ВЪПРОСИ към хомеопати - 13

  • 47 631
  • 768
# 270
mamaden  не смятам че някой трябва да критикува друг-за къпането-Ради също рядко му мия косата,но защото той не обича,и затова 3-4-5 пъти в месеца му стигат Laughing
Защо да го измъчвам и да реве като не иска,иначе тялото цяло лято всяка вечер,а сега и зимата всяка вечер,харесва му,и даже от тази зима го свикнах с малко по-гореща вода,и му става хубаво  като се напари .Иначе като беше по-малък зимата не смеех всяка вечер да го къпя.
Има случаи когато е много,много изморен и няма сили вече -да умием само дупето, и зъбките.

Е трябва да кажа че не обича и зъбите да мием,но с това компромис не бива,казала съм му че и да не иска трябва,защото в началото не ги михме и има вече 3 направени кариеса.Според вас лошо ли е че го карам да ги мием newsm78

Виж целия пост
# 271
mamaden  не смятам че някой трябва да критикува друг-за къпането-Ради също рядко му мия косата,но защото той не обича,и затова 3-4-5 пъти в месеца му стигат Laughing
Защо да го измъчвам и да реве като не иска,иначе тялото цяло лято всяка вечер,а сега и зимата всяка вечер,харесва му,и даже от тази зима го свикнах с малко по-гореща вода,и му става хубаво  като се напари .Иначе като беше по-малък зимата не смеех всяка вечер да го къпя.
Има случаи когато е много,много изморен и няма сили вече -да умием само дупето, и зъбките.

Е трябва да кажа че не обича и зъбите да мием,но с това компромис не бива,казала съм му че и да не иска трябва,защото в началото не ги михме и има вече 3 направени кариеса.Според вас лошо ли е че го карам да ги мием newsm78


На 3г и 10м. има 3 направени кариеса Shocked?
Виж целия пост
# 272
Познавам детенце с много повече  Simple Smile
Нашият батко има два, точно между предните зъби е единия, изобщо не си представям как ще даде да се работи, а с пълна упойка не искам да му ги правят.  Rolling Eyes
На малкия също нещо са му потъмнели две предни зъбчета, но не знам дали е кариес  Tired
Виж целия пост
# 273
защо се учудваш,връстниците му имат повече направени даже(от отчетната тема,които пишем)Grinning,а и си признавам че късно почнахме да ги мием,но и при него много бавно излезнаха зъбите,с 4 зъба в устата се влачеше доста време.А ако е наследил моите зъби,което ме притеснява,не е за чудене.Аз на 20 години като бях имах пломби на почти всички зъби в устата

о и аз се притеснявах как ще ги правим,но те не бяха още станали болезнени кариеси, а само размекнат дентин,и не го заболя.Но и сестра ми е зъболекар,та се справихме Simple Smile
Виж целия пост
# 274
За кариесите освен че е нужна добра хигиена има и предразположеност към образуване, която се влияе хомеопатично.. много деца на 3г имат кариеси в наше време по мое наблюдение
Виж целия пост
# 275
Вие направо ме хвърлихте в джаза с тези кариеси... Shocked
Виж целия пост
# 276
Така е...много деца го имат тоя проблем/за жалост/.Но според мен има и нещо генетично...дано моя син е взел от мен точно това-здрави зъбки Laughing
Виж целия пост
# 277
Това за близнаците ми стана много интересно и при нас се потвърждава. Първият, момчето, определено е по-малко чувствителен и уж доминира, но пък много копира от сестра си. Много често няма ясно изразена позиция и се влияе от сестра си.
В тази връзка да попитам нещо. Това че тя се е родила втора, възможно ли е да оказва влияние върху това, че боледува повече, дето се вика каквото е имало да наследи от нас като предразположености, ги е наследила. Също има ли връзка това че е родена седалищно, много често си сменя настроенията, особено преди да започнем хомеопатичното лечение. Имаше дни, в които беше както се казва "станала с д-то нагоре".
Също ми е интересно дали указва някакво влияние върху човека, ако е роден с планирано секцио. По принцип аз съм много против планираното раждане и въпреки че децата ми се родиха по-рано, сега се радвам че стана така. Тъй като доктора беше казал, че като мина 35г.с. ще планираме кога да е раждането, защото съм щяла да се измъча да ги родя нормално. Смятам че не е честно ти като родител да определяш кога да се роди детето ти. Не говоря за случаите когато има някаква патология и спешно трябва да се предприеме раждане, а за тези в които всичко върви нормално и се избира дата за секцио.
Виж целия пост
# 278
Борба за територия в смисъл - "Това си е моята играчка. Няма да ти я дам само защото си по-малка и все трябва да ти отстъпвам" "Не ме закачай, когато чета..." и т.н.
Виж целия пост
# 279
Аз се надявам пък дечко да е взел на баща си зъбите, че моите са пълна трагедия  Rolling Eyes. Ама като гледам - всичко от него е взел, та има добър шанс и това да е така Wink. Беше си счупил предното зъбче, та го водихме да видят дали е опасно и дали трябва да се прави нещо... Ей, ужас беше - хем зъболекарката беше страшно мила, внимателна, имаше доста играчки из кабинета ѝ, дори му подари кола, и пак беше едно дърпане и въртене, та не искам и да си представям, ако се наложи да му правим нещо, как ще е  ooooh!.

Ревност съм виждала у него за кратко - ревнуваше мен от кака си, т.е. братовчедка ми, която е на 5 г. сега - не даваше нищо да правя с нея, нито да я гушкам, нито да си играем.. Сега просто се бута и той  Laughing, но определено вече не я гледа лошо и не ѝ се кара  Laughing.  Но пък не може да си играе сам все още - иска пълното ми внимание, да си играя с него, да бягаме, да скачаме и т.н. Пък кръстът ми не е на 2 годинки  Laughing

И на мен ще ми е интересно за седалищното раждане, че и аз съм родена така  Flutter. От малка все имам чувството, че съм точно наобратно на останалите хора - я за спане, за ядене и отслабване, за топло/студено. Ама то това е по-скоро само чувство де Laughing; май повечко съм си въобразявала преди  Mr. Green
Виж целия пост
# 280
Това за близнаците ми стана много интересно и при нас се потвърждава. Първият, момчето, определено е по-малко чувствителен и уж доминира, но пък много копира от сестра си. Много често няма ясно изразена позиция и се влияе от сестра си.
В тази връзка да попитам нещо. Това че тя се е родила втора, възможно ли е да оказва влияние върху това, че боледува повече, дето се вика каквото е имало да наследи от нас като предразположености, ги е наследила. Също има ли връзка това че е родена седалищно, много често си сменя настроенията, особено преди да започнем хомеопатичното лечение. Имаше дни, в които беше както се казва "станала с д-то нагоре".
Също ми е интересно дали указва някакво влияние върху човека, ако е роден с планирано секцио. По принцип аз съм много против планираното раждане и въпреки че децата ми се родиха по-рано, сега се радвам че стана така. Тъй като доктора беше казал, че като мина 35г.с. ще планираме кога да е раждането, защото съм щяла да се измъча да ги родя нормално. Смятам че не е честно ти като родител да определяш кога да се роди детето ти. Не говоря за случаите когато има някаква патология и спешно трябва да се предприеме раждане, а за тези в които всичко върви нормално и се избира дата за секцио.
По принцип не му е тук мястото да го обсъждаме, но съм на мнение, че всеки родител има право да вземе това решение за себе си и детето. За мен понятия като честно..нечестно спрямо детето няма. По презумция всеки като родител всеки гледа да направи най-доброто. Не става въпрос само за секцио а и за всичко останало Peace.
Виж целия пост
# 281
Моите и двете са родени с планово секцио, заради операция на очите ми в миналото. Отговорността за определяне на датата не я поех аз, а д-рите. Не бих могла да реша и избера такова нещо...  Rolling Eyes И по тоя повод ми се паднаха числа, които не исках, ама...  Mr. Green  Crazy
Виж целия пост
# 282
По повод планираното раждане hellche, смятам че имаше предвид че с планирано раждане се променя кармата и съдбата на детето, което е трябвало да се роди по-рано и не по свое желание.Но всеки сам си решава и носи своята отговорност спрямо детето си.
Тук не става въпрос за секцио по медицински причини, там просто се налага.
Виж целия пост
# 283
Аз съм против планиране на датата на раждане, ако това може да се избегне. В повечето случаи - може. Ако се налага да избирам, по-добре да избера аз. Аз съм родителя и това е моя отговорност, не на докторите.

Против съм най-малкото от гледна точка на това, че докторите винаги бързат и често пъти вадят бебето твърде рано, а за мъниците всеки ден и всеки час в мама са от изключителна важност.

Аз имам лични, недоказанани научно наблюдения, че доста често деца, родени със секцио имат някакви бъбречни проблеми. Може и да е съвпадение, може и да не е!  Whistling Не знам.

Аз и брат ми сме родени със секцио. При мен май е било планово, при брат ми - на майка ми са ѝ изтекли водите, тоест раждането е било започнало вече.
Големия ми син също, но при него беше "по спешност" (разбирайте по мързеливост на докторката).
Сигурна съм, че това, че не са ни дали възможност да се преборим за живота си малко или много се е отразило на характерите ни. Аз определено съм по-тихата и неинициативна, все трябва да ме побутват за всичко. Брат ми е малко по-борбен, но за сметка на това е адски бавен, туткав и мързелив за повечето неща.
За сина си още нищо не мога да кажа. Със сигурност му се е отразило. Най-малкото това ненужно секцио ме вкара в жестока депресия, която се отрази на отношенията ни родител-дете много ярко.
Виж целия пост
# 284
Моето малкото се роди 26 дни по-рано. Държаха ме на задържане на системи и въпреки това не успяха да я спрат. (В последствие се оказа Слава Богу! Защото се роди с увита около врата пъпна връв. Лекарката каза, че ако е останало до термин, бебето щяло да наедрее (роди се 2600) и имало вероятност, макар и малка, да се задуши. Близка позната ми е, може би затова бе така откровена.Пъпната връв е била дълга, но не се знае дали е щяло да бъде достатъчно)И до днес, въпреки че е още малка, е страшно упорита като реши да прави нещо, въобще....с рогата напред, но не в лошия смисъл.Много е целеустремена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия