Мама вече е нетърпелива АПРИЛско бебче да повива! - Тема 22

  • 27 715
  • 714
# 615
Честито бебе Адриана на мама AlexNM!  newsm51 1crib

big mamma, няма бебе засега  Confused . Просто сутринта бях на ЖК, а допреди малко пък нямах интернет, затова не съм писала. Явно няма да е авиатор  Laughing .

Та днес бях на последното си ЖК. Резултати - добри тонове на бебето, +2кг за мен за 2 седмици (вече съм 101кг  smile3511 ), 119см обиколка на корема. Бебо си е с главата надолу, готов за старт, не знам какво чака още. Килограми на бебето пак не ми казаха, не било толкова важно  newsm78 . АГ каза, че повече няма да се виждаме, сега само трябвало да чакам и ако пренося повече от 7 дни да заминавам в близкото АГ отделение. Аз както винаги имам съмнения доколко е редно в последните две седмици на бременността, и то ако преносвам, да съм без никакви прегледи от никого  newsm78 . Дано да родя преди термина.  ooooh!

Сега съм и в сериозна дилема за педиатър. Възможности две - една сопната лекарка, за която чувам само отрицателни отзиви, но си работи всеки ден в нашата болница и една всепризната в околността педиатърка, която обаче преглежда в нашата болница само 4 часа седмично, и ако ми трябва по друго време в седмицата ,трябва да я търся в частния й кабинет, който хем е в съседния град, хем там ще трябва да й плащам като за частен преглед.  newsm78
Виж целия пост
# 616
Защото бях откачила от нерви   #Cussing out #2gunfireтъпата докторка за тоновете закъсня с 40 мин преди мен имаше други жени аз бях за десет а влязох в 11:30 часа докато приключа и стигна щеше да стане 13часа много съжалявам big mama много ми се искаше да имам лица на хората с които си пиша ама ето на не зависеше от мен  Embarassed
Аз имах същия проблем с моята АГ,никога не идваше на време,аз си взимах час за 8,а влизах към 10.
Цитат
И нещо уникално: Майка ми казала на големият ми син, че бебето е зодия Овен и той вчера гордо ми заявява, че Преслав е агне 

  Joy Те децата са уникални просто с бисерите.
Цитат
П.С. 9 май е прекрасна дата, мама е родена тогава. Всъщност Телците са любимата ми зодия.
Виж целия пост
# 617
Тъкмо ме зарадва поредната новина за появил се бебок - преди два часа се е появил един малък човек посрещнат от мама и тати в дома си  Heart Eyes  Изглеждаше толкова спокойна и щастлива , а мъника  приличаше на една малка мишчица . Размечтах се и аз ... искам да си гушкам малко дупенце вече  Mr. Green
Виж целия пост
# 618
big mama, разби ме от смях  smile3521 откъде ги вадиш тия бисери не знам,но е винаги ме напушва смях с твойте коментари, благодаря   bouquet

за газовете....абе май газове ще да са,от сутринта нищо  newsm78 а така се бях наточила,че ще раждам  newsm62

Rois, относно педиатърката - трудно е наистина,но аз ако бях на твое място бих избрала тази на 4часа. При мен имаше същата дилема - дали да избера една педиатърка, която ми е под носа, но е супер сопната,чешит,не ми вдъхва доверие, или да избера една друга,за която само добри неща съм чувала,но малко по-далечко (това дори звучи смешно,защото не е кой знае колко далече,де). В крайна сметка се доверих на вътрешния си глас и избрах втората. Съветвам те хубаво да помислиш, седни и пиши,ако трябва - плюсове и минуси на едната и другата. И ти желая каквото и да избереш да е най-добрият избор  newsm10


Имах още нещо да пиша,но забравих. Отивам да полегна, хайде до после  smile3507
Виж целия пост
# 619
Момичета, аз да ви върна пак на темата за майчинството EmbarassedЗнам, че е дискутирана, но и без това имаме 7 страници за запълване Laughing.Аз съм по майчинство от 13.03. Още няма никави постъпления по сметката ми...Вие кога получихте първите? След колко време горе-долу, че ми писна вече #Cussing out
Виж целия пост
# 620
Аз съм в отпуск по майчинство от 04.03 , но постъпления никакви...явно има време Wink
Виж целия пост
# 621
Цитат
(вече съм 101кг   ), 119см обиколка на корема. Бебо си е с главата надолу, готов за старт, не знам какво чака още.
Ройс ,сега като видях твоите мерки,отидох и се претеглих .И аз съм 101 кг,но съм яла преди малко.А обиколка на корема е 126см.Ти колко си висока?А за педиатърка незнам какво да те посъветвам."Сопната"не означава не е добра.Може би с вас няма да е сопната.Аз първи път като отидах за тонове бях с Джо и докторката ми се сопна,че не съгласна да влизаме с децата,обаче след 15 минути в кабинета й вече говореше с него.И сега само за него пита и даже измъкна от мен обещание,че утре ще го доведа с мен.А другата ,която само 4 часа на седмица не можеш да разчиташ на нея.То дано не се налага да я търсите по спешност.А Ако има спешен случай къде отиват твоите съграждани?Питай я нея има ли изгледи да работи повече часове?Защото наскоро чух по телевизия,ще има парично стимулиране на доктори,които работят по селата и провинция,за да работят по повече часове.
Виж целия пост
# 622
Цитат
Тъкмо ме зарадва поредната новина за появил се бебок - преди два часа се е появил един малък човек посрещнат от мама и тати в дома си    Изглеждаше толкова спокойна и щастлива , а мъника  приличаше на една малка мишчица . Размечтах се и аз ... искам да си гушкам малко дупенце вече  
Криси нещо не можах да схвана за какво говориш,би ли обяснила?
VelislavaCH според мен ако болничния е предаден на време от твоя работодател ще получиш парички на 25 число този месец.Имам болничен от 22 февруари,който още не е изплатен,не защото НОИ закъсняват а точно защото не е предаден на време,от другия ми работодател същия болничен е изплатен на 5 число този месец.Но тези 45 дена не са изплащат на един път а по месеци.
Виж целия пост
# 623
Една приятелка показа снимка на току що родилият се човек , родила е в дома си ... просто ме зарадва новината Rolling Eyes
 
Виж целия пост
# 624
Една приятелка показа снимка на току що родилият се човек , родила е в дома си ... просто ме зарадва новината Rolling Eyes
 
ААа,супер!Наистина е сладък момент.Идва и нашето време.
Виж целия пост
# 625
Аз родих на 7 март, днес взех парите за майчинството.
Виж целия пост
# 626
brown_eyes, на мене не ми е толкова проблема за растоянието, колкото за плащането на прегледите, финансово не съм чак толкова заможна. Ще видим какво ще измисля.

big mamma, аз съм 180см висока, сигурно затова ми е по-малка обиколката. Ти колко си висока? За педиатърката лошото е че чувам отрицателни отзиви не само за сопнатото, същата педиатърка преди 20 години, заедно с още няколко лекари, е казвала на родителите ми, че ми няма нищо и се преструвам, докато съм била с вирусна бронхопневмония, та впоследствие едвам са ме спасили в Пловдив със спешна торакоцентеза и три месеца чудене ще оживея или не. А е трябвало просто да ме пратят на рентген навреме. Та чувам, че и сега гледала по бързата процедура да преглежда. Другата лекарка няма шанс да идва повече часове в нашата болница, но пък за нея казват, че не връщала в какъвто и час или ден да я потърсиш в кабинета й. Ама въпроса са ми парите там... Ох, големи вълнения съм аз, ако така се чудя и мая за всичко около това бебе...  #Crazy
Виж целия пост
# 627
Le Soleil, той ръсеше само бисери и това ми помогна да запазя самообладание на масата, че бая почаках да се събере екипа Simple Smile Човека ми подейства много развличащо...
А за парите от болничен - ще ги получите до три седмици (15 работни дни) след като работодателя подаде болничните в НОИ. Това по правило става до 2 дни след подаване на осигуровките.
Пууууу, Петра спи като малко порче. Но така поне малко почивка си крада. Нямам търпение да я изкарам малко на разходка.
Виж целия пост
# 628
Момичета, на 29.03. и аз станах мама на сладкия Мартин. Роди се 3220гр., 51см.
Не съм чела назад, но честито на всички мами, които са се сдобили с бебчета. То било много хубаво и доста изморително   Crazy 
Виж целия пост
# 629
Здравейте момичета,
много сте забавни  Hug
Не им обръщайте внимание на свекитата  Mr. Green и не им се давайте, никога няма да сте на едно мнение с тях и никога няма да ви одобрят постъпките, даже да правите нещата както ви казват, затова отстоявайте си позициите и мненията  Peace
Добре дошли на бебе Моника на мама Murry, бебе Константин на мама goldi81 , бебе Йоанана на мама bvl , бебе Неци на мама Ленито  , малко голямо синче на мама Deny1104, , бебе Адриана на мама AlexNM , бебе Мартин на мама elradi , да са живи и здрави дечицата ви, да ви радват всеки ден и да не слиза усмивката от личицата им. Мамите бързо се възстановявайте.  Hug
Mama Ivy и Ленито добре дошли в къщи, бързо да се опознават батковците с братчетата си и да се обичат!
Диди малката ще е засукана по рождение  Peace много е сладка рокличката, идеята за  Цветницо-Великденска тема хич не е лоша  Peace
Биг мама ама не готвиш ли по много манджи кога смогваш  newsm78 . А поздравчето за днешния ден с супер     bouquet, някога съм го чула за първи път в серийките на Ну, Погоди  Laughing беше ми и все още ми е едно от любимите детски филмчета
Чорле хубава е вашата историйка на срещата!  Peace

VelislavaCH болничните за месец март се предават от работодателя в НОИ до 2 дни след като е подал Декларация 1 в НАП евентуално 10-то чило на месец Април ако ти е свестен работодателя, след това до 2 седмици трябва да си получиш болничния за половината месец март. Ако не е свестен работодателя, то тогава чакаш както се казава,  когато -тогава. След като се нормализират нещата с болничните, след това би трябвало да ги превеждат от НОИ в началото на месеца следваш месеца за който се отнасят. Така, че в най-добрия случай може до края на април да си получиш разликата за март, но .... Божа работа дето се казва  Peace
Хайде до скоро  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия