ВЪПРОСИ към хомеопати - 14

  • 54 391
  • 754
# 660
Какво точно имате в предвид като казвате "боаронска боза"?

Предписани 4-5 или повече флакона с гранули ХЛ,които ако се дават по този начин-заедно...става "боза" Wink това е най-просто казано.А според принципите на Класическата хом. се предписва 1 единствено ХЛ и то в течна форма!ма много инфо в темите! Peace
Виж целия пост
# 661
Ясно!А когато е изписано едно единствено флаконче гранулки,на Боарон,какво му казвате?
А какво е името на фирмата производител на течните ХЛ?
Виж целия пост
# 662
Ясно!А когато е изписано едно единствено флаконче гранулки,на Боарон,какво му казвате?
А какво е името на фирмата производител на течните ХЛ?

Течните ХЛ се приготвят от същите гранули на Боарон,но има и др.производители.Обикновено хом.ги приготвя в кабинета си.А когато е едно пак си е "боза",ако даваш няк.пъти "суха"гранула,но ако е разтворена и потенцирана е вече друга работа!

Но се върни и чети!
Виж целия пост
# 663
Благодаря tandonova79,ще прочета разбира се,само исках по-бързо да разбера дали тук сте против производителя Боарон.
Виж целия пост
# 664
Ами те /хомеопатите/ нещо се позагубиха...Ехо,къде сте??? Rolling Eyes

Празниците свършиха и ние пак сме тук... Laughing Peace

 Празниците свършиха и... аз пак съм тук, и в Бг. Hug

Valery m
Цитат
 
 Извинявам се за лаишкия може би въпрос, но: доколко може да се коригира и дали леко смъкване на влагалището от раждане?

 Никак не е лаишки, и отговора който може да учуди много от майките тук, е..... да, хомеопатията може да оправи и този проблем.
Peace
Виж целия пост
# 665
Благодаря tandonova79,ще прочета разбира се,само исках по-бързо да разбера дали тук сте против производителя Боарон.
Е защо да сме против един производител на хомеопатични лекарства Simple Smile..."хомеопатични бози" (макар изобщо да не харесвам това определение), обикновенно се наричат комбинираните препарати, тези в които са смесени няколко ХЛ (коризалия, дентокинд, дормикинд и т.н). Неведнъж беше писано, че монопрепаратите на Боарон, са си ок за еднократен прием Peace.
Виж целия пост
# 666
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564241.135 - ето и въпросното обяснине, но аз съм приечала и давала гранули по няколко пъти на ден за няколко дни съвсем успешно.
Виж целия пост
# 667
Аз си мисля,че въпросът беше за бройката гранулки:
Цитат
Мисля че броят на гранулките нямат занчение де. Поправете ме ако греша.



Поправяме те - грешиш.



Това намерих от обясненията на Nial:

Цитат
ХЛ е информация. Информацията която се съдуржа в една капка е информацията която се съдържа в разтвора на цялото шише. По тази логика и една капка да изпие и едно шише наведнъж д аизпие ще е равно на един прием. Тази логика има своя резон, но не съвсем, защото чувствителността, възприемчивостта и реактивността на ЖС не се отчитат. И ако за 20 човека няма да има значение дали са изпили една капка или една чаша, то за 25ят ще има огромно значение - една капка за него ще означава излекуване, една чаша влошаване. Това, че статистически по-голямата група не  реагира не бива да се ползва за да се създаде принцип-прецедент. Принципите са написани в Органон и то по такъв начин, че приложени индивидуално към всеки човек се реализира концепцията на Ханеман за бързо, леко и меко възстановяване на здравето.
Вече писах, че е от значение площта на която се дистрибутира ХЛ. Една капка, една лъжица и 1 чаша разтвор покриват ралична по площ лигавица и стимулират различен брой рецептори. И в крайна сметка не съм си го измислил аз, още Ханеман го е наблюдавал в своята пракитика и го пише в параграф 272 на Органон

"Такава гранула, сложена суха на езика, е една от най-малките дози при недълготрайна болест с умерен характер. В този случай от лекарството се засяга само малка част от нервната система. Същата гранула, размачкана с малко млечна захар и разтворена с достатъчно количество вода и разбъркана добре преди приема, ще предизвика много по-мощен лекарствен ефект в течение на няколко дни. Всяка доза, колкото и малка да е, ще действа, обратно, на голяма част от нервната система. "

Виж целия пост
# 668

Ако имах връзка с хомеопата щях да го попитам първо него. Иначе на своя главица дадох 2 пъти по 3-5 гранулки. Мисля че броят на гранулките нямат занчение де. Поправете ме ако греша.


Поправяме те - грешиш.



чудесно. разясни повече тогава.


Многократно съм го правил в тема 12.
Достатъчно писах за това кои са причините да не бива да се повтаря едно ХЛ многократно във вид на гранули.
Пише го и в § 276 на Органон.

АААА Nial не така. говорех за броя на гранулите, а не за броя на приемите. Знам че не е правилно да се дава няколко пъти на ден гранули, но забравих да го разтворя /както и писах преди това/ Simple Smile



Аз добре мога да чета, все още.
Два пъти по 3-5 гранули е два пъти, което е повече от един път, което пък е в разрез с § 276.
Виж целия пост
# 669

Благодаря tandonova79,ще прочета разбира се,само исках по-бързо да разбера дали тук сте против производителя Боарон.


Боарон произвеждат монопрепарати - хомеопатията няма нищо против тях, те са произведение съгласно изискванията и ако се прилагат съгласно принципите на хомеопатията всичко е 6.

Боарон произвеждат и полипрепарати от типа на седатиф пс, коризалия и т.н., които съчетават в себе си повече от едно хомеопатично лекарство, което е НЕДОПУСТИМО от гледна точка на хомеопатията и следователно е нарушение на основни принципи.
Виж целия пост
# 670

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564241.135 - ето и въпросното обяснине, но аз съм приечала и давала гранули по няколко пъти на ден за няколко дни съвсем успешно.


Ако под "успещно" се разбира, че симптомите са изчезнали - да възможно е.
Въпросът е, че изчезването на симптомите, само по себе си не означава излекуване.
Излекуването трябва да се случва в конкретна посока и да следва конкретна динамика, известна като принцип на Херинг.
Симптом изчезва и когато има потискане.
Ханеман е описал всичко много добре в § 276 на Органон. Оттам нататък всеки е свободен да си прави каквото намери за добре....
Виж целия пост
# 671
Какво ми е на "успешното" не разбрах?

Иначе, симптомите изчезнаха, наистина. За по натам - какво трябва да плосбедя, за да кажа дали е имало ефект. Подобрение е настъпило. След време пак е имало подобни симтоми, но кой не стряда от време навреме от ангина, например?
Виж целия пост
# 672

Например да не прави повече ангини.
Виж целия пост
# 673
Не смея да се похваля, но ежемесечните ангини на голямото престанаха като с нож отрязани. Е, сега боледува от сополи и кашлици ooooh!, нещо, което преди го е нямало, ама....И туй ще мине.

А, бре, Меги, има ли наистина таквоз чудо смъкване на влагалище? Ти си по- в час.
Иначе за упражненията според мен си права. Както примерно според мен един "халтав" перинеум упражнения ще го стегнат по-бързо. Хомеопатията може само да спомага.
Иначе няма да се учудя за пусто влагалище, то има лекарство, дето кара костите да зарастват, та едно влагалище не вярвам да се опъне.... Grinning
Виж целия пост
# 674
последно казвам и спирам: имах предвид броя на гранулите че не знам далли има значение ако са 2 или 5 а не приемите. /за приемие написах че зам че не е било най-правилното/ ее ама и вие четете през редовете ..............
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия