Мама вече е нетърпелива АПРИЛско бебче да повива! - Тема 22

  • 27 715
  • 714
# 465
Дам имаме среща там аз ако свърша с тоновете  съм там и даааа ще бъдете с по големи коремчета  Mr. Green
Виж целия пост
# 466
Привет,

Благодаря ви момичета... ще се опитам да разкажа накратко... то при мен си беше кратко Simple Smile

Целия процес при мен започна предния ден с леки менструални болки нарядко .. а и "тапата" тръгна да пада по малко.
На 3ти болките продължиха но все нарядко ... мотах се цял ден .. лягах, ставах, приготвих багажа... (че аз нямах никво намерение да раждам още Simple Smile)
Следобед излязох да се поразходя ... убеждавайки бебе и себе си, че днес още няма да се ражда Simple Smile
Болките продължиха ... но бяха повече от поносими.. и даже си мислех ..."абе това не може  да са родилни болки, твърде слаби са" Simple Smile Естествено и интервала се скъсяваше, а и както знаем разходките помагат на разкритието и раждането като цяло Simple Smile

След като се прибрах (около 18ч) събрах багажа в една торба (голям найлонов плик - това определено е по удобно от сак или друг вид чанта) ... вече май почнах да схващам че ще се ходи до болницата ... Simple Smile

Болките се сгъстиха и усилиха изведнъж (вярвам че е заради разходката Simple Smile) а и изтичнето на тапата изведнъж стана по-интензивно и по-кървенисто и в 20ч вечерта вече мъжо беше уведомен че ще се ходи в болницата ... (горкия му се взе акъла ... ама и аз в последния момент му казах ...  hahaha)

Взех бърз душ, облякох се и към болницата ... която с кола е на макс 5 минути от нас .. .за мое щастие Simple Smile

Контракциите вече бяха на по малко от 5 мин ... със сигурност .. ама вече не засичах Simple Smile

На входа на родилно ме посрещнаха 20 стъпала, които ми взеха ума .. реших че няма да мога да ги кача .. е изпълзях лека полека Simple Smile
Посрещна ме акушерка и още една жена, която не съм сигурна каква беше ...
Попитаха ме какво става ... като чуха първо раждане и бяха готови да ми кажат че ще ме върнат Simple Smile... да ама не Simple Smile
Обясних им кога и как са започнали болките и че са се засилили изведнъж... погледнаха и превръзката и май като видяха за какво става въпрос се усетиха че не съм за връщане Simple Smile извикаха дежурния доктор (Александров) ... и ми наредиха да се съблека и легна за преглед....
Събличането и лягането с тези на този етап си беше приключение ... Simple Smile
Имаше известно мрънкане от страна на акушерката относно изследванията ми, докато чакахме доктора (момичета проверете си много внимателно изследванията и документите - За васерман и хив - искат да са "пресни" ). Това беше най-неприятната част от престоя ми там.

Доктора установи почти пълно разкритие   #Crazy  и айде марш на магарето ... там ми включиха монитор за тоновете на бебето ... за да направят "малко запис" Simple Smile че аз и до записи не бях стигнала Simple Smile
Включиха ми някаква система ... поразпитаха ме разни неща за да попълнят документите ... измериха ми кръвното и се започна...
Акушерката беше пред мен ... доктора от едната ми страна .. имаше и още хора ... всеки общо взето си беше заел мястото Simple Smile в очакване ... тука вече не помня подробности .. но мисля че имаше поне 1-2 контракции които минаха без да правя каквото и да било ... по време на едната се появи санитарка, която ме помоли да си на надигна дупето за да ми сложи някаква подлога ... е беше ми невъзможно ... с ръка и направих знак да изчака, че не мога сега ... и тя не настоя .. Simple Smile това ме накара да се почувствам добре... малко нещо ... но те стопля ... ако ме разбирате Simple Smile

Т.к. Не ми бяха изтекли водите, акушерката ми спука мехура ... и шурна една топла течност .... и пак чувство на облекчение .... иначе аз през цялото време си охках и пъшках ... май ... но не съм мислила много какви звуци издавам Simple Smile

И после зачакахме ... но само някоя друга минута Simple Smile както чух от коментарите на акушерката и доктора - не са и очаквали да слезе толкова бързо...
Последва раздвижване ... екипа си зае местата и последва команда " напъвай!"
И така след няколко напъна се появи бебе Кристиан.

Доколкото си спомням родих за не повече от 30 мин (от влизането през вратата Simple Smile)

Понеже нямах превръзки в себе си ... естествено половината багаж е в бъдещата баба ... която в момента беше на средата на пътя към София... ми дадоха телефоните още докато бях на магарето ... Simple Smile Обадих се на таткото ... и докато му съобщя новината ... вече го бях пратила да пазарува ... Simple Smile горкия Simple Smile

За бебчо ... неонатолозите са в същата зала реално и чуваш какво си коментират.
Роди се малък на грамчета ... и ме питаха дали знам за това ... и дали знам причината ... Simple Smile е не знаех и нямах представа каква може да е причината ... тогава ми се стори абсурдно защо ме питат Simple Smile
Измънка веднага след като му прерязаха пъпната връв и го понесоха към неонатолозите... като пътьом го зърнах за секунди .... е запомняш си го Simple Smile няма начин да го сбъркаш после Simple Smile
Тук пак последва услушване и зяпане по посока на сектора на неонатолозите ... можех да проследя прегледа .... изрева си вече стабилно ... повиха го и сложиха легълце под някаква лампа Simple Smile
И така ... малък но пък казах че е добре ...
А и аз бях много спокойна ... бях убедена че е добре Simple Smile На първата визитация на следващата сутрин и докторите ми казаха че е дребен, но пък всичко друго си му е наред.

За плацентата ... акушерката предложи да ми включат нещо за да излезе и тя по-лесно ... Метиргин ... но доктора отказа ... и след още един ... два напъна и тя си излезна .... без отклонения ... тук също е добре да чувате какво коментират...

Е не се размина без някой друг шев... сложиха ми локална упойка и не усетих повечето работа Simple Smile

После ме изкараха в коридора на родилна зала да си полежа два часа ... и да си поговоря по телефона Simple Smile
От време на време минаваха доктори и акушерки и ме проверяваха ... натискат корема и гледат ...имаш си пясъчна торбичка на корема ... Simple Smile

Бебчо нощува в отделението за новородени, а мен настаниха в стаята да почивам.
Донесоха ми го на следващата сутрин в 6ч ... измих се и се кърмихме за първи път Simple Smile
И така се започна .... нашата история Simple Smile

В коридора ме попитаха в каква стая искам да се настаня .... до този момент си мислех да бъда в обикновена стая (без санитарен възел, ползва се общ, на 2ма-3ма се пада 1 тоалетна/баня ако отделението е пълно). Но на момента, след като санитарката пак ми разказа какви са възможностите, реших да си взема "споделен ВИП" = 40 лв за ден. Заслужава си определено... при мен се получи така че бях сама през почти целия си престой (5 нощувки ) - настаниха друго момиче чак последната вечер.

Виж целия пост
# 467
Това за палатката е идея. hahahaИмам една Батман на Джо .Защото вече съвсем няма какво да обличам,всички части на тялото са от навън,направо ме е срам да се покажа пред хората а и у дома не много удобно с тез големи деца.
Иначе представям си утре 10-20 майки с кореми как ще нападнем Мола,ще бъдем атракция. newsm71 newsm71 newsm71 newsm71 newsm71 newsm71 newsm71 newsm71 newsm71 newsm71
Виж целия пост
# 468
Щък, страхотна статия си копирала! Благодаря ти много! newsm10
Диди, количката е супер! Бравос! Малката мацка ще се вози в страхотна количка. Важното е, че има червено!
Честита Михаела на мама goldin_24 и на гордият татко!
Честито и на me4tatelka с бебе Йоана! Да са им здрави бебета и да растат бързо!
Никол, пожелавам си раждане като твоето! Ама наистина! Гледайте се с бебка и пиши пак скоро!
Моята половинка ми обясни снощи, че мислел, че ще родя сряда или четвъртък....ха да видим дали ще познае. Засега нямам никакви признаци. Ама нали си пожелах раждане като на Никол, значи всичко ще стане бързо  bouquet Ех надежди, надежди!
Момичета, все още сме в търсене на подходящото интернационално име за бъдещит младеж! Ако се сетите за някакви предложения, ще съм ви много благодарна да ги споделите. Може пък заедно да измислим името на малкият въртящ се пумпал!
Прегръщам ви много и отивам малко да полегна, че за последните 2 дни имам толкова умора събрана в мен, че се чудя от къде е като не мога да правя нищо.....
Виж целия пост
# 469
big mamma , и аз напоследък все спя по няколко часа през деня, доспива ми се изведнъж, мога да заспя и права на секундата. И после цяла нощ будувам  Crossing Arms  #Crazy .
Виж целия пост
# 470
Bix iskala da se vklucha v facebook grupata Simple Smile Simple Smile Simple Smile kajete mi kak?
Виж целия пост
# 471
Никол, ти направо уби рибата, браво на тебе!  Hug Страхотно бързо е било, а за чорапа много ме разсмя  Mr. Green Радвам се, че всичко е минало толкова добре. Кажи моля те при кой се падна на смяна в Девата???

Елил, страхотен разказ, благодаря ти много, все едно бях с теб, дай боже всекимо такова раждане!! Hug Hug Hug Да ти е живо и здраво малкото момченце!!!

Диди, ама ти много хубаво ме подсети, че то и за мама трябва някоя дрешка. Аз за изписването на Калоян си бях купила една рокля, че беше голяма жега лятото, ама сега ще видя с какво ще се спретна!!!

Тути фрути, дай малко насоки за името, че така направо бомба хвърли!!!
Виж целия пост
# 472
Ани, насока насока.....Ами честно да ти кажа ми се искаше да го кръстя младежа с моята буква К. Защото неродената ни мома, ще е с името на татко си. Същевременно, майка ми я усещам, че иска да кръстя бебето на покойният ми татко, който е с Д....а аз нещо не мога да харесам име с Д.
Детето ще е с българска фамилия, но ще живее в Канада...поне засега....и затова ми се иска да е интернационално име. Хем да му е лесно и приятно с името му тук, хем да е ок в Европа, хем да звучи приемливо в България.
Но това са буквите и мислите над които съм зациклила. Приемам всякакви други букви и идеи за имена! Може пък да се появи името от буква, която не ми е минала през бременският мозък newsm78
Виж целия пост
# 473
Ани, насока насока.....Ами честно да ти кажа ми се искаше да го кръстя младежа с моята буква К. Защото неродената ни мома, ще е с името на татко си. Същевременно, майка ми я усещам, че иска да кръстя бебето на покойният ми татко, който е с Д....а аз нещо не мога да харесам име с Д.
Детето ще е с българска фамилия, но ще живее в Канада...поне засега....и затова ми се иска да е интернационално име. Хем да му е лесно и приятно с името му тук, хем да е ок в Европа, хем да звучи приемливо в България.
Но това са буквите и мислите над които съм зациклила. Приемам всякакви други букви и идеи за имена! Може пък да се появи името от буква, която не ми е минала през бременският мозък newsm78

Оххх, напълно те разбирам със зациклянето, а още по-трудно ти е сигурно , че искаш хем да върви с българската фамилия, хем да звучи добре в чужбина - с "К" - Константин ми е от любимите имена / и Калоян естествено де  Mr. Green/  Красен също ми харесва, пък с "Д" - наскоро чух името Дарил и Дариян, които ми се запечатаха като по-нетрадиционни и специфични, но в същото време звучни имена! Денис като цяло ми е от фаворитите! Даниел с ударение на А става доста международно!!
Сигурно всички вече са ти минавали през ъкъла, ама не се сещам за нещо друго. Ти не си ли се спряла поне на няколко и от тях да избираме  Wink
Виж целия пост
# 474
Ani_d - беше Люцканов на смяна заедна с Нина Младенова акушерка - за нормално раждане всичко беше наистина ок Simple Smile
Виж целия пост
# 475
Здаравейте мили момичета!
НА 3-ТИ АПРИЛ В 8,15 СУТРИНТА СЕ РОДИ МОЕТО ПРЕКРАСНО СЛЪНЧЕВО МОМИЧЕНЦЕ ЕЛИА!!!ЕТО И МЕРКИТЕ И-3600КГ,50СМ.НОРМАЛНО РАЖДАНЕ
Днес ни изписаха /след 7-дневен престой/ и гледаме да се адаптираме към новия член на семейството и да се организираме.Баткото е много щастлив и постоянно иска да я целува.Когато имам възможност ще ви пиша подробности около раждането ми.
Не съм ви чела все още,не знам кога ще имам време.Честито на всички ,които са гушнали своите рожби!  bouquet
Виж целия пост
# 476
Дариан и аз го мисля все още. Даже тази сутрин набързо го обсъдих с бъдещата му кръстница, която е от руски произход, отраснала в Щтатите и живяла няколко години и на Балканите. Тя също го хареса Дариан. Освен това си мислех и за Филип (винаги съм искала брат с това име), чудех се за Александър, ама половинката не ще и да чуе..псоледното ми гадже беше с това име...и явно прави близки асоциации...
Не знам.....търся точното име....всичко друго ми се струва компромис. Имам име за момиче, ама ето, че трябва да мина през чуденката на какво име да избера. А и аз много вярвам, че името и съдбата на човек са в голяма зависимост....и се чудя дали няма да му предопределя съдбата с избора на име. Не ми се смейте, моля ви Embarassed
Виж целия пост
# 477
tutti frutti , с К ми се струва Кристиан достатъчно международно, но пък не знам, дали в англоговорящите държави по презумция не си го превръщат в Крисчън. А с Д, както е казала Ани по-нагоре, - Даниел, много го обичам това име. Иначе мога да ти изредя няколко имена, които според мен са международни, моят критерий също беше за име, което звучи добре и в БГ и навън - Габриел, Мартин, Филип, Александър, Антоан, Теодор, Мануел/Емануел, Никола, Стефан, Давид, Макс...

И аз съм от тези, които вярват, че вибрацията на името оказва влияние на съдбата на човека и за мое щастие се оказа, че съм избрала, без да искам, име, което отговаря на вибрацията, която търся за сина си.  Grinning

Надиту , добре дошли вкъщи!   bouquet
Виж целия пост
# 478
предопределя съдбата с избора на име. Не ми се смейте, моля ви Embarassed
Права си,но не само името е фактор.От значение е и датата на раждане!Гледай името да не е ангажиращо.
Елил, ха така,чудесно раждане  Wink
Аз имам още време,не ми е пристигнала спалнята.За матраците и дюшечетата.Разликата е 30 лв.Ако ги имаш дай,ако ли не и с дюшече става.В крайна сметка не е в хамак!. Grinning
Лекинка от мен,че пак ме хващат нервите.Днес цял ден не мога да си намеря място.Всичко ме изнервя. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 479
m.mega, честито прибиране! Мерси за разказа, радвам се, че вече сте по-добре  Hug Какви бяха тоновете, в какъв диапазон?
Ами сърдечната дейност беше ок,но движенията на бебето бяха малко.Така ми обясниха,че трябва да се движи повече.Записът беше равен,но със ритмична сърдечна дейност.Така и не разбрах точно какво става,бях много притеснена.Но когато го извадиха казаха че е имало някакво вътреутробно страдание и добре че са го хванали навреме.Аз напоследък не го усещах толкова много да се движи но го отдавах на това че вече е голямо.Заради това вътреутробно страдание което е преживял той доста трудно се адаптира.Но вече всичко е наред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия