Серклаж-всичко за тази манипулация и за ползата от нея!

  • 129 894
  • 874
# 270
Мерси, happy mama, за съчувствието и за пожеланията! Дано скоро да мога да се похваля отново!
Виж целия пост
# 271
Момичета със серклаж,имате ли някакво течение?Аз имам слуз-не точно течение,а само при забърсване,която на моменти е много гъста-микробиологията не показва патология-от какво ли може да е?Ако друг има този проблем, моля да пише!
Виж целия пост
# 272
Danchon     -  аз съм с течение и чиста микробиология.  Появи се преди да забременея и си продължава....  Когато влязох в по-голяма седмица ми дадоха гино-певарил за гъбички, но нямаше ефект.  тъй като ми се скъси шийката въпреки серклажа и лежането смятам другата седмица, когато отида на преглед да си поискам още една микробиология за мое спокойствие.

при теб е слузесто - кога ти правиха серклажа?  при мен няколко дни след серклажа имаше такова примесено с кръв, но отмина. било е от самата процедура.
Виж целия пост
# 273
все пак това е лигавица, има и жлези ... нормално е да има секрети, щом няма патология - не се тревожете излишно  Peace
Виж целия пост
# 274
Miilla-серклажа ми го правиха още в 14 седм.сега съм в 24.Да при нас се изискват по-чести микробиологии,заради серклажа-колкото по често по добре.Касата поема само две,но за собствено спокойствие си заслужава да си платим.                                                                                                                                                         a.l.е.n.a благодаря за отговора и успокоението-притесняваше ме това да не е от шийката-доста съм препатила и  е нормално да се притеснявам,добре че ви  има за да се подкрепяме и по някакъв начин да си вдъхваме кураж.Успех и късмет на всички!
Виж целия пост
# 275
не се тревожи  Peace лекарите следят повече неща, от колкото забелязваме  Peace

все пак това е отворена кухина с лигавица, но рмално е ако се прецуши - да се овлажнява, секрети всякакви  - важно е да са чисти  Peace

иначе знаеш как една инфекция скъсява шийката, аз минах през това и съм наясно  Peace

спокойно  Hug още малко остава да влезеш в посигурната зона  Hug

къде ти правиха серклажа? кой лекар  Hug
Виж целия пост
# 276
Ох,да малко остава,но точно сега ще полудея-докато отмине рисковата зона.С три аборта съм-най-големият е в 25 сед.След инвитро съм-преди серклажа нямах никакво скъсяване,а само разширение на канала,вследствие на кюртажите.Серклажа правих в кл.Щерев при д-р Ганева.Много разчитам на професионалното изпълнение на самата манипулация и естествено до успешен финал,та макар и не съвсем докрай.Много успехи и много сбъднати мечти!Господ да е с нас! newsm17
Виж целия пост
# 277
Момичета, идвам със следния въпрос: има ли някаква закономерност между ниската плацента и серклажа? Аз съм с операция на шийката, но засега заради нея не искат да ми правят серклаж, но днес разбрах, че съм и с ниска плацента и това допълнително ме обезпокои Tired
Виж целия пост
# 278
няма закономерност  Peace много хора са с висока плацента без серклаж и със серклаж без висока плацента  Peace

danchon19  Hug не само, че ще "прескочиш" но и ще доносиш достатъчно   Hug
Виж целия пост
# 279
Мацки, влизам само да споделя, че аз дочаках моето малко чудо и сега се радвам на прекрасната си дъщеря! Така че нека да вдъхна и аз малко кураж на всички мамчета със серклаж. Въпреки, че при мен го направиха доста късно  - в 24та седмица, все пак беше успешен и с лежане и подходяща терапия устисках положението. Пожелавам успех на всички! И още веднъж да благодаря на мамите, които окуражаваха и успокояваха мен, когато имах нужда!

a.l.e.n.aHug

Nedinka, съжалявам за загубата ти! Пожелавам ти от сърце всичко следвашия път да е безпроблемно и да има щастлив край!  Hug

danchon19,
нормално е да има засилено течение през бремеността дори и да няма серклаж. А заради серклажа е хубаво честичко да се прави изследване на ваг. секрет и да не се допускат гъбички или бактерии. Успех! Hug
Виж целия пост
# 280
браво на Вас  Hug разкажи малко повече  Hug как роди, в коя седмица и т.н.  Heart Eyes

  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 281
a.l.e.n.a, родих в 38 седмица. На 17ти август сутринта отидох да ми махнат серклажният конец при лекарката , която ми прави серклажа - д-р Мария Ангелова. Наистина не боли, но е малко неприятно. Тя каза, че вече имам почти 3 см разкритие и шийката е мека и ми препоръча да вляза в болницата същия следобед. Може би ако не бях в болница щях да откарам още ден-два. Аз обаче отидох следобед към 16 часа във АГ-болницата във Варна. Спукаха ми мехура, в началото даже не усещах контракциите. После станаха по-болезнени, но се търпяха. С бавно и дълбоко дишане общо взето успях да не се фокусирам много в болката. С контракциите мога да кажа, че се справих добре. На напъните малко се изложих - нещо не ми се получиха както трябва и имам малко разкъсване и 1 външен малък шев. В 22 часа се роди моята дълго чакана дъщеря и всички болки и трудности избледняха, щом видях малкото човече. Невъзможно е да опиша с думи всички емоции, които изпитах в този момент. А и след самото раждане ми дойде такъв прилив на сила и енергия, че имах чувството, че мога да родя още поне веднъж. Поисках веднага след като е възможно да ми дадат бебето и от тогава сме неразделни. Simple Smile
Пожелавам на всички да изпитат невероятното щастие да гушнат бебчетата си!
Виж целия пост
# 282
браво Wink герои Wink

с какви размери се роди госпожицата Wink упойка ползвахте ли  Rolling Eyes

  bouquet
Виж целия пост
# 283
Q-T, честита дъщеричка. Радвам се, че всичко завърши добре. Да сте живи и здрави двечките и много  Hug
Виж целия пост
# 284
браво Wink герои Wink

с какви размери се роди госпожицата Wink упойка ползвахте ли  Rolling Eyes

  bouquet

Малена се роди 3350 гр и 51 см. Изписаха я 3030 гр. Сега я кърмя на поискване и само знам, че си възстанови рожденното тегло, а в края на месеца ще видим колко е наддала.
При раждането ми дадоха бусколизин по едно време, което мисля, че е болкоуспокояващо.. Не че съм искала, ама и те не ме питаха.  Mr. Green Имах и системка с окситоцинче, която не можах да избегна. Но като цяло раждането беше леко.

Деската,
благодаря ти, мила!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия