Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е хомеопатията и как работи?
Какви са източниците на съставки за хомеопатичните лекарства?
Как се пречиства водата за хомеопатичните лекарства от „стари спомени“?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е хомеопатията и как работи?
Хомеопатията е лечебна система, основана на принципа "подробното се лекува с подобно". Това означава, че вещества, които предизвикват определени симптоми при здрав човек, могат да бъдат използвани за лечение на същите или подобни симптоми при болен човек. Хомеопатията е алтернативна система за лечение, която се основава на принципа на подобието. Той използва силно разредени вещества, които причиняват подобни симптоми в здрави хора, за да лекува симптомите при болни. Хомеопатичните лечения са индивидуално съобразени с пациента, като се вземат предвид не само физическите симптоми, но и емоционалното и психическото му състояние. Принципът на подобрението (similia similibus curantur) в хомеопатията гласи, че вещество, което може да предизвика определено състояние при здрав човек, може да излекува същото или подобно състояние при болен човек. Това е основен принцип в хомеопатията, който ръководи избора на лекарство за конкретен пациент.
-
Какви са източниците на съставки за хомеопатичните лекарства?
-
Как се пречиства водата за хомеопатичните лекарства от „стари спомени“?
-
Какво представлява научният метод и как е свързан с хомеопатията?
-
Има ли остарели хомеопатични схващания от времето на Ханеман, които по-късно са били опровергани и преразгледани от други учени?

,а и си признавам че късно почнахме да ги мием,но и при него много бавно излезнаха зъбите,с 4 зъба в устата се влачеше доста време.А ако е наследил моите зъби,което ме притеснява,не е за чудене.Аз на 20 години като бях имах пломби на почти всички зъби в устата
. Беше си счупил предното зъбче, та го водихме да видят дали е опасно и дали трябва да се прави нещо... Ей, ужас беше - хем зъболекарката беше страшно мила, внимателна, имаше доста играчки из кабинета ѝ, дори му подари кола, и пак беше едно дърпане и въртене, та не искам и да си представям, ако се наложи да му правим нещо, как ще е
.
. От малка все имам чувството, че съм точно наобратно на останалите хора - я за спане, за ядене и отслабване, за топло/студено. Ама то това е по-скоро само чувство де
.
Не знам.