131 Размирни дни, жасминови нощи - арабски мами, тук ли сте още?

  • 54 687
  • 754
# 435
Добро утроооо  Hug

То пладне станало вечеи аз се замислям за обяда какъв да го шарим. Май е по-лесно като работим, всики хапва нещо на крак...

Моят не издържа и отиде в спешното снощи. Уж се подобрява днес  Thinking

Амал, мерси, ами не знам дали не е късно, ама е честичко това боледуване.. а пък аз съм против махането на сливици... може би защото навремето имаше един доктор дето казваше, че като се махнат, болестите ще се обръщат на бронхиални, сега поне сливиците ги спират.... не знам това ми е останало в съзнанието...

Люспа, това за пазаруването, тоалетната и асансьора ми е мнооог познато.... хахахаха, разсмя ме яко  Laughing Laughing Laughing

Шило, ти гледай малката да е добре, то къшната работа никога на свършва  Wink

Лек ден от мен и само слънчеви и позитивни мисли.
Виж целия пост
# 436
любе, моят съвет е  да ги маха! аз съжалявам ,4е не ги махнах поне на 20, а се наложи на  36 и то много тежка операцията ,на риск с темп! тежко се възстанових, но пък оттогава по4ти не ме хваща друго освен грип и то ве4е като са минали вси4ки и са ми добре ,аз падам от изнемога!но ето тази година никой не се разболя! а аз се къпя и в студеното с мокра глава бягам след спорта!не нося шапка ,ама  и това се променя полека!на мене ми беше по4нал ревматизъм и нещо пак такова на сърцето ,така,4е да не се стига дотам!
Виж целия пост
# 437
Амал, аз за срещата съм пас, защото днес, макар че то вече мина де, мъжът ми е на работа и няма как да ни докара, а утре сме на турнир по футбол на големия. Играят отбори от всички детски градини и е голямо вълнение Simple Smile

Люспа, много са ми интересни твоите разкази. Освен че местата и нравите представляват интерес за мен, твоя колоритен стил ги прави неповторими Peace

Аз нямам много с какво да се включа, затова и напоследък по-рядко пиша. На работа положението никак не е розово. Съкращават колеги, включително и моята колежка. Съответно аз не съм никак наясно как ще издържа на натоварването (чисто физически, за другото дори не мисля) съвсем сама. Има също голяма вероятност да не ме пуснат изобщо отпуска лятото. Децата са на градина до 15 юли и после трябва да ги пращам при майка ми. Което автоматично означава, че ще ги виждам в най-добрия случай за по един ден в седмицата Tired.
Уфффф, не исках да се оплаквам, затова и избягвах да пиша, че знаех, че няма да излезе нищо добро.

Шамсче, дано при теб най-сетне се разсеят облаците Hug

Поздрави на всички, извинете, че не ви споменавам Hug
Виж целия пост
# 438
Да се разпиша и аз, чета ви редовно, но като реша да пиша и все изниква нещо за вършене...

Люспа, теб те чета с най-голям  интерес, много увлекатлено пишеш, тъй че ти(си) пожелавам да пътуваш по-често  Hug
В едино от първите постове-разкази пишеш за импровизираните пазари: “Има си определени места във всеки град, където привечер пристигат едни ...търговци да ги наречем, стоката им увита в едни огромни чаршафи, развързват ги, понареждат ги на земята (няма сергии-мергии, губене на време) и се почва едно надвикване ‘Хамса рияяял, ашара рияял’....Същото се повтаря и на урду и на турски...Когато се появи патрулка на шуртата, чаршафите се сгъват заедно със стоката и буквално за секунди пазарът изчезва..“
Подобни пазари има и в Барселона - пак са главно африакнци - постилат чаршаф, върху него разни чанти, шалчета и други джунджурии и всички вързани с едно въже за чаршафа - като се появи полиция за нула време сгъват чаршафа, слагат го на рамо и се смесват с туристите - хващане няма.

Астарта, как така без отпуска  Crossing Arms И успех на футболиста утре  Praynig  bouquet

Ясминке, прияде ми се пъстърва, като знам как готви твоя  Hug хахаха аз като бремена булка само се облизвам пред екрана  Crazy Crazy
Ясминке, значи и твоят телец може да готви. Щастливка си и ти като мен  Heart Eyes

МеджикЛубс, дано се оправи мъжа ти по-скоро  Praynig

И мен ме мъчи гърло и главоболие, и гадене, и киселини в стомаха, и умора, и ниско кръвно - за сега само Ацефин ми помага, иначе съм като зомби.

Амал,
значи цинка прави чудеса с теб, радвам се да прочета, че си качила клице - имаш нужда  Hug
Иначе днес няма да правим барбекю, че градината е заета - има пакистанска грил среща точно под прозореца ни, за сега са уж само 20ина, ама съм сигурна, че ще дойдат и още. Тъй че решихме да не се блъскаме в градината, половинката прави мансаф,  а довечера ще гледаме финала на ШЛ.

На всички неспоменати много целувки и слъчнев почивен ден  Hug
Виж целия пост
# 439
Люспа, къв ремонт по никое време? Да не си решила да смениш тапетите с нещо по-свежарско, като тапети на чайничета примерно  Mr. Green

Амал, Гестапо, хахаха. Като имам време ще ти драсна на ЛС за отношенията зет-тъща  Party  ама ние имаме бонус 92годишна баба, та купона е пълен  Laughing

Ум саид, днес разголих малката  Mr. Green и тя се поти доста, особено докато я кърмя, главата й става вир-вода


ох, перманентно съм в лошо настроение . целия свят ми е крив.

ох, мъжът ми е сърдит. Като ми съобщаваше, че сестра му е бременна и аз  пипитах  коя от трите, пък то само 1 е женена Mr. Green ама не се усетих бе, просто ей така попитах.  Та ми каза, 4е ЩЕ ТРЯБВА НИЕ ДА КУПИМ КОЛИЧКА и какво ли още не. И количката да била с всякакви екстри, че да се гъзарела из Хасакето  Crazy 
Та от 2 нощи сънувам кошмари, как идват и ми ошушкват всичко до последния парцал  и бебето ми остава голо в една празна стая и реве, а те взимат всичко и накрая убиват бебето ми  Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост
# 440
здравеите аз съм аиша кандидат арабска мама. живеч от скоро в Египет
Виж целия пост
# 441
Здравей Аиша  Hug къде в Египет живееш може да се видим ако не си много дале4е от мен аз съм в Хургада ако искаш ми пиши на ли4ни
Поздрави на вси4ки
Виж целия пост
# 442
Добро утро дами ! Hug
Здраве и щастие по дамавете ви ! Praynig
Добре дошла при нас Аиша  welcome

При нас нещата още са до никъде , но има надежда в тунела така , че ще ви помоля да се молите още около 20 дни ! Дано молитвите ви и моите ни помогнат . Praynig

Миналата седмица педиатърката , каза че малката е с варицела , но се оказа , че и тя не знае точно какво е , защото ние варицелата вече я карахме миналата година по това време . Имаше същите пъпки , но броя им от прегледа до края на 7-мия ден не се е увеличил дори с една и температура не вдигна , но иначе се обазуваха корички като завяхнаха както при варицелата . Както и да е и туй мина , сега Самира ме притеснява с някаква постоянна екзема , която вече трета година я мъчи и няма оправяне .
Оплаках се  Rolling Eyes вече мога да ви оставям .
Приятен неделен ден на почиващите , а на работещите лека работа .
Виж целия пост
# 443
здравеите. аз живея в Шарм ел Шеих.  екземата е много упорита но може да изчезне в пубертета а пък и е напълно възможно да кара пак варицела имаше такъв случаи докато си бях в България. не с варицела с рубеола но докторицата рекла че рядко се случва но става
Виж целия пост
# 444
здрасти Айша


ох, кажете как да си оправя настроението. Ужас, не мога да се понасям вече
Виж целия пост
# 445
Шило , отиди на пазар и си купи нещо което ще ти повдигне настроението , хапни парченце шоколад това също повдега настроението .

Имам въпрос знаете ли как мога да се прибера до България с децата без половинката с децата ?
Двете по-големи имат български паспорти и италиански документи , но малката има само акт за раждане на италиански , а паспорт няма никакъв има я само в паспорта на мъж ми - мароканския .
Виж целия пост
# 446
Добро утро,

Аиша, добре дошла! Под кандидат арабска мама да разбирам ли, че очакваш? Grinning извинявай, ако не съм разбрала, така ми прозвуча на пръв прочит.

Науел, на малката и се полага автоматично българско гражданство и ако успееш да я регистрираш в бг посолство може да се прибере с пасаван.Но зависи и колко е голяма тя,  може да има някакви ограничения за възрастта, например тука бг бебета се регистрират за гражданство до 1 година, след това може само от България

Шило, стига се излага де, нямала настроение...Какво не ти е в ред, дъщеричка като слънце, расов кюрдин да те обсипва с любов, баба и мама да ти помагат....скоро и леля ще ставаш  Mr. Green

Виж целия пост
# 447
айде, от мен да мине, черпете се със сухи пасти. и без туй само това ям напоследък. тия на снимката са от гадните, ама ако сложа мойте, ще излезне реклама  Whistling

Виж целия пост
# 448
Аааааа Шило,

Мислех утре да ви запозная с най-новото си творение, но ти сякаш по поръчка си метнала тия огромни пасти. Бе да не би да сме се наговорили по скайпа?  newsm78

По повод масовото недоволство, че темата ни е тъпа и само почерпки и оди се разменят, аз реших да съчиня ода, та поне критиките да са основателни. Не знам коя генийка може да бълва полезна информация  цели 131 теми, ама айде от мен да мине, подарявам на недоволните моя труд, който замислях като ода, но излезе... рап. Мелодията е подобна на парче на Еминем, изпълнява се с леко дрезгав глас:

Привет, арабски другарки,
безмозъчни, смотани тъпанарки,
мизернички, които с араби контактуват...
Свикнали сте да ви критикуват,
мазничко да ви оплюват запенени пишман-интелектуалки
с мозъчета малки,
но с претенции огромни, жалки.
Тема нова открих  и зачетох с концентрация,
но след малко, глей ти - излагация!
Мислех да изкажа уважение,
но се натъкнах аз на изпражнение
по адрес на наш’та тема. Ах, не ни е лесно!
Хайде де, стегнете се!
Виртуалното ни кътче направете интересно
 От картинките с кафета откажете се!
Нивото да повдигнем напънете се!
Нека вече няма излагация
Глухи не оставайте за моя зов!
От днеска темата да запращи от информация!
От днеска нека пишем под наслов:
ВСЕКИ ПОСТИНГ-ДИСЕРТАЦИЯ!
  
Виж целия пост
# 449
Люспа чакам в декември. имам и друг син на 11 години изцяло внос от България. одата става дажи мноу си я бива. кво е скучното аз ви чета от 1 година.и все си ви харесвам. аман от интелектуално преразвити затва кат доидат на екскурзия и навсякъде само пирамиди търсят.  Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия