Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 19

  • 85 859
  • 755
# 525
Не, ревматолозите не са ортопеди. Много често в следствие на бактериални инфекции, рота вируси, инфекции в сливиците, дори и след ваксини се получава реактивен или ревматоиден артрит. Това е възпаление на ставите. От ортопедична гледна точка - да ставата няма промяна, но тя е топла, подута, болезнена. Това състояние води до болки, трудно ходене, скованост, вода в съответната става. И се следи от детски ревматолог. На рентгенова снимка нищо не се вижда, няма промяна по ставите. Нас многократно ревматолог ни е пращал на ортопед и  на снимка за да се следи дали няма някаква промяна по ставите, слава богу всикчо се оправи.
Виж целия пост
# 526
Ясно, ще използвам ходенето днес до Токуда да потърся и д-р Лисички.  bouquet
Виж целия пост
# 527
Той днес преглежда до 2
така че иди по рано, за да съчетаеш Лилова и Лисички
Виж целия пост
# 528
Olive, за нефролог, имате и вариант Маринова, в поликлиниката на Педиатрията, мисля, че е следобед в сряда и четвъртък, може да си вземеш направление и да отидеш и за второ мнение. Дори и да няма свободен час, записват и за след часовете, а тя преглежда всички чакащи.

Иначе за нас, по принцип Изи си пие нитрофурантоина,  но сега е на друг АБ заради ушите. При последния ни преглед през март,  докторката каза, че не вижда вече задръжка на урина в бъбреците, но трябва да направим нова микционна снимка, за да разберем дали е израснала рефлукса. Но междуврменно тя направи алергия и аз изчаквам малко да минем антихистаминовата терапия, защото не се знае дали няма да алергизира от контрастната течност. Това, разбира се, са си мои размисли, отлагам малко и защото тя е много стресирана от всички прегледи и манипулации, не дава да я пипнат и реве и крещи .... Аз не се плаша, че ще пие още малко нитрофурантоин, в Лондон разпитах много лекари, казаха, че не е изобщо опасно. Те имат повече опит с това лекарство отколкото нашите.
Виж целия пост
# 529
Olive ,чудеснае идеята за ревматолог.възпалените бъбрецидействаткато фокус и удрят ставите.на мен ми се случи след 10год.уроинфекции,подуха ми се пръстите на ръката,последва 3 мес.погрешно лечение на студова,обикновена алергия и тук по мнения на момичета и marychery ,отидох и на своя глава се изследвах.след аб лечение,всичко се успокои.сега от седмица съм с хематурия и явно инфекция,и ставите се подуха.
дано успеещ и за двата консулта и да получиш яснота.
Виж целия пост
# 530
момичета , а някой правил ли е поддържаща терапия с друго лекарство, освен фуролина и дали има ефект? Много ме шашка това , че е химеотерапевт - нали не бъркам? А и  той не се чувства добре от него.
Виж целия пост
# 531
С Триметоприм от Германия - сироп  след операцията. Но тя нямаше бактерии тогава. Изпи едно шише за 2 месеца , но ще те излъжа каква доза беше.
Виж целия пост
# 532
С Триметоприм от Германия - сироп  след операцията. Но тя нямаше бактерии тогава. Изпи едно шише за 2 месеца , но ще те излъжа каква доза беше.

А триметоприма от групата на суметролима ли е? става ли и за бактерии? На вас за каво са го изписали, щом сте нямали бактерии?
Виж целия пост
# 533
С Триметоприм от Германия - сироп  след операцията. Но тя нямаше бактерии тогава. Изпи едно шише за 2 месеца , но ще те излъжа каква доза беше.

А триметоприма от групата на суметролима ли е? става ли и за бактерии? На вас за каво са го изписали, щом сте нямали бактерии?
Да , от същата група . Сигурно ,защото беше 10 дни с катетър. Поддържаща следоперативна терапия е писано.
Виж целия пост
# 534
от същата група-аз правих с пиелосептил -пак уроантисептик,но от турция.кутийката струва 2,40лв.
Виж целия пост
# 535
пиелосептила е фуролин
Виж целия пост
# 536
С Триметоприм от Германия - сироп  след операцията. Но тя нямаше бактерии тогава. Изпи едно шише за 2 месеца , но ще те излъжа каква доза беше.

А триметоприма от групата на суметролима ли е? става ли и за бактерии? На вас за каво са го изписали, щом сте нямали бактерии?
Да , от същата група . Сигурно ,защото беше 10 дни с катетър. Поддържаща следоперативна терапия е писано.
Излъгала съм те за името Embarassed, намирих рецептата. Infectotrimet- cъс същата активна съставка-  Триметоприм . Изписала ми е два флакона- но Габи изпи само единия, защото контролните урини бяха чисти. Вечер по 1.5 мл. Става въпрос за бебе на 11 месеца.
Виж целия пост
# 537
Калоян преди Фуролина беше на Инфектотримет, сега е на Бисептол.
Инфектотримета е чист Триметоприм, а Бисептола е Триметоприм + нещо си.

А Бсептол и Суметролим едно и също ли е?
Виж целия пост
# 538
бисептол и суметролим  мисля, че е едно и също
Виж целия пост
# 539
Калоян преди Фуролина беше на Инфектотримет, сега е на Бисептол.
Инфектотримета е чист Триметоприм, а Бисептола е Триметоприм + нещо си.

А Бсептол и Суметролим едно и също ли е?

А вие защо сте ги сменяли - след фуролина сте минали на Бисептол? Започнал е да не се повлиява ли или е добре да се сментят? По колко време сте пили всяко едно от тях? ? От кое си най-доволна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия