Птички пеят, слънце грее, сладко АВГУСТИНЧЕ ми се смее.

  • 28 995
  • 753
# 345
marrah, хайде и аз да предложа едни бисквити - http://www.-spam112-/magazin/hrani/biskviti/biskviti-tayna-%E2%8 … oveseni-9991.html - да не остана по назад.. бих ги давала, но не знам дали няма да са много твърди за оги.. купи си едни и виж какво е положението, ако не за него - ще си хапнете вие с мъжа ти!
Wink
..след около 3-тата година,поне при мен се усети някакво намаляне на напрежението Mr. Green

Не думай  ooooh!
Ще се изтребим тук до 3 години  Mr. Green

hahaha  hahaha

tzuntzurka, много ме зарадва банския! Wink

в тоя ред на мисли - ще слагате ли на децата тъмни очила това лято?  newsm78
Виж целия пост
# 346
Gretta, много те моля следващият път като пускаш такива клипчета да предупреждаваш! (шегичкааа,но така се задавих с парче ябълка  от смях,че замалко щях да ....)
Аз пък не виждам какво толкова скачате срещу Косе Босе -тя просто е една мацка,направила си канския труд да обобщи информацията,нахвърляна в нета,относно захранването на бебетата. Не виждам и някъде някой да ви е казвал,че аджеба трябва да захранвате по тази схема,така че що се палите толкова...като ще прегорите hahaha
И пак в този ред на мисли,всички повтаряме как си гледаме децата според нашите си разбирания,обаче пак гледаме в канчето на другия и умираме да даваме мнения....
И аз съм яхнала метлата  hahaha щото Мартин след смяната на времето е в "особено-ужасното си- мрънкашо-отговарящо" поведение и вече цяла седмица ми лази по нервите.....
За почивките като за начало отиваме другата седмица на Хисаря - любим мой град,обожавам го просто това място. Ще си почина и заредя батерийките добре.
За лятна почивка още не сме решили дали изобщо ще ходим на  море тази година.Принципно съм против морето за бебета,но пък ми се иска баткото да отиде....та ще търсим нещо удобно за всички. В тази връза някой да знае подходящи къщи,вили или бунгала за 2-3 семейства?
Един линк с добри идеи и рецепти:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389894.0
Виж целия пост
# 347
tzuntzurka, и аз ги заглеждам тези цели бански с УВ защита, но е знам дали няма пък много да спарва детето.

Charr, ще чакам впечатления от Хисаря и от хотела, в който ще сте, че и на мен много ми се ходи там, надявам се да ме огрее до 1-2 месеца  Crazy
Виж целия пост
# 348
Да питам мамите с по две деца, как се справяте вечерно време? Дребната даде заявка за характер и заедно с батко си вечерно време настава малък ад. Преди ги слагах да спят заедно, четем приказки и заспиваме. От около месец обаче, схемата не работи и търся нови варианти.
И още едно питане - събирам идеи за РД на 7 годишни хлапета - освен традиционния детски клуб. Hug
Red shoe, ние сме в Аугуста заради детския басейн. На мен лично не ми харесва хотела - много соц. ми е, обслужването на рецепция също не ми харесва. Но пък няма друг хотел там с такъв хубав детски басейн. Били сме и в Гайтани и в Астрея - и от двата не съм кой знае колко очарована. Напоследък препоръчват много хотел Централ. А вие може да отидете и в Старосел - там също е много красиво.  bouquet
Виж целия пост
# 349
Charr, ще проуча и в Старосел как е, до сега не съм попадала на информация.
Хотел Сана в Хисаря съм чувала да го хвалят, имаш ли впечатления?
Виж целия пост
# 350
Чар, защо си против бебета на море.? питам защото незнам ? Аз се надъхвам да ходим с малкия почти всеки ден ( в часове съобразени разбира се с него, не по обяд) Simple Smile
Виж целия пост
# 351
А нашата почивка е пътуване до БГ след 2 седмици - много вълнуващо - ще запознаем емигрантчето си с бъдещата му "РОдина  Мащеха" !!! мислим да ходим по празниците насам натам из страната по роднини и да направим едно рааааааааанннннооооо море в началото на май ! а като се приберем щще се впуснем в обиколки по Авропата , че накарая на годината се прибираме окончателно в Бг. някаой  който е бътувал с бебе в самолет може ли да даде някои полезни съвети или да каже ако има по-специфични неща за облекчаване на пътя - смяна на памперс, кърмене, храна в самолета....абе такива работи
Виж целия пост
# 352
Ау много добре си изкарах, а малкия ако реши да си хапва тая нощ незнам утре докога ще спи  hahaha
Цони 6кг смъкнах с кръвен тест за поносимост към храни и много стриктно спазвах списъка със забранени храни. После обаче реших да почна 90 дневната диета и от миналата седмица понеделник досега 2кг  Laughing Дано да продължа да смъквам че имам още 6-7кг до заветната цел 49-50кг. Само като си помисля какво кюфте (не се смейте 74кг влязах да раждам) а сега съм 56 направо съм меееееега хепи. Бях се много отчаяла по едно време. Но прекрасната ми булчинска рокля си е голям стимул  Laughing
Относно почивките, ние почти всяка събота и неделя ходим някъде. Но след сватбвата заминаваме за о-в Санотрини за 2 седмици без малчо. По празниците септември месец ще ходим на о-в Корфу за една седмица с колата с бебето и приятели с деца. И се чудехме къде ще ходим на море в БГ, и като видях програмата на Спирит ъв Бургас (Моби и Скънк) и си казах е няма да ни се размине БГ моренцето и пак ще си ходим на Лозенец в комплекс Бора. Charr  горещо ти го препоръчвам, супер готин е за семейства с малки деца, разгледай галерията на сайта и ще добиеш представа http://www.complexbora.com/ точно така е както изглежда, ние от няколко години ходим все там.

П.С Забравих да кажа че по Гергьовден ще си ходим на Русе цялата рода да си нагледаме вилата и ще сме там 4 дена, така че ако си правите русенски срещички по това време бройте ме и мен  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 353
Charr,аз не ги слагам заедно да спят двете деца.Първо малката към 21 часа или към 21.30 заспива,а баткото си ляга като му се доспи или с нас.Но ние спим всички в спалнята.Ако ги сложа заедно да  ги преспивам-означава,че бебето няма да може да заспи от приказките на брат си.
Виж целия пост
# 354
adelina_bg,Русенска среща  май не е имало.Аз съм се виждала само с Кори и прекрасните й деца.
Виж целия пост
# 355
Мале, какви стасти са се развихрили тук! Абсолютно съм за да обсъждаме теми извън бебетата. Понякога имам чувството, че подивявам, като света ме се върти само около бебешките неща. На почивка ще ходим Grinning В края на май планираме един Доспат, а през юли-август - 20-тина дни моренце - засега плановете са Синеморец и Лозенец или Поморие - на последните две места имаме станции от работата и ще видим дали ще се класираме. В Старосел също много ми се ходи, аз отдавна го гледам, ама все не стигаме до там.
Относно захранването - и аз гледам да не се вманиачавам, чета и си избирам на кое да вярвам и на кое не. А и детето само ме води. Ето, дадох и от прословутите сокчета - ами не ги иска. Значи просто ги отлагам. Лигави половин час чашата и не изпи нищо. И така три пъти - давах морков, ябълка и круша. А вода пие като смок, без нищо вътре. Каши например също не съм давала и не мисля, че е фатално. И аз съм отгледана без каши, пък нищо ми няма.
Деси, поздравления за свалените кг. И ти пожелавам една пекрасна и незабравима сватба!
Виж целия пост
# 356
Малеее...Съгласна съм. Изтрещяваме масово. Да кажат майките с второ детенце, кога мина при тях побърквацията с първото. Ако не е минала, да не ни шашкат!  smile3533

Наистина, дайте да си говорим за нещо по-приятно. Знам, че е рано, но някои от вас планират ли вече почивки и къде?
Ние планираме местене в нов полу(само)-ремонтиран апартамент.  Tired

Ами, като се появи второто Laughing
За почивката мисля да е от 1 септември тази година, че има и по-добри оферти, пък и по-слабо слънце заради дребните. За сега съм се насочила към вили Елените, но още се колебая, ако някой има отзиви от миналата година да сподели.
С приспиването се справяме лесно, дребния след баня заспива в леглото на секундата, това е към 8.30, но каката си ляга с нас, нея преди 22 е просто невъзмоно да я бутна.
Виж целия пост
# 357
А така каква хубава темичка сте спретнали Simple Smile Така вече е друга работа  Party И аз вече съм прилично изперкала Simple Smile
Нашата почивка идва след две седмици  smile3508
Заминаваме за Мадрид при родителите ми и вече нямам търпение. Ще поостанем там до края на април. От сега сме замислили къде ще обикаляме, майка ми намери и закрит басейн подходящ за бебета и така. За крачето на Софи отдавна ми препоръчват плуване, но в Сливен басейните са гадни, има мисля един закрит и водата е студена, пък и не знам колко следят за качеството на водата и т.н. Не искам да й лепна някоя инфекция. Докато в Испания поне с очите съм виждала, че от водата всяка сутрин се взимат проби и всичко е ок. Даже си мисля за лятото да й взема един от големите надуваеми и да го оставим на вилата, някой дали може да препоръча такъв басейн?

За лятото още не сме го измислили, но най-вероятно отново ще ходим на Шкорпиловци. Аз не обичам да ходя в гъчканицата, така че вероятно ще е в началото на септември. И изобщо не обичам шумни и комерсиални курорти. А ще видим, може и на Иракли, но и там вече стана пренаселено...

Деси, за съжаление сайта на този комплек Бора явно е тъпкан с някакви вируси и антивирусната ми го блокира, нищо не видях  #Cussing out
Виж целия пост
# 358
Оооо, почивчицааааа  Mr. Green Плановете са: по Великден ще ходим в Германия на гости на моя приятелка, за 1 седмица. Това май ще ни е първото пътуване с дребното, не ми се вярва дотогава да се организираме за нещо друго. Септември сме планирали (резервирали) ходене в Aquafantasy в Кушадасъ, много го харесваме този хотел, идеално е за дечица, дори и много малки.

За банския, аз също съм  харесала подобен, като този от некст, но има едни, които са с "вградени" стиропорени ленти и, ако детето влезе / падне в дълбок басейн, го държат на повърхността. red shoe, не запарват тези бански, виждала съм ги на живо - те са супер тънки и почти не задържат влага дори. В допълнение има едни шапки, като бейзболните, но с парче плат отзад на врата, много добри, да не изгарят децата.

Само да споделя, че на мен пък много ми харесва това, че тук можеш да получиш различна информация от различни хора по почти всеки въпрос. Не се чувствам нападната, напротив - всеки споделя, пък аз преценявам с кое да се съобразя и с кое - не. Смятам, че като цяло, повечето от момичетата пишещи тук са изключително толерантни и интелигентни и ми е приятно да си общувам с тях.

Последно, последно: тъмните очила? Ами искам да му сложа (ако ги търпи), ама къде да намеря такива, които със сигурност да са с УВ защита? Идеи?
Виж целия пост
# 359
здравейте мами Simple Smile искам да ви попитам как въведохте глутена - с попара или с каша?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия