Пролет пукна, АВГУСТинче към игрите хукна - тема 27

  • 34 951
  • 721
# 330
Момичета, игнорирайки че сме 1ви Април да ви кажа, че Gymboree се местят на България и имат намаление на картата на 21лв. за първите 200 обадили се - първо трябва да копирате линка, че не го изписва целия http://www.facebook.com/pages/Gymboree-Play-Music-Bulgaria/345617313938?sk=info#!/photo.php?fbid=10150207908298939&set=a.10150142685638939.329794.345617313938&theater . Предполагам, че от 1 Май ще заработят на новия адрес, ние няма да си взимаме понеже май взе да ни поомръзва, пък и Тедо ще си има други забавления от началото на Май дай боже Simple Smile
Колажите са много свежи и хубави. Благодарско Simple Smile А Тедо, гледах, гледах къде е ,понеже като дата сме по средата някъде на списъка, пък той бил най-отгоре  Heart Eyes
Сега бързам да пусна съобщението си, та които иска да се запише и по-късно ще дописвам.
Виж целия пост
# 331
Хелоу,
как сте днес,момичета?

  Янче,и на мен днес ми е супер крив ден.Сутринта реших да излъжа мъжо,че са му откраднали новите джанти с гуми и колата е на трупчета.Разбира се,не ми повярва.....ама като слезе после пред блока ни бяха откраднали едното огледало на колата. Cry Добре,че не са двете,че струват цяло състояние. #Cussing out #2gunfire

 После имах разправии и в  общината,аман от бюрократщина!!! #2gunfire

  За градината,пиши когато ти е удобно,ще ти разкажа.По принцип има една градина в самата сграда и ползваме преференциални условия за останалите детски градини на тази фирма.Нещо като франчайнзинг е май. newsm78 В смисъл,Мтел предоставя сградата,а фирмата осигурява цялостната организация на яслата и градината.

  За количката-нашата я пера единствено на автомивка.Иначе е мишън импосибъл.

  Скайпетя,бравос за тортата!Изглежда фантастично.Мъжо и той беше рожденник на 30ти ама такива изнанади не му се полагат на него.

  За памперса-нямам никакви шансове да й го махна скоро.Надявам се като тръгне на ясла леличките да помагат  Mr. Green

  За слънцезащитния крем -мин.година бях взела на Мустела,но беше много скъп-около 35 лв май.Нанася се доста трудно.Иначе й имам доверие на тази марка.

  На Никол не знам какво й става-2 дни подред до 17ч е амо на едно АМ,което пие сутрин в 7,30 ч.Не иска да изяде и 1 лъжица. #Crazy А след това си наваксва.Какво е това чудо незнам?!!!

  За чесането и Никол напоследък много се чеше.Даже на консултацията питах педи.Тя каза,че кожата й пак много се е изсушила и да започна да я мажа всеки ден.

 Май това е от нас!Айде,лека вечер!
Виж целия пост
# 332
Поръчахме си пердета за хола и детскатааа.  newsm68 Просто уникални, нямам тъпение да ги изпълнят и да ги окачим. За спалнята ще поръчаме веднага, щом допоръчама и самата спалня, което дай боже да стане утре.  Mr. Green

Елия, и аз вече се замислям за слънцезащитен, но в никакъв случай не съм маниак. Дори като бебе  не винаги съм я мазала, а съм обръщата количката към слънцето за по малко да я "целуне". От морето също се върнахме с лек, секси загар.  Mr. Green Иначе ползвах слънцезащитен крем на Ивостин (май по погрешка ни бяха дали за разширени капиляри, а аз го забелязах чак сега зимата  Joy ). Май е трябвало да ни дадат ето ТОЗИ. Помня, че специално ми бяха обърнали внимание, че става и за деца. Струват около 20лв, което май е най-ниската цена за слънцезащитен крем на мед. козметика от аптека и на нас ни свърши прекрасна работа.  Peace

Ра Ив, мерси за предложението. На България ще ни е къде къде по-удобно, особено пък като се преместим там.  Mr. Green (когато и да е това..) А какви други занимания ще си има Тедо от началото на май??????? Ти преди беше споменавала за някакъв нов проект. Да не ни изненадаш с някое бебче, за което да разберем чак като се роди?  Mr. Green

Джема, да не я мъчат зъбки нещо? Андреа от месеци вече е безобразна с храненето и понякога наистина не издържам. Яде с ОРГОМНИ мъки, караници, заплашване, че ще викам голямото куче на съседите, страшни чичковци и т.н.  Confused Колкото и да ми е криво и да се ненавиждам е факт, че нищичко друго не помага. И силно се надявам да е от зъбите и след някой друг месец отново да си стане моето мало сладко прасенце, което си хапваше сладко каквото му дам.  Heart Eyes Кофти за голедалото! Както казваш ти, добре поне, че е само едното.  Rolling Eyes

Лека вечер!
Виж целия пост
# 333
Здравейте, момичета!   bouquet
От разходки навън не мога да смоган да попиша малко.  Grinning

Да изкажа и аз възхищението си от колажите на нашите красиви Слънчица и благодарността си към Г-ца Кобрети, Бърборанка и Силви дHug  Hug  Hug

Бърборанке, вече и до пердета ли стигнахте? Браво на вас! Емоцията е голяма...  Grinning И аз като свалях тапицерията на количката се видях в приключение, но столчето ни за кола е без тапицерия, та него ще си го пера цялото под маркуча.

Скайпетя, наистина е много много хубава тортата, а съм сигурна, че е и толкова вкусна.  Hug   bouquet Честит ти рожденник на патерици!   bouquet

Рене, жива и здрава да бъде и твоята майка!   bouquet

Джема, много гадно за огледалото. Еййй, какви хора има бе ...  #2gunfire  #2gunfire

Сосми, не мога да кажа нищо по въпроса. Само стискам палци всичко да е ОК и чакаме хубавите новини!  Hug

Елия, аз миналата година бях купувала на Софи слънцезащитен крем на Гарние, който струваше 20 лв. Но ползвах и още един, който зълва ми ми донесе от Америка, та така, мажех и от двата.

Ганушке, ще ме умори тази Дарито с това "Геи, Геи..." И София вика на баща си "Ники", като набляга на първата сричка, след като ме чуе аз как се обръщам към него.  Laughing

Спокойна и хубава вечер на всички ви!  Hug
Виж целия пост
# 334
Ехооо,здравейте момичета!

Честит първи април!
Аз днес не успях да излъжа никого, даже и бях забравила, че е деня на шегата. Но мъжът ми и тази година успя да ми спретне номер и ми напомни. Simple Smile

Видях колажите още в снимка.бг, но по- големи и завършени изглеждат още по- хубави. Simple Smile Поздравления за положения труд, момичета!   bouquet

Рене, пожелавам на скъпата ти рожденничка всичко най- хубаво!   bouquet

Ганушке, каква е пък тази шарка?  #Crazy За първи път чувам за нея. Но от каквото и да е обрива на сладката Дари, да минава бързо и да не тревожи мама Геии. Mr. Green Hug

Г-це Кобрети, надявам се Мимчето вече да е добре!  Hug

Джема, много тъпо за огледалото. Много хубаво, че сте записали Никол на частна ясла и няма да се занимаваш с чакане, класирания, точки и тн. И в моята работа имаше идея да се направи частна ясла за децата на служителите, но за съжаление не се осъществи.

Скайпетя, много хубава торта си спретнала на твоя рожденник и изглежда страшно вкусна.  Peace

Елия, миналата година ползвахме слънцезащитен крем на Мустела. Аз се бях запасила освен с него и със спрей за тяло, защото мислех, че няма да ни стигне, но в крайна сметка  си останаха почти цели. За съжаление срокът им на годност е 6 месеца и сега ще купуваме отново, но този път мисля да взема Чико. Чувам доста добри отзиви за тях.  Peace

Дани, много е готин Ники на снимката. Мъжленце си е отвсякъде с тези боксерки.  Peace И отново мерси за всичко споделено за раздялата с памперсите!  Peace

Глупи, разписвай се по- често!  Peace


За гърнето- ние както и преди писах още не сме започнали да се учим. Последните дни гледам, че доста го коментирате и сериозно вече се замислям, то си е и време. Исках да споделя нещо, което ми прави впечатление- от известно време веднага след като се изака, Алекс казва "пампи". Преди не се е случвало и се чудя дали това не е знак, че е дошъл точния момент. ( ако изобщо има такъв). Много е сладък, винаги си казва и не се е случвало да е фалшива тревога, памперса си е за смяна.  newsm78 newsm78


И накрая въпрос: Започнаха ли вашите мъници с тръшкането и истериите? Алекс и преди проявяваше характер, случвало се е да пищи и да се опитва да се налага, но нещо в последно време нещата започват на моменти да излизат извън контрол. Два- три пъти навън ни се случва чак срам да ме хване от писъците и крясъците му. Иначе си е весел, играе си, постоянно се смее, нооооо ако нещо не стане на неговата става страшно. Предполагам всяко дете минава през такъв период, но аз не знам просто как да реагирам- нито е да се карам, нито да го оставям да  му мине, опитвам да му отвличам вниманието, но не всеки път се получава.  newsm78


Лека нощ и хубави сънища на всички!  newsm46 smile3524

Виж целия пост
# 335
Обещах да си допиша, но ще е в телеграфен стил, понеже нещо Тедо взе да вдига температурка. Малка е за сега 37,5 и май зъбоникне, но ще го видим, дано не се стига до лекарства  Sick

mariellka, ние нямаме някакви истерични сцени, а по принцип съм в очакване де. Знам, че дечицата минават през периоди. Само 2-3 пъти ми е увисвал на ръката до като го водя и той се свлече и не иска да ходи, но минава тихо и кротко,не знам да ти кажа и аз как съм го отвличала, че да не загрубява работата Simple Smile

за гърнето съм открила голяма зависимост със зъбоникненето. Когато по принцип е по-кисел то се усеща, като едно такова общо, по-мрънкащо състояние, не го насилвам, защото успеха е почти нулев, мо пък има дни когато всичко е ОК. Така, че водете се по децата.

за количката/столчето свалям и пера в пералнята. По количката имаше много болчета и общо 2 пъти съм я прала, но тя е без това Тедо не я цапаше много. Пък отдавна вече е прибрана, че само ми заемаше място тук в нас. В тоя ред на мисли, нали го тренирам детето, трябва да се ходи, че мама планини я чакат и ето ни в действие http://www.vbox7.com/play:b9d00e77 .

Янче, слънцезащитния звучи добре, а има ли от него и по-нисък фактор?
А в началото на Май сме си определили за старт на кооператива в Княжево, но някой ден като станат нещата ще разказвам.

8мо мартенските снимки всички изглеждате много свежо  Hug

Извинявам се, че не успях по поименно  Hug
Виж целия пост
# 336
Здравейтеее!

Не съм писала скоро, ама тази седмица само по задачки разни тичам, бързам за тях, бързам да изведа и детето да поиграе в хубаво време и така Simple Smile

Благодаря на екипа по колажите- много са красиви и много свежи и пролетни! Супер!!    bouquet

За тръшкането- то е на почит в нашата къща за съжаление - тръшка се, че не давам да блъска телевизора, тръшка се, че трябва да вървим в една посока, а той иска в друга, тръшка се очно като онези ужасни деца, за които всеки си казва: "Моето няма да бъде такова!". Когато съм спокойна се опитвам да го гушна, да му отвлека вниманието, но когато цял ден съм се опитвала да съм добра, накрая го шляпвам по памперса леко, но явно ефективно, защото се обижда и престава да прави бели, а ходи в ъгъла да се сърди. Сигурно съм ужасна майка, но това е начинът да се боря с ината- първо мнооого говорене, после и малко пошляпване...

За количката- явно съм късметлийка, защото и голямата, и малката количка се откачат и закачат много лесно, пера ги в пералнята, после ги суша в сушилнята и готово. Това ми напомня, че трябва да взема да си изпера количката, скоро не съм го правила.

За слънце защитния крем- миналата година купих Авен за деца, факторът е 50+ мисля и съм много, много доволна. Беше скъп- близо 50 лева, но пък качеството си струва всяка една стотинка! По цял ден на слънце е стояло детето, никакъв проблем! Дерматолог ми каза, че Авен и А- Дерма са най-добрия избор за детската кожа и тази година пак ще купувам някое от двете.

Приятна събота и неделя! Grinning
Виж целия пост
# 337
Много хубав е станал колажа, браво на мамите  Hug А за другия с "мамите" като нямах тия последни цедмици време да 4ета редовно и си имаме и "тати" на него  hahaha  Joy Ама карай  ooooh!  hahaha
Глупи-  Heart Eyes радвам се, 4е сте добре, да пишеш по-4ести4ко, само време да ти остава  Hug
Мариелка - моето се тръшка, не ами направо е 4удо на 4удесата. Бой по памперса не действа, по ръцете също, само се хили и още по-ожесто4ено по4ва да прави каквото не трябва. Отвли4ане на вниманието е по-подходящия вариант, ама и аз като терпсихора като нямам ве4е нерви след забързаното ежедневие, хи4 не ми е до занимавки за отвли4ане на вниманието  ooooh! Лоша-добра, на такава мама е попаднал и аз на такова инат4е и така ще си се траем, но основно, ако ми се тръшка в нас го оставям да си се инати по пода, да се търкаля, крещи и каквото иска. Това ме съветват и тукашните педиатри, защото и пред тях ми ги е правил тия изблици. Това като вид наказание да го ползвам и на мен ми е удобно, но по улиците...той трудно проходи, но пък за капак никога не е воден за ръка и сега се виждам в 4удо като трябва да се придвижим с цел до някъде, защото трябва да го мъкна на ръце и да ми се огъва и инати, крещи и т.н. защото си има свое мнение и така  Naughty Само се надявам това да му помогне в живота да е пак така борбен и инатест, когато трябва да се справи с някоя трудност  Praynig
Срам голям, в4ера супер ожесто4ено скубеше "гаджето си" направо...и бой яде, и му се обяснява, и внимание му се отделя от косата и няма, и няма...  ooooh! Днес пак ще ги водим на детски кът и на барбекю, дано да е по-добре положението, но ноктите са "оглозгани" до дъно, поне дране да няма  Crossing Arms  ooooh!
слънцезащитен крем- незнам дали имате такъв, но за деца с проблемна кожа го препоръ4вам и ми е даден от дерматолог, с тестер4е отна4ало и после онлайн съм го поръ4вала ... Май е добре да го намеря на картинка да го видите. Фактор 50+, бързо попиващ, но пък остава доста бяло, но и няма как да е инъ4е, за да има покривност, трябва да е и с маркиране  hahaha
http://www.sunsense.co.uk/content/Sunsensitive_SPF_50.aspx
Сега 4етох, 4е има и млека, които са невидими, без бели марки и т.н., за устни и за какво ли не. Аз докато бях бременна се мазах и там, където мислех, 4е няма да има кой знае какви поражения, си бях сериозно изгоряла с месеци ми беше 4увствително мястото и с по-тъмно петно, така 4е с две ръце за тия продукти  Peace Не е скъпо също, тази туби4ка стига за поне няколко години (ако позволява срока на годност) и е около 10 паунда  Peace Имам 2 туби от мин, година, но им изти4а срока и този път няма да се презапасявам като за "война"  hahaha  Joy
Ох, айде да ходя, 4е пак см до кривата круша с домашната работа  Joy Лек и слън4ев ден  от нас   bouquet
Виж целия пост
# 338
Привет!
И аз съм до кривата круша с домашните задължения, но седнах да ви споделя нещо.
От снощи Валчето е с болки в ухото.И то основно като почне да дъвче нещо.Чак по земята ляга да си натиска болното уше...Слагах му затоплен зехтин и нурофен давах.През нощта нямаше проблеми, беше като всяка нощ - само да суче п омалко се будеше и пак заспиваше.
Но тая сутрин пак се повтори същото като почнахме да се храним, и носа протече, плаче.А щяхме да пътуваме до Ямбол.Но вместо натам събудих мъжо и го водихме на специалист УНГ.Пак бяха едни писъци в кабинета, не дава да го пипнеш.Според доктора всичко идва от зъбите.Ушите са съвсем леко възпаление и гърлото е леко червено.Температура - 37,2.Изписа капки за уши и нурофен.Спрей за нослето и гел за венците.До 3-4 дена трябвало да му мине.Аз сутринта вит.С и осцилококцинум дадох. На връщане отидохме до аптеката да купим лекарствата и фармацевтката като чете,че нурофена е изписа на 4 часа ми се кара,че не можело да си позволявам такива неща да правя,д давам толкова често лекарството.Можело максимум 3 пъти да се даде.... ooooh! Казвам й ,че на рецептата пише,че е изписано от лекар и той така е преценил, но тя пак ми казва,че щяло да е безотговорно от моя страна.Обяснявам й ,че дозировката за неговата възраст всъщност е 5 мл , а така както е изписано приема е за 6 пъти в денонощието по 2.5 мл, което пак прави точно колкото максималната доза, но тя не ме пуска в уши.Накрая й казах,че аз ще си ги преценя тия работи да ми дава лекарствата и да си ходя... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Ама и аз се чудя на себе си защо въобще й се обяснявам на тая.Разбирам аз д си го предписвам и да иска да ми даде съвет,но при положени,е отивам с рецепта и е назначено лечението от лекар.... ooooh!
Капките за уши обаче не дава да му ги слагам та изчаках да заспи и тогава...

Хайде пооплаках ви се...Дано не съм ви била досадна. Hug
Ако някой има опит в слагането на капки в ушите да сподели опит.Може да има някакъв вариант за лесно и безпроблемно слагане,а аз да не се сещам... Hug Hug
Виж целия пост
# 339
Здравейте и от нааас!  Laughing

Днес изкарахме един много хубав и забавен ден за Софи според мен. Сутринта я водихме на детски рожден ден и там игра и лудува с децата до насита. Големи емоции й се събраха и след като преспа два часа, я заведохме в парка Заимов, да се видим с едни приятели с 8-месечно бебе. Отново за нея беше разнообразие, защото иначе тя все в Северния парк е свикнала да ходи и вече знае кое накъде се намира, сама си ме дърпа, като иска да отиде на определено място.

Славенче, много лошо че Валче го боли ухо, ужасно е, знам го от личен опит, като малка много страдах от това. Спомням си, че и майка ми слагаше затоплено олио/зехтин, но най помагаше лой от пъдпъдък. Ако имаш познат ловец, помоли го да ти донесе, много помага. Бързо да му минава на ВалчетоHug

Ра ив, ама голям планинец е този ТедоLaughing Като майка си ще стане...  Laughing Браво на вас с планинските преходи, много добре правите!  smile3521

Дани, наистина Ники е много сладък по боксерки -малък мъж. Hug  Laughing

Мариелка, Софи ми прави същите номера, не е постоянно, но често се случва. Не знам и аз какво да те посъветвам, защото самата съм в чуденка понякога как да реагирам. Обикновено когато мъжът ми е с нас, в такива ситуации я взима на ръце и тя след малко спира да плаче, забравила е вече, но когато съм сама не мога да я гушна, защото ми тежи и аз трябва да се пазя и така се виждам в чудо. Но изчаквам я да се нареве и да се насърди, и после глдедам да я прилъжа с нещо, забелязала съм че ако й подам бисквитка или солетка след малко се оправя положението и забравя че трябва да плаче. Но дано тези периоди отминат все някога и да не останат все такива. Сестра ми казва че до 2-3 годинки са така децата, пробват докъде и как могат да се наложат.

Приятна съботна вечер от мен и дано времето утре е по-хубаво, с повече слънце.   Nature Sunny
Виж целия пост
# 340
Спазвам закъраката на министър - председателя ни и тия дни чинно сея картофи. Та съм една уморена.
Мариелка, и Кати от време на време си се тръшка и реве. Най - често се пробва пред баба и, защото там знае ч ес рев постига всичко. Тия дни пробва и върху мен, та често ми къса нервите. Опитвам и с отвличане на внимание, и с говорене и с игнориране, че като ме вбеси и тон съм повишавала... Общо взето продължава да си реве. Тази вечер ми се дра половин час за едни ключове, бях уморена та си я оставих да реве, накрая и заявих че като спре да реве тогава да дойде до мен /не че не ми рева точно до главата/, за секунди спря..Та всеки път е различно...
Тапицерията на столчето за кола се сваля сравнително лесно, тия дни го прах за пръв път.Количката е с много болтчета, та сме я прали само веднъж.Като се върнем в Кърджали сигурно ще я изперем още веднъж и ще я прибираме...
Славенче, дано бързо минава ушлето на Валентин. Гадно е да те боли ухо, и аз като малка доста страдах от това...
Сигурно съм пропуснала нещо и някой, отивам да почивам, че утре пак работа ме чака... Ама пък поне свършат ли тия картофи и към края на тази, най - късно другата седмица ще се махаме от тук...
Виж целия пост
# 341
Здравейте, мамчета!

Колажите са голяма красота. Благодаря на всички, които се постараха   bouquet
Махането на памперса не как ще се случи. Венци бяга от гърнето. А миналото лято толкова го уважаваше, че само навън слагахме памперс. Тя тогава не можеше и да ходи де, та като я сложех на гърнето - седеше си. А сега бяга ...
За прането - количката пера в банята под душа, без да свалям тапицерията; столчето - в пералнята (тапицерията я сваля мъжа, аз като гледам не бих могла да се оправя с коланите)
Хари, не съм ти честитила за растящото коремче  Embarassed Сега се поправям и ти пожелавам най-лекото раждане на света този път
Лиде, на Макси може да са малки памперсите, а може и някаква алергична реакция да прави. Носи му от неговите, пък дано се оправи
Elyah слънцезащитен крем аз много не харесвам, както и всякакви мазила де, обикновено защото забравям. Определено имаше нужда от мазане на ски пистата, аз обаче се сещах едва когато я видех зачервена  Embarassed Горкото дете, не случило на майка. За шапките опитай от тези, които могат да се регулират, дано нмериш подходяща
Рене, притеснява ме неяденето на Венци, но ми се изчерпаха и силите, и идеите, и търпението. Месо не ще дори да е на пюре. Май още от мириса се отвращава. От понеделник сме на кухня, за ми е чиста съвестта, че предлагам всеки ден различно, не че имам някаква надежда да прояде.
Мариелка, тръшкане и истерии още няма. Аз и друг път съм си хвалила детето - то ми е добричко и послушно.

Лека нощ и сладки сънища!
Виж целия пост
# 342
Момичета, облекох си шаферките! Преслава малко със зор и рев се облича, ама се надявам да свикне Simple Smile Ето ги моите феи Simple Smile
 

И пак Преслава ревлата  Laughing Heart Eyes
Виж целия пост
# 343
Буболече, супер са ти шаферките!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Ще свикне малката, няма страшно. Hug
Виж целия пост
# 344
Мерси момичета. Успях да се свържа с доктора - бил на конференция затова не ми вдигнал. После ми се обади и се разбрахме. Каза до снощи да слагам лекарството - дано да е оказало влияние и на утрешните проби при приема вече да ги няма коките. Е това е за сега, ще пиша след седмица - сидмица и нещо като ни изпишат. Целувки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия