Ноемврийски бебчета - тема 9

  • 22 436
  • 734
# 345
Мерсаж. Hug
Виж целия пост
# 346
Аз пък не мога да я разбера мойта бебка-мисля си че не й стига кърмата,пробвам различни неща за увеличаване на кърмата,два дни ям жито и май има ефект-доста се поналяха гърдите ми,а тя нашта си хапва  малко и е готова,а аз какво да правя с млякото GrinningЗначи изводът е че й стига,млякото си ми тече от гърдата,тя зяпа да гледа на другаде,навирам ,навирам в устата й ,тя се дърпа и се разглежда.А аз се притеснявам че заслабнала изглежда Thinking


да ви питам нещо,което ме притесни последните няколко дни:Никол до преди 20-ина дни стъпваше много силно на крачетата си ,даже като я държахме на масата и буквално си ходеше с крачетата,знам че е много рано но стъпваше много хубаво,но от известно време е по-отпусната (като кашкавал Laughing)и като я слагам да стъпва на крачетата ги сгъва и кръстосва дори.Притеснено ми да не й лиспва нещо-и определено визирам калций,незнам защо това ми се е втълпило в главата,но понеже от 1 месец не ям мляко и млечни продукти,заради повръщането й и обривите,и се чудя дали поема достатъчно калции с кърмата newsm78
Виж целия пост
# 347
Днес бяхме на ДК и резултатът е следния - порастна ли сме с 2 см и сме качили само 200гр., а си хапва момчето. Крайният резултат е 68 см и 7200 гр. Ваксини този месец няма, т.е. в 5-месец има почивка.
Смених олиото на "Бюбхен" с крем на "Клоран". Наложи се, защото Валето днес след мазането с олиото се обрина със ситни пъпчици.

arida1, Изабелка, Честити ви месечинки! Да са здравички и безгрижни бебоците  Tada.

Мимозка-Пловдив, бързо оздравяване на мъжлетата ти  Peace.

Роботе, сладичка ви е Мери  Peace! Да е здравикча и все ви радва  Hug.

Кате, и аз да добавя, че може да разреждаш с АМ  Laughing. При 5-6 лъжички може цялата доза АМ да му даваш. После виж каква част от бурканчето папа и додаваш останалото с АМ. Така, докато заместиш напълно обедното хранене.

ElCeDream, зеленчуковите пюренца и на Валето не допадат много  Wink. Той също в началото хапва и после започва мрънка и плач. Само, че гледам да му пея или занимавам с някоя играчка, за да си го похапне пюрето. После додавам АМ.

Josefin, второто секцио е на същото място, като 1-вото. Аз си имам само един разрез, ама може, защото един и същи лекар ми прави 2-те раждания.
За броя раждания явно може 4, защото моя док спомена, че и 3-то ще направи, ако се наложи  Laughing.

Дари77, може сок от моркови  Peace.
Виж целия пост
# 348
niko11 , не се притеснявай за калция - има немалко други признаци, които трябва да има - например силно потене по главичката (казвам силно, а не потене от щуреене, хранене, претопляне и т.н.) - ровни в нета трябва да има инфо. а за най-сигурно, звън на педито - ще ти обяснят. А и това с гъненето на крачетата може да е моментно - не се впрягай толкова Simple Smile Относно млякото и пъпчиците - и Вихра се изприщваше, когато пийнех и 1 чаша мляко - така че наистина е добре да спреш прясното мляко, но кисело и сирене можеш да си хапваш на воля! И дори си е добре за бебчо.
Доре , бе и аз опитвам да пея и да бутам лъжичката - успявам все пак с още няколко лъжички де Simple Smile
dari 77 , да ти кажа, морковите дразнят малко повече коремчето. Ако решиш да даваш сокче от морков - по-добре да не е вечер. И е добре да го прецедиш. Поне на Вихричка й дразни и все малко връща и то оранжеви власинки ...
Лека нощ, мами!
P.S. Абе, да вземем да се видим някак си по-масово на живо, а?! Ма как ... с тея малки бебовци и режимите ... ? М?
Виж целия пост
# 349
Прочетох ви  newsm44 newsm44 newsm44
Гледам дърляли сте се Simple Smile))) малко за разнообразие, което ме връща-ММКа-върни се  Hug
Та Робот, хубава ти е щерката, да ви е жива и здрава Simple Smile
Мишинаторке и Ламах, много са хубави малките Simple Smile
Бобито, и аз ще захранвам късно, споко няма да си сама, ще си обсъждаме, като дойде време.
Момичета, а каква ви е логиката да захраните по-рано, понеже са на АМ, за мен няма никаква логика, даже в АМ-то има вещества (май желязо), заради което се препоръчва ранното захранване на кърмачетата. Единствения довод, който аз виждам е цената на АМ-то  newsm78 ама то и пюретата са супер скъпи.
Нико, аз доколкото знам, да и липсва калций е почти невъзможно, ако ти самата не поемаш калций, тялото ти ще намери начин да снабди кърмата ти с калций, като те лиши теб, затова казват, че е хубаво да взимаш витамини и други, защото ако нещо не достига, организмът взима от твоите запаси. Аз по принцип мляко не пия, а и не съм голяма фенка на млечните, пък Боби продължава да си стои на крачетата.
Ние отдавна се оправихме, но излових Боби, че го боли уше и ен знам какво да го правя, като му пипна лявото ухо се сгърчва горкото, а за дясното изобщо не реагира  newsm78
Иначе Боби няма никакво желание да се обръща, но за сметка на това-само му подай пръст и сам ще се изправи(да, преувеличавам, но много се старае детето:))
Виж целия пост
# 350
Сега прочетох статията пусната от Изабел, хубавка статия да. По този повод, аз съм против конкурсите, защото все по някакъв начин в крайна сметка излизат опорочени. Пример-на една приятелка детето й спечели трето място в един от тези фейсбукарски конкурси, веднага се намери друга, която вместо просто да я поздрави, реши да си каже мнението, че конкурса не бил честен, тя затова си изтеглила снимката на собственото дете  ooooh!
Виж целия пост
# 351
терминаторче - за това че го боли Боби ушенцето може да искаш да го заведеш на доктор - да не направи някоя ушна инфекция - с баткото така стана като беше почти на 6 месеца та пи тогава АБ да се оправи
и да ви се оплача - аз и снимка сложих на FB - днес паднаха само около 15см сняг и утре ще е слънчево и -17 ... мммм, пролет  ooooh!
Виж целия пост
# 352
Мерси Бубу'с мама, първо ще се обадя на дежурните сестри, те ако ме посъветват ще го водя, но мерси, че ме предупреди. Аз честно още ти завиждам за снега Sad
Виж целия пост
# 353
Мерси Бубу'с мама, първо ще се обадя на дежурните сестри, те ако ме посъветват ще го водя, но мерси, че ме предупреди. Аз честно още ти завиждам за снега Sad
нали сме тук да си помагаме - дано не е нищо!

ха ха ха - хващайте колата и на гости - като гледам пак каква купчина се е натрупала пред къщата, пък тамън се беше стопила.... на мен пък ми се иска вече лято, слънце и най вече зеленина!  sun  grinning039 family
За майка ми и баба ми ще е най голям шока - миналата седмица тук беше горе долу пролетно време и те заминаха за Доминиканската - сега като се върнат ги чака сняг и -15 градуса  ooooh!
Виж целия пост
# 354
нико11, по повод твоето притеснение какво открих:

http://www.biberonbg.com/specialisti/razvitiebebe.htm
Виж целия пост
# 355
Искам да ви питам и при следващо раждане ли се реже на същото място или на ново? Странно ми е как точно на предишния разрез ще режат? Братовчедка ми също така чела, че най-много 4 пъти може да се роди със секцио, истина ли е, някой от вас чувал ли е подобно нещо? Не че се каня да родя 4 пъти!  Joy

Аз и двата пъти родих чрез секцио. Вторият път режат на същото място. Даже вторият ми шев е по-добър от първия, както и вторият път се възстанових по-бързо. Но може би има значение и кой доктор го прави. При мен двата пъти бяха различни докторки и от втората съм много доволна. Но не смятам да проверявам и аз теорията, че може 4 пъти да се ражда чрез секцио. Двечки деца ми стигат. Joy

Вчера поставиха на бебка Синфлорикс № 2, Пентаксим нямаше. Някой да има инфо кога ще има? Да приключваме с тия ваксини, че да не ги мисля.

Робот, много ти е красиво момичето.
Виж целия пост
# 356


Да ви почерпя, днес Сияна става на 4 месеца.
Виж целия пост
# 357
Тази сутрин кафето е от мен  Hug



Терминаторче, надявам се ушето на Бобсън бързо да се оправи  Hug
Виж целия пост
# 358
Добро утро!Днес съм много тъжна-снощи когато се изкъпахме с мишката и взех да я кърмя,си хапваше добре като изяде едната,след това и дадох другата и нея за отрицателно време и почна да плаче  newsm78 аз и дадох пак първата ама яде малко и пак рев.Станах да направя АМ имам една кутия резерва ама не игра си с шишето и му говореше  #Crazy Дали може така изведнъж да ми е намаляла кърмата или вечер да се случва направо съм в шах ами сега какво ще правим с тия шишета ужас.Въпреки,че през ноща се будеше както обикновенно,но по-дълго цокаше,явно като свърши и си цока залъгалката.Ужас кошмар днес ще се чудя какво да правя. Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 359
да ви пратя малко "топлина" и хубаво време

това беше изгледа от прозореца на хола към 2 следобед - пролет!!!
PP didka -  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия