Попитай вътрешния дизайнер /2/

  • 165 208
  • 763
# 480
Много ли те затрудни да го напишеш   Crazy
Или ти винаги си така сопната?
Виж целия пост
# 481
Много ли те затрудни да го напишеш   Crazy
Или ти винаги си така сопната?

Не, не ме затруднява, а тона ми е в отговор на твоя заядлив въпрос(което ти е явно стил на комуникация във форума). Да не говорим, че явно само на теб не ти стана ясно какво беше написала Нивяна, та се наложи аз да ти доразяснявам не веднъж, а цели два пъти.
Виж целия пост
# 482
Много ли те затрудни да го напишеш   Crazy
Или ти винаги си така сопната?

Не, не ме затруднява, а тона ми е в отговор на твоя заядлив въпрос(което ти е явно стил на комуникация във форума). Да не говорим, че явно само на теб не ти стана ясно какво беше написала Нивяна, та се наложи аз да ти доразяснявам не веднъж, а цели два пъти.

Е? Какво сега - като само аз съм пропуснала?  Laughing

Не знам дали ти схвана обаче - че цитирах пост на Vasilia - именно защото на нея не й беше ясно за плота и именно поисках специалиста да го каже - за да се приеме отговора като значим?
Но както и да е.
Виж целия пост
# 483
Много ли те затрудни да го напишеш   Crazy
Или ти винаги си така сопната?

Аз съм го написала по -горе, и то много подробно.
Има ли плот без кант?

Дефинирайте плот. Ако означава - хоризонтална работна повърхност - то - ДА . Много варианти.

Цитат
Тя дала идея за третиране на дъ рвен материал, но не става ясно - има ли кант - той може да не е цветен дори, а просто покритие някакво, но това пак си е вид кант - щом е допълнително. Сигурно е по-качествено, но реално - няма начин един материал да не се "поръби", стига да не е пластмаса.

Покритието не е кант.
http://rechnik.info/кант   
Има материали , които са си в цялостността, и не се поръбват. Камък.
Много станаха повторенията.



На Vasilia и е ясно за плота, тя  публикува постформинг, там няма кант на фронта.


Действително ли viliko  се интересува толкова от плотовете?
Виж целия пост
# 484
Аз ли - не, никак дори.
Просто е интересна темата  Laughing
Виж целия пост
# 485
Искам и аз помощ Кажете удачен ли е мдф с естествен фурнир за кухня? Горният ред ще е зелен мдф гланц лак ,за долният искам тъмна дървесна шарка мат венге или орех Проблема е ,че от картелката на мдф-а не харесах цвят. Харесах от новите декори на кроношпан пдч, но от фирмата казаха ,че не е добре да съчетавам двата материала и че ще стане грозно заради заоблените ъгли на мдф-а и ръбестите на пдч-то. Харесах мдф с естествен фурнир, но казаха ,че това покритие много лесно се наранявало и не е удачно за кухня. Вашият съвет какъв е?Помагайте!
Виж целия пост
# 486
Искам и аз помощ Кажете удачен ли е мдф с естествен фурнир за кухня? Горният ред ще е зелен мдф гланц лак ,за долният искам тъмна дървесна шарка мат венге или орех Проблема е ,че от картелката на мдф-а не харесах цвят. Харесах от новите декори на кроношпан пдч, но от фирмата казаха ,че не е добре да съчетавам двата материала и че ще стане грозно заради заоблените ъгли на мдф-а и ръбестите на пдч-то. Харесах мдф с естествен фурнир, но казаха ,че това покритие много лесно се наранявало и не е удачно за кухня. Вашият съвет какъв е?Помагайте!

Аз ползвам от 1 месец кухня от МДФ с естествен фурнир. Сравнявайки я с предишната от ПДЧ, да по лесно се наранява и внимавам малко повече. Но пък е много по красива. Според мен не е нищо страшно и ако повече ти харесва си я направи такава. Само имай пред вид, че е по скъпо.

И какво значи, че не е подходящ материал. Това е масов материал за "скъпарски, луксозно" изглеждащи кухни. Но задължително попитай фирмата имат ли опит с такъв материал, че лакирането на фурнира е много деликатна работа и ако нямат опит стават много грозни "облаци".
Виж целия пост
# 487

[/quote]

 Вие ще приложите явно така спрягания редизайн на практика.
Аз бих искала да сменим малко усещането на това жилище с по категорично, отчетливо.
Няма никаква необходимост да делите помещениетп на спалня и трапезария.
Избутайте трапезарната маса по  наляво към  балкона. Сложете картина над нея. Картините  са ви случайни и разхвърляни по стените. Стегнете  ги малко, подредете ги.
Разкарайте рафтчетата над  телевизора, поръчайте си по сериозна мебел за стената.
Допълнете ъгловото шкафче с такова и нагоре. Ше ви събере разни неща.
Стените  - в бяло и зелено, но по категорично зелено, то отива на черешата. Дивана си е добре с цветовете.
В този случай - тавана бял. Бих препоръчала да смените вратичките  на шкафчетата с бели, и да добавите керемидена завеса.
Ще  ви потърся картинки с подобно излъчване.
Сега  има малко хаос,по-смело с мебелите и цветовете, не хапят.
Знам, че ви е доста смело. Пишете ми пак след седмица.

,,,



[/quote]

Здравейте Нивиана,
Вече се спряхме на цветовете за стените на тази всекидневна http://www.snimka.bg/?album;aid=584675. Ще се радвам да чуя и вашето мнение.
Решихме да са ето тези: http://www.dulux.co.uk/colours/ready_mixed/simply_neutrals.jsp
malt chocolate и dusted damson
Исках да ви попитам за идеята да сложим тапет само до масата, който ще е две ширини и ще продължава и на тавана, колкото да покрие масата. Колебая се между зелен цвят или като цвета на стените с шарка на цветя.
Виж целия пост
# 488
Да се включа и аз с един въпрос newsm78Искам да комбинирам тапет на цветя с тапет на райе.Стената е дълга 5 м. основата е бяла.Цветята примерно ще са едри и нарядко /бял фон с черен контур/,райето ситно в бяло ,сиво и черно.Не мога да си 'изгладя' много идеята в главата какво мислите по въпроса.Чудя се дали една дължина от цветята отстрани с две райета е достатъчно,или ще стане като кръпка на гола стена.Помагайте с идеи newsm78
Виж целия пост
# 489
Treasures ако не сте виждали цветовете на живо, ви съветвам да отидете в магазина и да сравните един с друг цветовете на хартиените мостри. Он-лайн каталога доста лъже (може и от монитора да е). Аз така бях избрала чрез този сайт комбинация от два цвята, но когато отидох на място се оказа че изобщо не си отиват.
Виж целия пост
# 490
Здравей,Нивиана!
Искам да те помоля за помощ.В ремонт съм и все още не съм много наясно какво искам за кухнята си.Знам,че искам да имам такъв цвят кухня - http://prikachi.com/images/144/3362144D.jpg 
http://prikachi.com/images/160/3362160t.jpg   http://prikachi.com/images/171/3362171W.jpg
Т.е. жълта кухня,със сив гръб и плот,и елуреди инокс Пода мислех да е ламинат,имитиращ плочка,ето такъв http://prikachi.com/images/249/3362249m.jpg


Дали се връзва цветът на кухнята с пода? А и при тези цветове какви точно да са ми стените? Ако ги оставя бели? Бъркам ли някъде?

Виж целия пост
# 491
Здравейте сложих тройна релса  за пердета ,но сега нямам идеи за тях сблъсквали ли сте се с този проблем става въпрос за две спални и хол

 Peace
Виж целия пост
# 492
Уважаема Нивиана ,поздравявам ви за прекрасната тема   bouquet (следя я от самото начало) Поздравявам ви за прекрасните предложения и идеи!Полезни са за всички,не само за конкретно питащия!Всеки в някаква част може да намери решение за себеси,в дадената ситуация!
Въпреки,че някой се опитва отвреме на време да се заяжда,продължавайте да ни помагате с професионалните си умения!!!
Сега,ако може и аз искам да се допитам до Вас!?
Ще правя ремонт на хола   http://media.snimka.bg/8660/023575636.jpg?r=
Имам два въпроса
1 Там където е прозореца,ще го махаме.И ще зазидиме.И понеже винаги съм харесвала стъклените тухли-сега ми се отдава възможност да сложа(от там влиза прекрасно сутрешно слънце).мисля да са само два реда от по 5 тухли,с разминаване 1 тухла.Какво е вашето мнение за тези тухли в интериора?Иска ми се да има и картини.......
2 На ъгъла в дясно ми се ще да сложа малко облицовачни камъни.Неправилно подредени(да стане нещо като триъгълник).Или тапет имитиращ камъни?
Стените ще са бежаво светло,с бордо диван и бежав килим(досега беше бордо)
Мога да си представям нещата със затворени очи  Joy Но ще съм благодарна и на снимково предложение(за мъжа ми,хич не ме разбира като му обяснявам)

Момичета,поздравявам и всички вас!за прекрасните ви домове,за желанието ви да направите нещо ново и красиво   bouquet
Виж целия пост
# 493
Здравейте сложих тройна релса  за пердета ,но сега нямам идеи за тях сблъсквали ли сте се с този проблем става въпрос за две спални и хол

 Peace

Честит прекрасен празник на всички нас !




gicka, няма никакъв проблем с тройната релса. Спокойно може да ползвате двата улея. Или ако имате нужда от много надипляне  -  може да сложите  тънко перде, някакво второ декоративно - ресни или мрежа, и  плътно, или полуплътно, сега изборът е невероятен.

Кое по-точно ви притеснява?
Виж целия пост
# 494
Да се включа и аз с един въпрос newsm78Искам да комбинирам тапет на цветя с тапет на райе.Стената е дълга 5 м. основата е бяла.Цветята примерно ще са едри и нарядко /бял фон с черен контур/,райето ситно в бяло ,сиво и черно.Не мога да си 'изгладя' много идеята в главата какво мислите по въпроса.Чудя се дали една дължина от цветята отстрани с две райета е достатъчно,или ще стане като кръпка на гола стена.Помагайте с идеи newsm78


Не се разбира точно за какво става въпрос, какви мебели има на тази стена? Каква е функцията на помещението?
Мога най-общо да кажа - избегнете райето. Щом са едри цветята, оставете само тях.


Всичко трябва да се прави с причина - ако слагате райе- не самоцелно, а:
 -защото дотам свършва нещо, или почва, или дели нещо друго, или дава фон на нещо конкретно.
Така и вие ще сте спокойни.
Внимателно!!!


,,,
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия