закъснител. Наумих си и отново отидох с урографията при Буева за мнение, и тя не ни прие, защото носим само диска а не детето, т.е няма кого да прегледа. Държа се отвратително назидателно при положение че преди 20 дни го беше гледала.
И така постъпихме в Пирогов на 09,03 и ни оперира Момчилов на 11,03. Малко за лекарите в отделението :
Началник клиника - доктор Пандаров - строг но е добър специалист
Началник детско урологично отделение - доктор Момчилов - много мило се държи, обяснява идва всеки ден да види детенце
Доктор Димова - педиатър в отделението - мила и внимателна
Доктор Минова - добра, разбрана е и обяснява
Доктор Пеев - много вика и се кара
Доктор Панчев - нямам впечатления
Това са лекарите  - оператори, има и други лекари но те явно не оперират.
За самата операция:
При постъпване нищо не се прави, освен изследвания, ехография. Взема се решението от Пандаров и Момчилов обикновено са обсъдили случая преди визитация, просто ти казват предния ден на визитация. Следва консултация с анестезиолог след обяда. Правят клизма на детето два пъти - в 6 след обед и в 6 сутринта. В деня на операцията - в 8,00 се дава на детето сироп успокоителен, като подейства се качва в операционна. Минава операцията, идва доктора и ти казва как е минало. Детето е вече в реанимация - стои там 4 дни, лежи майките са до децата. На обезболяващи са дечицата няма страшно спят повечето време. Не е приятно само тропането на сестрите, които много много не се съобразяват. И съответно ако са повече дечица - 5 легла има в реанимация. Вземете си свещички за обезболяване защото обикновено първия ден се налага да се сложат. Децата са на системи 4 дни, като от следабеда в деня на операцията се дава вода , авечерта адаптирано мляко за по - малките в количества каквито лекарите кажат. След като се изходи детето първият път вече се дава обикновена храна- пюре или бульон ако е захранено. Но пак се пита педиатъра. Децата са 4 дни мин в реанимация, раните се превързват от опериращия, той си следи пациентите. След преместване в стаята нещата не са много по - различни - ако се налага продължават системите и венозно антибиотици разбира се съобразно спецификата на случая. Иначе за сесрите - всички са добри и мили - благодарности на Зоя и Поли, но има една с очила малко дръпната. Старшата сестра също е строга но е страхотен човек, убедих се докато ни качваше за операцията. Санитарите също са мили.
В заключение искам да кажа, че не е приятно и много болезнено но в името на децата стискаме зъби и се надяване че в края на престоя там перспективите са по - добри. Ако нещо съм пропуснала или мога с друго да дам яснота на някой от вас ще се радвам. Написах поста малко на бързо но в общи линии това са акцентите. Стана малко дълго за което се извинявам предварително и желая на всчки дечица и родители да са най - вече здрави!!!
Специални благодарности на доктор Момчилов и пожелания за оздравяване на Марти и мама Доника!!!!!
 
Виж целия пост
# 137
Здравейте мами!
Чета Ви много активно особено написаното в тема 18, което е много полезно на всички дечица с подобни проблеми. Аз съм нова тук и искам да споделя своя опит.
Става въпрос за моето слънчице на 1г. и 3м., което беше оперирано на 11.03. от доктор Момчилов в Пирогов, на когото съм искрено благодарна за положения труд и за отношението в критичният момент. Детенце се роди с двойнодренираща система на ЛБ и работещ горен полюс, съответно нефрозирал долен, без паренхим. За мен като абсолютно не запознат с медицински термини човек ми обясни доктора след операцията, че сме имали една "отворена" за навлизане на течности торбичка. Иначе досеа не е правил инфикции не е вдигал необясними температури. Отстраниха нефункциониращата част, в момента детенце се възстановява от операцията. Като цяло дотук всичко мина, а доколко резултата е ок ще се убедя на първата консултация след месец.
 Но аз исках да напиша повече за всички лекари, които посетихме до операцията, защото лично на мене ми беше доста трудно да се ориентирам и реша кой да посетя.
В края на януари поитихме Сетла Маринова, която ни насичи към първоначални изследвания страшно хладнокръвно и набързо обясни как и колко ще "срежат" детето и именно това ме отблъсна от нея. СподелямВи че тя работи с доктор Пандаров като опериращ защото той е неин съпруг - началник Урологична клиника в Пирогов. От там посетихме за мнение доктор Гайдаров в Правителствена болница - страхотен специалист, много мил, даде ни подробна инфо за състоянието ни и той ни насочи към операция. От там отидохме при доктор Буева, която от 15 мин преглед 10 ни се кара защо не сме я посетили по рано, не видя двойнодренираща система, нищо не видя и отново да я посетим след 1мес. за нови 70 лева.
И така най - накрая отидохме при Момчилов който каза само от поглед на ехогравски снимки диагнозата, тя се потвърди и след операцията. Насочи ни за венозна урография при доц. Лилова в Токуда. Изключително бърза реакция от нейна страна - за един ден уреди да постъпим в детско отделиние и да ни направят изследването. Много съм доволна от нея, потвърди се отново диагнозата - двоен дренаж с хидронефроза в долен полюс. Каза със 100% сигурност - това се оперира защото е бомба със закъснител. Наумих си и отново отидох с урографията при Буева за мнение, и тя не ни прие, защото носим само диска а не детето, т.е няма кого да прегледа. Държа се отвратително назидателно при положение че преди 20 дни го беше гледала.
И така постъпихме в Пирогов на 09,03 и ни оперира Момчилов на 11,03. Малко за лекарите в отделението :
Началник клиника - доктор Пандаров - много вика и се кара но е добър специалист
Началник отделение - доктор Момчилов - много мило седържи, обяснява идва всеки ден да види детенце
Доктор Димова - педиатър в отделението - мила и внимателна
Доктор Минова - добра но все още се учи
Доктор Пеев - много вика и се кара
Това са лекарите  - оператори, има и други лекари но те не оперират.
Това са на прима виста впечатления за лекари.
За самата операция:
При постъпване нищо не се прави, освен изследвания, ехография. Взема се решението от Пандаров и Момчилов обикновено са обсъдили случая преди визитация, просто ти казват предния ден на визитация. Следва консултация с анестезиолог след обяда. Правят клизма на детето два пъти - в 6 след обед и в 6 сутринта. В деня на операцията - в 8,00 се дава на детето сироп успокоителен, като подейства се качва в операционна. Минава операцията, идва доктора и ти казва как е минало. Детето е вече в реанимация - стои там 4 дни, лежи майките са до децата. На обезболяващи са дечицата няма страшно спят повечето време. Не е приятно само тропането на сестрите, които много много не се съобразяват. И съответно ако са повече дечица - 5 легла има в реанимация. Вземете си свещички за обезболяване защото обикновено първия ден се налага да се сложат. Децата са на системи 4 дни, като от следабеда в деня на операцията се дава вода , авечерта адаптирано мляко за по - малките в количества каквито лекарите кажат. След като се изходи детето първият път вече се дава обикновена храна- пюре или бульон ако е захранено. Но пак се пита педиатъра. Децата са 4 дни мин в реанимация, раните се превързват от опериращия, той си следи пациентите. След преместване в стаята нещата не са много по - различни - ако се налага продължават системите и венозно антибиотици разбира се съобразно спецификата на случая. Иначе за сесрите - всички са добри и мили, но има една с очила малко дръпната. Санитарите също са мили.
В заключение искам да кажа, че не е приятно и много болезнено но в името на децата стискаме зъби и се надяване че в края на престоя там перспективите са по - добри. Ако нещо съм пропуснала или мога с друго да дам яснота на някой от вас ще се радвам. Написах поста малко на бързо но в общи линии това са акцентите. Стана малко дълго за което се извинявам предварително и желая на всчки дечица и родители да са най - вече здрави!!!
 
Здравей, janakrasi! Моето детенце беше с абсолютно същата диагноза,  точно на левия бъбрек и оперирано от др.Момчилов преди 5.5 години. Операцията се оказа успешна. Спасения бъбрек си работи нормално, т.е колкото може с горния полюс.  Всичко е ок. Не е имала проблеми. Впечатленията ми за персонала се припокриват с твойте. Hug
Виж целия пост
# 138
Благодаря ти gabelas17 , вдъхна ми увереност, че всичко ще е ок, защото аз още съм под напрежение и стрес от преживяното. Пожелавам на теб и малката кукличка само здраве  и усмивки!
Виж целия пост
# 139
О, запознах се с 6м. Марти и Доника - бяхме в една стая, много добре се справя бебчето и е добре, и аз им пожелавам бързо оздравяване! Simple Smile
Момичета, нещо ми се върти в главата, че някой беше писал за разстройство след операцията, което се дължи на катетъра - бъркам ли или имаше наистина такова нещо, защото Анна от днес наобяд е с разстройство. Confused Почнах да я мия с течаща вода, но много ме е страх да не се инфектира раната, доста е течно и докато я хвана, че е изцапала гащите...
Иначе вече няма кръв в урината, чиста е.
Виж целия пост
# 140
Олив, аз бих се обадила на лекаря в този случай. Наистина не е добре да има разтройство точно сега, но пък щом се е случило, поне ще ти даде адекватен съвет.
Виж целия пост
# 141
Олив, не съм сигурна, но мисля, че катетъра няма нищо общо с разстройството.
Виж целия пост
# 142
Обадих се, каза, че не може да е от катетъра, и да давам нещо - давам Ентерол, Линекс и Лактофлор. Каза, че спокойно мога да я мия. Май друго не мога да направя, само да се моля по-бързо да мине и да не се пренася. Sad
Виж целия пост
# 143
При Джули за разтройство най-бързо действа имодиум. Още на първото хапче има ефект, а на второто всичко приключва. Но тя е почти на 7 сега и мога да го давам. Преди като беше по-малка успешно се спрявахме с Хидрасек, за около 2 дни всичко приключва. Освен това давам и гореспоменатите. Други деца се справят само с диета и пробиотици, но моето не се справя само с тях и ако се забавя да реагирам, много бързо се обезводнява. Влизали сме около 5 пъти за рехидратация, 2 от които със сериозна интоксикация и то за няма и 2 дни, затова действам бързо. Напоследък преди да дам лекарство опитвам с типичните хомеопатични - и за мое очудване действат. Опитай с диета само хлебни изделия, ориз, картофи, варени моркови, може и на супа, сухарчета, солетки, обикновени бисквити, всякакви макаронени.
Виж целия пост
# 144
janakrasi бързо възстановяване на детенцето ти, пожелавам ви проблемите да останат само лош спомен Hug
Олив и аз давам Ентерол  и някакъв пробиотик, бързо оправяне и на вас.
Виж целия пост
# 145
StefiZ много благодаря за инфото,това честно казано не го знаех и Лилова изобщо не ми обесни нещо такова.Чакам Буева да се върне от Париж (след 3 дена издирване по тел,днес ми написа че е Вв Париж и се връща на 28) и веднага ще запиша час за преглед и тъкмо второ мнение.Поне малка светлина ,като му пуснах контролна урина след прием на фуролин 5 дена ,днес излезе и е напълно чиста,поне това малко ме успокои.Още веднъж ви благодаря момичета
Виж целия пост
# 146
Момичета, при нас тази седмица става един месец откакто малката пие убретида. Другата седмица записах час при докторката ни да преценим положението. Този път най-вероятно ще направим уродинамиката и се надявам да вървим към подобрение. Не знам дали за 1 месец може реално нещо да повлияе, но забелязвам осезаема промяна по отношение на ходенето по голяма нужда. Почти няма сутрин, която да пропуска, а преди ходеше на 2 дни. Явно наистина стимулира мускулатурата в малкия таз и това е единствената ми надежда и знак, че най-вероятно е повлиял добре и на самия мехур.
Като страничен ефект отчитам леката сутрешна кашлица, но то си пишеше в упътването, че дава отражения на деца с проблеми като астма, а ние често си правим пристъпи. Не е  диагностицирана, а и напоследък доста разреди този тип боледувания, но си го имаме като склонност. Затова не ми се иска да го пием още месец, но ако уродинамиката не е добра, сигурно ще се наложи!

Бързо оздравяване на всички дечица и много кураж на техните майки!
Виж целия пост
# 147
Дани  Hug, дано и вие се оправите бързо!
Виж целия пост
# 148
И аз ви пожелавам скорошно оздравяване и наистина много кураж на всички майка и само половителни резултати за всички дечица
Виж целия пост
# 149
Daniela S стискаме палци за добри резултати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия